Ögrenci Bahaneleri
 

Öğrenci Bahaneleri

Karne günü geldiği zaman hepimizi saran korkuyla, geçen dönemden kalan bahaneleri düşünmeye başlarız. Atalarımızdan kalma bahaneler çeşitlidir;

Hoca doğru dürüst ders anlatmıyor ki..

Sınıf çok gürültülü! Dersi dinleyemiyorum bile!

Hocalar derse girmiyor. Dersler hep boş!

Ne zaman derse hazırlıksız gitsem, o gün yazılı veya sözlü oluyor.

Bu sezon çok sık elektrik kesildi. Hiç ders çalışamadım!

Eve çok misafir geliyor. Onlarla ilgilenmekten derslere vakit ayıramıyorum.

Ne kadar çalışsam nafile! Bu dersi hiç anlayamıyorum!

Bir dahaki seneye kesin daha çok çalışacağım.

Aslında ben 5 almıştım, hocanın bana gıcığı var!

Yeterli beslenemediğimden, derslere çalışacak gücüm kalmıyor.

Hocanın notu çok kıt! 1, 2 ye bile 1 veriyor.

Zaten Ayşegül'ün karnesi de böyle!

Bu listeye daha neler eklenmez ki. Gerçi her sezon sonunda aynı filmi başa sarsak da, çoğumuzun ailesi önümüzdeki dönem düzeltirsin deyip geçer ve bu klişeleşmiş korku yalnızca sınıfta arkadaşlarınıza anlattığınız abartılı sözlerde, hikayelerde kalır. Aralarda kazalar da olabilir. Örneğin annenizin eli yüzünüze yanlışlıkla çarpıverir ya da vücudunuzun herhangi bir sisteminde bozukluk çıkabilir! Ayrıca karne gününden itibaren evinizde “sıkı yönetim” ilan edilebilir! 2 haftayı sevgilinizle gezmek yerine, iğrenç kitaplarla zavallı beyninizi yorarak geçirmek zorunda kalabilirsiniz! Bu başlı başına bir şoktur ve artçılarını dönemin ilerleyen basamaklarında hissedebilirsiniz. İşin en kötü yanı, toplu batış gününe (ÖSYM) bir dönem daha yakınlaşmış olmaktır.

Önümüzdeki 15 günlük tatil kimine göre çok kısa, kimine göre çok uzun gelebilir. Götten bir karnenin bile bozamadığı “dertsiz ve hocasız iki hafta” keyfini ben sürecekken, dershaneleri hızlandırmaya girecek olan arkadaşlara üzülmüyor değilim! (Yine de okuldan iyidir)

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: elbette, 08.11.2014, 18:19 (UTC):
Yürümenin hızlı şekline koşma denir. (Samet / Lise1)
çocuk haklı ((^.^))zekalarına hayran kaldım

Yorumu gönderen: gizli efsane!!!!, 13.05.2010, 14:01 (UTC):
yha daha fazla yok mu bana daha fazla gerek:(

Yorumu gönderen: mahmut , 18.02.2010, 04:42 (UTC):
kardeşim bak tamam indirimler peşpeşe gelio ama ya sence 1 adama 2 kadın düşermi bak seni anlıom sevgili açısından benimde var ben ona yüzük alıp evlenme teklif ettim 4 sene önce şimdi çocuklara diomki anneneizle benim evlilik tarihim ne zaman bilen varmı diom onlarda hayır dio bende diomki 14 şubat svgililer gnüBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52728738 ziyaretçi (133991149 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler