Öyle Bir Sey Olur Ki
 
aşk, sevg, love, heart

Öyle Bir Şey Olur Ki

Selma D.

İçimde bir fırtına kopar bâzen. Yüreğim param parça olur. Dağılır dört bir tarafa dağılan her bir parça. İçimi acıtır dayanılmazcasına. Yüzüme bir rüzgâr vurur bâzen dalıp gittiğimde hayâllere, beni kendime getirir. İşte o zaman yaşadığımı hissederim.

Niye kızıyorum ki yıllara; her şeye sebep olan, ben değil miyim? Bir an için durdurabilseydim zamanı; yine, yine her şeyi bu kadar çok sever miydim!

Öyle bir şey olur ki bâzen. Her şeyin bittiğini sandığın anda; adımlarım, tam uçurumun kenarındayken bir el alır, çeker beni. Hatırlatır bana, beni de sevenlerin olduğunu ve hayatın güzelliklerinden asla vazgeçilemeyeceğini.

Her şey, o kadar güzel, o kadar mükemmel ki, bir an için kapatın gözlerinizi. Birkaç çirkin şey için bu güzelliklerden vazgeçmeye değer mi?!

Bâzen kaybolurum kendi sessizliğimde. Kalabalıkta da olsam, kendimi yalnız hissederim. Çabucak akıp giden zamanı düşünürüm. Neleri getirdiğini ve neleri alıp götüreceğini ve sonra şükrederim; ağladığımda gözyaşım olduğu için.

Bâzen öyle bir şey olur ki, hatırlatır sana aldığın her nefesin değerini. İşte o zaman, sevmeyi ve sevilmeyi istersin. Bu iki kelimenin ne kadar değerli olduğunu fark edersin.

Bâzen sığınacak bir liman ararsın içinde. Öyle bir fırtına kopar ki, rüzgâra karşı koyamazsın. Alıp götürür, sürükler seni hiç bilmediğin bir yere. Orada kaybolur gidersin. O zaman, istesen de artık çok geç. Ne kadar çırpınsan da bir daha asla, ama asla geriye dönemezsin.

Selma D.,
17 Ağustos 2010, Salı.

Selma D.'nin Diğer Yazıları ❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982589 ziyaretçi (134752941 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler