Üc Yanlis Bir Dogru
 
İnsan

Üç Yanlış Bir Doğru

Selma D.

Yanlışlarımız, daha fazladır doğrularımızdan. Yaşadığımız sürece bizi üzen insanlar girer hayatımıza ve yanlış yapmamıza sebep olurlar. Bazen de biz kendimiz yaparız yanlışlarımızı istemeyerek de olsa.

Yine de karşımızdakine kızarız, sanki suçlu onlarmış gibi. Oysa bilmeyiz ki üç yanlış, bir doğruyu öğretir bize. Nasıl mı? Beynimiz, bir bilgisayar olduğuna göre, fareyi tıklayan da biz olmuyor muyuz? Demek ki yaşadıklarımızı bir tıklayışta harekete geçiren de yine biz oluyoruz.

Şimdi ben, yaşadığım birkaç olumsuz olay yüzünden insanlara güvenim gitmişse, kapatmışsam kendimi içsel dünyama, kimseyi yaklaştırmıyorsam; bu, sizce doğru mu? Niye başka insanlara şans vermeyelim? Bütün dünya, kötülerle mi dolu?

Hoş, yaşadığımız bu dünyada üç kötü, bir iyi oluyor ya. Bu da bir gerçek. Yine de bazı insanlara şans verilmeli diye düşünüyorum. Yoksa üç yanlışta bir doğruyu nasıl anlayacağız?

Bence hayatı gerektirdiği gibi yaşamalı. Güzelin yanında çirkini, kötünün yanında iyiyi. En önemlisi, ağlarken de gülebilmeliyiz.

Bırakın üç yanlışta bir doğruyu öğrenelim. Ama buna biz karar verelim. Yanlışlar giderken kendi yoluna, biz de kaldığımız yerden doğruyla birlikte yolumuza devam edelim.

Evet, hayat, beraberinde bize acı ve tatlı olayları da getirecek. Bu, kesin. Önümüze aşılması zor engeller gösterecek. Sakın üzülmeyin. Hatta gülün. Yaşadıklarımız, bize üç yanlışta bir doğruyu öğretecek.

Selma D.,
4 Kasım 2010, Perşembe.

Selma Doğan'ın Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Selma .D, 08.11.2010, 03:33 (UTC):
Bende senin gibi düşünüyorum zaten sarı sedir ağacı kötülerede şans vermeliyiz.tanımalıyız onları tanırsak onları o hale getiren nedenleride öğrenmiş oluruz.İşte dediğim gibi bunlar üç yanlış bir doğru yapmadan öğrenilmiyor maalesef

Yorumu gönderen: sarı sedir ağacı , 07.11.2010, 20:43 (UTC):
hı üç yalış bir doğru diyorsun valla kaç kaç doğru yanlış hesap etmedim tabiki yanlış insanlarda tanışıyoruz onlar kendilerini bi şekilde belli ediyor zaten s fakat sen yinede hayata küsme yalış insanlar iyi insaların şanslarını almasınlarhayata küsersen yalışlar kazanır

Yorumu gönderen: Selma .D, 07.11.2010, 13:06 (UTC):
Boşuna düşünme Ayşegül üç yanlış yapmadan bir doğruyu öğrenemessin.Ben öğrenemedim.Yaşamadam olmuyor boşuna yorma o güzel kafanı şirinen kıyamaz sana :)

Yorumu gönderen: Deniz, 07.11.2010, 10:54 (UTC):
yapilan her bi yanliş bi tecrubeyse demek oluyoki hayat böle ogreniliyo..acida olsa yasarak bulmak zorunda kaliyoruz dogrulari..güzel bi yazi olmuş selma abla yine kisa ama net..eline saglik guzeldi...

Yorumu gönderen: ayşegül, 07.11.2010, 10:46 (UTC):
üç yanlışta bir doğru?:)hımm bazen doğruyu bulana kadar yanlışların sayısını bile unuturuz selma ablacım..ben yine resimle alakalı bişey sorucaktım müsaadenle;her bir fügürden 3 adet var hangi 3'ü diğerinden birini götürüyor ve kalanalar ne oluyor?:)çöz bakalım bugünkü dersin bu:)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990280 ziyaretçi (134776222 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler