2012'nin Gizemi: MARDUK
 
Marduk

Marduk

Marduk

Marduk

Marduk

2012'nin Gizemi: MARDUK

12. gezegen Marduk'un 7 yıl sonra Dünya'ya doğal felaket getireceğini iddia eden Rus uzman Sitchin'den SABAH'a özel.

NUH TUFANI GİBİ OLUR

Marduk, 3.600 yılda bir Dünya'ya teğet geçer. Maya takvimine göre yeni ziyaret 2012'de. Gezegenin neden olduğu en büyük felaket 13.000 yıl önceki Nuh Tufanı'ydı. Benzeri olabilir.

Hititler ve Asurlar Marduk'u kil tabletlere resmetti. O tabletler İstanbul'daki müzelerde.

Marduk, ikinci Nuh Tufanı'nı yaşatacak

'12. Gezegen Marduk' kitabıyla tanınan Zecharia Sitchin, Marduk'un 2010'lu yıllarda dünyanın yakınından geçeceğini ve bu esnada yeni bir 'Nuh Tufanı'nın' daha yaşanacağını iddia ediyor. Marduk gezegeninin yörüngesinin uzunluğu nedeniyle ancak 3.600 yılda bir dünyayı ziyaret edebildiğine inanılıyor. Sümerler tarafından 'Nibiru' olarak adlandırılan gezegenin, bugüne kadar sadece 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu sayesinde görülebildiği iddia ediliyor. Maya takvimine göre, 2012 yılında dünyaya yakınlaşacak olan Marduk'un, tıpkı 13.000 yıl önce olduğu gibi dünyaya felaket getireceği öne sürülüyor. Dünyada Nuh Tufanı benzeri yeni bir felakete yol açacağını öne sürdüğü, '12. Gezegen Marduk'u 'meşhur eden' ünlü Rus araştırmacı-yazar Zecharia Sitchin, SABAH'a konuştu. Gezegenin 2010'lu yıllarda dünyaya yaklaştığında büyük bir felaket yaşanacağını söyleyen Sitchin, "Balık burcu çağı bittiğinde, Marduk kapımıza dayanmış olacak. Daha önce geldiğinde Nuh Tufanı yaşanmıştı" diye konuştu. Zecharia Sitchin sorularımıza çarpıcı yanıtlar verdi.

* Kitaplarınıza da konu ettiğiniz, bilinmeyen bir gezegenin 2012 yılında dünyamıza çarpacağı yönündeki tartışmalar hakkında ne söyleyebilirsiniz? 'X gezegeni' adını da verebileceğimiz bu gezegenin uzun ekliptik yörüngesi her 3.600 yılda onu dünyamıza yakınlaştırıyor ve dünya üzerinde felaket etkisi yaratıyor. Gezegenin en büyük felaketi ise 13.000 yıl önce gerçekleşen büyük tufandır. Buna "Nuh Tufanı" denmesinin nedeni de İncil'de ve Sümer yazıtlarında bahsinin geçmesi. İnsanoğlu kurtuldu çünkü tufanın kahramanı bir gemi inşa etti ve Ağrı Dağı'nın zirvesine erişti. Bu bağlamda Marduk'un neden olduğu felaketin, Türkiye ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz.

gizli

1983'TE TELESKOPLA GÖRÜLDÜ

* Hangi uygarlıklar bu gezegenden haberdardı? Bu konu hakkında ilk bilgi sahibi olan Sümerlerdi. Ayrıca Babiller, Hititler ve Asurlular gezegenden haberdarlardı. Sümerler gezegeni 'Nibiru' Babiller ise tanrıların ismi olan 'Marduk' olarak adlandırdılar. Mısır ve Filistin'de gezegen 'kanatlı yuvarlak' olarak tarif ediliyor. İstanbul ve Ankara'daki arkeoloji müzelerini gezenler, yüzlerce yıllık birçok yapıt üzerinde bu sembolü görebilirler.

* O zaman neden kitabınızda bu gezegen '12. gezegen' diye yer alıyor ve neden 'bilinmeyen' olarak nitelendiriyorsunuz? Sümerler bu gezegeni, güneş sistemimizde güneş, ay ve bilinen 9 gezegene ek olarak algıladılar ve güneş sisteminin 12. üyesi olarak kabul ettiler. Bununla beraber Akatlar şimdi Berlin müzesinde yer alan silindir bir mühür üzerinde güneşin merkezde olduğu ve bütün gezegenlerin gösterildiği bir güneş sistemi resmetti. Bu gezegen uzun ekliptik yörüngesi yüzünden teleskoplarla görülmüyor. Fakat 1983 yılında IRAS kızılötesi teleskopu onu görmeyi başardı.

gizli

ZECHARİA SİTCHİN ve 2012

Bir zamanlar dünyamızda yaşamış olan üstün bir ırkın varlığını açıklayan son derece şaşırtıcı kanıtlar, artık gün ışığına mı çıkıyor? Yıldızlardan gelen ziyaretçiler yüz binlerce yıl önce dünyamıza gelip değerli bir türü ortaya çıkartacak olan genetik tohumu mu ektiler?Otuz yıllık yoğun bir araştırmanın sonucu olan 12 Gezegen ve devamı olan Zecharia Sitchin'in tartışmalar yaratan Dünya Tarihçesi dizi halinde ülkemizde de yayınlanıyor. Bu kitaplarda insanoğlunun dünya dışındaki atalarının varlığı hakkında kanıtlar ileri sürülüyor. Dünyanın Göksel Ataları mı vardı? Varsa onları kanıtlayacak belgeler yeterli mi? Yoksa daha başka belgeler ve kanıtlarda mı ortaya çıkacak. Irkların değişiminde bilmediğimiz kozmik müdahaleler mi var?Maymunumsudan insana nasıl geçtik? Sümer, Babil, Asur, Aztek, İnka, Maya ve ünlü piramitler hangi sırları taşıyor?

gizli

Bu soruların yanıtları hepimizin merak konusu. Bu tip konuları araştırmak isteyen geniş mantaliteye sahip, özgür insanlar için kaçırılmayacak bir fırsat Sitchin'in kitapları. Üstelik Türkçe'sini bulmak da mümkün. Zecharia Sitchin 12 Gezegen adlı eserinde dünya tarihçesiyle ilgili olarak şunları söylemiş; “Geneline bakıldığında, M.Ö. 11.000'lerde başlayan çağı Orta Taş Devri değil de Evcilleştirme Devri diye adlandırmak daha uygun olacaktır. Sadece 3600 yıl içinde, ki sonsuz başlangıç açısından bakıldığında bir gecede sayılır, insan bir çiftçi oldu ve yabani bitkiler ve hayvanlar evcilleştirildi. Derken, yeni bir çağ başladı. Bilginlerimiz bunu Yeni Taş Devri (Neolitik) diye adlandırır ama bu terim, M.Ö. 7500'lerde çömlekçiliğin ortaya çıkışı olan ana değişiklik nedeniyle hiç de uygun değildir.

gizli

Bilginlerimiz için hala anlaşılmaz olan, ama tarih öncesi hikayemize devam ettikçe ortaya çıkacak sebepler yüzünden, insanın uygarlığa doğru yürüyüşü, M.Ö. 11.000'lerden birkaç bin yıl sonra, Yakın Doğu'nun yaylalarıyla sınırlanmıştır. Kilin birden çok amaç için kullanılabileceğinin keşfi; insanın dağlardaki evinden daha aşağıya, çamurla dolu vadilere inişiyle aynı zamana rastlar.

M.Ö. yedinci bin yılda, Yakın Doğu'nun uygarlık yarım dairesi çok sayıda araç gereç, sislemeler ve heykelcikler üreten kil ya da çömlek kültürleriyle kaynamaktadır. M.Ö. 5000'lerde Yakın Doğu süper kalitede ve şahane tasarımlarla kil ve çömlekçilik nesneleri üretiyordu.

Ama ilerleme bir kez daha yavaşladı ve M.Ö 4500'de, arkeolojik kanıtlar göstermektedir ki, gerileme her yanda mevcuttu. James Melaart'a göre “Kültürde genel bir fakirleşme vardı”; bazı kazı alanları “yeni fakrı zaruret döneminin” izlerini taşırlar. İnsan ve kültürünün gerilemekte olduğu açıktır.

Derken, birdenbire, beklenmedik, izah edilemeyen bir biçimde, Yakın Doğu hayal edilebilecek en büyük uygarlığın, bizimkinin köklerinin de sıkı sıkıya bağlı olduğu bir uygarlığın doğuşuna tanık oldu. Gizemli bir el, bir kez daha insanı gerileyişinden çekip çıkarmış ve onu çok daha yüksek bir kültür, bilgi ve uygarlık seviyesine yerleştirmişti.” [1]

Kaynaklar

[1] Sabah Gazetesi

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Akhenaton, 03.09.2014, 20:37 (UTC):
Bu sitenin konusu sadece bilim değil ki. Alternatif bilimi hatta komplo teorilerini de içeriyor. Kaldı ki bu yazıyı yazan ben değilim, kaynakta da belirtildiği gibi bir gazete haberi. Eğer bu site, akademik bir site olsaydı, elbette bu tür yazılar yayınlanmayacaktı...

Yorumu gönderen: Mehmet Çakır, 03.09.2014, 19:40 (UTC):
Öncelikle herkese selamlar.Benim için yukarıdaki yazının hiç bir değeri ve önemi yok. Çok ustaca hazırlanmış hem bilim yönünden, hem de inanç yönünden hiç bir değeri olmayan bir kurgudan öteye geçemez. Başkaları(onlar kendilerini iyi bilirler) İnsanlık ve bilim adına hiç bir faydalı harekette bulunmazlar ve affınıza sığınarak ve de özür dileyerek ifade ediyorum sizler ve tüm insanların sanki bütün hakikati kendilerinin bildiğini zannederek sizlerin ve tüm insanlığın kendileri gibi duyup,görüp bu böyledir yada böyle imiş gibi düşünmelerine sebep oluyorlar. Bu manada başarısızda değiller hani. Neyse yazacak çok şey var ama.... verdikleri tarihe bakar mısınız, üzerinden nerdeyse iki koca yıl geçti bir şey patlamadı,başka bir cisim dünya ya çarpmadı,tufan da kopmadı e ne oldu dilleri mi tutuldu hiç bir ses yok! Sevgili arkadaşlar bütün duyularınızı sadece gerçekler için kullanın. Gerçek sadece bir adım yanınızda farazi şeylere önem vermeyin savaş sadece silahlarla yapılmaz. Akademik ve bilimsel olmayan inanç yönünden de desteklenmeyen hiç bir bilgi ve belgeye değer vermeyin. saygılarımla...

Yorumu gönderen: gelecek rehber, 15.12.2010, 15:32 (UTC):
marduk bir efsane ama bos efsane 2012 batı medeniyetinde olan yeryüzüne hükmetme gücü tekrar ortadoğu ve asya ya geçişin başlangıcıdır. bu bilinen en büyük gerçek olduğundan vahşi batı kültürünün sonu olup, medeniyet merkezli asya kültürüne geçiştir. korkmanıza gerek yok. marduk bir gerçektir.

Yorumu gönderen: mehmet uslu, 06.12.2010, 12:33 (UTC):
2012 yılında madruk gezegeni gelecek.futon cagına girecegiz.ALLAH yardımcımız olsun.inancımızı kaybetmeyelim, bol bol dua edelim

Yorumu gönderen: umut şavran, 17.11.2010, 10:42 (UTC):
bu olay mukades kitabımız kuran-ı kerim de geçmektedir arkadaşlar "karia suresi" acıkça ortadadır.inananlar için ibret vardır arkadaşlar.rahmet ALLAHtandır.yaradan bu marduk gezegeninin meydana getireceği felaketi hz.nuh peygambere bildirmiştir.her cinsten 2 çift toplanıp gemiye bindirilmiştir.ben o kadar eminimki bazıları o gemiyi görse bile helak edilen kavmler gibi inanmayacaksınız.marduk geçişi bir çağın kapanıp başka bir çagın başlangıcıdır.kıyamet anlamına gelmez.mehdi karianın ardından gelecektir.uzun süren savaşların ardından rabbin emri ile yecüc mecüc ve onun başı olan deccal yok olacaktır bu dabbedir arkadaşlar inananlara çok büyük ibret vardır gülmeyin hadi be sende kimsin demeyin uyarana inanın fakat araştırmadan dalga geçmeyin.sizler o kadar dünyanın zevkine dalmışsınız o kadar kör olmuşsunuzki yorumlarınızı okudum çok üzüldüm.ümmeti muhammed ne halde.

onlar görürler ama görmezler
onlar duyarlar ama duymazlar


Yorumu gönderen: 2012, 02.11.2010, 16:13 (UTC):
aslina bakarsaniz arkadaslar bence oleceginiz gunu degilde oldukten sonraki boyutu dusunun derim .. :))) nede olsa gercek hayat orada oteki tarafta.. ben oyle yapmaya calisiorum sonucta ama oyle ama boyle birgun olecegiz kimse kazik cakmicak dunyaya :))) ya oldukten sonraki goreceklerimiz ? bunlarin yatirimida burada yapilior iste
en ince ayrinti ( hic olmiyecekmis gibi yasa , yarin olecekmis gibi ibadet et ) :))))

Yorumu gönderen: 2012, 02.11.2010, 15:59 (UTC):
ne mi yapmaliyiz ...bir basina iseniz sizden baska kimseniz yok ise kendinizi dusunun ve dua edin ...siz ve sevdikleriniz var isede herkeze de destek olmaya calisin ve metanetli olmaya bakin dua edin ..yerin gogun yaraticisi Allah tir. Verdigi cani sadece O alma hakkina sahiptir. tedbir olarakta acikcasi yapilacak pek bir sey yok gibi. kacmak kosusturmak yerine sukur ederek hakkin rahmetini beklemekte yarar var derim

Yorumu gönderen: xxx, 18.10.2010, 13:14 (UTC):
şhadet getirmen yeterli :):):)

Yorumu gönderen: batanbey, 08.09.2010, 20:22 (UTC):
dünyada yasamın olması için hava su güneş gerekir ALLAH tan baska kimse bunları saglayamaz yok insanlar uzaydaki atalarından gelmişmiş

Yorumu gönderen: ERDAL EKİNCİ, 13.08.2010, 11:23 (UTC):
bu yazıyı yazan bu saçmalık fikirleri ortaya atan tam saçmalıyordur.
insanın atasını uzaydan geldiğin söyluyor
yahu eğer öyle bir şey olmuş olsaydı bunca yıllık senlerdır neden kımse uzaylılarla irtibata geçemedi
neden tek bir belirtisi elinizde yoktur
sizler ancak kendınızı kandırırsınız
sizin bundaki amacınız
yaratılışı inkar etmenizdir
insanlar kendilerini allahın yartığını düşünmeyip uzayda geldiğini düşünsün diye bu kanılarınızı ortaya atıyorsunuz ama bu konuda
kımse o kadar akılsız değil bu saçma şeylere inanack kadar.
ikinci yanlışınızda insanların maymundan geldiğini iddaa ettiniz ve tam bir asır boyunca bu kadar insanı kandırdınız
ve bilimsel dediniz
yahu artık dna denılen bir şey vardır mademkı maymundan geldik neden dnalar birbirini tutmuyor
oysakı her bir canlının bir dnası vardır
ve dna biliminizi çürüttü
artık bu yalanları bırakın
hakıkate gelınız

Yorumu gönderen: renovation, 10.06.2010, 20:26 (UTC):
işin ilginç tarafı bunları anlatan arkadaşın aynı zamanda kuranıda incelemesini beklerdim incilden alıntı yapıyor ama daha detaylı bi anlatıma ve daha gerçek ilkelere dayanan kuranı es geçiyor açıkçası iş böyle olunca insan bunun bi propaganda olduğunu düşünüyor işin en ilginç tarafı hz. adem yaratıldığında konuşmayı ve yazmayı zaten biliyordu yoksa diğer insanlarla çocuklarıyla nasıl anlaşıyordu din boyutunuda geçtim insanlar hiç bir zaman maymun evrimini geçirmedi biraz detaylı araştırma yaparsak bunu darwinin bile ölmeden önce anlattığını biliriz biraz mantık yürütmek kendi benliğimizi bulup araştırmalar yapıp kendi sonuçlarımıza ulaşmak daha mantıklı ve doğru geliyor...

Yorumu gönderen: emre ekinci, 09.05.2010, 23:59 (UTC):
bu olaylar gerçekse ve eğer mayaların takvim hesapları doğru ise "2012" ne yapmalıyız!.. bu sorunun cevabını verebilecek olan varmı?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56272380 ziyaretçi (143372154 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)