3. Göz (Ücüncü Göz - Alin Cakrasi)
 
3. göz, third eye, chakra

3. Göz (Üçüncü. Göz, Alın Çakrası)

Bu çakranın (Alın çakrasının) rengi, çivit mavisidir. Aynı zamanda "üçüncü göz çakrası" olarak da bilinen bu çakra, iki kaşın ortasında yer alır. Sezgilerimiz, durugörü, hayalgücümüz için gereken enerjiyi sağlar. Hipofiz bezi ile bağlantılıdır. Bu bezin işlevi, büyümeyi ve metabolizmayı kapsayan hormonları salgılamaktır. Bu çakra, hem fiziksel, hem de spritüel anlamda görme ile doğrudan bağlantılıdır.

'Bilinçli Farkındalık Merkezi' olarak da bilinen üçüncü göz çakrası, beş duyu ötesi algıların, zaman ve mekanı aşan düşüncenin merkezidir.

Bu çakranın fonksiyonu, barış ve huzurun doğal bir şekilde tezâhür ettiği odaklanmayı sağlamaktır. Bu çakrayla bağlantılı olarak zihin, gerçek olana yönelir.

Zihin, ikiliğin ötesindeki birlik haline odaklandığında, rasyonel aklın sınırlamaları aşılmış olur. Kişi, içe doğma, sezgisel biliş gibi psişik halleri deneyimlemeye başlar. Kendi gerçeğinin farkına vararak, içsel gücünün rehberliğinde, realitesini yaratmada aktif bir rol oynamaya başlar.

Alın çakrası, varlığımızın içsel boyutlarıyla ve ruhsallık ya da ruhsal perspektif denilen yönelimle bağlantılıdır.

Gerçek motivasyonlarımızın kaynağı olan bu çakra, davranışlarımızı ve böylece yaşamımızı belirleyen üst bilinç seviyesini temsil eder. Bu bilince erişen kişi, fizik alemindeki her olguyu, ilgili varlık birimlerinin ortak düşünce alanının bir tezahürü olarak görür.

İŞLEVLERİ: Altıncı hissin merkezi, yüksek önsezi, ruhsal, manyetik ve ışık enerjisi. Bağımlılıkları şifalandırmak.

SALGI BEZLERİ / ORGANLAR: Pituitary gland, beyincik, kulaklar, burun, sinüsler, gözler, merkezi sinir sistemi.

TAŞLAR / MİNERALLER: Lapis lazuli, indigo, safir, sodalite.

YİYECEKLER: Klorofil, nefes, hava.

İLGİLİ AROMALAR: Nane, yasemin.

HİS İŞLEVİ: DDA (duyu dışı algılama) dâhil tüm duyular

NİTELİKLER: Yüksek Bilinçlilik, duygusal ve ruhsal sevginin merkezi, spritual içgörü, geleceği görebilme. Dengelendiğinde zihin (sağ yarımküre) ve beyin (sol yarımküre) bileşik bir alanda işlev yapar. Ardından içgörü ve kayrayış ortaya çıkar ve bunun pratik yaşamda uygulanması günlük bir hal alır. Aynı zamanda olumsuz eğilimlerden arınılması ve bencil tavırların elimine edilmesini destekler.

OLUMSUZ NİTELİKLER: Endişe, isteri, stres, korku, şok, sinir, depresyon, baş ağrıları, konuşma ve kilo problemleri.

Lapis (Laciverttaşı): Kozmostaki güvenlik duygusunu ruhumuza iletir. Sezgimizi ve iç görümüzü uyararak maddi dünyanın gizli anlamının ve ardındaki enerjilerin bilincine vardırır.

Sodalit: Lacivert sodalit, zihnimizi saflaştırır ve daha derin düşünmesini sağlar. Işıması bize dinginlik verir ve sinirlerimizi güçlendirir. [1]

üçüncü göz, çakra

3. Göz Aktivasyonu Nedir?

3. göz aktivasyonu, 3.göz çakrasının doğru, dengeli ve aktif olarak çalışması için yapılan bir çalışmadır.

3. Göz Aktivasyon Çalışmalarında Neler Yapılacak?

  1. Golden Triangle enerjisine insiye edileceksiniz ve bu enerji sistemini kullanmayı öğreneceksiniz.
  2. Kristallerle üçüncü göz aktivasyon çalışması yapmayı öğreneceksiniz ve bu amaçla üzerinizde çalışmalar yapılacak.
  3. 3. gözünüzdeki negatif blokajlar tespit edilecek ve bunları kaldırmak için özel bir çalışma yapılacak.
  4. 3. göz aktivasyon meditasyonunu öğreneceksiniz.
  5. 3. gözünüzü aktif hale getirmek için özel bir enerji çalışması yapılacak.

Bu çalışmaya bire bir yapılan bir çalışmadır. En az 1, en fazla 3 kere bu çalışmaya katılabilirsiniz. 1 ay ile 3 ay arasında size öğretilenleri de uyguladığınız takdirde üçüncü gözünüzde önemli bir aktivasyon gerçekleşecektir. Bu şekilde sezgileriniz güçlenecek, farklı enerjileri görmeye başlayacaksınız, rüyalarınız daha çok çıkmaya başlayacak, insanların aklından geçenleri daha rahat anlamaya başlayacaksınız ve insanların beyinlerine telepatik mesajlar göndermeyi ve almayı öğreneceksiniz.

Çalışma, 1 günden oluşmaktadır ve 4 saat sürmektedir. Çalışma eğitim ve pratik olarak üçüncü gözünüzün aktivasyonu çalışmalarını içermektedir. Yani hem bu konuda eğitim alacaksınız, hem de üzerinizde çalışmalar yapılacak.

Bu çalışmanın Golden Triangle sistemi eğitiminde farkı nedir?
Golden Triangle de sadece bu sistemin eğitimini alısınız. Bunun dışında 3.gözle ilgili başka bir çalışma öğrenemezsiniz. Oysa üçüncü göz aktivasyonu çalışmasında ise farklı beden eksersizleri, meditasyonlar, psişik çalışmalar öğrenirsiniz.

Golden Triangle çalışmasında sizin üzerinizde pratik bir uygulama yapılmaz, sadece inisiye olursunuz. 3. göz aktivasyonunda ise üçüncü göz çakranıza direk müdahale edilir. Böylece sonuç almak için gerekli olan zaman kısaltılır.

Bu çalışmaya katılmak için en az Usui Reiki 1.aşama eğitimi almış olmalısınız. Aksi halde çalışmadan fayda elde edemezsiniz.

Çalışma uzaktan yapılmamaktadır. Çalışmaya katılmak için www.reikiturk.com'a ana sayfadan Yeni Hesap oluştur linkini tıklayarak üye olabilirsiniz. Üye olduğunuz zaman size eğitim duyuruları mail ile gelecektir ve istediğiniz bir sınıfa kaydolabilirsiniz.

Hafta içi bire bir katılmak içinse info@reikiturk.com adresine mail atabilirsiniz. [2]

Kaynaklar

[1] www.spatyom.com
[2] www.reikiturk.com/ucuncu-goz-aktivasyonu.html

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Vasıf., 31.05.2016, 10:21 (UTC):
arkadaşlar ben işin cok ucundayım istemeden yaptım egitimsiz kuralsız şartsız bütün cakralarım açık ve istemıyorum bu durumdan hayatım mavoldu ben daa yeni keşfettim bu çakralarımın acık oldugunu ve cok degisik seyler ben kurtulmak ıcın cagre arıyorum bu durumdan yardım edebılcek bırkısı varsa lutfe cevap yazsın. detaylı konusuruz sonrasında.. başka varlıkları goruyorum hissediyorum pskolojık olarak ta çöktüm yani 5. boyuttayım farklı 2 dünyadayım bunlar cok degisik seyler ve ben 3 senedir araştıra araştıra emın oldumki bu aura ve çakra olaylarına girmişim..

Yorumu gönderen: melekce , 13.03.2015, 13:19 (UTC):
selamun aleykum.
ben uzun zamandır ders yapıyorum ve 3. gözüm açılma dönemindeyim. bol rüyalar görüyorum odaklandığım biri beni o gün arıyor. şu anda sağ gözüm atıyor devamlı. deneyimi olan biri varsa bilgilendirebilir mi bu sürecin sonunda neler olacak ?

Yorumu gönderen: Anjelina, 27.12.2014, 12:50 (UTC):
yapıyorum yapıyorum hiç bişey olmuyor yaaa kafayı yiyicem ustammmmm...

Yorumu gönderen: Anjela, 27.12.2014, 12:42 (UTC):
Yapıyoruz yapıyoruz hiç bir şey olmuyor kafayı yiyicem daha kolay bir yöntem yokmuBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449948 ziyaretçi (143846748 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)