51. Bölge (1. Bölüm)
 
51.bölge

51. Bölge

51. Bölge, Bölüm #1

51. Bölge, Las Vegasin 153 km. Kuzeyinde, Groom Dry Lake yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulunduğu arazi 76 km. Karedir ve bu ebat Connecticut Eyaletinden biraz küçük olup, Lübnan'dan ise biraz daha büyüktür. Bu bölgede çekilen fotoğraflar, 51. Bölgenin yalnızca birkaç hangar ve çeşitli küçük yapılardan oluştuğunu gösterse de, bir çok insan, orada, yerin altında çok önemli ve geniş bir kompleksin bulunduğunu bilmektedir.

51. Bölge, yıllarca ordunun U-2, SR-71 ve F117A Hayalet Uçak gibi çok gizli hava araçlarının test sahası olarak kullanılmıştır. Son yıllarda, 51. Bölgenin hemen güneyinde, Papoose Dry Lake yakınında yer alan ve S4 Bölgesi olarak bilinen yerde, ele geçirilen uzaylı araçlarının tekrar işlemden geçirilerek test uçuşlarına çıkarıldıklarına dair çok ciddi kanıtlar vardır.

gizli gizli

GROOM LAKE BASEIN FONKSİYONU NEDİR?

Groom Lake'deki üs, gizli helikopterlerin en son jenerasyonu için Amerika'nın geleneksel test alanı olmuştur. U-2, YF-12A, F-117A topluma açıklanmadan çok önce burada test edilen uçuşlardır.

Amerikan Hükümeti, önceleri bu üssün varlığını kesinlikle kabul etmemekteydi; fakat daha sonra Sovyet uydusu tarafından çekilen üssün fotoğrafları basına sızdırılınca; Amerikan Hükümeti, üssün varlığını kabul etmek zorunda kaldı. Fakat bu üste yapılan çalışmaları ve projeleri, Ulusal Güvenliği ilgilendirdiği için açıklamayacağını bildirdi. Genel söylentiler ve üstte çalışmış üst düzey askeri ve sivil yetkililer ve de en önemlisi üs içinde gizli projelerde çalışmış bilim insanlarının itirafları, üstte, havacılık izlemeleriyle Aurora denilen ultra-yüksek hızlı casus uçak, birçok çeşit insan bulunmayan havasal keşif araçları, gizli helikopterler ve F-117A için bir yer değiştirme gibi bir çok olası yeni çok gizli uzay araçlarından ve dünya dışı kaynaklı projelerin üretildiğine dair bilgilerini doğrulamaktadır. Fakat Groom'daki çoğu aktivite, sadece askerî esas kadrodaki kimseler yararına, dünyasal silahları ve sistemleri test etmektedir.

51. BÖLGE ve UFO'LARLA İLGİSİ

Bu bölge, test uçuşlarının yapıldığı UFO gözlemleriyle doludur. Evet, 51. Bölge'de, başta 1947 Roswell'de düşen UFO enkazı olmak üzere, birçok olayda ele geçen UFO enkazları -ki bunların en az 9 tane olduğu söylenmekte- bölgedeki yeraltı hangarlarında tutulmakta ve bunlar üzerinde bilimsel ve teknolojik amaçlı araştırmalar yapılmaktadır.

Bob Lazar, askeri yetkililer tarafından Los Alamos'tan 51. Bölge'deki S-4 denilen bir alanda, Groom Lake'nin güneyindeki Papoose Lake'de bir askerî üste, dünya dışı kaynaklı uçan cisimlerin teknolojisi ve propulsion sistemlerini çözmesi için getirilen bilim insanlarından biridir. Lazar dediğine göre, kendisi ele geçmiş olan bir UFO'nun reverse engineer "tersine mühendislik" ile ilgili kısmında çalışmış, fakat orada bulunduğu süre içinde hiç dünya dışı varlıkla karşılaşmamıştır.

Lazar'ın iddia ettiği eğitimsel belgeler, kesinlikle doğrulanmış ve üstte çalıştığı, vergi ve maaş bildirisinden de doğrulanmıştır. Lazar'ın bu konuda 1989 yılında, kendini basın ve televizyonlar aracılığıyla deşifre etmesinin nedeni, öldürülme korkusundandır. Çünkü kendisi, en yakın arkadaşına çalıştığı gizli projeleri anlatmış ve bir gece arkadaşıyla birlikte 51.Bölge'nin etrafında gizlenerek, arkadaşına gece 03'ten sonra talim yapan UFO'ları izlerken, güvenlik timlerine yakalanmışlar ve 3 gün - 3 gece boyunca sorguya çekilmişlerdir. Öldürülme korkusuna kapılan Lazar, çareyi kendini deşifre etmekte bulmuş ve ilk önce Las Vegas TV'den ünlü programcı George Knapp olmak üzere, CNN Larry King de dahil birçok Kanala çıkmıştır.

Lazar'ın bu akıllı davranışı, hem hayatının kurtulmasını, hem de Amerika'nın yıllardır tüm dünyadan gizlediği 51. Bölge'nin deşifre olmasını sağlamıştır. Lazar, iddialarını ilk olarak televizyon röportajlarında yaptığı için, birçok meraklı kişi, uçan uzay araçlarının, UFO'ların parıltısını yakalamak için üsse en yakın kamu alanlarına gelmeye başlamışlar. Birçok insan, burada UFO gözlemlemiş ve hatta bazıları manevralar yapan bu ışıklı cisimleri filme almayı başarmıştır. Bu görüntüler, dünya televizyonlarında birçok belgeselde gösterilmiştir. (Türkiye'de de UFO Gerçeği programlarında da bu görüntülere yer verilmiştir.)

gizli

ZİYARETÇİLER, NEREYE GİDİYOR?

Las Vegas'tan 130 mil kadar uzaklıkta, ıssız Nevada Otoyolu 375'te, Mile Marker LN 29.5'te, yöreden bir çiftçi tarafından kullanılan tek bir posta kutusu vardır. Black Mail Box (siyah posta kutusu [ şimdilerde beyaz]), bu geniş otobandaki tek sınır noktası olduğu için burası, inançlı insanların geldiği yerdir. Bu sınırın öte tarafı olan 51. Bölge topraklarına giriş kesinlikle yasaktır. Etrafa, "Girilmez" ve "Güvenlik güçleri, girenleri öldürme yetkisine sahiptir." yazılı büyük levhalar vardır ve her taraf, güvenlik kameralarıyla çevrilmiştir. Ne karadan ne de havadan, bu çok gizli üssün 30 mil etrafına hiç kimse yaklaştırılmamaktadır.

Sınıra yakın olan kamu alanında, 51. Bölgeyi uzaktan görebilen iki görüş noktası bulunmaktadır: Bunlar, White Sides ve bir ziyaretçinin yasal olarak görebildiği bir hava kuvvetleri üssü bulunan Freedom Ridge'dir. Belli bir uzaklıktan, Tibakoo Peak Dağı'ndan, hâlâ üssü görebilirsiniz. Fakat ıssız, çamurlu bir yolda bir-bir buçuk saatlik yorucu bir yolculuğu göze almalısınız.

gizli

CAMMO DUDES NEDİR?

Bu, çok gizli askerî sınırı devriye gezen, adı bilinmeyen özel güvenlik gücü için bulunmuş bir takma isimdir. Onlar, rozetsiz ve tedbil-i kıyafet gezerler, beyaz ya da siyah Cherokee jeepler kullanırlar. Sınıra birkaç mil yaklaşan her ziyaretçiyi izlerler. Fakat bağlantıyı engellemek için daima kontrol altındadırlar.

gizli

BU ALANI ZİYARET ETMEDEKİ TEHLİKELER NELERDİR?

En büyük tehlike, tellerle çevrilmemiş askerî alandan dikkatsizce geçmektir. Eğer geçerseniz, hemen yakalanır ve binlerce dolar para cezası ödersiniz. Yolun sınıra yaklaştığı her nokta, "GEÇİLMEZ ! ASKERİ BÖLGEDİR ! YASAK ALAN!" levhalarıyla açıkça belirtilmiştir. Sınırın yönünden emin olmadan dikkatsizce yürümek, yanlıştır. Levhalar görülemediği için gece yürüyüş yapmak, tehlikelidir. Başka bir tehlike de, araba kullanırken, aracınızın ıssız, çamurlu yola saplanıp kalmasıdır. Kuma saplanıp suyunuzun bitmesi, öldürücü olabilir.

1. Bölüm2. Bölüm3. Bölüm

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: şule, 06.05.2014, 12:30 (UTC):
uzaylıların varlığına bende inanıyorum.Fakat uzaylıların var olması gerçekten bi hakikat olsaydı yer yerinden oynardı bence. insanlar bi kaos yaşarlardı halbuki günümüzde uzaylılar denilince hadi be sende diyorlar insanlara saçma geliyor.ve bir çok bilim adamımız var bunu ispat edip herkesin inanmasını neden sağlamıyorlar anlayamıyorum.bence yabana atılacak bi konu değil artık dünyamızı tanımayı ve nasıl varlıklarla yaşayıp yasamadığımızı öğrenmenin vakti coktan geldi ve geciyor bile. biraz hareket diyorum artık.

Yorumu gönderen: (/&+%5+3234=, 23.11.2010, 19:54 (UTC):
ben bir uzaylıyım dünyayı ele geçircez bana isster inanın ister inanmayın 51.bölqedeki bütün ufolar faatliyete(as'!^'!+^^'!645&%+&%+/(/))/&(&(&/(/&(&/(&/&+%+^+^^^)

Yorumu gönderen: BetaHouse, 28.10.2010, 23:51 (UTC):
Uzun süredir bu bölgenin önemi bilinir ve nasadan da üstün olduğu kabul edilir.1949-1952 yılları arasında EBE ( doğaüstü biyolojik varlık ) adı verilen 1 adet canlı uzaylı 3 yıl yaşamıştır bu bölgede ve bilinmeyen bir sebepten dolayı ölmüştür.Dışarıya bilgi sızdıran tüm albaylar esrarengiz şekilde ölü bulunmuştur.Eğer bu işlere kafa yoracaksanız 1 kez daha düşünün uzun süredir araştırıyorum çok önemli bilgiler edindim ama bu işin içinden çıkılmaz.

Yorumu gönderen: hilmi, 17.10.2010, 17:11 (UTC):
Amerikanın 51.üs bölgesi var belki yerin 12 kat altında uzaylı araçları ve yaşıyorlarsa uzaylıları da tutuyorlar.Zaten böyle birşey varsa bu zamanda heryeri uydu ile görebilirsiniz.gizlilik içerisinde yürütülen uzay projeleri yerin yüzeyinde olamaz ancak yer altında olabilir.Tabi 1947 yılından sonra herkesin dikkatini buraya çekip de uzaylıları başka yere taşımadılarsa?

Yorumu gönderen: lyoness, 16.10.2010, 08:16 (UTC):
Bunların hepsi doğru 51. bölge çok gzli bi yer insanlar saçma karsıayablr çnkü bilmıyyrlar burayı ztn kesnlkle sınırlı bilgler nete konuyor daha bilmdğmz bi çok şey var zn bilen bi kmseyi de yasatmıyorlar

Yorumu gönderen: dimitris, 11.10.2010, 18:52 (UTC):
bence saçma

Yorumu gönderen: Lonely95, 12.09.2010, 23:19 (UTC):
Ufolarla ilgisi amerikalılar uzaylılarla telepatik bağı kurdular ve şmdi doktor polis asker gibi aramızdalar o gemilerde onların

Yorumu gönderen: APOLLO11, 30.08.2010, 14:19 (UTC):
PEKİ AMERİKANLAR UFO ARACINI NASIL YAPIYO??Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56439782 ziyaretçi (143812810 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)