51. Bölge (3. Bölüm)
 
Bob Lazar

51. Bölge'nin Resmi Tanığı Bob Lazar

1989 yılında Bob Lazar adında bir fizik mühendisi, Las Vegas televizyon istasyonlarından biri olan KLAS'ta bir basın açıklaması yapmış ve S4 Bölgesi'nde UFO'ları yeniden oluşturmayla ilgili mühendislik projesinde görev almış olduğunu iddia etmişti. UFO'ların yerçekimini itici güç sistemine dayalı motorları üzerinde çalışmalar yaptığını söyledi. Bunların güç kaynakları bir anti-madde reaktörüydü. Lazar, orada kendisine gösterilen uzay aracın bizim medeniyetimizden binlerce yıl daha gelişmiş seviyede bir teknolojiye sahip olduğunu ancak görünüşe göre bizlerden daha kısa varlıklar için yapıldığını vurgulamıştır. Lazar açıklamalarına ayrıca adı geçen bölgede dünya dışı varlıklara ait 9 adet disk şeklinde uzay aracı olduğunu da eklemişti:

“Bu disklerden bir tanesi İsviçreli Edward Billy Maier adındaki temasçının 1970 yılı ortalarında fotoğraflarını çekmiş olduğu ve Pleiades takım yıldızından geldiği iddia edilen araca benziyordu.”

Lazar, takip eden aylarda kendisiyle yapılan röportajlarda, hikayesini daha ayrıntılı bir şekilde anlatmış, 51. bölgede bulunan birbirlerinden tamamen farklı disk şeklindeki 9 araç için yakıt olarak 223 gramlık –o zamanlarda henüz keşfedilmemiş bir element olan– element 155'in kullanıldığını açıklamıştı:

“Bu element, daha çok yanık turuncu renginde olup çok yumuşaktır. Öyle ki tırnağınızla üstüne çentik bile atabilirsiniz. Ancak çok ağırdır. Elementin bir parçasını kaldırdığınızda onun kurşun olmadığını hemen söyleyebilirsiniz. Şaşırtıcı derecede ağırdır.”

Las Vegaslı bir araştırmacı-gazeteci olan George Knapp Lazar'ın geçmiş iş yaşamı araştırmış ve önceden gerçekten de Los Alamos'ta yaşadığını ve oradaki Las Alamos Ulusal Laboratuarı'nda fizikçi olarak çalıştığını doğrulamıştır. Ayrıca Lazar'ın iddia ettiği dönemlerde 51. Bölge/S4'de çalıştığını yasal olarak da onaylanan çalışma kayıtları, Donanma İstihbarat Departmanı'ndan sağlanmıştır. Lazar'ın fizik, elektrik mühendisliği ve itici güç sistemleri alanlarındaki sağlam ve güvenilir geçmişi nedeniyle kendisiyle pek çok görüşmede bulunulmuştur. Bugüne kadar işi, üssü, çalışma arkadaşları ve yapımı oldukça zor olan uzaylı araçları hakkında çok detaylı tarifler ve bilimsel bilgiler sunmuştur.

HAVA İSTİHBARAT MERKEZİ ÜYESİ ANLATIYOR

51. Bölgede görülen disk şekilli cisimlerle ilgili diğer bir olay, bir Hava Kuvvetleri emeklisi olan gazeteci Robert Dorr tarafından bildirilmiştir. Dorr, 1953 yılı Nisan ayında Nellis test üssünde görev yapan Hava Teknik İstihbarat Merkezi takımının bir üyesinin, kendisine, yeniden düzenlemesi yapılmış bir uçan dairenin görgü şahidi olduğunu ihbar ettiğini belirtmişti. Cismin tanzimi, söylendiğine göre, Doğu Kıyısında gerçekleştirilmişti.

“O, 8, 5 m. çapında kusursuz bir diskti. Kalınlığı çemberin çevresinde 30 cm.den başlarken ortaya doğru 3, 5 metreye ulaşıyordu. Savaş uçaklarınkine benzer yükseltilmiş bir kokpiti, hemen altında da onu çevreleyen 150'ye 150 cm. Uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğinde bir alan vardı. İtici güç sistemi tamamen mahvolmuştu, aygıtlar ve elektrik tertibatı tanıdık materyalleri içermesine rağmen neredeyse anlaşılmaz görünüyordu. Cisim, dünyanın yörüngesindeki bir ana gemi tarafından yönetilmek üzere dizayn edilmiş küçük bir araç olduğu kanısını uyandırıyordu. Boyutlarından ve hasar görmüş oturma yerlerinden anlaşılabileceği üzere, içinde görünüşe göre insan benzeri uzuvlara sahip 2 mürettebatı taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştı, ancak bunlar çok daha kısa boylu varlıklar olmalıydı. Bu aracı bir insan pilotun sığabileceği şekilde tekrar dizayn etmek aylar sürmüştü.”

DAHA ÇOK TANIK

Atomik Enerji Komisyonu'ndan ‘Q' tipi [çok gizli bölgelere giriş izni] ve servisler arası Top Secret (Çok Gizli) geçiş iznine sahip Mike Hunt 1960'lı yıların başında 51. Bölge'de, radar bakımıyla meşgul olduğu sırada disk şeklinde bir hava aracını gördüğünü itiraf etmiştir.

Yeminli ifadesinde “sadece bir kere UFO gördüm” diyen Hunt, şöyle devam etmiştir: “Araç, binaların arkasına yarı saklanmış bir şekilde yerde duruyordu. İlk gördüğümde, kuyruğunun ve kanatlarının olmadığını fark edene kadar onun küçük bir özel uçak olduğunu düşünmüştüm. Ondan yarım mil kadar uzaklıktaydım ve bu uzaklıktan gördüğüm kadarıyla araç yaklaşık 6 ya da 9 metre çapındaydı ve cilalı parlak alüminyumdan ziyade kalay ve kurşun karışımı gibi bir renkteydi.”

Hunt, birçok kere uçan daire kalkarken ya da inerken orada bulunduğunu, fakat onu izlemesine hiçbir zaman izin verilmediğini kaydetti. Ayrıca, Tonopah yakınlarındaki radar istasyonunun kuzey ucunda görev yapan radar operatörü Richard Shakleford da Hunt'a, test alanının üzerinde sık sık UFO'ları gördüğünü fakat kendisine onları görmezden gelmesi emredildiğinden bahsetmiştir. Mike Hunt, o sıralarda 51. Bölgede –‘Kırmızı Işık Projesi' ya da ‘Kırmızı Işık' olarak bilinen- uçan dairelerle ilgili son derece gizli bir programın yürütüldüğünü biliyordu. Hunt, ayrıca kendisinin etrafta herhangi bir şey görüp görmediğine dair sorgulandığını da eklemiştir. “Her ne görmüş olursam olayım, orada gördüklerimle ilgili en ufak bir şey dahi konuşursam başımın büyük belaya gireceği sıkça hatırlatılıyordu. Oradaki güvenliğin ne kadar sıkı olduğunu asla tarif edemem.”

1989 yılından beri, Japonya'dan da olmak üzere birçok uzak yerlerden gelen pek çok kişi ve haber ekibi, 51. Bölge üzerinde yerçekimine karşı yaptıkları hareketleri, manevraları ve kapasiteleri ile ordunun geleneksel araçlarının çok ötesinde bir teknoloji sergileyen, garip, parlak araçları fotoğraflamış ve kameraya almışlardır.

1. Bölüm2. Bölüm3. Bölüm

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: hsyn, 12.04.2016, 04:18 (UTC):
Uzaylilar var ve her alem kendi formunda yasiyor galaksimizi insan vucudundaki bir hucre gibi dusunursek bu galaksi icindeki diger yildiz ve gezegenlerin yasam formlari bize cok uygun diger galaksiler baska tefekkur konusu. İşin sıkıcı tarafi uzaylilarin sadece amerikalilar la muhatap olmasi gibi gosterilmesi bu koca bir yalan islam tasavvufunda bircok veli ve evliyalar dnya disi varliklar hakknda ilim ifsa etmisler kaldiki koskoca yasanmis mirac hadisesinde islam alemi ve insanlik gafil durumda.....

Yorumu gönderen: Seda , 14.01.2016, 10:07 (UTC):
Ya ben böyle varlıklara inanırım. Var olabilir ama hiç sizin dediğiniz kandırmaca olduğu yönünden düşünmedim. Ne biliyim doğru olmasa bukadar buyumezdı bence hanı. Orda olan varlıklara kadar sonuçta gösterildi.

Yorumu gönderen: cemertem, 24.06.2015, 18:58 (UTC):
51. bölgeyi çok iyi tasvir eden ve bence Bob Lazar'ın gözlemlerini iyi analiz etmiş AREA 51 isimli bir film var daha yeni sayılır türkçe altyazısı da var. kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. 51. bölgeye özel kıyafetler ve giriş kartıyla girmeyi başaran 3 meraklının gizem dolu macerası anlatılıyor. amatör bir iş ancak profesyonel anlamda düşünülürse ilerde çok daha iyi bir filme dönebilir.

Yorumu gönderen: isimsiz, 02.01.2015, 20:36 (UTC):
onur kardesm abd gibi bi aptal diyosun dünyadaki en muhteşem sistem ve teknoloji abd ye ait adamlar gelıp turkıye gıbı çağa ayak uydurmaya çalışan bı ulkeylemı ugrassınlar ?

Yorumu gönderen: NASA , 14.12.2010, 14:11 (UTC):
Hz. süleyman döneminde bir olayı çözdüler...Hz.süleyman'ın emrinde çalışan cinler ve ifirit ruhları bilirsiniz şeytan ve cinlerin bu peygambere hizmet ettikleri gibi insanlara da yasak olmasına rağmen ki büyücülük şiddetle kutsal kitabımızda bile yasaklanmışken hizmet edeceklerine inanan cinlerin ve şeytanların esiri olan ve bu boyutsal varlıkları çağırma tekniklerini öğrenen bunlarla bilgi alış verişi içinde olan bir sürü rahatsız hasta insanlar ve mekanlarıda kesinlikle cehhennemdir...

Yorumu gönderen: NASA, 14.12.2010, 14:01 (UTC):
Bunlar büyücü cinlerden ruhlardan insanları acımasızca öldürerek dünyada fitne fesat çıkararak karşılığında inanılmaz astronomik bilgiler alıyorlar.Mısırlılar,yemeğe ekmeği olmayan Mayalarbu bilgilere nasıl sahiplerdi.İşleri güçleri ayin,kurban etmek,diri diri insanları çoluk çocuk yaşlı kadın demeden asmak, kesmek ,toprağa gömmek;peki niçin bunlar bunu bunlara kim yaptırdı.Nasıl böyle bir vahşet yapıp 21.yüzyılda bile anlaşılması güç bir teknoloji ile yaşadınız..

Yorumu gönderen: NASA , 14.12.2010, 13:54 (UTC):
Tıp,fizik,teknoloji ve enerji konularında inanılmaz gelişmeler var.Hepsi gizli tutuluyor.Beyinleri yıkanan,akılları kontrol edilen nasa'dan neden ayrıldıklarını biemeyen astronotlar var.Onlarda böyle bir teknoloji var.B-2 Spirit bombardıman uçağının varlığı 20 sene kullanıldıktan sonra açıklanmıştı.Asıl soru bu teknoloji nerden geldi..

Yorumu gönderen: kemal2, 13.12.2010, 12:20 (UTC):
bende birkere gördüm incecik bir diskti.. o kadar hızlıydıki bir anda ufuktaki dağların üzerinden geçti.. 2-3 saniye gördüm sadece gece olduğu için rahatlıkla seçilebiliyordu

Yorumu gönderen: onur, 04.12.2010, 17:38 (UTC):
arkadaşlar ben onlarla tanışmayı çok isterim ve onlardan öğrenebileceğimiz çok şey vardır uzaylıların olduğuna inainanıyorum ve abd nin ne haltlar yaptığını biliyorum niye uzaylılar abd gibi bi aptalla uğraşıyor acaba?

Yorumu gönderen: mert, 09.11.2010, 12:12 (UTC):
bunların hepsi kandırmaca hedef şaşırtma.asıl şeyler çok daha başka yerlerde oluyor dikkati buraya çekmeye çalışıyorlar

Yorumu gönderen: koray, 25.10.2010, 19:43 (UTC):
Arkadaşlar uzaylılar düşman olsaydı şimdiye kadar bizi istila etmişdi bizden 100 kat daha fazla teknolojiye sahipler... Bİrde 51.bölge yasak bölge die geçer bazı yerlerde o bölgenin üstünde kuş bile uçurtmuyorlar adamlar , demek ki orda birşey oluyor ama haberimiz yok...

Yorumu gönderen: Keramettin, 06.10.2010, 18:23 (UTC):
Benim Dünşüncem Uzaylıların Var Olduğu Hakkında Çünkü Bir Sualde Ey Alemlerin Rabbi Diye Sesleniyor Hz Muhammed Bizden Başka Bir Alem Varmı? Sadece Bu Alemde İnsanlar Cinler Gibi Allahın Üstün Kulları Var Ve Dünyadan Başka Bilmediğimiz Sayısız Alem.Ve Bu Delillere Göre Uzaylılar Olabilir VE Eğer Biz Oraya Gidemiyorsak Onlar Buraya Gelebiliyorsa Teknolojileri Ve Akıl Güçleri Bizden Üstün Olmalı Ve Bu Sonuçlara Göre Bizi Kullanabilirler Benim Hocam Vardı Şöyle Diyodu Eğer Uzaylılar Varsa Biz Nasıl Hayvanları Yiyecek Olarak Görüyoruz Uzaylılarda Bizleri Yiyecek Olarak Görebilirler Yada Nasıl Bir Hayvana Yükümüzü Taşıtıyorsak Olarda Bize Taşıtabilirler Benim Teorim İse Bu :D

Yorumu gönderen: 51. bölgeyi ziyaret, 07.09.2010, 14:11 (UTC):
bu bölgeyi neden ziyaret edemiyoruz ? ozel kıyafetler giysek radar vs ye yakalanmadan gizli gizli video foto cekemezmiyiz ?

Yorumu gönderen: ihsanTR, 16.08.2010, 10:12 (UTC):
kerem teorini beyendim ama böle bişi düşünmedim Teorin gerçekten çok güseL ama ufo dedikleri şey gerçektende olabilir çünkü evrende yanlız diiliz Birazcık daha araştırma yapabilirsem daha net bişi söliyebilicem
birşey daha var eğer bu yumuşak turuncu element 155 i buldularsa bu elementle inanılmaz şeyler yapabilirler :D Buda bizim lehimize olur

Yorumu gönderen: kerem, 14.08.2010, 02:16 (UTC):
bu 51. bölge denilen yer vardır mutlaka ufolarlada uğraşıyordur ama bence bunlar göz boyaması daha önemli şeylerde yapıyordurlar içeride tüm dünyayı etkisi altına alabilecekleri robotlar makineler silahlar buda benim teorim başka teorisi olan varsa yazsın

Yorumu gönderen: kemal, 03.08.2010, 10:25 (UTC):
evet inanıyorum çünkü bende gördüm çok yakındaydımBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56738557 ziyaretçi (144616458 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)