Aamir Khan
 
Aamir Khan

Amir Khan

Hazırlayan: Akhenaton

Biyografisi

Aamir Hussain Khan (आमिर हुसैन खान), Bolywood filmlerinin önemli oyuncularından ve Hint sinemasında yapımcı ve yönetmendir. Kısaca "Aamir Khan" ve "Mr. Perfectionist" (Bay Mükemmelliyetçi) olarak tanınır.

Aamir Khan

14 Mart 1965'te Hindistan'ın Maharaştra eyaletinin başkenti olan Mumbai'de (bilinen adıyla Bombay) Mumbai Bandra Holy Aile Hastanesi'nde Müslüman bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Babası Tahir Hussain Khan annesi Zeenat Khan'dır. Baba tarafı Afgan'lıdır ve Afganistan'ın "Herat" şehrindendir. Kardeşleri ise Faizal ve Hyder Ali kızkardeşleri Nikaht ve Farhad'dır. Evli olup iki oğlu bir kızı vardır.

Aamir Khan, Reena Dutta
Amir Khan ve ilk eşi Reena Dutta.

Aamir Khan, 18 Nisan 1986'da ilk eşi Reena Dutta ile dünyaevine girmiş ve bu evlilikten Junaid adında bir oğlu ve Ira adında da bir kızı olmak üzere 2 çocukları olmuştur. Reena, Khan'ın birçok filminde yanında olmaya çalıştı ve "Laagan" filminin bizzat yapımcılığını üstlendi. Aralık 2002'de Aamir Khan, 16 yıllık eşinden boşanacağını açıkladı. Çift, mahkeme kararıyla boşandı ve mahkeme, çocukları Reena'ya verdi.

Aamir Khan, Kiran Rao
Amir Khan ve ikinci eşi Kiran Rao.

İkinci eşi ise 2005'te evlendiği ve kendisi gibi yapımcı olan Kiran Rao'dur. Bu evliliğinden taşıyıcı bir anne vasıtasıyla Azad adlı bir oğulları olmuştur. Ailesi gibi kendisi de Müslüman olan yönetmen, birçok filmde oynamış ve yönetmenlik yapmıştır. 2012'de annesi Zeenat Khan ile birlikte hacı olmuş, yine aynı yıl babası Tahir Hussain'i kaybetmiştir.

Aamir Khan
Babasının cenaze töreninde.

Aamir Khan, oyunculuk kariyerine amcası Nasir Hussain'in "Yaadon Ki Baraat"ında 8 yaşındayken adım atmıştır. 11 yıl sonra ilk filmi sayılan "Qayamat Se Qayamat Taq" filminde rol almış; daha sonra da "Raakh" filmiyle ilk "National Film Award" (Jüri Özel Ödülü)'nü kazanmıştır. 1980 ve 1990'larda bir çok ödüle aday gösterilmiştir. İlk "Filmfare En İyi Aktör Ödülü'nü "Raja Hindustani" filmiyle; 2. "Filmfare En İyi Aktör Ödülü'nü ise Lagaan filmiyle almıştır.

Aamir Khan, Yaadon Ki Baraat
Aamir Khan, oyunculuk kariyerine amcası Nasir Hussain'in "Yaadon Ki Baraat"ında 8 yaşındayken adım atmıştır.

6 Mayıs 2012 tarihi itibariyle Khan'ın ilk televizyon programı "Satyamev Jayate", Star Plus kanalında yayınlanmaya başlamıştır. Aamir Khan'ın yeğeni Imran Khan da oyuncudur. Aamir Khan'ın yapımcılığını yaptığı filmler, kendi yapım şirketi olan "Aamir Khan Productions'un elinden çıkmıştır. Aamir Khan, ayrıca Oscar adayı olan "Lagaan" filminin başrol oyuncusu ve yapımcısıdır.

Aamir Khan, kariyerine sağlam adımlarla devam etti. Yılda 1 ya da 2 film çevirdi. 1996 yılındaki tek filmi, Karishma Kapoor ile rol aldığı "Raja Hindustani" filmi oldu.

Khan'ın çevirdiği her film başarılı oluyordu, 5 yıl içinde çevirdiği filmlerin hepsi birer hit haline geldi. 1997 yapımı "Ishq" filminde Ajay Devgan, Kajol ve Juhi Chavla ile rol arkadaşı oldu. Aynı yıl "Ghulam" filminde ekranlarda göründü ve bu filmde oyunculuğu kadar, sesinin de de iyi olduğunu, filmdeki bir şarkıyı seslendirerek kanıtladı. 1999'da "Sarfarosh" filmi gösterime girdi. Terör olaylarına parmak basan bu film de oldukça ilgi gördü. Ardından "Earth" filmini çevirdi. 2000'de "Mela" filmini çevirdi. Filmde gerçek hayattaki kardeşi Faisal Khan da rol aldı. Film, ne yazık ki başarılı bulunmadı.<*p>

amir, khan
Lagaan filminin afişi.

2001'de "Lagaan" ve "Dil Chahta Hai" filmleri ile karşımıza çıktı Aamir Khan. İkisi de yine çok başarılı oldu. Filmde Saif Ali, Preity Zinta gibi diğer önemli oyuncular da rol alıyordu. Filmi yazıp yöneten kişi, şimdilerde oyunculuğa da adım atan Farhan Akhtar. Film, o zamanlara göre çok modern olarak tanımlandı.

Aamir Khan, 4 yıl sinemadan özel problemlerinden dolayı uzak kaldı. Ekranlara 2005 yılında Ketan Mehta filmi Mangal Pandey: The Rising ile geri döndü. Film, gerçek hayattan alınmaydı ve bir Hintli askerin Hint Bağımsızlık Savaşı'nın başlatmasını konu ediyordu. Aamir'in en başarılı filmlerinden biri olan "Rang De Basanti", 2006 yılında gösterimdeydi. Filmin konusu çok ama çok beğenildi. Aynı yıl çevirdiği "Fanaa" filmi ise Hindistan'da çok ilgi gördü. Filmde ünlü oyuncu Kajol ile rol alıyordu.

"Taare Zameen Par" filminin fragmanı.

2007 yapımı "Taare Zameen Par" filminin de yapımcılığını Aamir üstlendi. Ayrıca ilk yönetmenlik deneyimini yaşadı. Film, "Aamir Khan Production'dan çıkan ikinci film oldu (birincisi Laagan idi). Filmde Aamir, disleksik hastalığına sahip bir çocuğa yardımcı olmaya çalışan öğretmeni canlandırıyordu. Oyunculuğu çok beğenildi, yönetmenliği de geçer not aldı.

Aamir Khan, bu ve bunun gibi birçok filmde rol almış ve bu filmler, sadece Hindistan’da değil tüm dünyada sevilerek izlenmiştir. "3 Idıots" filmi, Türkiye'de üniversitelerde yüzlerce kez izlenmiş ve hayran kitlesi hızla artmıştır. Birçok filmi IMDB üzerinde 8 üzerinde not almıştır. Bollywood'un en çok para kazanan oyuncusu ve yönetmenidir.

Aamir Khan, daha birçok ödüle layık görülmesine rağmen, yıllarca ödül törenlerine katılmayı reddetti. Gerekçesi ise "ödüllerin güvenilir olmadığı'ydı. 2007'de İngiltere'de "Madame Tussauds Müzesi'nde balmumu heykeli konulmak istendi; ancak Khan, bunu da reddederek şöyle bir açıklamada bulundu:

"Bu, benim için önemli bir şey değil. İnsanlar isterlerse benim filmlerimi izlerler zaten. Ayrıca ben bu kadar şeyle baş edemem, zaten benim işim bana yetiyor."

Aamir Khan, Hindistan’da saygıyı hak eden çok kaliteli bir insandır. Sadece oyunculuğu ile değil gerçek hayatta yardımseverliği ve yapmış olduklarıyla da Hindistan ve tüm dünyada takdir toplayan bir oyuncudur. Ayrıca 48 yaşında olmasına rağmen inanılmaz genç görünmektedir. Belki de filmlerini izlediğinizde onu 30 yaşında zannedebilirsiniz; ama o aslında o, 48 yaşında ve yaşını hiç göstermeyen bir oyuncudur.

Aamir Khan; aksiyon, romantik, dram ve komedi türü filmlerde boy göstermiştir. Aslına bakarsanız her tür filmde inanılmaz bir başarı gösterdiğini söylersek yalan söylemiş olmayız. Komedi filmlerinde gülmekten kırılırsınız ve bir an gelir gözlerinizden yaşlar süzülmeye başlar. Hint sinemasına ön yargı ile yaklaşan kişilerin mutlaka Aamir Khan'ın oynamış olduğu filmleri izlemeleri gerekir.

Aamir Khan, 2009'da kendisiyle yapılan bir röportajda şunları dile getirmiştir: "Sinemamızda farklı şeylere çok rastlamıyoruz, farklı bir şeyler yapmaktan korkmamalıyız, bence her insan, düşündüğünü, hayallerini korkmadan gerçeğe dönüştürmeye çalışmak için uğraşmalı."

Bir diğer röportajında da filmlerin çekim aşamasının kendisi için daha önemli olduğunu itiraf etmiş ve şöyle demiştir: "Benim için filmlerin çekim aşaması daha önemli, eğlenceli ve daha öğretici. Filmin çekimlerine ilk gününden itibaren gün büyük bir konsantrasyona giriyorum."

Aamir Khan, Satyamev Jayate
Satyamev Jayate

Aamir Khan, "Örnek aldığınız kişiler var mı?" sorusuna şöyle cevap vermektedir: "Gandhi, bana ilham veren tek kişi!". Bunun yanında kendi deyimiyle sıkı bir Leo Tolstoy hayranıdır ve Tolstoy gibi o da yapıtlarında sistemin yanlışlarını dile getirmiş, toplumsal çarpıklıklara değinmiştir. Bu yüzden Amir Khan'ın filmlerinin çoğu, insani misyonlar üstlenmiş yapımlardır. "Satyamev Jayate" programı, birçok mağdur insanın sessiz çığlıklarını bütün ülkeye duyurmuştur. Yolsuzlukları, çocuk istismarını, kız çocuklarının daha anne karnındayken kürtaj ile alınmalarını çok geniş bir şekilde ele alıp insanların dikkatini bu konular üzerine çekmeyi başarmış ve birçok yasal işlemin başlatılmasında büyük rol oynamıştır.

Aamir Khan
Aamir Khan ve Satyamev Jayate programı.

Aamir Khan, Hindistan'da yaptığı bu son programla şu anda bütün Hindistan'da konuşulmaktadır. Yaklaşık bir senelik bir çalışma sonunda, her hafta başka bir sorunu ortaya koyuyor ve gerek canlı bağlantılarla, gerek yaşanmış hikayelerle, gerek bire bir olay kahramanlarıyla röportaj yaparak aslında her ülkede olan sorunları ama Hindistan da uzun süre söz dahi edilmeyen sorunları ortaya çıkartıyor. İlk yaptığı programda çocuk istismarının ne kadar büyük oranlarda olduğunu, bazı bölgelerde çocukların cinsel tacize uğradığını ve bunların büyük çoğunluğunun da erkek çocuklar olduğu ile ilgili bir program yapmış ve ilk defa bu programdan bir hafta sonra bu konu meclise yatırılmış ve bir yasa tasarısı hazırlanmak üzere çalışmalara başlanmıştır. Bu olay, Hindistan'da ilk'dir. Sırf bu konuyla ilgili konuşması için kendisi, bizzat meclise çağrılmış ve konuşma yapmıştır. İşlediği konulardan bir tanesi, kadına şiddet ve bunun ne kadar yaygın olduğudur ve en son yaptığı programda ise, engelli insanların Hindistan'da karşılaştığı sorunlar üzerinedir ve o da büyük bir yankı yaratmıştır. Her konuyu, en ince ayrıntısına kadar, abartmadan, duygu sömürüsü yapmadan bütün çıplaklığı ile ortaya koymaktadır. Sırf bu yaptıkları için bile büyük bir saygıyı hak etmektedir.

Hint Köşesi sayfamızda, ona ait filmlerden birkaçını online olarak izleyebilirsiniz.

Filmlerinden Replikler

“İnsan arzularını sınırlayamaz, gömülsek de bulutların içine isteriz halen gökyüzüne değmeye.” (Ishaan)

“Ölüme feryat figan gidenler ve ölüme sessiz sedasız gidenler.” (Rang De Basanti )

“Ama paslanmış kulakları açmak için yüksek sesli haykırış gereklidir.”

“Yarından bu kadar korku duyarsan, bugünü nasıl yaşarsın?”

“...Sonra kuş gibi süzülüyorum. Tam da olmak istediğim gibi.” (Taare Zameen Par)

“Büyümeyi hiç istemedim. Büyüdükçe insanlar daha az gülüyordu çünkü. Çocuk olmanın en güzel yanı, istediğin zaman ağlayabilmekti.” (Rang De Basanti)

“Hayat sanki bir pamuk şekerdir, umutlar ve hayaller arasında dönen, avucunda biriktir ve tadını çıkar.” (Taare Zameen Par)

“Başarının peşinden koşmayın. Siz kendizi geliştirdiğinizden emin olursanız başarı ve mutluluk gelip sizi bulacaktır.” (3 Idiots)

“Doğru ile yanlış arasında seçim yapmak kolaydır. Asıl seçim, iki doğrudan fazla olanı ya da iki yanlıştan az olanı seçmektir.” (Fanaa)

“Hayatımı bu ülkenin özgürlüğüne adadım. Evlenmemi istediğinizi biliyorum,|ama ben özgürlüğü kendime gelin aldım.” (Rang De Basanti)

“Arkadaşınız başarısız oluyor, üzülüyorsunuz; arkadaşınız birinci oluyor, daha çok
üzülüyorsunuz.” (3 Idiots)

“Kanın hala coşmuyorsa şayet,
Damarlarından akan sıvı sudan ibaret.
Memleketine hizmet etmiyorsa şayet,
Gençlik ateşi neye nimet?” (Rang De Basanti)

Onu gördüğünde rüzgar şarkı söylüyor mu? Ay gözlerinde büyüyor mu?
— Bu dediklerin, filmlerde oluyor. Gerçek hayatta değil.
— Gerçek hayatta da oluyor. Ama bir insanı sevdiğinde. Bir dümbeleği değil! (3 Idıiots)

Filmografi

 • Yaadon Ki Baarat
 • Madhosh
 • Holi
 • Qyamat Se Qyamat Tak (1988 )
 • Raakh
 • Love Love Love
 • Deewana Muh Sa Nahin
 • Jawani Zindabad
 • Tum Mere Ho
 • Dil
 • Awwal Number
 • Afsana Pyar Ke
 • Dil Hai Ke Manta Nahin
 • Parampara
 • Daulat Ki Jung
 • Isi Ka Naam Zindagi
 • Jo Jeeta Wohi Sikandar
 • Hum Hain Rahi Pyar Ke
 • Andaz Apna Apna
 • Aatank Hi Aatank
 • Baazi
 • Rangeela
 • Akele Hum Akele Tum
 • Raja Hindustani
 • Ishq
 • Earth (1998 )
 • Ghulam (1998 )
 • Mann
 • Sarfarosh
 • Mela
 • Dil Chahta Hai
 • Lagaan
 • Mangal Pandey
 • Rang De Basanti
 • Fanaa
 • Taare Zameen Par
 • Ghajini (2008 )
 • 3 Idiots
 • Luck By Chance (Misafir Oyuncu)
 • Dhobi Ghat
 • Talaash
 • Dhoom3

Shakrukh Khan, Aamir Khan ve Salman Khan filmlerinin tümünü www.akhepedia.com adlı sitemizden izleyebilirsiniz.

Akhenaton'un Hazırladığı Diğer Makaleler ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Yine zeynep bozan, 24.01.2017, 20:01 (UTC):
sizin sayenizde. Hayata bakis acim degisti sizden cok sey ogrendim sizinle gulmeyi ogrendim sizi izleyince gozlerimin ici parildiyo diyorum kendi kendime bize yine ne ogretecek ya da bizi nasil guldurecek diye bu buyuk insanla tanismak cok istiyorum biyandan da kendi kendime düsnuyorum boyle unlu kisi bu yaptigimizi yorumlari nerde gorecik bizi umursayack mi diye ama ben biliyorum ki bu yorumlari gorse ne kadad cok gururlanacagini ne kadar cok sevildigi gorecek sizinle tanismak isteyen o kadar insani gorec3k bay mukemliyetci seviliyorsun bunu bill❤❤❤❤cok tatlisin

Yorumu gönderen: Zeynep Bozan, 24.01.2017, 19:50 (UTC):
Ben 10 sinif ogrencisiyim Aamir Khan filmini ilk kez 9 sinifta izledim dhoom3 ve hayran kaldim o gunden sonra amir khana hayran oldum 10 filmini izledim ve hala izlemeye devam ediyorum bu hayatta tek dilegim 1.cisi Aamir khanla tanismak 2.cisi hindistanda film cektigi yerleri gormek keskem turkiyeye gelse gelse bile onun yanina gitmeme aile m izin vermez bu yazdiklarimi keske okusa onu ne kadar cok sevdigimi sizle cok tanismak istiyorum rabbim insallah birgun hayalimi gerceklestiri sizi cok ama cokkkk seviyorummmm buu bilin isstedimmmmm.........sizin hakkinizda daha cok sey yazardim ama bu bile cok uzn oldu

Yorumu gönderen: Hatice, 07.12.2016, 18:43 (UTC):
Yazi guzel olmus ellerinize saglik ama bir şey dikkatimi cekti lagaan filminin yapimcisi Aamir Khan mi yoksa onun ilk eşi Reena Dutta mi? Ikisinin de ayri ayri paragraflarda bu filmin yapimciligini ustlendiklerini yazmişsiniz

Yorumu gönderen: BeyzAamir, 25.09.2016, 07:58 (UTC):
Aamir Khan beim herşeyim ölürüm onaaa ❤❤ *_* canım birtanem hayatım herbişeyim ben o olmadan yaşayamam arkadaşlarım artık bana Aamir delisi diyorlar

Yorumu gönderen: Aamirist Irem, 20.09.2016, 13:30 (UTC):
Arkadaşım. Repliklerden ilk yazdığın ishaanin değil. Fanaa da Kajol yani Zooni söylüyor bu repliği. Bu arada 5 yıllık Aamir Hayranıyım. Aynı zamanda Kajol delisiyim.

Yorumu gönderen: kerim, 23.08.2016, 14:03 (UTC):
Amirkhan en büyük hayranınım
Abicim

Yorumu gönderen: saadet, 12.06.2016, 15:50 (UTC):
Sana aşığım be aamir khan seni görmek istiyorum sırf senin için hindistana gelmek istiyorum:)))

Yorumu gönderen: Merammm, 10.06.2016, 21:18 (UTC):
Hayatımın anlamı sen benim gerçekleşemeyen hayalim ve isteğimsin seni ne kadar çok sevdiğimi hiçbir insanoğlu anlayamaz

Yorumu gönderen: Özlem barın, 19.05.2016, 19:25 (UTC):
Yapılan Yorumları okudumda arkadaşlar herşeyi yazmış. Ya öyle bir insanki gösterişten ne kadar uzakta ise gerçekçiliğe bir okadar yakın. Ve o sanırım bütün bunları inandığı şeye borçlu. Ve o biliyor ki doğru olduğu müddetçe işi rast gidecek. Allah yardımcısı olsun. Biz hayranları olarak onu herzaman sevicez. Iyi ki tanımışım ve inşallahda görmek nasip olur.

Yorumu gönderen: bir fan, 13.05.2016, 16:49 (UTC):
dear friends,
Her insan okuyup elinde bir meslek sahibi olduğu sürece her insan imkansızını gerçekleştirebilir.ben 15 yaşındayım biliyorum Aamir khanı çok seviyorum ve hemen görmek istiyorum onunla konuşmak istiyorum ama her şey o kadar değil şu an Aamir için ağlamıyorum şu an okuyup o anda Aamir görmek istiyorum ama bunun için gerçekten bir meslek sahibi olmak gerekir sen okuduğun sürece kimseye ihtiyacın olmadan kimseye gerek duymadan Aamirle her istediğini gerçekleştirebilirsiniz

Yorumu gönderen: *****, 13.05.2016, 07:15 (UTC):
Salman Khan, onun çok yakın arkadaşı... Soy isim benzerliği var lakin, çok yaygın bir soyadıdır bu:)) Salman Khan'a çok destek vermektedir Aamir... Bir diğer dünya starı olan Shahrukh Khan'da böyledir; özellikle tekrar barıştıklarından beridir Salman Khan'a çok büyük desteği vardır , ne yazık ki Aamir ve Shahrukh arasında bu tarz bir dostluk yoktur fakat pek çok platformda ve sıkıntılı durumlarda birbirlerine daima destek olurlar... Öyle işte yani;))

Yorumu gönderen: melis, 11.05.2016, 10:42 (UTC):
aamir khanın en büyük hayranıyım ama salman kanın onun neyi olduğunu bilmiyorum acaba sizden öğrenebilirmiyim

Yorumu gönderen: Aybüke, 08.05.2016, 11:50 (UTC):
Bu yazılar Aamir Khan tarafından okunur mu bilmem ama en azından hayranları olarak içimizdeki şeyleri söylemiş olacağız ve bu da bizi mutlu eder. Ben cok kısa süredir tanıyorum bu adamı ama gerçekten çok iyi bi insan. Filmleri harika özellikle de 3 İdiots harika bir yapım gerçekten tüm filmlerini izledim. Hepsini çoook beğendim. Allah başarılarının devamını verir İnşallah.

Yorumu gönderen: ZENNURE khan, 14.03.2016, 07:58 (UTC):


Aamir khan abicim bu gün 14 mart ve senin galiba 51.yaş günün

Yorumu gönderen: ceylan, 22.02.2016, 09:15 (UTC):
Aamir khan sen gerçekten sana duyulan ilgiyi hak ediyorsun sonunua kadar . Bir insanın doğruyu söyleyip söylemediği ne hissettiği gözlerinden anlaşılır. Senin gözlerinde yeni doğmuş masum dünyadan haberi olmayan biri görünüyor gülünce bile masumluğun belli oluyor . Belki beden yaşın büyük ama senin ruh yaşın çok genç bunu zaten 43 yaşındayken 20 yaşında genç zeki bir delikanlıyı oynamandan anlayabiliriz ( 3 idiots) demek istediğim şuki çoooooooook başarılı olmana rağmen kendini süper star gibi görmüyorsun.Aslında bu yönünle gurur duyman lazım ama sen mütevazılığından dolayı bunu yapmıyorsun türkiyeye gelmen dileğiyle
DİPNOT: Arkadaşım seni çoooooooook seviyor ZENNURE Zaten altta sana yorum yazmış

Yorumu gönderen: ZENNURE, 22.02.2016, 08:26 (UTC):
Aamir khan söylenildiği gibi çok mükkemel biri erkeklerden pek haz almasamda bu adama aşırı derecede bağlandım
Onu görerek tanımasamda onun çooooook iyi ve samimiyetine inanıyorum heleki o gözlerindeki ışıltıya aşk dolusu bakışlarına ölüyorum onun hakkında çıkan yalanlara eğer onu gerçekten araştırdıysanız inanmıyıcaksınızdır.zaten böyle mükemmel birini çekemeyip yalanlar atanlar olur elbet .bu dünyada en çooooook istediğim şey Aamir khan la tanışmaktır onun türkiyeye gelmesini çok istiyorum ama bir yandanda gelmesin istiyorum çünkü onu paylaşamamaktan korkuyorum o gelmesede inşallah inşallah Allah izin verirse ben kendim hindistana gelip seni göreceğim seni çooooook seviyorum örnek alınacak birisin seni severek örnek alıyorum allah seni salih kullarından eylesin allah başarılarını daim eylesin sana ve eşin kiran a mutluluklar uzun ömür senin olsun sana çok güvendiğini hisseden ben her iddiasına varımki sana babam abim herşeyim kadar önem veriyorum senin gibi biriyle evlenmek banada nasip olur.inşallah söylediklerime gerçekten layıksındır.☺☺☺☺☺☺☺

Yorumu gönderen: Aytac, 13.02.2016, 08:29 (UTC):
Amir Xkan senin fanatinam seni cox sevirem. Senin cekildiyin butun filmleri beyenirem. Seni Azerbaycana Gence seherine devet edirem . Azerbaycandada senin fanatin coxdu.

Yorumu gönderen: Kerem, 02.02.2016, 14:07 (UTC):
Aamir khanin hayraniyim hatta 5 yaşindan beri hayrani yim onu gormeyi cook isterdimm

Yorumu gönderen: *****, 25.01.2016, 16:47 (UTC):
Arkadaşlar, Aamir'in Ghajini filmini izlediniz mi bilmiyorum; izlediniz ise yine bu film tadında başka bir film daha önermek istiyorum... Ek Villain. Mutlaka ama mutlaka izlenmesi gereken harika bir film. Bu Aamir'in bir filmi değil elbette ama izlemeyenler için büyük bir kayıp olacağını söyleyebilecek kadar eminim bundan. Aslına bakarsanız birbirine benzer gibi duran ama tamamen ayrı iki filmdir Ghajini ve Ek Villain... Müzikleri ayrı bir güzellikte; benim bu filmdeki en favorim Galliyan:" senin sokakların, senin sokakların benim teselli bulduğum yer..." ikincisi ise:"zaroorat"

Hint dizi severler içinse "Beintehaa"
Aaliya ve Zain'in aşk yolundaki zorlu yolculuğu yüreklerinize dokunuyor... Ehh ne de olsa ben Arnav ve Khusi'yi bitirdim hoş bu diziyide izledim;)) işin güzel yanı müslüman bir ailenin içinde gelişen bu olaylara hayat veren oyuncuların tamamı hindu ve sihk oyunculardan oluşuyor. Ramazan bayramı kutlamalar çok görkemliydi. Bunun yanında holi ve diwali'de kutlandı. Ben sevdim bu çok çeşitli zenginliği...

Yorumu gönderen: Esma , 25.01.2016, 09:16 (UTC):
aamir khan mükemmel bır insan Müslüman olduğun gibi dininin çok saygı duyuyorum çünki bende Müslüman ım inşallah Türkiye ye geirsinde herkez sevinir

Yorumu gönderen: ZELİŞ, 19.01.2016, 10:38 (UTC):
HAYRANIYIIIIIIIIIIMMMMMMMMMMMMMMMMM
ONU ÇOK SEVİYORUM...
ÇOOOOOK

Yorumu gönderen: galatasaray, 18.01.2016, 10:54 (UTC):
AAmir khan'ın müslüman olmasına çooooooook sevindim. tşk site harika hazırlamışsınız

Yorumu gönderen: Batuhan, 16.01.2016, 20:53 (UTC):
Aamirle tanısmayı herseyden cok istoyorumm

Yorumu gönderen: taha serdar, 10.01.2016, 00:00 (UTC):
Aamir harika bir kisi filmlerini severek izliyorum ve cocuk istismariyla ilgili programi icin ne desem yetersiz tarif edilemez onla ilgili dusunduklerim cok basarili allah yolunu acik etsin

Yorumu gönderen: irem, 15.12.2015, 18:54 (UTC):
aamir khan hayranlarına ne deniyor lütfen cevaplayın

Yorumu gönderen: *****, 19.11.2015, 09:10 (UTC):
Aamir hayranlarına yeni haberler; aslında çok yeni değil ama haberi olmayanlar için yeni haberler:)) Aamir' in biyografisini anlatan bir kitap çıktı "Benim Yolum" adlı bu kitap ilk çıktığında rekor bir sürede ilk baskısı tükenmiş. Kitap ingiliz bir bayan yazar tarafından kaleme alınmış. Aamir'in sanat ve özel hayatının başlangıçtan bugüne değin tüm yaşamını konu alıyor. Hmmmm kitap çıkalı birkaç ay oldu ama ben de henüz almadım. D&R'a her gidişimde "bana bilöesiğim ne anlatabilir ki?" diyerek almaktan vazgeçiyorum son anda:)) Bir de film projesi var ve bu filmin yapımını ünlü Disney üstlenmiş. Filmin adı: "Dangal" yine bir Hindistan tarihinde yer tutmuş gerçeklere dayanan bir hikayeye yer veriliyor; bilmem ama bana konusu çok çekici gelmedi lakin, ortaya ne çıkacağını hep beraber göreceğiz çünkü filmin vizyon tarihi yakın... Bu arada Hint filmi severler için yeni bir önerim var. Aslında bu bir dizi:" iss piyaar ko nam kya doon? Bu aşka ne ad vermeli?" öyle güzel ki... Biraz uzun ama bölümleri çok kısa fakat emin olun her sahnesinde kalbinizi göğsünüzden söküp alıyor sonra derin bir iç çekiyorsunuz... Ahh Arnav ahhh diyorsunuz:)) Kendisi Aamir'den sonraki en derin Hintli aşkım oluyor;)) Önce dedim ki, Allahım tüm ömrümce izlediğim dizi ve filmlerde ben böyle öküzünü görmedim:)) Ama sonra dedim ki;" yok, aşka inancımı kaybeettim çünkü bu adam yeryüzünde yok.. Yok işte böylesi... Dizilerde filmlerde kitaplarda nerde ararsanız arayın yok" Zor yani... Ona rast gelme olasılığı Çölde yağmur yağma olasılığı kadar ama ne de olsa imkansız değil deyip teselli bulalım:)) Bu arada öldürücü cazibesinden hiç bahsetmeyelim yaniiii:))

Yorumu gönderen: Zeynep, 14.11.2015, 19:00 (UTC):
Size hastayım öluyorum en buyuk hayalim hindistana gelip sizi görmek etrafımda sizi tatlı ve yakışıklı bulmayanlar var babanız gordu böyle adamı ki konuşuyonuz aamir khan super bir adam arkanoayız aamir khan

Yorumu gönderen: gül, 03.11.2015, 10:34 (UTC):
aamir khan ben ona çocuk yürekli adam diyorum çünkü ancak bir çocuk yüreği gözlerine yansır ve çocuklar böylesine güzel hayallere sahip olur gerçekleştirmek için çaba sarfeder. çocuk yürekli adam ben korkmuyorum artık. hoş adım çıkmış zaten deliye bu saatten sonra ne deseler umrumda değil. insanlar hep başkalarından farklı olmak ister ama bunu kendileri yapacak cesarete sahip olmayınca fark yaratan kişileri taşlamaya çalışırlar ben inannıyorum ki eğer doğru senin doğrunsa bunun için savaşmaya değer. saygılar ve sevgiler çocuk yürekli adam..

Yorumu gönderen: aleyna gür, 22.09.2015, 15:20 (UTC):
मैं तुम्हें बहुत प्यार करता हूँ ।

Yorumu gönderen: fatime, 20.09.2015, 14:03 (UTC):
aamir khan hakkında bir şeyler yazmak istedim, onu anlatmak istedim.Durdum, düşündüm nerden başlasam diye ...YAZAMADIM. Yazamamamın sebebi onu anlatamayacağımdı.neyi anlatacaktım ki MÜKEMMEL in tarifi varsa verin de AAMİR i anlatayım sizlere...........(bu arada aamiri gerçekten sevdiğini söyleyenlere yada öyle olduğunu zannedenlere sesleniyorum eğer onu yeterince tanıyıp onu sevdiyseniz bu saçma sapan dedikodulara inanmazsınız bunu da söylemek istedim çünkü böyle yorumları okudukça küplere biniyorum lütfen bu güzel insanı lekelemeyin hoş isteseniz de yapamazsınız)

Yorumu gönderen: fatime, 20.09.2015, 13:45 (UTC):
aamir khan ı tanıdım tanıdıkça sevdim ve o ana kadar onu tanımadığım için kendime kızdım allah ım sen bu güzel insana uzun ömürler ver AMİNNN.....

Yorumu gönderen: Busesss, 30.07.2015, 19:01 (UTC):
Ben ölüyom yaa butun filmlerinide izledim nerdeyse insan 50 yasında bu kadar tatlı nasıl olabilir seni çookkkk seviyorummm aamir khannnnn

Yorumu gönderen: fatma, 29.07.2015, 14:20 (UTC):
İzmir e gel seni BEKLİYORUM

Yorumu gönderen: burcu, 08.07.2015, 14:49 (UTC):
Seni çok seviyoruz. Tek isteğim senin türkiyeye gelmen ve seni görmek. Bir aamir fanatiği olarak bunu çok istiyorum.

Yorumu gönderen: aleyna gür , 06.07.2015, 13:49 (UTC):
neden aamir bize cevap vermiyo onun için yanyrz nolur aamirrrrrrrrrrrrrr....

Yorumu gönderen: aleyna gür, 04.07.2015, 16:20 (UTC):
eğer onun gibi temiz kalpli ve iyi bir insan olsaydım islam dünyasının merkezi türkiyeye gelirdim ama istanbul olmazdı şehir seçimim seni bütün kalbimizle bekliyoruz emir kaan [aamir khan]...

Yorumu gönderen: kilisli berfin, 29.06.2015, 15:43 (UTC):
Aamir khan keşke türkiyeye bidaha gelse enson şubat ayında gelmiş seni çoookkk seviyorum aamir khan

Yorumu gönderen: amir, 26.06.2015, 15:46 (UTC):
seni seviyoruz aamir

Yorumu gönderen: ümmühan, 30.05.2015, 20:05 (UTC):
Aamir Khan filmleriyle baştan sonuna kadar hem güldürüp hem ağlatan müthiş bir sanatçı ve yönetmendir.Ailesi onunla gurur duymalı... filmlerini çok başarılı buluyorum.Umarım böyle devam eder.Eğer bir gün türkiye'ye gelirse çok mutlu olurum.

Yorumu gönderen: ahmet kaptan, 12.05.2015, 18:24 (UTC):
böyleleri övünmekle bitmez onlar tek tanecik tirler :)

Yorumu gönderen: zehra barut, 24.04.2015, 12:37 (UTC):
aamir is so lovely boy and he is so swetty,handsome,crazy,helpful,friendly,romantic...
oh god he have a lot of specilaty ı cant write him all specialyty
and he is not illuminate you know he is muslim and he went to KABE in 2012 and he love his region ok

Yorumu gönderen: lale, 17.04.2015, 12:19 (UTC):
iyi iş yapanlar neden her zaman mason damgası yiyor anlamıyorum.. asıl böyle sağlam adamlar has müslümanlardan çıkar

Yorumu gönderen: ALİ NERGİS , 05.04.2015, 18:58 (UTC):
AAMİR KHAN karakteri tarzı hayat felsefesi filmleri muhteşem ALLAHIN bir lütfü inşaallah daha çok film yapar birde çok tanışmak isterim yolu açık ömrü uzun olsun inşaallah

Yorumu gönderen: Emre, 31.01.2015, 13:10 (UTC):
aamir khan is the best actor in the world

Yorumu gönderen: ceyda, 29.12.2014, 17:26 (UTC):
Seni çok seviyorum.iyi ki varsin

Yorumu gönderen: meyranur khan, 22.11.2014, 11:51 (UTC):
aair khanı çokkkkkkkkkk seviyorum o bambaşka bütün erkeklerden başka aaamirrr beni duyyy lütfennnnnnnnnnnn

Yorumu gönderen: nihal, 17.11.2014, 15:40 (UTC):
Aşık oldum sana evli olduğum ha8lde

Yorumu gönderen: safa, 24.10.2014, 10:37 (UTC):
amir khan benim amcam olur

Yorumu gönderen: Muhammed. khan , 17.10.2014, 21:10 (UTC):
Selam arkadaşlar nede olsa 3 büyük khan dan birisi değilmi 3 çüde helal olsun...sahrukh khan ve amir khan ve sanma khan ...arkadaşlar hayırlı geceler.

Yorumu gönderen: Ayşegül, 06.09.2014, 18:18 (UTC):
Merhaba arkadaşlar... Ben de bir Aamir fanatiği, hastası ve hayranıyım. Sadece filmleriyle değil karakteriylede hayranım... Bazı dedikodulardan dolayı üzülenlere söyleyeyim, bu dedikoduların çoğu son filmi Dhoom 3'de ki bir sahnede var olan işarettten dolayı.. Halbu ki, sahne tasarımları ya da filme dair pek çok ayrıntı oyunculardan çok yönetmenlerin işidir. Tabii Aamir dünya çapında çok büyük bir oyuncu ve böyle dedikodularla töhmet altında bırakılmaya çalışılması doğal.. Şu kadarını söyleyeyim tüm bu dedikodular bile son filminin Hindistan'da tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olmasına engel olamamıştır. Bir kaç yıl önce de arap mafyasıyla alakası olduğuna dair dedikodular çıkmıştı. Gülünç. Hem onu birazcık bile takip edip tanıdıysanız böyle bir durumun gerçekliği olsa bile söyleyeceğini bilirsiniz.. Neticede o ülkede bunu engelleyecek bir durum yok değil mi? Hep böyle sevmeye ve desteklemeye devam edin... Evet belki okumaz ki okusa da büyük bir ihtimalle anlamaz:) ama desteklendiğini bilir. Bir şekilde ona hayranların ilgisi ulaşıyor. Ayrıca Dhoom3'ün Türkiyemizde gördüğü ilgiden memnun olduğuna dair bilgiler de var. evet ülkemize gelmeyi çok istediğini dile getirdi ama bu insanlar çok çalışan çok meşgul insanlar. Tüm programları neredeyse 1 yıl önceden belli oluyor.. Ama gelecektir eminim.. ümitliyim... Hepinize selamlar..Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52757428 ziyaretçi (134091057 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler