Aciklamali Namaz Tesbihati
 
tespih

Namaz Tesbihatı

اللهم انت السلام ومنك السلام تباركت ياذااللجلال والاكرام. على رسولنا صلوات. سبحانالله والحمدلله ولآاله الاالله ولله اكبر. ولا حول ولا قوة إلا به العلي العظيم.

Allâhümme entesselâmu ve minkesselâmu tebeerakte yâ zel celâli vel ikram. Alâ rasûlinee salevât. Sübhânallâhi velhamdu lillâhi velee ilâhe illâllâhu vallâhu ekber. Velâ havle velâ guvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

Anlamı: Allah'ım! Sen kurtuluş merciisin. Esenlik ve güvenlik sendedir. Ey Azamet ve Kerem sahibi Allah'ım! Senin şanın çok yücedir. Salat Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in üzerine olsun. Allah eksik sıfatlardan beridir. Hamd Allah'adır. Allah'tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah'tan başkasında güç ve kudret yoktur.

سبحان الله

Subhânallâh (33 kere)

Anlamı: Allah noksan sıfatlardan münezzehtir.

الحمد لله

Elhamdulillâh (33 kere)

Anlamı: Hamd Allah'adır.

الله اكبر

Allâhu Ekber (33 kere)

Anlamı: Allah en büyüktür.

Lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh. Lehul mülkü velehul hamdu ve hüve alâ külli şey'in kadîr. Sübhâne Rabbiyel aliyyil ağlel vehhâb.

Anlamı: Eşsiz olan ve ortağı olmayan Allah'tan başka ilah yoktur. Hükümranlık Onundur, hamd Onadır ve O her şeye güç yetirendir. Çok bahşedenlerin en yücesi olan Rabb'im! Sen noksan sıfatlardan münezzehsin.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: HilalŞahin, 11.05.2016, 05:44 (UTC):
Allah herkese namaz kılmayı nasip etsin AMİNN

Yorumu gönderen: əsmər., 24.02.2015, 10:44 (UTC):
Allah günahgar bəndələrini aff etsin. Amin...

Yorumu gönderen: gonul, 03.02.2015, 11:02 (UTC):
Allah dualarimizi kabul etsinInseAllah...Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52760927 ziyaretçi (134100776 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler