Agarta Efsanesi
 
Agharta

Agarta Efsanesi

Ehil olmayan ellerin açamadığı Agarta ülkesinin kapılarını Tibetliler, kendini bu yolun yolcusu sayan Hitler'in adamlarına bile göstermemiş, yanlış yerlerde oyalamışlar. İşte size Tibet'te, Nepal'de, hatta Rusya'da bile okulları olan Agarta mitinden efsanevi satırlar:

Cennetin basamağı

Lama ezoteriklerine (belirli bir insan topluluğunun dışında kimseye bildirilmeyen, yalnızca sınırlı, dar bir çevreye aktarılan batıni bilgi, öğreti) göre Agarta (Agarti ya da Agartha) cennetin ilk basamağı anlamına geliyor. Bazı kaynaklarda Agarta, Tibet ya da Himalayalar'da, bazı kaynaklarda ise Moğolistan'da.

Beyaz Ada, Şambala.

Beyaz Ada, Agarta, Şambala. Bu üç mit adından Avrupa daha çok Şambala Efsanesi'ni biliyor. Bu ad Tibet elyazmalarında geçiyor. Agarta miti Şambala'ya göre daha az biliniyor. Agarta mitini Fransız Aleksandr Sent-İv d'Alveydr ortaya çıkarmış. Ferdinand Ossendovski ise "Vahşiler, İnsanlar ve Tanrılar" kitabında anlatıyor Agarta'yı. Kitap, Moğol lamalarının anlattıkları efsanelerden oluşuyor.

Hükümdarı Brahitma

Moğol lamalarına göre insanların hayatını yöneten bir yeraltı ülkesi var. Bu ülke Agarta diye adlandırılıyor. Agarta'da yaşayan bilge insanlar gizli yollarla dünya işlerini idare ediyorlar. Agarta hükümdarının adı Brahitma'dır. Onun iki yardımcısı var: Gelecekten sorumlu Mahitma ve olmuş olaylardan sorumlu Mahinga.

İnsanlık bankası

F. Ossendovski'ye göre "Yeryüzünde insanlık mahvolduğu, ölüm ve karanlık hüküm sürdüğü zaman" bu ülkenin insanları, yani Agarta'nın insanları yeryüzüne çıkacak ve Agartalıların sayesinde insanoğlu yeryüzünde yaşamını devam ettirebilecek.

İki asır uyuyabiliyorlar

Seyyah Ernest Muldaşev, Tibet mağaralarında yaşadığını öne sürdüğü bu uygarlık mensuplarının 200 yıl boyunca uyuduğunu ve uyudukları zaman vücut ısılarının sıfırın altında olduğunu yazıyor. "Bu bilge insanlar çok farkı uygarlığı ve kültürü taşıyorlar. Onların beyni tam çalışıyor. Bunun dışında üçüncü gözleri açık. Müthiş bir beyin gücüne sahipler."

Kun-Lun'un altında

Ossendovski'nin anlattığı Moğol efsanesine göre Cengiz Han, Kun-Lun Dağı'nı (Çin'in batısında, Doğu Türkistan'ın güneyinde) geçerken mağaralarda yaşayan insanlara rastlamış. Bu olayı Orta Asya'yı gezen Marko Polo da günlüklerinde anlatıyor: "Cengiz Han'ın ordusu, Kun-Lun Dağı'na varmak için bir ay kadar yol giderek büyük sahrayı geçiyor ve karşılarına bir patika yol çıkıyor. Ama etrafta hiç insan gözükmüyor. Israrlı arayışlardan sonra yol kenarında bir erkeğe rastlanıyor. Cengiz Han'ın huzuruna getirilen adama kim olduğu, ne olduğu soruluyor. O da, 'Ülkemin insanları dağın altındaki derin mağaralarda yaşıyor' yanıtını veriyor."

Yerin gerçek sahipleri

Agarta'da yerin gerçek sahipleri yaşıyor. Onlar bütün bilgilere sahip bilge insanlar. Yüksek bilgisi olmayan kimse Agarta'ya gidemez. Bugüne kadar da kimse Agarta'nın kapılarını bulamamış. Bu gizemli ülkeyi bulmak için Orta Asya'ya birkaç seyyah grup çıkmış. 19. yüzyıldan itibaren biri gitmiş, biri gelmiş. N.M. Prjevalski, G.N. Potanin, P.K. Kozlova ve N.K. Rerih'in önderlik ettiği keşif grupları Orta Asya'yı Agarta arayışları için boydan boya gezmiş ve aşağı yukarı hepsinin günlüğünde yerli halkın anlattığı ziyarete yasak olan sırlı yerler not edilmiş. Yerli halk buradaki bilgelerin Gobi ve Hangay bozkırlarında saklı olduğunu anlatıyor ve ekipleri onlara götürmekten sürekli kaçıyor.

Meğer o da onlardanmış

Agarta gerektiği zaman insanlığı doğru yönlendirmeleri için yeryüzüne kendi bilgelerinden bazılarını göndermiş. Onlardan biri de Apollon'muş. Yunan mitolojisinde müziğin, sanatların ve şiirin tanrısı. Kehanetlerde bulunan bilici tanrı. Zeus ve Leto'nun oğlu, Artemis'in kardeşi.

Yerin anası

N.K. Rerih, Hindistan'da yaşadığı sıralar Agarta'nın sırları için Himalaya Dağları'nı sık sık aşındırmış ve bu resim 1924 yılında onun tarafından yapılmış. Rerih'in, "Yerin anası" adını verdiği bu tablonun dışında Himalaya Dağları'nı, Tibet'i andıran sıra dışı resimleri var.

Agartalılar Sovyetler'e hayranmış

Agarta yöneticileri, N.K. Rerih'le, 1926'da Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği yöneticilerine haber yollamış: "Biz Himalayalar'dan sizin yaptıklarınızı biliyoruz. Siz dindeki cehaleti yıktınız ve ona yeni anlam getirdiniz. Siz yanlış inançları kaldırdınız. Siz yalanı mahvettiniz ve insanları aklın yoluna getirdiniz. Siz gece canavarlarına, karanlığın sahiplerine kapıları kapattınız. Yeryüzünü para için satılmışlardan kurtardınız. Siz örümcekleri diri diri ezdiniz. Siz çocuklara Kozmos'un gücünü getirdiniz. Devriminizi kabul ediyoruz ve Asya'nın bütünlüğü için size yardım gönderiyoruz. Biliyoruz kurduğunuz yeni sistem 1928-36 senelerinde tamamlanacak. Topluma yarar sağlamak isteyen sizlere selamlar!"

Sol kol Şambala kötüyü barındırıyor

Rene Genon'a göre de, "Gobi felaketinden sonra yüksek bilgi sahipleri olan bu uygarlık Himalaya Dağları'nın altındaki mağaralara yerleşiyor. Bu mağaraların merkezinde onlar iki "yola" ayrılıyorlar: Sağ ve sol kola. "Birinci yol" kendini "Agarta" olarak adlandırıyor (iyiliğin saklandığı yer) ve dünya işlerine karışmıyor. Bu sağ kol. "İkinci yol" Şambala'yı yaratıyor. Rene Genon'a göre bu kötülüğü kendinde barındıran ve dünya işlerini idare eden sol koldur ve yerüstündeki maglar, káhinler yalnız Şambala'yla ilişkiye girebiliyor, bilgi alıyor ve işbirliği yapıyorlar. Bunun için ona yeminler ediliyor ve kurbanlar kesiliyor. Agarta ise bütün kapılarını şimdilik yerüstü insanlarına kapalı tutuyor. Zamanı geldiğinde o kötüyle savaşmak için yerüstü insanına kendi askerlerini gönderecek.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Yolcu, 05.09.2017, 08:06 (UTC):
Bu bilgiler ne kadar yanlış olsa bile bizi doğrulara götürebilecek bir anahtar olabileceğini düşünmekteyim.
Sıradışı bi anlatım fakat efsane'de adı geçen bazı kısımlarda tibet, sovyetler, Moğollar, Cengiz Han gibi kahramanlar sürekli içimde sanki onların kendileri agartaya sahip agartalılar sadece onlara kendini açmış gibi agartalılar sadece onlara inanmış gibi bi takım teorilerin oluşturması ayrı bir çelişki oluşturuyor içimde, açıkçası bugün sorgulanmaz bile dediğimiz islam dini mutlaka insan kendini sorgulamadan alı koyamıyor. Kaldı ki agarta efsanesinin bu denli kendilerine özdeş kılmaları akıl almaz. Ya bunlarla işbirliği yapan neden sadece yunanlılar var moğollar sovyetler var o zaman hz. muhammed peygemberimizde muhakkak ki başka boyutlardaki dünya ile görüşme yapmıştır. hz. süleyman mesela bi çok kişi efsanesini bilir. Fakat gerçekten tarihte yolunda girmeyen bişeyler olduğunun kanısındayım. Eğer incil ile oynanmışsa muhakkak ki kuranda da ters giden bişeyler vardır. Bazı kaynaklara göre asıl kuranın bir yarısı eksikmiş ve şuanda her evde bulunan diğer yarısıdır. Değerli kardeşlerim ne olursa olsun araştırmaktan vazgeçmeyin merak etmekten vazgeçmeyin herşeyi sorgulayın bu hayatta yazın çizin konuşun taki gerçekleri bulana kadar taki özümüzü bulana kadar selam olsun size ey kardeşlerim...

Yorumu gönderen: f.can, 21.05.2016, 05:30 (UTC):
gerçekle bir ilgisi olduğu kanaatinde değilim .

Yorumu gönderen: ......, 13.04.2016, 12:16 (UTC):
kıyamet günü gelecek olan yecuc me mecuc yeraltından gelicek . ayrıca dunyanın merkezine dogru inildiğinde sıcaklık olması beklenirken normal hava kesfedilmiştir. yeraltında yetişen bitki ve hayvan fosilleri bunu kanıtlamıştır . bu zamana kadar ınandıgımız dunyanın merkezi sıcaktır teorisi çürütülmüştür. adolf hitler agartalılarla anlaşma yapmıştır soylentisi ne kadar dogru bilinmez ama agartanın olduguna inanan birisiydi . hatta bazı resimlerinde kolundakı gamalı haça dikkat edebilirsiniz o agartalıların bır sımgesı. bence uzayı gezegenleri araştırmadan önce kendi dünyamızı tamamen çözmeliyiz. çünkü hala gunumuzde tarihte ilk defa keşfedilenler yerler var. nevşehir kapadokyada bile bir yeraltı şehri keşfedildi.

Yorumu gönderen: Azer, 31.01.2016, 19:51 (UTC):
Madem o kadar akillilar var, o zaman neden dunyada bas veren bu kadar zulme goz yumuyorlar? Neden bunlara ait bi tane hadis yok, neden Kuranda bunlardan bahs edilmyor?

Yorumu gönderen: JQ, 28.10.2015, 21:42 (UTC):
Var diyen arkadaslar tamam diyelim ki var olabilir de ama buna inanan akillidir veya inanmayan aptaldiri tartisacaginiza insaligin yararina bisiler yapsaniz daha iyi olmaz mi ? Varsa da bulun gorelim buraya yazmakla insanlari inandiramayacaginizi bilmiyor musunuz ? Madem akillisiniz aptallarla neden laf yaristiriyorsunuz ?

Yorumu gönderen: çerkez, 03.12.2014, 14:51 (UTC):
Öyle veya böyle kanıt aramak araştırma incelemek lazım olsun veya olmasın gizlilerse nasıl biliniyor biliniyor ise nasıl gizleniyor uzayda belki maden enerji vardır diye 6 senelik yolculuklar yapılan dünyada objektif Bi heyet oluşturulup bu konuyu açığa çıkarmak gerekir

Yorumu gönderen: KUBERA, 13.06.2014, 08:38 (UTC):
Yüz yıllarca ilyada ve odise destanına ve orada anlatılan Truva şehrine mitoloji, efsane, masal diyip geçtiler. Burada işi dalgaya hafife alanlar gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oldular ve sadece güldüler. Fred Şliman bütün çocukluğu boyunca babasından İlyada ve Odise efsanesini dinleyerek büyümüş birisiydi. Zaman geldi bu destanda anlatılan Truva Şehrinin gerçek olduğunu düşünmeye başladı. Efsanede anlatılan yerin Çanakkale'de olduğunu hesaplamıştı. Osmanlı topraklarında olan bu bölgede araştırma yapmak için izin aldı. Kazılarda Efsane diye gülünüp geçilen Truva yı bulup, efsane olmaktan çıkardı.

Halbuki Fred Şiliman'a Truva şehri masal diyerek çocukken okul ve mahalle arkadaşları,büyükleri gülmüş alay etmişlerdi. O kişiler Şiliman'ın yüzüne nasıl baktılar o merak konusu. Orada olup görmek isterdim.

Biriside kalkmış "sizin anlattıklarınız doğruysa sorun yok. Bizim anlattıklarımız doğruysa siz düşünün" demiş. Kendisiyle bu denli çelişen başka bir ifade tarzı bu güne kadar görmedim. Eğer senin söylediklerin doğruysa ve bunun için bizim düşünmemiz gerekiyorsa; bizim söylediklerimiz doğru olduğunda sen niye düşünmüyorsun da sorun yok diyorsun. Kitabım dediği kitabı bile tam manasıyla okuyup anlamayan birilerinin çıkıp hiç bilmediği bir konu üstüne fikir yürütmesi kadar abes bir şey varmıdır bu dünyada.

Dünyayı tir tir titretmiş bir lider olan Hitler bir taraftan savaş stratejileri geliştirme çabası içinde olacak, bir taraftan da Şammalla enerjisini arayacak. Atatürk çanakkale savaşı sonrasında " Truva'nın intikamını aldık" gibi ilginç bir şey söyleyecek. En önemliside hayatı boyunca bir taraftan da Mu kıtasını arayacak, aratacak ve bunun için Peru'ya ve diğer yerlere elçiler gönderecek. Gelen bilgileri değerlendirecek. Rus çarı 2.cni Nikolay manyakmıydı ruh hastasımıydı? O sadece kendi ajanlarından gelen haberleri değerlendirmişti. Neden ülkesi sınırlarında var olduğunu düşündüğü "Zaman makinesini" arattı?

Devlet adamlığı gibi ciddi bir işi yüklenmiş ve sadece örnek olarak verilen bir kaç kişiden birisi olan bu kişilerden, burada fikir beyan ettiğini sananlar daha zeki daha akıllı daha mantıklı olduklarını söyleyebilirlermi?

EKSTRA: (Agarta Birleşmiş Milletler tarafından bile bilinmeyen bir yer altı devletidir. Himalaya dağları altındadır. Çeşitli devletlere yer altından açılan tüneller vasıtasıyla bağlantı sağlamıştır. Çıkış kapılarından birisi Çanakkale'dedir. Bir zamanlar Agarta yetkililerden ingiltere'ye giderek çok işlevli dev bilgisayarlar alındı. Bilgisayarlar çok karmaşık bir sisteme sahip oldukları için İngiliz yetkililer Agarta'dan gelenlere teknik yardım önerisinde bulunarak mühendis göndermek istediler. Aldıkları cevap şuydu "Hayır bizim kendi teknik elemanlarımız yeterli. Biz kurarız "

Hadi varmı yokmu diye tartışın ve "gülüyormusunuz" "kopuyormusunuz" ibretle seyredelim... Oksijen azlığına razıyım da bilgisiz fikir ileri sürenlere hiç tahammül edilmez.

Yorumu gönderen: dedede, 26.05.2014, 11:28 (UTC):
hiç gülesim yoktu.. bide ciddiye alıp var diye yorum yapanlar var yahu hehehehe

Yorumu gönderen: vd, 24.04.2014, 15:16 (UTC):
yer altındaki maden yataklarının uydu fotoğraflarının çekildiği günümüzde agarta ve şambalayı bulamamak mümkünmü?

Yorumu gönderen: şambala, 29.01.2014, 18:01 (UTC):
hepsi gerçek liberalizmin özgür köleleri hepsi gerçek lakin anlamak için kalp gözüne ihtiyaç var ki o sizlerde yok

Yorumu gönderen: murat kaya, 23.11.2010, 08:51 (UTC):
islamda ve diğer ilahi dinlerde zülkarneyn peygamberden sözedilir. bu efsane yapı olarak bu dini anlatımlara çok benzer yönler gösteriyor.her dinin kendine göre iyi-kötü anlayışı vardır. filozoflar,sosyologlar,fikir adamları tümü ile iyilik ve kötülük üzerinde yoırum yapmışlar. dinde de aynı şeyler var. sonra insanların ortaya attığı düşüncelerdede(kominizm,sosyalizm.konfüçyüs.mani dini vb.)bu yarış hep süregelmiştir. efsane olabiir ama inaçlarla karşılaştırıldığında aynı temaları görürüz. zülkarneyn kıyamete yakın bir zamanda yeryüzüne saldıracak olan yecüc-mecüc kavmine karşı insanları koruyacak.bu efsanedede insanların en umutsuz durumlarında agartalar çıkıp insanların yaşamlarına yardımcı olacaklar. birbirlerine çok yakın ....selamlar

Yorumu gönderen: fatma, 18.11.2010, 21:37 (UTC):
BİLMEYENLER NEYİ BİLMİŞ...
BİLENLERE SELAM OLSUN...

Yorumu gönderen: Hilmiye, 04.11.2010, 13:48 (UTC):
Asdacsasd Hehehe

Yorumu gönderen: özgür ağca, 20.10.2010, 13:47 (UTC):
Agarta, Shamballa adıyla 19. yüzyılda Helena Blavatsky adlı Rus kadın tarafından uyduruldu. Gerçekte böyle bir yer yok. Blavatsky ilginçtir, 1880’li yıllarda İstanbul’da at cambazlığı da yapmıştı. Agarta eski Tibet ve Hindistan’da mistik ilimlerle uğraşanların kullandığı bir kavramdır. Ama bu bir efsane. Yeraltında böyle bir şehir yok. Atatürk de özellikle kaybolan kıta Mu’ya ilgi duymuştu. Hatta 1933-1936 arasında Tibet ve Hindistan’a 2 kez heyet göndermişti. Bu heyet başta Mu kıtası efsanesi olmak üzere Agarta efsanesini de öğrenmişlerdi. Tutulan bilgiler Anıtkabir’deki kütüphanede de yer alıyor

Yorumu gönderen: Bahar, 03.10.2010, 09:36 (UTC):
mantıklı bir yoruma karşı hayal ürünü olan agartaları savunuyorsun bilip bilmeden konuşma diyorsun Judasis sen çok mu biliyon acaba :) ben hilmiye katılıyorum

Yorumu gönderen: kuş, 19.09.2010, 18:01 (UTC):
Agarta yada Şambala, veya ikiside Kuran'da geçen Yecüc ve Mecücle kıyaslana bilirmi?

Yorumu gönderen: Sagoist, 10.09.2010, 04:29 (UTC):
Biraz etkilenme var bnde ama
yinede saçma buluyorum Bende meğer oda onlardanmış denen yere acayip güldüm...xD

Yorumu gönderen: ebru, 26.08.2010, 13:50 (UTC):
duman olmayan yerden ateş çıkmaz bu konu ile ilgili bi çok yayın var üstelik farklı ırklardan birbirleriyle etkileşimi olmayan insanların tasvirleri de aynı

Yorumu gönderen: Özgür SEFEROĞLU, 15.07.2010, 13:28 (UTC):
bir çok şeye neden bulmak nelere sarılmıyoruz, şu küçcük beynimizle nelerden medet umarken efsaneler yokmu sayılmalı , gayipten haber alanlar, onu bozanlar bunu görenler derken bu neden olmasın...

Yorumu gönderen: mustafa, 12.07.2010, 09:32 (UTC):
bu insanları etki altında bırakmak isteyen uyanıkların akıl oyunu sadece

Yorumu gönderen: kemal sadıktug, 06.07.2010, 07:27 (UTC):
insan oglunun zeki yaratıklar oldugu bir kez daha kanıtlanmış oldu böyle bir seneryoyu yazabilmek gercekden akıl gerektiren bir iş LA İLAHA İLLALLAH 2 yol vardır 1 CENNET 2 CEHENNEM lailaheillallah diyenler cennete kendine baş şeyleri ilahlar edinenler cehenneme gidecekdir sizin anlatıklarınız dogruysa sorun yok eger bizim anlattıklarımız dogruysa siz düşünün

Yorumu gönderen: DURSUN, 15.05.2010, 11:56 (UTC):
Agarta insanları bizi yani insanlıgı izliyor ama kendi aralarına sızan insanları takip edemiyor. yeryüzündeki kötülük yerin altını bogacak

Yorumu gönderen: recep kara, 10.05.2010, 15:20 (UTC):
4.boyut insanları olan ve bazı insanlara görünen tam beyin gücünü kullanabilen ulus cinlerdir ve halen aynı mekanlarda başka boyutlarda beraber yaşıyoruz tv kanalı gibi arada kanallar karışıyor

Yorumu gönderen: agartadan bir iletiniz var!, 19.04.2010, 16:55 (UTC):
akşam akşam sinirlerim bozuldu ahahaha hatta agarta agarta gülüyorum abarta abarta ağlıyorum halinize!bu ne saçmalık!yüce bilgi onlardaymış.Yahu bu yüce bilge nedir ve insanlar neyin peşindeler!Yüce bilge insanın kendini ve doğayı tanımasıdır bu da okumakla görmekle kavramakla ve yaşamak onu yaşatmakla sağlanır.Bunu tibette,çinde aramaya gerek yoktur.Bu insanın içinde var olan bir olgudur yeter ki bunu harekete geçirin!

Yorumu gönderen: adil, 16.04.2010, 11:46 (UTC):
Aguila sanada selamlar olsun

Yorumu gönderen: kumsal, 08.04.2010, 13:32 (UTC):
Efsane bitarafa, gizemli derin devlet ve mafya hareketleri, paranoyak bakış açısından hayat bulan kızıl realist düşünce olmasın bu agarta.

Yorumu gönderen: kizara, 31.03.2010, 21:42 (UTC):
hilmi sen kendi kapalı dünyana dön buralar seni bozar :)

Yorumu gönderen: Aquila..., 23.03.2010, 21:39 (UTC):
Adil sana selamlar olsun...

Yorumu gönderen: Judasis, 23.03.2010, 01:05 (UTC):
Hilmi, sen komünizmin ne olduğunu bilmeden konuşuyorsun. Sovyetler allahsız olsaydı o kadar kilise, manastır yok edilmezmiydi? din hiçbir zaman sovyetlerde silinmedi. beynin tamamını kullanmak ne demektir düşündünmü? bugün kalp atışlarını durdurabilen insanlar var ki bu agartalılar insandan daha bilgeler. düşünmeden yorum yapmayın.

Yorumu gönderen: adil, 11.03.2010, 13:15 (UTC):
agartalılar atlantis ve mudan gelen bilim rahipleri tarafından kuruldu

Yorumu gönderen: Hilmi, 14.11.2009, 00:05 (UTC):
Agartalilar Sovyetlere Hayranmis kismi beni kopardi. Demekki Agartalilarda kominist ve inancsiz Allahsizlar:):):)
Kisaca su insanoglu nelerde ugduruyor neler de soyluyor.
Himayalara veya tibete cikan normal insanlarda gorulen oksisen azligi nedeni ile beyinde olusan baski ve ates sonucu insanlar hayal gorur.

Yorumu gönderen: nesimnesimi, 28.10.2009, 17:56 (UTC):
ha ha haBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56252021 ziyaretçi (143315543 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)