Agarta Nedir?
 
Agarta, Agharta, Ağarta, akarta

Agarta Nedir?

Ergenekon'un merakla beklenen iddianamesinde örgütün 600 yıllık bir tarikat geleneğinden geldiği ve adının Agarta olduğu ifade edildi. Agarta efsanesini sizin için araştırdık

Budist kökenli bir kelime olan Agarta, yeraltında kurulu olduğuna inanılan ve milyonlarca kişinin yaşadığı kente verilen addır.

Başkenti Şamballa olan bu imparatorluğun yöneticisi doğuda “Dünyanın Kralı” olarak bilinir.

Birçok kaynakta, “Dünya Kralı”nın yeryüzündeki temsilcisi Tibetli Dalay Lama olarak geçer. Doğuda Tibet ve batıda Brezilya, dünyanın iki ayrı ucunda tünel şebekelerine sahip iki ülkedir.

Mısır'daki Gize Piramidi'nin altında bulunan gizli odaların da yeraltı dünyası ile ilişkisi olduğu iddia edilir. Firavunların, bu tüneller aracılığıyla yeraltında tanrılar ya da üstün varlıklarla temas kurabildiği iddia edilir.

Mısır tanrıları ve krallarının dev heykelleri ile doğudaki Buda heykellerinin, insan ırkına yardım etmek üzere yerüstüne çıkan bu üstün ırkı temsil ettiğine inanılır.

Bu cinsiyetsiz Agarta temsilcileri, aynı zamanda yeraltındaki ütopik cenneti temsil ederler.

İddialara göre, Hz. Nuh gerçekte bir Atlantisli idi ve Atlantis sulara gömülmeden önce kurtarılmaya değer bir grup insanı bu felaketten kurtarmıştı.

İnanışa göre, Atlantislilerin çıkardığı 'nükleer savaş' sonucu meydana gelen tufan felaketinden kurtulan bu grup, önce Brezilya'nın yüksek platolarına gelmişler daha sonra da radyasyondan korunmak için, yüzeyle bağlantılı tünelleri olan yeraltı şehirlerine yerleşmişlerdi.

Agarta medeniyeti, Atlantis medeniyetinin bir devamı niteliğindeydi.
Geçmişteki korkunç nükleer savaştan ders aldıkları için, devamlı barış içinde yaşamaktaydılar. Bu insanlar bilimde yeryüzü insanlarının binlerce yıl ilerisindeydi.

Yeraltındaki bilim insanları, bizim bilim insanlarımızın bilmediği enerji türlerini bilmekteydiler. Bu enerjiler hem uçan, hem de karada giden taşıtlarda kullanılmaktaydı.

TÜNELLER AĞI

Agarta İmparatorluğu'nun birbirine tünellerle bağlı yeraltı şehirlerinden oluştuğu ve bu tünellerde, uzay araçlarına benzeyen taşıtlarla dünyanın her köşesine gidilebildiği öne sürülürdü.

Agarta'daki halk, “Dünya kralı”nın başkanlığında bir hükümet tarafından yönetilmekteydi. Bu insanlar, Lemurya, Atlantis ve tanrılar ırkı Hyperborluların temsilcilerinden oluşmaktaydı.

İNSANLIĞI KURTARAN VARLIKLAR

Tarihin birçok döneminde Agartalı üstün varlıklar yeryüzüne çıkarak, insan ırkına rehberlik etmişler ve onları savaşlardan, felaketlerden ve yok oluşlardan kurtarmışlardı.

Hiroşima'ya atılan ilk atom bombasından sonra, ortaya çıktığı söylenen uçan dairelerin bu nedenden dolayı geldiği iddia ediliyordu.

Hint destanlarından “Ramayana”da, Rama'nın Agarta'dan uçan bir araçla geldiği anlatılır. Aynı şekilde İnka İmparatorluğu'nun kurucusu Manco Copac da uçan bir araçla geldiği söylenir.

Amerika kıtasında ortaya çıkan Agartalıların en önemlilerinden birisi de Maya, Aztek ve genel olarak Kuzey ve Güney Amerika'daki yerlilerin en büyük efsanevi önderi Quetzalcoatl'dır.

Başka bir ırktan (büyük olasılıkla Atlantis'ten) gelen bu beyaz adam, Meksika, Yukatan ve Guatemela'daki yerliler tarafından “büyük kurtarıcı” diye anılmaktadır. Aztekler ona “Sabah yıldızı” ve “Bereket tanrısı” derlerdi.

Quetzalcoatl, “Tüylü Yılan”, yani yılan şeklinde sembolize edilmiş “öğretici bilge” anlamına geliyordu. Bu isim, ona uçan bir araçla geldiği için verilmişti.

Mısır inançlarındaki Osiris başka bir yer altı tanrısıdır. Bazı araştırmacılar da, Yunan mitolojisinde geçen tanrıların Atlantisli yöneticiler olduğunu ileri sürer.

TÜRKİYE'DE DE ÖRNEKLERİ VAR

Agarta'nın, dünyanın her tarafına yayılan tünel ve şehirler ağına Türkiye'de de rastlandığı öne sürülüyor.

Kapadokya bölgesinde bulunan Mazıköy, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı kentleri, bazı araştırmacılar tarafından Agarta'nın bir ispatı olarak gösterilir.

Bölgede bulunan ve büyük bir kısmı halen keşfedilmemiş olan yeraltı kentlerinin, bilinenden daha büyük ve derin bir alana yayıldığı düşünülüyor.

HİTLER DE PEŞİNDEYDİ

Agarta İmparatorluğu'nu bugüne kadar araştıran belki de en ilginç isim, Nazi Almanyası'nın lideri Adolf Hitler.

Hitler döneminde Almanya'da kurulan tarikat ve gizli dernekler, Agarta'nın varlığına inanan ve gizli yeraltı kentlerini bulmaya çalışan kişilerden oluşuyordu. [1]

Kaynaklar

[1] www.gazeteport.com.tr/DUNYA/NEWS/GP_246699

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Boşver, 11.05.2016, 06:27 (UTC):
Agarta Yer Altı Dünyası Yer Altı Şehri Demek Amma İnanmiyorum Nerden Geldim Ben Buraa ;)))

Yorumu gönderen: bülent, 30.09.2015, 13:29 (UTC):
ALLAH TAN BAŞKA İLAH YOKTUR
Aynen..

Yorumu gönderen: Fantastik, 21.11.2010, 00:47 (UTC):
Herşey 21.12.2012 de belli olacak.Aslında 20.12.2012-00.00 da.

Yorumu gönderen: Ünsal, 10.10.2010, 18:45 (UTC):
Agarta bahazca bir kelimedir. Budistlerle alakası yok. A-garta; garta: götürülecek, saklanacak yer anlamındadır. Sıgarta:Götüreceğim yer.Vıgarta:Götüreceğin yer.Agarta sımazam:Sizi saklayacak yerim yok anlamındadır.Sambala: Abazalarda bir sülale ismidir.Halen Türkiyede de bu aileden yaşayanlar var.Yani, bu aile yer altı faaliyetlerini idare eden ailelerden gelen abaza sülalesidir. Diğer bir ifadeyle, agarta: götülecek/saklanacak yer olarak abazaca da kullanılmaktadır. Abazalar gemiye agara derler, yani o zamanlar götüren/taşıyan vasıta anlamındadır.Agarta:Geminin götürdüğü yer, artık geri dönmemek üzere gidenlerin götülmesi anlamındadır.Bunları anlayabilmek için,derin tarih döneminde abazaların karadeniz ile ve gemilerle olan ilişkisinin incelenmesi gerekirki bu kelimenin abazaca olduğunu budistlerle hiç alakasının olmadığını anlayacaksınız.

Yorumu gönderen: okan, 18.07.2010, 15:24 (UTC):
bu hikayeler sizi nereye götürür bilinmez ama insan çok değişik ve bir o kadar da mükemmel bir yaratık [gizemli].ne ararsan içinde ara,demiş yunus,alevilikte 12 imamlarda isa peygamberde musa ve bu günkü islamiyetde aynı şeyden söz ediyor.biz insanoğlu bir varlığız ve hepimiz o ilk varlığa dönüyoruz [tanrı herşeyden münezzehtir]bu sizin kafanızı karıştımıyor mu.99 esma içimizdeki birşeyleri uyandırmıyor mu.LÜTFEN araştırın sorgulayın güzel bir şey ama ilk sorguyu kendinizde yapın. teşekkürler daha iyi ve güzel bir evren dileğiyle.

Yorumu gönderen: dilek, 04.07.2010, 15:50 (UTC):
anlam veremediklerimiz disinda veremiyecegimizde bir cok ilim var.dunya cirkinlestikce adalete guzellige ve Allaha olan inancimiz artiyor ve arayisina dusuyoruz.arastirdikcada farkli bilmedigimiz beynimizi su ana dek yorma geregi duymadigimiz icin bilincsizliktemn kaynaklanan hayretlere dusuyoruz...ki henuz dunya hakkinda dahi yeterli bilgiye sahi degiliz...Ben bu konulara inandigim kadar(cunku delili ispati var,)amerikanin aya ayak bastigi palavrasina INANMIYORUM,.

Yorumu gönderen: aslı, 07.05.2010, 07:07 (UTC):
Bence bunlar delillerden doğruyu bulmamızı engellemek için delillere başka etkenler uydurmaktan başka birşey değil.
Bir olan doğruyu kabullenmek ,menfeatlerine ters düştüğünde kendi mantıklarında mantıksızlık üretmekten çekinmiyorlar ne yazık ki. Bu ve buna benzer teoriler başka topraklarda hak elde atmeyi amaçlıyanlar tarafından çok uydurulmuştur. Sonrada oraları sapma saçan inançlarıyla işgal edip insanlık dışı gösterileriyle dünyada hükümlerini sürdürmeye çalışmışlardır. Ne yazıkki kendilerini insan olarak gören bazı hükümranlarda menfeat uğruna bunlara ses çıkarmamış ve çıkarmıyorlar da.

Yorumu gönderen: YAW, 27.04.2010, 12:15 (UTC):
birader komik ve uydurma şeyler. akıldışı. bunlar insanoğlunun bişeylere inanma ihtiyacından ortaya çıkan mantıktan yoksun düşünceler. insanoğlu Allah a inanmadığı müddetçe, inanç boşluğunu doldurmak için böyle tuhaf hikayeler uyduracaktır. yazık.

Yorumu gönderen: mirzada_ilbey, 24.10.2009, 14:24 (UTC):
ALLAH TAN BAŞKA İLAH YOKTUR

Yorumu gönderen: fratco, 15.09.2009, 03:39 (UTC):
slm, hiperteknolojik açıdan baktığımızda maneviyatın akışını hissedebiliriz...

Yorumu gönderen: DAHLİYA, 14.09.2009, 12:38 (UTC):
ilk defa duydum birşy bu gerçekten varmı böle bir oluşum.ilginç eğervarsa .oluşum içinde oluşum.bunların hepsi birbirine hizmet eden bir halkamı yoksa isim değiştirerek günümüzedek şekil almış başka bir şeymi.neticede herşey mevcut tarikatlar farklı inançlar ayrı ayrı hepsine kapılan kendini neye yakın buluyos ona giden insan lar sürek li bir bölünüş çok büyük sanki sonu yok anlamıyorum ben bunu nedim .agartası.siyonu.bilmemnesi bunasıl bişeydirya benim sorum şu anadek bunlar insanlıl için evren için iyi birşeyler yapmışmı yoksa dünya düzeni ve evren için kötüye giden şeylere bir şekilde sebepmi olmuşlar?tek bildim bu konuların biryere çıkmıca.bazı insanlar kendi düzeni kurmuşlar öle görünüyo bunlar için mücadele ediliyosa peki.neden afrikada açlıktan ölen insanlariçin özgürlüğ tatmamış peçe altındaki kadınlar için dünyadaki savaşları engelemek için insanların sürekli daha fazlasını istedi bir yer yüzzünde insanlık için yara bir oluşum yok merak eiyorum bunlar son buluyomu hayır .diycem şuki oluşmuş ve oluşan hiçbir hareketin insanlık açısına pekde fayda sağlamadığ sadece bazı topluluk ların çıkarlarına yaradığ gerisi hikahe teşekürler..........Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56080835 ziyaretçi (142875851 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)