Agarta ve Ergenokon Baglantisi
 

Agarta & Ergenekon Bağlantısı

"Agarta ruh çağırmanın ileri safhasıdır"

HABERTURK.COM Yazarı Murat Bardakçı Agarta efsanesini anlattı: "Hayali, uyduruk, uçuk birşeydir" (15.07.2008 19:27)

Nasıl bir bağlantı kurulabilir, Ergenekon'la?

Hun'la, Göktürk'le alakası yoktur Agarta'nın, Batı kaynaklıdır. 19. yüzyıl Avrupasında özellikle Fransa'da bir moda başladı. İspirtiyonizma, manyetizma, ruh çağırma gibi çeşitli salon eğlencesi yapma maksadıyla başladı bunlar. Sonra bu çalışmalar kendi düşünce sistemlerini üretti. Mesela hayali uygarlıklar yaratıldı. Sonra bunlar daha da genişledi, falan çıkarıldı. Agarta da bunlardan biri. Yani salon eğlenceleri sonrasında ortaya çıkmış birşey. Fransızlar ortaya attı bunları, güya iki büyük kayıp kıta varmış. Biri Atlantis, biri de bu. Güya bu kıtalar tabii afetler ya da savaş sonrasında çöküyor fakat o kıtaların bilge kişileri biraraya gelip bir yeraltı medeniyeti yaratıyorlar ve binlerce senedir burada yaşıyorlar. Bu yeraltı medeniyetlerin nerede olduğuna dair çeşitli uyduruk düşünceler ortaya atıldı. En büyük görüş Tibet'te, Himalayalar'ın altında olduğu fakat bu Güney Amerika'dan Los Angeles'a kadar uzanıyor. Şurada var burada var diye ortaya atılıyor. Böyle bir mit, böyle bir hayal. Fakat buna inananlar da çıktı. Hitler döneminde, Naziler bunların Aryan ırktan olduğu düşüncesiyle Tibet'e keşif heyetleri gönderdiler. 600 değil 6000 yıldan fazla olduğu iddia edilir. Ama hayali, saçma sapan birşeydir.

Ergenekon ile nasıl bir ilişkilendirme olabilir?

İkisi de efsane ama Ergenekon çok eski bir efsanedir, milli efsanedir. Agarta hoş birşey, ya da Şimbala diğer ismi. Burada bilgeler yaşarlarmış, dünya kötülüğe büründüğünde bunlar ortaya çıkıp temizleyeceklermiş. Mehdi kavramı, Hristiyan teolojisindeki Christ-AntiChrist kavramı gibi efsaneleri birbirine bağlamak hoş şeyler.

Örgütlerin böyle tarihsel referanslarla isimler almaları ne kazandırır örgüte?

Sadece esrarlı bir hava verir.

Günümüzde sanki güncel, siyasi olayları tarihin hikayelerinde, efsanesinde yorumlama merakı artıyor sanki. Dan Brown'un Da Vinci'nin Şifresi kitabının bu kadar satması da bu ihtiyaçtan mı?

Orada ciddi bir çalışma var. Dan Brown bunu yazarken bir akademisyenden ileri düzeyde çalışmış. O kitapta yazılı olanlar biraz roman unsurlarıyla süslenerek çıktı. Bunlar eskiden de vardı zaten. Bir örgüt kuruyorsunuz, bu da hava veriyor. Naziler de bu çoktu. Atlantis ve Agarta'yı Aryan ırkla bağ kurmak için bir servet harcadılar. Hatta Dalay Lama'yı bile Aryan kökenli gösterebilmek için uğraştılar.

Örgütlenmenin içerisinde Agarta bir dini unsur taşıyor mu?

Agarta düşüncesi tamamen hayali, uyduruk, uçuk birşeydir. Dini unsur da yoktur. Ruh çağırma seanslarının ulaştığı ileri bir aşamadır.

Tarikatvari denmesinin anlamı nedir?

Bu Agarta'da suluk varmış, bilgeler varmış, onlar yetiştirirlermiş, böyle bir tarikat havası verilmiş. Ne böyle bir tarikat var ne de böyle bir oluşum var. Aklınız alıyor mu, Himalaya Dağları'nın altında böyle büyük bir medeniyet olacak, yer altında yaşayacaklar, gün yüzü görmeyecekler ve bunlar çıkacaklar dünyayı idare edecekler. Tarikat falan değil tamamen uydurma şeyler.[1]

Kaynaklar

[1] www.haberturk.com/

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: ali, 03.11.2015, 20:53 (UTC):
Derin derin okumadım da, yazının başını görünce aklıma bir şey geldi: Ad kavmi = Atlantis (Ad land is = Ad yurdu dur(yuz)) - is 25 000 yıllık ön Türkçede de yeni bazı dillerde de dır - dir -iz (biziz gibi) anlamlara gelir. Ön Türkçe neredeyse bütün dillere kaynaklık etmiştir. Örneğin "Osiris" Orjinali "Osir" aslında "Özdür" demek, yani bir tanrı değilde öze inmiş kamil anlamında fakat daha sonra başka bir dilde "ir" neredeyse aynı anlamı taşıyan is takısını almıştır. Hani biz iz dir gibi... "İs" iz demek "biz" gibi "ir" de direk olarak "dir" anlamında.
Bu kadar söylemişken Mu kıtası deyince de herkesin anlayışına bırakarak yani fazla boğmadan kısaca seMUd'u hatırlayabiliriz. Bu arada Mu'nun Sümer dilinde ki ön Türkçeden çok yenidir; sütun, direk, göğe yükselen gibi anlamlar taşıdığını söylemeden geçemeyeceğim. Kuranda Allah'a büyüklük taslayan sütun halkı insanın aklına geliyor.

Yorumu gönderen: oralı, 28.05.2015, 16:33 (UTC):
murat bardakçı'nın her sözünden dar görüş ve cehalet akar; ciddiye alınacak biri değildir ve saygısızlıkta sınır tanımaz...

Yorumu gönderen: lale, 12.01.2015, 22:53 (UTC):
Bu konuda cok degisik iddaalar var. cogu bu kitlenin ''surungen irk'' oldugunu ve gercek insan genini degistirip,insani zayiflattigini one suruyor. Bugun surungen irk dunyada insan gorunumuyle hala var ve dunyayi gercek bir kolelik surecine tasiyor. USA bu olusumun kalesi... Soz dinleyen ve kole insana ihtiyaclari var,gerektigi kadar insan ve kontrol altinda bir dunya onlarin varligini surdurmesi ve saltanatlari icin gereken ortam.. Bu nedenle AARP ve benzeri teknikler,internet ve butun medya ileinsani kontrol etme egilimindeler. Ortadoguda bulunan ''yildiz kapilarini'' da kontrol edebilmek icin degisk bahanelerle o bolgede hakimiyet kurmak istiyorlar, cunku yildiz kapilari dunyaya baska gezegenlrden yardim girmesine izin verebilen olusumlar.. Benim okudugum ve bana mantikli gelen ozet bu. Yani Illuminati denen olusumu olusturan bu surungen irk ile dollenmis ve donusmus kitle. Dunyada gizli bir imparatorluklari var ve korku yaratarak cesitli teknolojiler ureterek dunyayi hergecen gun daha fazla kontrolleri altina aliyorlar...

Yorumu gönderen: AYLA ÖZÇİM, 04.04.2014, 18:25 (UTC):
TİBET -ERGENEKON:SABATAİZM-HİTLER

Yorumu gönderen: Platon, 14.11.2013, 17:59 (UTC):
burada iste Murat Beyin ilminden süphe ederim. Bilim adami ortaya atilan tezi arastirarak dogrulamaya veya cürütmeye calisir. yer altina inmis bir cok insan bulunmakta. bu insanlar iste böyle düsünenler yüzünden deli damagasi vurularak yillarca hapiste yatti. bunlarin biri de Olaf Jansen idi. o adamin gördüklerini iyi arastirsin. yerin altinda hangi irklar yasiyor hangi okyanuslar ve kitalar var.

Yorumu gönderen: steiner, 05.12.2010, 09:56 (UTC):
atlantisi fransızlar uydurmuş!!!işkembesinde daha aşağıda bir organından sallamış bardakçı..atlantisten 2000 yıl önce planton bahsetmiş.bu bilim adamlarının kendi yazdıkları dışında her şeyi yalanlamaları çok komik.ortaçağda dünyanın yuvarlak olduğunada karşı çıkmıştı bilime hakim olanlar..

Yorumu gönderen: ahmet, 14.09.2010, 04:00 (UTC):
arkadaşlar mevzunun gerçekliği yada gerçek olmaması ile yorum yazmayacağım. sadece dropa taşları hakkında biraz araştırma yaparsanız ilginizi çekeceğine eminim.çünkü bu taş diskler de bu bölgede bulumuştu.

Yorumu gönderen: MU, 28.08.2010, 16:28 (UTC):
Murat Bey'in yazısında hiç bir bilgi bulamadım.Tamam karşısın ve kabul etmiyorsun ama hiç bir bilgiye de sahip değilsin...

Yorumu gönderen: undo, 05.08.2010, 15:24 (UTC):
valla bu sitede başka merak ettiğim hiçbirşeye bakmak istemiyorum..buraya yazı yazan kişinin görüşlerinden çok konuya genel bir bakış açısı görmeyi umut etmiştim.benim merak ettiğim bu kadar bilgi sahibi değilken bu kadar başlığa o yaramaz uydurma bu saçma bu bilmem ne diye sayfa açma ihtiyacını neden duydun kardeşşşş ...var yada yok efsanelerin yaradılış amacıda budur iyi kötü dengesini hissettirebilmek....uzayda hayatta yok.sen varsan neden başkası olmasın .paralel evrende oturduğun yerden karşındaki koltuğa geçemiyorsun daha

Yorumu gönderen: darkness, 04.07.2010, 12:06 (UTC):
slm çok önyargılı bir yazı "Fransızlar ortaya attı bunları, güya iki büyük kayıp kıta varmış. Biri Atlantis, biri de bu." derken hiç araştırmadan yazmış agarta ve Mu 'yu karıştırmış çok sallama bir yazı....

Yorumu gönderen: ufuk, 08.04.2010, 11:25 (UTC):
boş işler bunlar yaa.. eskiyi bilmek bizi daha akıllı yapmaz ileriye bakalım eskiden bizde öküze tapıyosak ne yapıcaz eski adetlerimizemi döneceğiz yani.adamlar çalışıyor biz yatıyoruz malesef biraz yenilik icat etsek eski şeylerden daha iyi olmazmı.

Yorumu gönderen: Judasis, 24.03.2010, 03:06 (UTC):
"Dini unsur da yoktur." diyor Bardakçı. Sen tarihçi olduğunu iddea ediyorsun yani bilim adamısın. Bu nedemek oluyor şimdi? Senin aklının özgürlüğünden şüphe duyuyorum. Sen Kuran-ı Kerim'i bildiğini söylüyorsunda bende sana hiç bir şey anlamamışsın okuduğundan diyorum...

Yorumu gönderen: Judasis , 24.03.2010, 02:40 (UTC):
Murat Bardakçı yanlış zamanda yaşamış. Osmanlı zamanında nüfus müdürlüğü tam onun işiymiş. kim kiminle evlenmiş çocukları kimlermiş vs vs iyi biliyor. Osmanlı tarihinide iyi bilyor ama iş antik çağa gelince çuvalladığının kanıtı yukarıdaki yazısıdır. Kardeşim bilmediğin bir konuda da konuşma lütfen. En azından araştır öyle yaz bir şeyler... Üstelik Osmanlı zamanında da Agarta bilinen bir şeydi. At gözlükleri ile tarihe bakmayı bırakın da bizde kökenlerimizi ingiliz subaylardan öğrenmeyelim...

Yorumu gönderen: fratco, 15.09.2009, 03:12 (UTC):
slm, medya dediğin takama dişli canavar..aydın var aydıncık var; allah zihin açıklığı versin...
Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56244642 ziyaretçi (143294376 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)