Agarta ve Samballa
 
shambala

Agarta & Şamballa

Agharta ve Shambala: Halen yeraltında yaşadığına ve ileri bir teknolojiye sahip olduklarına inanılan, kimilerince Yecüc ve Mecüc oldukları ileri sürülen iki gizli uygarlık.

Bu Kategorideki Bazı Makaleler

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Mahlas, 27.01.2018, 09:28 (UTC):
Bir kaç gündür bu konuyla ilgili videolar izliyor ve yazılar okuyorum... Okudukça içinden çıkılması zor mantık sınırlarını zorlayan bir hal alıyor düşüncelerim. .. Yer altı şehirleri yüzyıllar sonra bulunan kalıntılar ve o insanların hem ruhen hem bedenen güçlü ve bilge bir yapılarının olduğu çıkıyor ortaya ve bu izlenimler doğrultusunda onlara hayran olmamak elimde değil!
Böyle bir yer yeraltında mi bilinmez ama yeryüzü insanlarının aç gözlü, savaşçı ve zalim olmalarından dolayı ortaya çıkmamaları ve iletişim kurmamaları normal huzur içinde bir dünya kurdularsa bunu neden bozsunlar...Yazıda bir yerde geçiyordu (Buranın kapısını ancak ehli biri acabilir) işte mesele burada kaç tane ehli kişi var? Varsa bile çıkarlar baskalastikca o kapının bulunması imkansız. .. Bu şehir tıpkı kalp gibi dışını herkes görüyor nice doktorlar ameliyatını yapıyor. Fakat o kalbi taşıyan kişinin içeride kaç şehir inşa ettiğinden neler gizlediginden derecesi en yüksek bilim adamının bile farkında olduğunu sanmıyorum. ... Ancak gönül gözü açık insanların
Farkındalığında gizli bu durum... O yüzden kimse aramasın rahat bıraksın o insanları.... Bir yerde birileri mutlu olsun... Yeryüzü insanlarının rüyalarını süslemeleri yeterli...;)) Selam ve dua ile

Yorumu gönderen: MEHDİ, 27.09.2016, 23:19 (UTC):
arkadaşlar akpDE evrim teorisine inanıyor insanlıgı kendi dogma ANLAYIŞLARINI BİLİMDEN UZAK ANLAYIŞLARINI YENİ DÜNYA DÜZENİ DİYE İMAM HATİP LİSELERİNİ ACMALARININ SEBEBİ TAMAMEN İNSANLARIN SALT DÜŞÜNCEDEN UZAK KALMASI KÖLELEŞTİRME İÇİN BU OKULLAR ÖN PLANA ÇIKARTILIYOR REPTİLYAN IRKI YARATILMAK İÇİN SEMBOLLERE İYİ BAKIN İNSANLIGI NASIL YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR HER ŞEYİ TEZGAHLIYORLAR DÜN BALYOZ ERGENEKON BUGÜN PARALEL İNSANLARI KUTUPLAŞTIRARAK GERÇEK DÜŞÜNCEDEN NASIL UZAKLAŞTIRIYORLAR PARTİ SEMBOLLERİ LAMBA YAHUDİLERİN İSE ŞAMDAN MUM YAKILIYOR YA BENZERLİK ÇOK YENİ DÜNYA KÖLELİK DÜZENİ DÜN BUNLARIN PARALELCİ DEDİGİ İNSANLARLA BİRÇOK İNSANI NASIL FİŞLİYORLARDI BUNUN FETÖDEN NE FARKI VAR HASTANEDEN ÇOK CAMİ VAR OKULDAN ÇOK CAMİ VAR NEDEN SÜREKLİ DİNLE İLGİLENİYORLAR SOYGUN VE TALAN BURDAN DAHA İYİ YAPILIYOR GERÇEK YÜZLERİNİ KAPAMAK İÇİN SURETİ HAKTAN GÖRÜKMEK BUNLARI YARGILA DEMOKRASİ ADALET DİYE BAGIRIRLAR İKTİDAR OLDUKLARINDA İSE DEMOKRASİ ADALETTE NEYMİŞ DERLER BU AKP LİLER YAHUDİ TALANCI HIRSIZ HARAMİ KAVMİDİR 13 KAYIP KAVMİ DEDİKLERİ ONUN İÇİN YAHUDİ NİŞANI ALIR YAHUDİLERLE DÜŞMAN DEGİL DOST TUR BUNLARIN TAKİYECİ İKİ YÜZLÜ OLDUGUNU NASIL UNUTTUNUZ FÖTÖ BİR ALDATMACA İLERİ DEMOKRASİ BİRER ALDATMACA BUNLAR KAFALARINA GÖRE BİR SİSTEM KURMUŞ KAFALARINA GÖRE LASTİGE HAVA VERİR GİBİ SABAH AKŞAM TV GAZ VERİYORLAR TV AKP NİN EVLERE HİV VİRÜSÜ TAŞIYICISIDIR GÖRÜYORSUNUZ BUNLARIN HİMMET ALTINDA NASIL SOYGUN YAPTIGINI SALTANAT SÜRDÜKLERİNİ MİLLET BİRBİRİNDEN HABERSİZ MEDYA YANLI TEK PARTİ HANGARYASI BUNLARIN SIKSIK KULLANDIGI TERİM TV HALKI KANDIRIYOR BUNLAR NE DİYORSA DÜNYA O BUNLAR SARAYDA YAŞIYACAK PARASI MİLLETİN CEBİNDEN CIKACAK BUNLAR NİYE ANLAŞAMADI PKK AKP FETÖ TAM BİR HIRSIZLIK ŞEBEKESİ VATANDAŞIN ÇOCUGU ASKER OLUYOR ÖLÜYOR VATAN SAG OLSUN BUNLARIN ÇIKARI MENFAATİNE BİRŞEY OLMASIN

Yorumu gönderen: akıllıadam, 27.01.2016, 04:43 (UTC):
muhammedi kardeş
ayrıca muhammed/23 allah onları lanetledi sağır ve kör yaptı. yazıyor. allan'ın kimi sağır ve kör yaptığını yazmamışın.
Bakara/18
yerciun(eski konumlarına dönemez) onlar artık kör dilsiz sağırlar.
diyor. Kime deniyor yazmamışsın.
Hafaza melekleri giderse yapılacek kötülüklerin kaydı nasıl tutulur. adam öbür tarafa geçince ben şu sevabı işledim en büyük camiyi yaptırdım milyon kişi ibadet etti derse. nasıl ispat edecek. gerçi allah sen camiyi hava atmak için yaptın herkezden saygı gördün takdir kazandın mükafatını aldın. bu taraftan alacağın yok diyebilir. fakat can çıkana kadar hafaza melekleri durur. yoksa o kadar kafir var hepsinin hafaza meleği giderse. o kadar hafaza meleği ne yapacak. izdiham dengesizlik olur.

Yorumu gönderen: akıllıadam, 27.01.2016, 04:14 (UTC):
muhammedi kardeş, lanetlenmiş kavim beniisrail. hangi sure ve ayette geçiyor kuran-ı kerimde?

Yorumu gönderen: Rüknettin İPATLAMAZ, 29.11.2015, 05:35 (UTC):
olur ele.!

Yorumu gönderen: Muhammedi, 07.09.2014, 23:19 (UTC):
İyi niyetliler ve kötü niyetliler,hepinize merhaba..
Mesele, Kur'an-ı Kerim de bahsedildiği gibi aslında çok basittir.Eski Babile isimleri Harut ve Marut isminde iki melek indirilmiştir.Görevleri insanları denemek için yasaklanmış büyü ilmini dinden çıkmayı göze alanlara öğretmektir.Bu o dönemden günümüze kadar, beniisrailin Cinlerden olan şeytana oyuncak olması ile beraberinde bir çok şeytani tuzağı bu günlere kadar taşımıştır.Kabbala,illuminati,siyonizm,masonizm,reenkarnasyon,astral seyahat,ufoculuk,mistizm,budizm,şehndoizm ve bir çok doğu öğretisi hep aynı ocakta pişirilmiş algı yönetim sistemleri veya araçlarıdır.Ülkemizde ve tüm dünyada yine lanetlenmiş kavim beniisrail tarafından büyük finansmanlarla dernek,vakıf ve bazı stk larca organize edilmektedir.Bunlar aslında kişiye belirli bir kıvama getirmek için o aptal denilen cinlerden olan şeytanın süsleyip ilginç ve gizemli gösterdiği tezgahıdır.Amaç en büyük hazine olan imandır,şeytan da en büyük hırsızdır.Kıvama gelenler, sonrasında özel localara,derneklere veya kurgulanmış alanlara çekilerek,bir başka tuzağa (Ezoterizm + Spiritüalizm + İnisiyasyon) formülü ile de asıl mesele olan Şirk tuzağına çekilir.Ve burada hafaza melekleri terk ettirilerek, Bakara/18 - Muhammed/23 gibi ayetler vücut buldurulur..Ve artık sizin için yapacak bir şey kalmaz,Akıllı olalım !!.. Kur'an-ı Kerim'in ve peygamberin (S.A.V.) peşini bırakmayalım.. Es selam-ı aleyküm..

Yorumu gönderen: meraklı68, 03.09.2014, 09:05 (UTC):
Cevabınız beklediğimden çok daha çabuk oldu, bunun için öncelikle teşekkür ederim.İnsan Öncesi Medeniyetler Hakkında Düşünce ve Teoriler adlı makalenizi de en kısa sürede okuyacağımdan şüpheniz olmanız. Beni bu yoruma sürükleyen ise ahir zamanda çıkıp tekrar yeryüzünde bozgunculuk yapacaklarının Kuran -ı Kerim ' de bildirilmesi.Önceki makalelerinize de dayanarak 2.Dünya savaşı ve nazi Almanyası ile ilişkilerinin olabileceği yorumunuzdur.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 03.09.2014, 08:14 (UTC):
Benim de eskiden düşündüğüm ihtimallerden biri buydu. Daha da ötesi, Sirius gezegeniyle ya da insan öncesi yaratılan varlıklarla da ilişkisi olabilir. Bu iki kavim, iki farklı cin uygarlığı ya da insansı varlıklar da olabilir. Zülkaneyn, Hz. Adem’den önce bu kavimlerin döneminde yaşamış cinnî ya da cinni olmayan bir peygamber / resul da olabilir. (Çünkü Zülkarneyn’in anlamı, “çift boynuz sahibi” demek.) Bunun dışında Yecüc Mecüc, eski Mısır’ın Neterleri ya da eski Sümer’in Anunnalileri de olabilir. Yani aklımda tek bir değil birçok ihtimal mevcut. Son hazırladığım yazılardan “İnsan Öncesi Medeniyetler Hakkında Düşünce ve Teoriler” makalelerine bir göz atmanda fayda var ;)

Yorumu gönderen: meraklı68, 03.09.2014, 08:03 (UTC):
Sayın site yöneticisi sitenizin neredeyse çoğu bölümünü okudum. Agarta-şambala topluluğunun Kuran- ı Kerim' de bahsedilen yecuc-mecuc topluluğu olduğunu düşünüyorum. katılır mısınız? Tabii ki en iyisini Allah (c.c.) bilir. yorumunuzu dört gözle bekliyorum.

Yorumu gönderen: KUBERA, 19.06.2014, 19:38 (UTC):
ahnuba burada agarta ve şamballa denen ülkenin olmadığını söylüyorsun. Arkasından "biraz gerçekçi" olun çağrısında bulunuyorsun. Siteni ziyaret ediyorum havada uçan adamlardan denizin üstünde yürüyenlere duvarın içinden geçenlere kadar vs daha neler neler var. Buradaki insanları senin dediğin "gerçeğe" çağırdığında bu biraz tuhaf olmuyormu? Senin denizin üstünde yürümen duvarın içinden geçmen yer çekimini yenmen ne kadar doğruysa burada yazılanlarda o kadar doğrudur. PPPP

Yorumu gönderen: KUBERA, 15.06.2014, 17:56 (UTC):
Çok özür dilerim ikinci yorum bölümüm 60 harf sınırlaması engeline takıldığından devam edemiyeceğim...

Yorumu gönderen: KUBERA, 15.06.2014, 17:05 (UTC):
Yorum 1) simten enon'a cevap: Sayın kardeşim sözünüze uzaylılar diye başlamışsınız. Onlar uzaylıysa biz nereliyiz? Dünya uzayda değilmi? Bugüne kadar yürümüş olduğum yolda inanın bende sizin gibi düşünüyordum. "Uzaylılar" vardı ve "uçan dairelerle" gelenler onlardı. Bu bende büyük bir fantazi dünyasının açılımına sebep oldu. Orta yaşlara kadar hep böyle düşündüm. Araştırmalarıma bu düşünceyle ağırlık verdim. Yıllar sonra karşıma öyle bir şey çıktıki şok oldum. Zira benim tüm hayatım boyunca "uzaylılar" diye araştırdığım konunun arkasından daha doğmadı bildiğimiz torunlarımız çıktı. Onlar romanlarda yazdığı, filimlerde gösterildiği gibi antenli yeşil renkli yaratıklar değildi. Senin benim gibi insanlardı. Birileri, tüm dünya insanının uzaylılar safsatasına inanması için adeta gayret sarfetmiş, çevrilen film ve yazılan kitaplarla böyle düşünülmesi istenmiş ve bunu başarmışlardı. Hemde bunu, bu konulara merak sarmış fantazi erbabı kişilerinde ceplerinden paraları alınarak kendi ceplerini doldurarak yapmışlardı. Yazdıkları kitap ve çevirdikleri filimlerle... Zira "Uzaylılar" hikayesinin arkasında bulunan asıl daha büyük bir sırrın (zamanı gelinceye kadar) gizlenmesi gerekiyordu. O zaman Yüz yıllardır "Uçan daire denen" cisimlerle gelip, aniden görünüp kaybolan "UZAYLI" dediğimiz bu kişiler kimdi? (Not: Yorum bölümü harf sayısıyla kısıtlı olduğundan anlatımım yarım kalmasın diye Yorum 2 de devam edeceğim)

Yorumu gönderen: simten enon, 08.04.2014, 08:20 (UTC):
Ben uzaylilarin var olduguna hep inandim ama dost olduklarini ve bizim dunyamizi herzaman kontrol altinda tuttuklarina inaniyorum.Bu siteyi yonetenlere bir tesekkur borçluyum.

Yorumu gönderen: hakan, 17.12.2010, 22:03 (UTC):
var veya yok onu bilmem. ama şüphesiz ki Allah'ın herşeye gücü yeter.kesinlikle yoktur demek de yanlış,ki göze bir perde indirir de göremezsin bazı şeyleri.kesinlikle vardır demek de yanlış, ki somut kanıt ortada yok.

Yorumu gönderen: görkem, 24.11.2010, 10:25 (UTC):
nediyonuz hacı bunlar ne demek ya

Yorumu gönderen: Bilen biri, 24.10.2010, 23:21 (UTC):
Ya hu arkadaşlar,
Kuran da yoksa yoktur demişsiniz... Allah size her şeyi söylemek zorunda mı??? Kuran-ı Azimüşşan insanlara akıllı olmaları, Allah'ı tanımaları ve inanmaları, düzgün bir hayat yaşamaları için gönderilmiş bir kitaptır. Siz kalkıp gidin, huzurlu insanların huzurunu bozun diye gönderilmedi ki!!! Millet din konusunda o kadar alim ki, günümüzde Sahabe-i Kiram dan biri yaşıyor olsa kalkıp gider, ondan hal ve hareketlerinin hesabını sorar. Azcık ölçülü olun. Biz uğruna evrenin yaratıldığı sebepler değiliz. Pek çok şey bizden saklı ve öyle olması gereken zaman var, öğrenmemiz gereken zaman var.

Cinler sandığınız kadar zeki değiller. Kaynaklar çocuk zekasında olduklarını söylüyorlar. hareket kabiliyetleri fazla olabilir, bu onları zeki yapmaz.

Uzaylıların içinde bazı fırkalar cin olabilir, ama hepsi cindir demek, en basit anlamıyla cehalettir.

Yorumu gönderen: selmi, 10.08.2010, 21:55 (UTC):
nikaha ihtiyaç duymayıp , istedikleri kadar zina eden ; sovyetler birliğine hayran ve de Allah'ın emirleri ile iş yaptıklarını iddia eden ucubeler güruhu medeniler !
Bu Agarta olsa olsa , günah işleme fikrini seven fakat yine işlemekten korkan bir safın fantezisidir.

Yorumu gönderen: Buraq, 05.07.2010, 17:12 (UTC):
bu konuda ahnuba arkadaşa katılıyorum ve ayrıca ufolar uzaylılarda şeytanın uydurmasıdır bunlara karşı çok dikkatli olun çünkü cinler çok zekidir.

Yorumu gönderen: bulut, 28.05.2010, 20:57 (UTC):
belki agorta ve şamballa diye bir şehir yok ama şunu da bilelim 18000 alemden bahsediliyor.bu 18000 alem nerde ve kimlerden oluşuyo?

Yorumu gönderen: mehtap, 27.05.2010, 10:39 (UTC):
müslümanım diyen bir insan duyduğu bir fikri Kuran ile mukayese etmeli, eğer bu fikir, düşünce akımı, olay vs. kutsal kitap ile çelişkili ise -yalan yanlış bir şeydir- hristiyan olan incili esas alır. yani sizin için bir tane temel kaynak olmalı, diğer şeyleri hep buna bakarak kabul etmelisiniz.

Yorumu gönderen: superspace, 30.04.2010, 00:00 (UTC):
inisiye edilmiş üstün insanlar (peygamberler gibi)ve kadim zamanlardan beri süre gelen ve dünyanın hemen heryerinde aynı kaynaktan beslenen bir batıni bilgi birikiminin nesilden nesile aktarıldığı su götürmez bir gerçek. şimdiki masonların, alevi geleneklerinin yahudi kabbalanın budizmin hıristiyanlığın hatta islamın temelinde bu gelenekten ve bilgi birikiminden çok izler görülebir. ama bu tamamen uydurma ve ipe sapa gelmeyen bilim dışı bir hurafe olan şambala veya agarta mitleriyle insanlık tarihini aydınlatan bu öğreti geleneğini, şarlatanlık ve fantastik çocuk masalı mertebesine indirmiştir. tufan hadisesi ve onu anlatan efsanelerin çok iyi analiz edilip insanlık tarihinin yeniden yazılması gerekir. ama bu tür ipe sapa gelmez hurafeler insanoğlunun eline geçirdiği her olumlu şeyi yozlaştırıp sömürüp yine kendi cehaletinin girdabına kapılmasından başka hiçbir işe yaramaz.

Yorumu gönderen: kempo, 12.04.2010, 18:28 (UTC):
yaa arkadaşlar bu dünyada o kadar haksızlık yalancılık şeefsizlik dönüyor kimse bunları çözemiyorda yok yerin altında ülkeler yok çok zeki insalar orda yaşı yorlarda sonraçıkıp insanlığı kurtaracaklarmış falan filan uyanalım insanlık uyanalım yaaaaaaaaaa............

Yorumu gönderen: emre, 02.04.2010, 00:21 (UTC):
ahnuba bikere bi kitap yazıp inandırabılmen için kesinlikle tarafsız oolman gerekir ön yargılardan kurtulmuş tamm şüphecilik olması gereken ama tümden yok etmen pek mantıklı gelmiyor bana dorusu.ayrıca kuranda yer altında bi yer var insanlar orda yaşadı gidin bulunmu dicek o tüm ahengiyle bir yol gösteriidir ama harita deil ayrıca kabul etmelıyımki kafa bulandırıyor bu mevzular

Yorumu gönderen: vedat, 31.03.2010, 23:39 (UTC):
valla gördüm sacmalayan cok adam gördüm ama bu kadarını inanın görmedim ya sizin bi dininiz var adetiniz seriatınız var yok uzaylı yok yok yer altında sehirler ne bu ya herseyi yaratan bilir dogrusunu biz sadece ögrenmeye calısalım çünkü bizim işmiz bu

Yorumu gönderen: adil, 19.02.2010, 12:40 (UTC):
erdeme katılmıyorum agarta tümüyle doğrudur

Yorumu gönderen: adil, 18.02.2010, 12:56 (UTC):
şamballa agartanın başkenti

Yorumu gönderen: erdem, 04.02.2010, 21:08 (UTC):
ahnubaya katiliyorum kuranda boyle seylerden bahs edilmiyor???????

Yorumu gönderen: ahnuba, 03.01.2010, 19:34 (UTC):
Agarta veya Şambala adıyla anılan gerçek bir ülke yoktur. Bunlar tümüyle cin ve şeytanların uydurmasıdır. Bu konuda yaptığım araştırmalar sonucu yazdığım bir kitab var. "Yalan Üzerine Kurulan Gerçeğin Yalanı" Yakında "ahnuba" adlı sitemde yayınlanacaktır. Biraz daha gerçekçi olun.

Yorumu gönderen: salih1159, 21.10.2009, 12:46 (UTC):
Bu arada yenibir görüş olarak uzaylıların yada marslıların ayın diyer yüzünde yani bize görünmeyen tarafında yaşadıkları söyleniyorBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56433841 ziyaretçi (143795722 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)