Aglamak Güzeldir Bazen
 
Ağla, Ağlamak, Ağlayan, Kadın

Ağlamak Güzeldir Bazen

Bircan M.

Ağlamak, güzeldir bazen. Öksüz kalmış hasretlerine tesellidir yaşların. Gidenin arkasından ağıt yakmaktır ağlamak, dönmeyeceğini bile bile. Damla damla akarken solmuş yanaklarına, hayat vermektir kalan hatıralara.

Ağlamak, güzeldir bazen. Batan tüm duygularını yüzeye çıkarıp yüzdürmendir yaşamın kıyısında ve arkasından bakmandır maziye nemli nemli. Duygularınla yağan yağmur yaşlarının gökkuşağı rengine bürünmesidir.

Ağlamak, güzeldir bazen. Süzülürken geçmişin izleri, tek tek dolar çatlamış toprakların yüreğinde. Verimli topraklara dönüşür. Tekrar yeşermesi için geleceğin.

Ağlamak, özeldir bazen. Nedenin niçinin olmadığı anlarda sarmasıdır ılık gözyaşlarının seni anne şefkatinde. Boşluğa açılan kalp pencerene vurmasıdır damlalarını. Sonra yıkamasıdır o an her ne varsa derinde ve sessizliğe bürünmesidir. Bilmediğin duygularının.

Ağlamak, güzeldir bazen. Boş kalan ellerine tek tek birikmesidir. Su taneciklerinin.

Biriken ne varsa içinde, boğulmasıdır hıçkırıklarının. Sızmasıdır yeniden avuçlarına yarına ait umutlarının.

Ağlamak, güzeldir bazen. Dizleri üzerine çökmüş yüreğinin dizlerindeki yarayı temizlemektir. Pespembe bir renk yaratmaktır kırmızı ve beyazın karışımından. Sonra pansuman etmektir en derin yarayı büyük titizlikle.

Ağlamak, mutluluktur bazen. Sarmaktır özlemin kollarına titreyişlerini. Sevgiyi eklemektir damlayan pınarlarına. İşlemektir kirpiklerine top top tomurcukları.

Ağlamak, güzeldir bazen. Masum zamanlarında yoldaşın, sessiz zamanlarında arkadaşın olur çoğu zaman. Hiç çıkmayacak sırlarına çağlayan olur sesini bir kendin duyduğun.

Ağlamak, yitirmektir bazen. Kabullenmendir senden giden göçebe duygularını. ve yeniden açmandır hancı misali yeni yolculara kapılarını. İhtiyacı olanı korumandır sakin odalarında.

Ağlamak, güzeldir bazen. Her damlanın düştüğü yerde bırakmaktır izlerini. Unutulmasına izin vermemendir hatıra damlacıklarını. Sineye çekmendir bilinmeyen fedakarlıklarını. ve sahiplenmendir koşulsuz sevgilerini.

Ağlamak, güzeldir bazen. Dokumaktır simli nakışlarını duygu kilimlerine. Hassas duygularını ölümsüzleştirmektir değerlerinde ve tarihe yaymaktır yankılarını.

Ağlamak, güzeldir bazen. Duyurmaktır sesini ve nefesini. Yaşadığını varlığını hissettirmendir tıkalı kulaklara. Bir mücadelenin zaferidir. Ortaya çıkan savaşlarında.

Ağlamak, güzeldir bazen. Bir tüvalle resim çizmendir hayallerine. Renk renk kuşatmandır imkânsızları. Model yaratmaktır tahta çerçevesine yalnızlığının. Sonra karşısına geçip bakmandır damlalarınla ıslattığın eserine.

Ağlamak, mûcizedir bazen. Temizlemendir tozla kaplı ruhunu. Sermendir rahmet çimenlerine hüzünlerini ve beklemendir ısladığın her tohumun yeşermesini.

Koklamandır, sabır ile yetiştirdiğin çiçeklerini.

Ağlamak, çok güzeldir bazen. Biliyorsan değerini.

Bircan. M (Kayıpgül)

16 Haziran 2010, Çarşamba

Bircan M'nin Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: niyazi yılmaz, 08.07.2010, 17:48 (UTC):
böyle güzel ve duygulu bir yürek ancak takdir edilir.harikasınız durmayın devammmmBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56738647 ziyaretçi (144616909 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)