Aglayan Cocuk Tablosu Lanetli Mi?
 
The Crying Boy, Die Weinenden Jungen, Cry Boy, Bruno Amadio, Ağlayan Çocuk Tablosu

"Ağlayan Çocuk" Tablosu Lanetli mi?

The Crying Boy, Die Weinenden Jungen, Cry Boy, Bruno Amadio, Ağlayan Çocuk TablosuDünyanın en ünlü tablolarından biri olan "Ağlayan Çocuk" hakkında garip iddiâlar var. Şili'nin başkenti Santiago'da, bir cadılar bayramı partisinin afişinde -Türkiye'de de büyük ilgi gören ve hemen hemen her evde bulunan- "Ağlayan Çocuk" tablosu kullanılınca, medyumlar ayağa kalktı.

Şili Medyumlar Birliği, "Ağlayan Çocuk" tablosunun, son 30 yılda dünyada lanet saçtığını ve Şili'de de en az 80 kişiye uğursuzluk getirdiğini söyleyerek tablonun yasaklanmasını istedi. Medyumlar Birliği Başkanı, tablonun insanlara "yaralanma", "boşanma", "sevgililerinden ayrılma" gibi kötü şans getirdiğini söyledi. Ülkenin en çok satan gazetesi "Lun", haberi manşetten vererek bu isteğe destek verdi. Şili, şimdi "Ağlayan Çocuk" tablosunun kendilerine lânet ve kötü şans getirdiğini söyleyen insanların hikâyelerini konuşuyor.

The Crying Boy, Die Weinenden Jungen, Cry Boy, Bruno Amadio, Ağlayan Çocuk Tablosu

Gerçekten Lânetli mi?

"Ağlayan Çocuk" tablosuyla ilgili "lânet" efsâneleri, yıllardır Avrupa'da dolaşıyor. Özellikle İngiltere'de, 80'li yıllarda etrafta bir efsâne gibi dolaşan söylentilere göre, bu tablonun olduğu evlerde yangın her şeyi kül etse de bir tek tablo sağlam çıkıyor. İngiltere'de hiçbir itfaiyeci, bu nedenle tabloyu evine sokmuyor. 1985'te "The Sun" Gazetesi, bir kampanya düzenlemiş ve bir meydanda okuyucularını toplayarak bu tabloyu yakmıştı. İnanışa göre bu tablo bir eve asılınca, o ev mutlaka bir kez yangın tehlikesi geçiriyor. İtalyan Bruno Amadio tarafından çizilen bu tablo 80'li yıllarda bir efsane olmuştu.

The Crying Boy, Die Weinenden Jungen, Cry Boy, Bruno Amadio, Ağlayan Çocuk Tablosu

"Ağlayan Çocuk" Portresinin Hikâyesi

İtalyan Bruno Amadio tarafından çizilen bu tablo, 80'li yıllarda bir efsâne olmuştu. Bragolin'in yaşamı hakkında çok bilgi yoktur. Pek çok ağlayarak karanlık geleceğini süzen erkek çocuk portresi, ona mâl edilmiştir. Söylentilere göre Venediklidir. Şehir efsânelerine göre, 1985'te yanan bir evden tek kurtulan şey, bu çocuk portresi olur ve lânetlidir. Bulunduğu eve yıkım getirir. İçinde bulunduğu ev yansa bile, resme bir şey olmaz. İngiliz itfaiyeciler, pek çok yangında, bu tablonun röprodüksiyonlarının zarar görmeden kurtulduğunu öne sürmektedirler. Hakkında pek yeterli bilgi bulunmayan bu tablo, "Cry Boy", "The Crying Boy" ya da "Die Weinenden Jungen" olarak bilinir. İngiliz magazin basını da, 1980'lerde aylarca bu konuyu işlemişti.

Kaynaklar

[1] Vatan Gazetesi

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Insan, 21.06.2019, 18:04 (UTC):
Bence olayı saçma deyip kenaraatmak mantıklı değil. Olabilirlik söz konusu . Belkide bazı kötü varlıklar imani zayıf olan insanları korkutmak için (sonuçta bu soylentiler bile bizi urpertebiliyor)bu tabloyu araç olarak kullanıyor olabilir . Ancak yalniz Allah 'ın azabından korkmalıyız. Başka şeylerden korkar isek hemen Allah'ı anmalı O 'na sığınmalıyız.

Yorumu gönderen: Insan, 21.06.2019, 17:51 (UTC):
Irem,evet cinlere inanalım ama biliniz ki onlar bizim sadık dostumuz felan değil.En am süresi 128. Ayet:
- (Allah), onların hepsini topladığı gün, cinlere: "Ey cin topluluğu! İnsanların çoğunu yoldan çıkardınız" der. İnsanlardan cinlerin dostu olanlar da şöyle derler: "Rabbimiz! Biz birbirimizden faydalandık. Nihayet bize tayin ettiğin vademize ulaştık". Allah da:"Sizin durağınız cehennemdir. Orada, Allah'ın dilemesi müstesna, ebedi olarak kalacaksınız" der. Şüphesiz Rabbin hikmet sahibidir, her şeyi bilendir.

Yorumu gönderen: ırem, 22.11.2017, 11:08 (UTC):
bence cınlere ınanın onlar sadık dostumuz ben onları cok sevıyorum

Yorumu gönderen: Elif, 24.10.2017, 07:15 (UTC):
Arkadaşlar böyle şeylere itibar etmeyin yani bir tablo nasıl bir insana topluluğa lanet getirebilir. Bu tamamen yalan. Varlığından bı haber cansız bir tablo lanet getirecek .inanılır gibi değil. Bizi aptal yerine koyuyorlar. Kim bilir belki de bu durumla eğleniyorlardir.

Yorumu gönderen: Göknur, 31.08.2016, 06:14 (UTC):
Paronormal olaylar kuranda şu şekilde yazıyor cinler alemi hicrette aramızda anlaşma imzalandığı yakaza aleminden dünyaya geceken izin alarak geldikleri insana allahın izni ile bulaştıkları cinleri insanların kullandığı geçiyor kerem bey bu lanette doğrudur

Yorumu gönderen: Kerem, 02.06.2016, 18:33 (UTC):
Ben bu yazıya asla inanmıyorum.Eğer paranormal bir olay var ise Kur-an'i Kerim'de yazılırdı.Nedense bir olayı bir kişi başlatıyor ve herkes bu olaydan etkileniyor.

Yorumu gönderen: saliha, 29.04.2016, 12:26 (UTC):
Olabilme ihtimali vardır.Son zamanda bu paranormal şeyler meşhur

Yorumu gönderen: burak, 23.09.2014, 01:15 (UTC):
evde herşey yanabilir bu tablo yanmayabilir dokun bakalım benzini nasıl yanıyo mantıklı düşünmek gerek inançlı insanlar hristiyan dahi olsa musevi müslüman ateist yani dini ne olursa olsun ama inançlıysa bu sacmalığa inanmaz..her b.ka inanmayın

Yorumu gönderen: gülce, 20.05.2014, 20:32 (UTC):
Arkadaslar bizim evde de vr ve kimdey taviye etmem çünkü evde yangin cikti ve yanginda her seyimiz yandi bir sey yanmadi oda ağlayan cocuk tablosu... ve bir gun abimle beraber disarida yakmayi denedik cakiliklr yani ama talo yanmadi ... bi ara o tabloyu cope attik eve geri dondum markete gitmek icin ciktigimda tablo kapinin onundeydi....

Yorumu gönderen: pawa, 17.04.2014, 16:57 (UTC):
bence gwercek ola bilir yani bu gun oolanlari he kes biliyor bir cok garip seyler oluyo neden olmasinki belkide birileri soylenti olsun diye boyle bir sey cikartmisdir

Yorumu gönderen: beyza, 30.03.2014, 12:18 (UTC):
bence tablo ünlü oldugu için kıskandılar ve böyle saçma birşey ortaya attılar

Yorumu gönderen: belgin, 16.12.2010, 00:26 (UTC):
murat arkadaşın yorumu yerinde olmuş gerçekten

Yorumu gönderen: yasemin, 21.11.2010, 08:34 (UTC):
80li yıllarda yaşamış bir çocuk olarak söylüyorum bunu;bu tabloyu yıllarca evimizde kullandık,ve ne bir yangın,ne bir lanet çöktü üstümüze.Lütfen sanata ve sanatçıya böyle saçma suçlamalarla yönelmeyelim,sadece bir tablo yahu.bir iki kişinin başına tesadüf eseri birşeyler geldiyse diye genele vurmamak gerek.hurafeler geri götürür herzaman için

Yorumu gönderen: murat, 12.11.2009, 16:17 (UTC):
bende bunu okudukdan sonra düşündüm bence bucocuk gelecegi görüp dünyanın bu haline ağlıyordurBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56450007 ziyaretçi (143846997 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)