Ahh Yillar Vah Yillar
 
Yıl, Yıllar, Zaman, İhtiyarlık, Yaşlılık, Hayat, Life, Old Age

Ahh Yıllar Vah Yıllar

Bircan M.

Düşüren kim bu aşkı dillerden dile
İsyan eden kimdir şansa kadere
Aynalar yaşlanmış gösterse bile
Yaşanmadan geçen yıllar utansın

Karamsar bir yaklaşım yıllara. Aşk bu, saklı kalır mı? Hadi sakladın, daha en başından dillerden saklıyorsan. Demek ki doğru aşk değildi. Hata yaptığının sen de farkındasın. Kim değil ki isyan eden şansına kaderine doğru yerde değilse. Yaşlanansa aynalar mı yoksa yanlış aşk, isyan derken yıllarına sahip çıkamayan, yaşlanan sen misin? Hiç bilmiyorum. Bir kez daha bak bakayım aynaya.

Yıllar sonra da bir hazan sabahında
Sessizce uyanırsam yüreğimde olacaksın
İşte o an nerelerden duyacaksın
Vakit çok geç bitmiş olacak
Beni nerden bulacaksın

Seni bulmayı isteyen, yıllarca beklemez, öyle değil mi? Sen, yüreğinde onu taşırken; o, kimbilir tavşan misali kaç bayır aşacak. Ona bir şey duyurmana gerek yok. Birileri bir şeyi duymak zorunda; ama giden değil kalan, yani sennnn. Onu bırak senin için vakit geç olmadan. Onun seni bulmasını beklemeden, sen, kendini bulsan iyi olacak. Sonra seni yıllar da kurtaramaz.

Ne istiyorsunuz benden
Aldığınız yetmedi mi
Bıkmadınız istemekten
Size borcum bitmedi mi yıllar

Yıllar, senden ne istesin ki! Sen, ne verdiysen onu alacaksın yıllarından. Hala senden bir şeyler istiyorsa bu yıllar, bir parça sen kalmışsın demektir. En azından geri kalanları kurtar. Sen, yıllara cömert davranıp borç üstüne borç yaparsan; yıllar, neden bıksın. Almaya devam edecektir.

Ama yine de üzülme. Olan olmuş. Borç, yiğidin kamçısıdır. Yine de tefeci yıllardan uzak dur.

Yıllar yolar daha neler
Akıl almaz bahaneler
Seni beni aldı eller
Sevdamıza tuzaklar var

Off off. Bahaneler, iki sevgiliyi ayırmış. Hem yıllar girmiş aralarına, hem yollar. Hadi yolları aştın; ama ya yıllar? Onları aşamazsın! Giden yıllar, geri gelmiyor. Hayatta verilen yıllar geri alınmaz. Bir kişinin kendi için üzülmesi, başka her ikisi için de üzülmesi başka. Aklın almadığı bahaneleri nedir bilemeyiz; ama dileyelim de kavuşsunlar. Hem ne aşkın, ne de ayrılığın bahanesi olmazzz. Sadece tuzaklara dikkat!!!

Gitmek istiyorsan sevgilim eğer
Git dilediğince yollar senindir
Eğer anıları silmek kolaysa
Siliver hepsini yıllar senindir.

Aman Yarabbi, ne kadar özgüven içinde bir meydan okuma. "Ne istiyorsan yap, yine bana döneceksin!" der gibi. Anılarına fazla güvenme. Anı dediğin, ne ki! Her zaman taptaze yenisi varken, niye eski anılarla uğraşsın giden. Bu yüzden git derken biraz düşün, elindekine sahip çık. Kendine de bu kadar güvenme. Senden bir tane daha buldu mu, ne sen kalırsın ne anı. Hepsi de o an silinir. Çünkü anıların ne kalemi var ne de silgisi. Sadece hafiza kayıtlarında. Yıllarının farkındaysa zaten senle uğraşmayıp yıllarına sahip çıkacaktır. Hafızasını her an yenileyebilir.

Yaşadığımız dünyada değer verdiklerimiz içinde en değerli olan, insanın kendisidir. Sizler, kendinize değer vermezseniz, hiç kimse size değer vermez. Değer kazandığınız sürece değer dağıtırsınız. Eğer yıllara meydan okumak istiyorsanız, onlarla savaşmayın barışın. Gelecek zamanda her istediğinize kavuşabilir, dileklerinizi gerçekleştirebilir, hayatınızın değerini anlayabilirsiniz. Ama giden yıllarınızı asla geri döndüremezsiniz. Büyük bir parçanız, hep o yıllarınızın içinde hapis kalacaktır.

Yıllarımıza sahip çıkalım.

Bircan M.'nin Diğer Yazıları


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52990174 ziyaretçi (134775841 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler