Ahmet Deedat'in Bir Konferansta Verdigi Cevap
 

Ahmet Deedat'ın Bir Konferansta Verdiği Cevap

Ahmed Hussein Deedat, Müslüman yazar, konuşmacı. İncil ve Tevrat üzerinde uzmanlaşmış İslam Alimi. Deedat, aslen Hindistanlı olup 9 yaşından vefâtına kadar Güney Afrika'da yaşamıştır. Çocukluğunda babasının maddi imkansızlıklarından dolayı çok zeki bir öğrenci olmasına rağmen okuyamamış ve halı satan bir dükkanda çalışmaya başlamıştır. Bu süreçte çalıştığı yerin yakınında misyoner yetiştirme okulu bulunmaktadır ve onlarla yaptığı tartışmalardan yola çıkarak eline geçen bir kitabı okumuş ve hayatı değişmiştir. Ömrü boyunca halka açık tartışma türü konferanslarda Hıristiyanlığı sorgulamış, birçok ünlü Hıristiyan din adamıyla tartışmalar yapmıştır. Aynı zamanda IPCI'nin kurucusu olup, 1986 yılında 50 yıllık İslâmî çalışmalarından dolayı Kral Faisal ödülüne hak kazanmıştır. Şeyh Ahmet Deedat, birçok Hıristiyan'ın Müslüman olmasına vesile olmuştur. Deedat, 8 Ağustos 2005'ta vefat etmiştir.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Soner, 23.05.2017, 15:23 (UTC):
Bu adam hakkında ölumüyle ilgili hiristiyanlar bir video yapmis. Lutfen o videonun aciklamasini yapin. Bircok musluman dinden çıkabilir buna bende dahildim ama cok sukur atlattım. Ahmet deedatın feci ölümünün nedenini tanrıya yani isaya karsı geldiğinden olduğunu sòylüyor hiristiyanlar. Boyle nitelendirmisler ve ölüm döşeğindeki videoyu paylasmislar. Lutfen bu video ya karsilik bi video hazırlayın veya bi açıklama yapın. Ve o videoyu izleyen müslüman kardeslerim. Sakın o videoya kanmayın. Hakikat ortada. Hiçkimse ona karşı koyamadı unutmayın. Ve cevap veremedi. Şimdi size sorarım. Madem o videoda doğrunun kendileri olduğunu söylemiş hristiyanlar,o halde neden cevap veremediler? Ve o kadar zoruna gitmiski ölüm döşeğindeki bi insanı yayınlamış caniler. Sakın caymayın mümin kardeşlerim davanızdan vazgeçmeyin ve rabbimize sığının. O size yardım edecektir. Allaha emanet olun.

Yorumu gönderen: ayse, 11.12.2010, 16:16 (UTC):
bu videoyu izledim ve soyle dedim vayy canina heralde bu onemli zat bi ateisti dahi bigunde dogru yola getirir.lutfen daha fazla videosunu yayinlayin lutfen..

Yorumu gönderen: nurullah, 07.12.2010, 22:03 (UTC):
kardeşim bu adamın daha fazla videosunu yayınlama imkanınız varmı
muhteşem ötesi bir cevap vermiş

Yorumu gönderen: hüseyin, 06.12.2010, 21:05 (UTC):
harika bir yorum

Yorumu gönderen: ayşegül, 06.12.2010, 19:10 (UTC):
tek kelimeyle:MUHTEŞEM!!!Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56076068 ziyaretçi (142859278 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)