Akhenaton Hakkinda
 
Mehmet Akif Ardıç, Akhenaton
Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton).

Akhenaton, Mehmet Akif Ardıç
Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton)

Akhenaton Hakkında

Biyografi

Mehmet Akif ArdıçMehmet Akif Ardıç (Akhenaton), 14 Şubat 1974'te Adana'da doğdu. İlkokulu Fatih Mehmet İlkokulu'nda okudu. Genç yaşlarda bilgisayar programcılığı, yapay zeka yazılımları ve amatör olarak şiir ile ilgilendi. 1991'de Milli Eğitim'den yüksek puanla "Bilgisayar Programcılığı" sertifikası aldı. 1995'te Adana Mehmet Kemal Tuncel Lisesi'nden mezun oldu.

1997'de Kahraman Maraş Sütçüimam Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. İlk şiirleri, Ayna edebiyat dergisi ve Milli Gazete'de yayınlandı. Lisans tezini "Tolstoy'un Romanlarında İnanç Motifleri ve Hıristiyan Anarşizmi" üzerine yaptı. Öğrencileriyle amatör olarak "Kardelen" Edebiyat ve Sanat dergisini çıkardı. 2007'de askerlik dönüşü Website tasarımcılığıyla ilgilenmeye devam etti. 2007'de amatör olarak Gizliilimler.tr.gg'yi kurdu. 2012'de Akhepedia forum sitesini kurdu. 2015'te ilk şiir kitabı "Bir Yürek Yangınıyken Sen İçimde'yi yayınladı. Şu anda Adana'da yaşamaktadır ve açtığı Gülikindileri Web Group siteleriyle ilgilenmeye ve amatör olarak şiir yazmaya devam etmektedir.

Akhenaton'la iletişim kurmak için:

✉ Email: admin@gizliilimler.org

Eserleri

  1. Tolstoy'un Romanlarında İnanç Motifleri (2004)
  2. Bir Yürek Yangınıyken Sen İçimde (2015)
Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Aişe, 10.03.2022, 03:55 (UTC):
Çok güzel anlatmışsınız Allah razı olsun. Ayrılmanıza ayrı bi üzüldüm. Allaha emanet olun.


Yorumu gönderen: Aker, 19.05.2020, 00:24 (UTC):
Mehmet Akif dostum, belli ki kemâle ermiş bir ruhsun. Allah bizlere de nasip etsin. Saçma sapan yorum yapanlara bir çift lâfım var:
Asıl olan; hakikattir: "Hakk" (Yaratan/Allah) kökünden gelir; Allahın şaşmaz mutlak doğruları anlamına gelir. Güncel kullanımdaki "gerçek" kelimesiyle ilgisi yoktur. İngilizce'deki "Truth", Almanca'daki "Warhreit", Fransızca'daki "Verite" gibi...
Hakk yolunda yürüyen herkes, hakikati bulmayı amaçlar. Sağdan soldan duyulan kulaktan dolma mesnetsiz bilgilerle hakikate ulaşılamaz. Hakikate ulaşma formülü basittir: Tefrik- Tefekkür-İdrak-İrfan... Bir meseleyle karşılaştığında farkına varırısın (Tefrik) üzerinde aklını işletir, derinlemesine düşünürsün (Tefekkür) bu düşüncenin sonunda hakikati kavrarsın (İdrak) ve ilahi bilgiye ulaşırsın (İrfan)
Bu konuda Kur'an'da çok sayıda ayet vardır. Birkaç örnek:
Bakara (269) "O, hikmeti dilediğine verir. Ve kendisine hikmet verilmiş olana çok büyük bir hayır verilmiş demektir. Gönlünü ve aklını çalıştıranlardan başkası düşünüp anlayamaz."
Ali İmran (65) "Ey Ehlikitap! İbrahim hakkında neden çekişiyorsunuz? Tevrat da İncil de ondan sonra indirildi. Hâlâ aklınızı işletmeyecek misiniz?"
Yunus (100) "Allah'ın izni olmadıkça hiçbir benlik iman edemez. Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır."
Selâmetle.


Yorumu gönderen: kapitalist, 18.04.2020, 11:08 (UTC):
adam fabrika sahibi sen gel bize yöresel müdür ol diyosun @Murat Aydemir :):) komiksiniz

Yorumu gönderen: Akhenaton, 30.09.2019, 04:48 (UTC):
Eyvallah Shivraj kardeşim, teşekkür ederim...

Yorumu gönderen: Shivraj, 29.09.2019, 23:22 (UTC):
Merhaba Mehmet Akif hocam sitenize bundan yıllar önce girmiştim. cok sayida eksiklikler giderilmiş ve gayet iyi olmuş inşallah bizlerde faydalanacağız .İkincisi eleştiri almak iyidir insanı biraz daha tetikler işine sıkıca sarilmasi için. boşuna dememisler dil bu tatlı da söyler acida ama insanlar eleştiri yaparken duygularını kontrol etmeli ve ona göre davranmalı :D

Yorumu gönderen: Murat Aydemir, 05.11.2017, 21:52 (UTC):
Sizi böyle bir site yaptığınız için kutluyor ve SordumNetForum'a bir MODERATÖR (trwe) olarak davet ediyorum.Geliniz en iyilerin arasına katılınız.

Saygılarımla.....
TRWE_2012
SordumNetForum'da Free Yazılım Sorumlusu

Yorumu gönderen: hazan, 15.05.2017, 14:42 (UTC):
Siteniz içerik itibarı ile çok güzel hazırlanmış.Bilgiler sizden ,üzerinde düşünüp ,bu bilgilerden birşeyler çıkarmakda bizden..Birçok din ve ruhsal yazılarda da zaten bize tavsiye edilen en büyük olgu DÜŞÜNMEK değil mi? insanların en büyük hatasıda zaten YARGILAMAK değil mi? Ne zaman yargılayıp ,suçlamak yerine bilgiyi alıp zihnimizi ve şuurumuzu açmak için anahtar gibi kullandığımızda belki agartalılara yakınlaşabiliriz..

Yorumu gönderen: abdurrahman yördem, 06.02.2017, 19:34 (UTC):
Hasan kardeşim,
"İSLAM" dininin Kuran-ı Kerim deki karşılığını öğrendin mi? merak ettim. az bir bilgi ile kulaktan dolma bilgilerle insanları suçlamak, insanları vebal altına sokmak ne kadar yanlış. değil mi? sana tavsiyem bilmediğin bilgileri bu site de öğrenmen. siteyi bırakmanı tavsiye etmem. sevgi ve selamlar

Yorumu gönderen: Akhenaton, 11.12.2016, 16:16 (UTC):
lusiyen@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz...

Yorumu gönderen: Kiyamet melegi, 11.12.2016, 15:14 (UTC):
Akhenaton size kiyametle ilgili uazmis oldugunuz yazilardan biri hakkindaki bi gorusum icin ulasmaliyi.. Mail adresi yada bi face hesabi verirseniz sevinirim

Yorumu gönderen: Akhenaton, 15.07.2016, 12:42 (UTC):
Mustafa Kemal Atatürk’ün putlaştırılması ayrıdır, onun bir put olup olmaması ayrıdır. Aynı mantıkla bakarsan, bugün peygamberleri ya da evliyaları da yada diğer tarihi kişilikleri putlaştıranlar var. Ama bu onları birer “put” ya da “tağut” yapmaz. Çünkü kişileri ya da nesneleri asıl niteliklerinden uzaklaştıranlar, bazen kendileri değil ona haddinden fazla yücelten insanlardır. Yahudiler, Üzeyir’e “Allah’ın Oğlu” dediler. Hıristiyanlar, İsa’ya Allah’ın oğlu dediler. Şimdi ne yapalım, kendilerini aşırı yücelten insanlar yüzünden Üzeyir’i ya da İsa’yı mı suçlayalım? Çünkü bunu yapmak, sadece yanılgıdır.

“Diğer dinleri İslam’la bir mi tutuyorsun diyorsun” diyorsun. Hayır. “İnneddîne ındallâhil islam” Yani, Allah katında “Din”, İslam’dır. İslam, Hz. Muhammed’in getirdiği vahiyle başlayan bir süreç değil; Hz. Adem’den bu yana süregelen tevhid dininin genel adıdır. İbrahim, bir Yahudi değildi, O Müslümanlardandı. Hz. İsa, bir Hıristiyan değildi. O da Müslümanlardandı. Ama İslam’ın ilkeleri ve tevhid, her dönemde aşırı giden ve bozgunculuk yapan insanlar tarafından unutulup ortaya “türedi” inançlar çıktı ve her dönemde Allah, deforme olan bu tevhidî inancı, yani “İslam”ı tekrar insanlara hatırlatmak için peygamberler gönderdi.

Bu sitede “dinler tarihi” diye bir bölümünün açılmasının amacı, ilahiyat fakültesinde okutulan “dinler tarihi” dersinin amacıyla aynıdır: Bu dinleri övmek değil bu dinler hakkında bilgi vermektir. Diyanet İslam Ansiklopedisi’ni açtığınızda karşınıza Hinduizm de çıkar Budizm de çıkar Şintoizm de çıkar. Çünkü ansiklopedilerin özü budur. Bu sitede de bundan farklı bir şey yapılmamıştır.

Yorumu gönderen: Hasan, 15.07.2016, 11:12 (UTC):
Evet bir firavundan daha hayırlı bir isim bulabilirdi ama gizem yapmış :)

bir taraftan putları yıkmaktan bahsederken m.k.a putuyla ilgili onlarca makale var ilginç. bu çelişkiyi açıklayabilir misiniz?

ha bir de bu devirde islamla diğer batıl, bozulmuş dinleri (din de denemez inançları) sadece tek Allaha inanmayı bir mi tutuyorsunuz, Muhammedurrasulullah demeden de müslüman olunabiliyor mu?

Sanırım verebilirse bu cevaplardan sonra sitenin faydasını hem ben hem de okuyanlar anlayıp okumaya devam edecekler ya da bırakacaklar. Moderatör bunu yayınlamazsan da bu sana bir din kardeşin olarak yapabileceğim uyarıdır. elimden başka bir şey gelmez, yayınlamazsan ve diğerleri de göremezse buradan birşeyler okuyup aklı karışabilecek kardeşlerimin vebali de üzerinedir. Ben uyarımı yaptım.

Yorumu gönderen: Merve, 29.06.2016, 05:19 (UTC):
Böyle yararlı bir sayfa açtığınız için size çok teşekkür ederim. Neredeyse her gün açıyor hem sitenizdeki güzel duaları okuyorum hem de yararlı bilgilerden faydalanıyorum.

Çok çeşitli konularda bilgi sahibi olmanız gerçekten çok ilginç.

Ellerinize sağlık..

Yorumu gönderen: Müjdat Bagci, 29.04.2016, 09:08 (UTC):
Akhenaton Hz Yusuf dizisinde sırf Hz Yusufa yönelmek için amon hutep olan adını değiştirmiştir. Akhenaton tek tanrıya inanan anl4mına gelmektedir...

Yorumu gönderen: M Ali, 29.01.2016, 12:15 (UTC):
kur'an da dört kitap kaçar tevrat zebur incil ve kur'an-ı kerim kaçar defa geçmekte çok önemli selametle

Yorumu gönderen: Akhenaton, 07.12.2015, 22:15 (UTC):
Neden bu ismi kullandığımı anlamak için Hz. Yusuf dizisini ve Akhenaton'un Hz. Yusuf'un dinine inanarak nasıl putları devirdiğini izlemeniz yeterli olacaktır sanırım...

Yorumu gönderen: ihsan, 07.12.2015, 21:55 (UTC):
Mehmet Akif Hocam,
Neden bir firavunun adını lakap olarak aldınız. Daha hayırlı bir isim olsa olmaz mıydı?

Yorumu gönderen: ..., 13.07.2015, 10:16 (UTC):
Sitenizde konu başlıklarndan sonrailgili makaleler açılmıyo faydalanamıyorum.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468495 ziyaretçi (143901885 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)