Akhenatonun Kösesi
 
Mehmet Akif Ardıç, Akhenaton
Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton).

Akhenaton'un Köşesi

Site içeriği ve retorik dışında kendimle ilgili tüm sayfaları Ana Menü Paneli'ninden buraya taşıdım. Lütfen bana sormak istediğiniz ve yanıtını benden beklediğiniz soruları yorum olarak başka sayfalara değil bu kategorilerdeki herhangi bir sayfaya bırakın. Dostuma Mektuplar adlı yazımda da belirttiğim gibi; admin panelinde sadece son eklenen yorumları görebiliyor; fakat bu yorumların hangi sayfaya yapıldığını göremiyorum. Bu yüzden bana ait sorularınıza cevap da veremiyorum.

Bu bölümde bol bol kendime ait fotoğraflar, çizimler, hüsn-ü hat çalışmalarım, odamdan kareler, sesli şiirler ve benzeri şeyler paylaşacağım. Bunun yanında paltalk (sesli sohbet odası)'ta aktif olduğum zamanlar buraya "Akhenaton Online" butonları paylaşacağım. Sohbet etmek isteyen ve site hakkında önerileri olan dostlarım bu odaya her zaman davetlidir. Odada ayrıca çay ve meşrubat ikramı da yapılmaktadır 😄

Dostlarım, biliyorsunuz, sitede her şeyle meşgul olmak zorunda olan sadece benim. Sanmayın ki bu sitede başka çalışanlar var. Hem günün 24 saati yorumları denetlemekle ve uygunsuz yorumları silmekle meşgulüm, hem site tasarımını sürekli güncellemekle ve site için seo yapmakla meşgulüm, hem ağır bir şeker hastası olarak hiç geçmeyen bir yorgunluğum var. Bu yüzden sizinle ayda artık sadece 3-4 makale paylaşabileceğim. Lütfen beni bu konuda mazur görün.

Ama ki derseniz, sen artık dinlen Akhenaton, daha az yorul, site gönüllüsü olarak pek çok görevde aktif olabilirsiniz. Örneğin siz de artık yavaş yavaş makale hazırlamaya başlayabilir, yabancı diliniz varsa site için çeviriler yapabilir, site için açılışı yormayan banner ya da css trickleri hazırlayabilir, sosyal medyada sitemizden bahsedip buraya yeni yeni dostlar, okuyucular kazandırabilir ya da sadece hanım kardeşlerim için hazırladığım "gizliilimler-bebek" sohbet odasında moderatörlük yapabilir, paltalktaki sohbet odamızda günde 1 saat bile olsa moderatör olarak aktif olabilir, sohbet odasında bizlere sesli olarak sitedeki konularla ilgili kendi düşüncelerinizi, deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Her zaman ne diyorduk? İstemeyecek kadar tokgözlü, reddetmeyecek kadar edepli. Evet, bu yardımlarınızın hiçbirini de reddetmem 😌

Mehmet Akif Ardıç, Akhenaton
Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton), KSÜ Fen-Edebiyat eski kampüs ormanı, Kahraman Maraş 1998.

Dostlarım, zor zamanlardan geçiyoruz. Lütfen birbiriniz için ettiğiniz dualar kadar, bu vatan için bekçilik yapan tüm askerlerimiz, polislerimiz için de dualar edin! Allah onların evlatlarını anasız-babasız büyütmesin. Gencecik yaştaki polislerimizin ve mehmetçiklerimizin annelerini gözleri yaşlı bırakmasın. Bu vatanın her karış toprağının bedeli kanla ödenmiştir ve hala kanla ödenmeye devam etmektedir. Bu yüzden göklerde dalgalanan o bayrak, kutsaldır. Çünkü o bayrak, gencecik şehitlerimizin, kendi ailemizdeki polis ve mehmetçiklerimizin kanlarıyla kutsanmıştır. Dünya görüşünüz, hayat tarzınız, giyiminiz, diliniz ne olursa olsun. Onlar için çok çok çok dua edin. Çünkü onlar, birer yaban değil sizin evlatlarınız, göz nuru büyüttükleriniz, kardeşiniz, yeğeniniz, abiniz, ablalarınız. Çünkü onlar, şairin

"Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;
Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir."

diye taçlandırdığı bu vatanın son kahramanlarıdır. O gencecik filizler şehit olurken, masum siviller katledilirken ben kalkıp da dualarımda kendim için bir şey istemeye utanıyorum. Siz de şahsi dualarınıza lütfen bir müddet ara verip dualarınızla onların yanında olun! Terörün kökünün kuruması için bol bol ve içtenlikle dua edin dostlarım.

Not: Lütfen bu kategorideki yazıları da yorumsuz bırakmayın. Eyvallah.

Akhenaton

coffee, kahve

Bu Kategorideki Sayfalar

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Conan, 26.07.2020, 08:31 (UTC):
Sayfanız dolu dolu ve çok etkileyici. Sayfanıza yeni rastladım ve konu başlıklarına felan bakınca takdir etmek istedim. Merak edilen konularda ansiklopedik bir kaynak olarak değerlendirdim sayfanızı.

Ben şahsen çok okuyamadım. Kitap okumaya başladığımda gözlerime ağırlık çöker ve uykum gelirdi. Bu yüzden bilgi yönünden çok cahil olduğumu itiraf edebilirim.

Çok az da olsa internetten okuduklarım ve gözlemlediklerimin ışığında sizin 6. hissinizin çok yüksek seviyede olduğunu anladım. Siz bu 6. hissinizle levh-i mahfuzu bile görebiliyorsunuz. Tabir-i caizse "gizli falcı" gibi birisiniz. Bu altıncı hissiniz sizi çok yoruyor tahmin ediyorum. 6. hissinizi kulandıkça gelen bilgilerle beraber aslında size enerji de gelir ve enerji seviyeniz çok yükselir. Bu da sizi bahsettiğiniz "şeker" hastası yapar. (Çözüm olarak acizane önerim; vitamin mineral vb yönden yüksek değerli gıdalardan kaçarak kaliteli beslenmeyin derim. Katı yiyeceklerden kaçınarak sulu ve sebze ağırlıklı beslenmenizi tavsiye ederim.)

6. his niyete bağlı olarak aynı zamanda "imtihan enerjisi" çeker tespitlerime göre. 6. his doğuştan gelen bir yetenek olarak; "ermişlik yolu" açık demektir tespitlerime göre.

Saygılar.

Yorumu gönderen: Orhan, 19.04.2020, 11:45 (UTC):
Hocam emeklerinizi takdir ediyorum.

Yorumu gönderen: Mümin bir kul, 16.06.2018, 23:11 (UTC):
Allah gayretlerinizin karşılığını yüce huzurunda cennetle ödüllendirsin inşallah. Sizi görünce içimi garip bir hüzün kapsıyor nedendir bilinmez. Sanki bir şeyi çok istemiş sevmiş ama ulaşamamışsınız gibi hüzünlü bir his kalbimi kaplıyor. Her ne ise o(Şayet varsa) Rabbim hayırlısıyla sizi ona ulaştırsın. Şayet hayırsızsa cennette daha güzeli ile muameledw bulunsun inşallah. Bende sitenizi sessizce takip eden çoğu şnsandan biriyim ama sizinle ruhlarımızın kalu belada aynı yerde olduğu hissiyatındayım. Vel hasıl Allah razı olsun

Yorumu gönderen: H'Kılınc, 05.05.2018, 18:58 (UTC):
tevafuk sonucu sitenize ulaştım ve sizinle nasıl şahsen iletişime geçerim diye içten içe düşünmeye başladım. mümkün müdür?

Yorumu gönderen: Akhenaton, 02.05.2018, 07:31 (UTC):
Aleykümselam Eyüp Can kardeşim. Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Okumak, benim için çocukluğumdan bu yana gelen alışkanlık. Her insanın farklı bir uğraşı, eğlence ve hayattan zevk alma anlayışı vardır. Benim için okumak da öyle. Hani dedin ya “Kendimi bilgiye çok aç hissediyorum.” diye. Aynen öyle. İnsan su içer susuzluğu gider. Yemek yer, bedeninin açlığı gider. Okumak ve araştırmaksa ruhun gıdasıdır. Gençliğimde günde bir kitap okumak gibi güzel bir alışkanlığım vardı. Şimdi ise haftada bir kitabı ancak bitirebiliyorum. Bu kadar bilgiye nasıl ulaşabiliyorum: Kendi özel kütüphanemden ve internetten kaynaklarından. İnsanın kavrayışı zamanla gelişir. Kaslar gibi. Bu yüzden bütün dostlarıma tavsiyem, okumaktan sıkılmamak ve zevk alarak okumak için egzersiz yapar gibi okuyun. Önce hafif ağırlıklı yazılar, hikayeler, romanlar, hatta masallar gibi. Kavrayışınız arttıkça ve daha ağır konuları rahatlıkla anlayabildiğinizi Fark edeceksiniz. Yani kademe kademe. Mesele, aklında tutmak ya da ezberlemek değil: ANLAMAK ve KAVRAMAK. Eleştirel okuyun. Yazarla kavga edin, katıldığınız yerde katılın, katılmadığınız yerde yazarın yanlış düşündüğünü söyleyin hayali olarak. En büyük yanlışımız bu: Bir yazıyı, bir paragrafı okurken eleştirmeden ve hepsini mutlak doğrular kabul ederek okuyoruz. Oysa kitaplar mutlak gerçekler değil kişisel gerçeklikler. Zamanla her okurun kişisel bir filtresi oluşur. Okudukları bu filtreden geçer. Doğruları doğru, yanlışları da yanlış olarak alır. İşte bu bilgeliktir. Sadece okumakla kazanılan bir bilgelik. Ezberciliğin ise papağan gibi tekrar etmekten bir farkı yoktur. Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar. Belki ilerde bu konuyla ilgili bvir yazı kaleme alırım. Selam ile...

Yorumu gönderen: Eyüp can Barlık, 30.04.2018, 19:16 (UTC):
Selamın aleyküm güzel kardeşim belki yaşın büyüktür bilemem saygılarımla ben orta okulu zor bitiren biriyim kitap okumaya vaktim olmuyo pek ama tarih okurum ara ara ve kendimi bilgiye çok aç hissediyorum düzenli olarak olmasada ara ara blogunda çok güzel konular hikayeler okuyorum ve bir çoğunuda dostlarımla paylaşıyorum benim merak ettiğim konu bunca bilgiye bunca konuya birbirlerinden bağımsız çol farklı olayları konuları nasıl ulaşıyosun nasıl aklında tutup da bizlerle paylaşıyosun inanki zeki insanlara hayranlığım vardır hep bir idol olarak örnek alırım bu bilgi açlığımı gidermem için bir yol göstermisin

Yorumu gönderen: NABUKATUN, 28.02.2018, 10:23 (UTC):
Severek takip ediyorum.Selamla...

Yorumu gönderen: Vassal, 14.11.2017, 19:42 (UTC):
Öncelikle yapmış olduğunuz hizmetler için teşekkür ederim hizmetiniz Allah rızası için daim olsun. Acizane sorum olacaktı nefsin yaratılışının hammaddesi nedir nedir ki sual olunduğunda ben benim dedi nasıl olur? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorumu gönderen: Betulu, 17.07.2017, 20:38 (UTC):
Hizmetiniz icin teşekkürler. Aşkiniz daim yukselişte olsun.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 28.06.2017, 23:38 (UTC):
Eyvallah Berfu, teşekkür ederim...

Yorumu gönderen: Berfu, 16.06.2017, 13:13 (UTC):
Akhenaton
Bu sîteyi birkaç sene önce antik mısır ile ilgili araştırma yaparken gördüm. Ve sadece antik mısır ile ilgili bölümü okumakla kalmayıp diğer bölümleri de okudum ve hala okuyorum. Sadece mitoloji değil daha değişik konulara da ilgim olduğunu anladım sayenizde çok teşekkür ederim. Ben lise1 e geçtim ve yaşıtlarımdan daha fazla bilgi sahibiyim burada okuduklarım sayesinde. Ayrıca öğretmenim de ilgili bu konularla. Ona da önerdim büyük bi zevkle okuyo. Herşey için çok teşekkür ederiz.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 11.05.2017, 13:02 (UTC):
Paltalkta Akhenaton41 nikini ekleyebilirsiniz ya da Facebookta Mehmet Akif Ardıç adını aratabilirsiniz...

Yorumu gönderen: EMPATİSYEN NİKOLATA, 10.05.2017, 10:36 (UTC):


Sayın Akhenaton. Sizinle tanışmak istiyorum. Siz de isterseniz bekliyorum.

Yorumu gönderen: Mucahit aldemir, 08.05.2017, 20:40 (UTC):
Merhaba, sizin formu yillardir beğenerek ve severek okuyorum. Benim aklima takilan ne alimlerin nede bilim adamlarinin cevap veremedigi sorular var. Bunun hakkinda size soru sormak isterim. 1.sorum hz adem ve hz. Havva dunyaya indiklerinde sadece ikisi varken nasil insan irki çoğaldı??? Bunun hakkinda sohbet acabilirmisiniz acaba

Yorumu gönderen: Afat, 21.03.2017, 21:12 (UTC):
Arkadaşlar ne olur Allah rızası için yardım istiyorum biri beni sevinemiyorum diye beraber oldu ikimizde aynı yerde calısıyor duk ama 4 sene ne dediysem yaptı cidden sevmiş o zamanlar ben işten cıkarı 4 ay oldu bu gün gördüm beni rahat bırak diyor Allah rızası için yardım edin bekar bir bayanım ailemlen yasıyorum öyle her büyüğü yapamıyorum ailem le yasadıgın için biri bana yardımcı olsun lütfen kaldım böyle ne yapacağımı bilmiyorum DUYSUN BENİM SESİMİ BİRİ LÜTFENBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56440638 ziyaretçi (143815472 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)