Al Azif
 
Al Azif

Al Azif

Bir büyü kitabıdır. "Arabın Kitabı", "Ölülerin Çağrı Kitabı", "Ölüler Kitabı", "Ölü İsimlerin Kitabı", "Çıldırtan Kitap" gibi birçok isim takılmış olan mistik bir kitap. Abdül El Hazret tarafından yazılmıştır. Kendisi, Şamlı bir Arap'tır.

Kimilerine göre hiç var olmadığı, birileri tarafından insanları korkutmak için uydurulduğu; kimilerine göre ise var olduğu; fakat yerini kimsenin bilmediği bir kitaptır. Yedi cilt ve 900 sayfanın üzerinde olduğu söyleniyor. M.S. 700 yılında Şam'da yazıldığı biliniyor.

Yazar El Hazret: İskenderiye'den Pencap'a kadar dolaşan, çok okuyan, onlarca dil konuşup öğrencilerine gezip dolaştığı yerleri anlatan, metodları Heredot'u, hatta Bruno'yu anımsatan bir kişidir. Vahşice parçalanılarak Şam çarşısında öldürülmüştür. Kimin veyâ "NEYİN" öldürdüğü bilinmemektedir.

Nostrodamus'un ünlü "Yüzlükler"inin ilk iki dörtlüğünde anlattığı metodunun kaynağı, uzmanlara göre Necronomicon'dan alınmıştır.

necronomicon, ölüler kitabı

Kısacası "Necronomicon", geleceği görmenin yollarını da anlatıyor. Belki de bu sayede Nostradamus, geleceği görebilmişti.

El Hazret'e "Çılgın Arap" da denirmiş. Bunun nedeni, onun geleceği görmesi ve artık yaşadığı çağa uyum sağlayamaması gösteriliyor. Yunanlı platonist filozof Proclus (M.S. 410-485); astronomi, felsefe, matematik, metafizik uzmanıydı ve kullandığı büyü yöntemleriyle "Heketa" adlı mitolojik Tanrı'yı (yahud Demon'u) görebildiğini yazıyordu. Proclus, Eski Mısır ve Kalde gizem öğretilerinden yararlanmıştı ve Proclus'un yazılarının tamamen El Hazret'in eline geçtiği ve Necronomicon'da bunları da yazdığı söylenmekte. İşin ilginç yanı, hiçbir Arap kaynağında Necronomicon adı geçmiyor.

Araştırmacı Tarihçi İdris Şah, (bu) kitabı Hindistan'da, Deobound, Mısır, El Azhar ve Mekke'de araştırmış; fakat başarılı olamamış.

1487 tarihli latince bir belgede dominikan rahip Olaus Wormius imzasıyla engizisyonun ölümcül ismi kara papaz Torquenmada'nın İspanyol Yahudilerine zulmederken; Necronomicon'u ele geçirdiği ve İtalyanca'ya çevirttiği belirtiliyor. Wormius'a göre kitap, son derece tehlikeli ve okuyan insanı etkisi altına alıyor. İçindeki bazı bölümlerin de Tevrat'ın Yaradılış Bölümü'ndeki gizli şifreli bölümlerin açıklamaların bulunduğu ve bunları anlamanın sonucunda da insanı çıldırtacağı belirtiliyor. Wormius, kitabın bir kopyasını ele geçirmiş olmalı ki, Spanheim başrahibi Johann Trithein'a yollamış. Wormius, kitap hakkında şöyle diyor: "Çeviriyi yaktım. Bu, Tanrı'ya küfürdü. Gerçekler, çok fazla ortaya çıkıyordu. İnsanlar, buna hazır değiller. Daha çok zaman gerekiyor."

Başka kaynaklarsa, kitabın yok olmayıp Vatikan'a yollandığını yazıyor. 1586'da Wormius'a ait kopya, Prag'da ortaya çıktı. Ünlü İngiliz majisyeni ve büyücüsü Dr. John Dee ve asistanı Edward Kelly, bu kez Necronomicon'u ele geçirdiler. Söylendiğine göre Kelly ve Dee, "Necronomancy" denen ölüleri kaldırma ayinlerine o zaman başladılar. Ama bir bomba daha vardı kitapta: Simya yoluyla altın yapma yöntemleri de yazıyordu. Dr. Dee, Necronomicon'u İngilizce'ye çevirip Manchester'de Christ's College'ye bıraktı. Sonra büyük kolleksiyoncu Elias Ashmole eliyle Oxford'da Bodleian Library'de yer aldı. Şu anda British Museum'da Necronomicon'un bir kopyasının bulunduğu, kayıtlarında yer alıyor.

Peki Bu Kitabın İçinde Neler Var?

Tufan öncesiyle ilgili inanılmaz gerçekler var. El Hazret, kaybolmuş geçmişin içyüzünü anlatırken, Tevrat'taki "Yaradılış" bölümüyle, mitolojik kaynaklar arasında kesin benzerlikler vardır. Tevrat, bunları gizlemekte. Bugüne kadar yapılan çeviriler, aslında Kutsal Kitap'tan çok farklıdır. Geniş ayrıntılarla geçmişin ve dinlerin kaynağının içyüzü ve planlanması anlatılıyor;

İnsan ırkı, dünyadan önce başka bir yerde idi. Buna, "başka kürelerden gelme" deniyor. Neo-platonist inançlara göre anlatılan dünya benzeri yıldızlarda kendilerine özgü yaşam formları bulunmaktadır. Bu yaşam biçimleri, kozmik hiyerarşinin evrim çizgisiyle belirlenir.

Özel zamanların belirlenmesiyle ve özel semboller kullanılarak, eskilerle ilişki kurulabilir ve onlardan istenilen kozmik bilgiler alınabilir. O zaman geçmişe ve geleceğe hâkim olmak mümkündür; ama bu, tehlikeli bir yoldur. Çünkü insan, taşıyabileceği bilgiyi edinebilmeli ve bunun farkında olmalı ve halk bunları bilmemelidir.

Dünyayı zaman zaman pozitif, zaman zaman negatif güç alanları etkisi altına almaktadır. Bu güç alanı, bilinçlidir ve Şeytan tanımı aslında bu negatif güç alanı ile ilgilidir. Fakat bu güç alanını besleyen, yine insandır.

insan ırkını bu gezegende dölleyen güçler, bizleri sürekli olarak gözlemektedir. Eğer onların planını temelden bozacak bir eyleme giriştiğimiz anda, müdahale edeceklerdir ve bu müdahale, eskilerin eskisi denen akıl almaz bir güç boyutunda gerçekleşecektir.

Necronomicon, Al Azif

Necronomicon'un bilinen kopyaları, kayıp görünüyor. Bazı kaynaklar, Adolf Hitler'in okült ilgisi sonucunda kitabın bir kopyasını ele geçirdiğini belirtiyorlar; ama sonrası bilinen bir şey: Führer'in sonu. Efsâneye göre, Necronomicon'dan yararlanmışa benzemiyor. Dee'nin Bodlein müzesindeki çevirisi 1934'den sonra yok oldu. Belki de Hitler'e giden kopya oydu.

British Museum, önceleri çalınmalardan söz ediyordu; ama bunun doğru olmadığı anlaşıldı. Wormius baskısı oradaydı. Ama nedense kataloglardan silindi ve yeraltı depolarına kaldırıldı. Hatta bir iddiaya göre değerli eşyalar klasmanına alınarak 1940'larda kraliyet mücevherleriyle beraber Galler'de özel bir şatoya saklanmıştı. Sonra tüm dünya kitaplıkları, Necronomicon ile ilgili kaynakları ve belki de kopyaları saklamak için söz birliği ettiler. Necronomicon'un çıldırtması sanıldığı gibi değil. Bildiğimiz, inandığımız her şeyi reddetmesi ve gerçeklerin çok farklı ve belki de çok acımasız olması yüzünden okuyanlar şoka giriyor.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Ben, 29.08.2020, 21:15 (UTC):
Arkadaşlar bence bu kitap bunu yazan kişinin mezarinda

Yorumu gönderen: Abdussamed, 30.12.2017, 17:27 (UTC):
Bazı yerleeden araştırdım yunanca ya çevrildiğini söylüyorlar.Peki kimsenin bilmediği bir dille yazılmışsa yunancaya çeviren kişi bilinmeyen bir dili nasıl çeviriyor. Hatta biryerden okudum Aydın da bir edebiyat öğretmeninin okula necronomicon adında bir kitap getirip öğrencilere büyü ezberlettiğini yazıyordu ve o günden sonra öprencilere kamyon felan çarpmış.Bu sorulaeıma cevap almak istiyorum.
İnstagramdan bana ulaşabilirsiniz. Sameddnmz

Yorumu gönderen: Abdussamed, 30.12.2017, 17:11 (UTC):
Madem bilinmeyen bir dilde yazılmış nerden biliyorsunuz okuyanları delirttiğğini. abdul-alhzred belkide deliymiş nerden biliyorsunuz kardeşim. Bende bu konulara çok meraklıyım sadece gerçek bilgiler öğrenmek istiyorum yardım ederseniz. İnstagram:Sameddnmz Benle irtibata geçebilirsiniz.

Yorumu gönderen: Adamin biri, 19.12.2017, 01:51 (UTC):
Bulursaniz mail birakin. Ilgilenenler arasindayim.

Yorumu gönderen: Eldar, 30.10.2017, 10:58 (UTC):
Arkadaşlar bir bilgi.
Uzun süre araştırmalar.
Bu kitab evrim teorisi. 6bölüm 912 bölüm kısa bir bilgi var

Yorumu gönderen: Ayşe, 18.10.2017, 07:22 (UTC):
Islamda tasavvuf diye bir ilim vardır bu ilimde ilerleyen Allah dostu Veli diye isimlendirdigimiz zatlar zaten kabir seslerini duyabilen insanlardır ya da tayyi zaman tayyi mekan insanlardır. Ama gelecekten haber vermemislerdir ve ğaybı Allah bilir demislerdir. Gelecekten haber vermenin olanaksız olduğu aşikardır. Bence bu zat biraz platondan (idealar duntasi teoremi) etkilenmiş. Cinlerle iletişim kurmuş bir büyücü olabilir.. yani derin ilim değil de etkisinde kaldığı bir çok şeyi harmanlamış gibi

Yorumu gönderen: aaa, 13.10.2017, 22:23 (UTC):
eğer siz ki bu kitaba erişebilirseniz bilinki ölüsünüz asla ama asla erişemeyeceğiniz bir yerde buna emin olun internet yerine biraz ansiklopedi okuyun bunula ilgili

Yorumu gönderen: DiegoDomingoMolinas, 14.09.2017, 14:46 (UTC):
necronomicion&y.a.h.o.o.c.o.m
kardeş yaklaştınmı kitaba az kaldı demiştin.
eğer buabildiysen bende ilgileniyorum bu kitapla..
yardımcı olurmusun
irtibat:
diegodomingomolinas&g.m.a.i.l.c.o.m

Yorumu gönderen: hacer, 26.06.2017, 23:43 (UTC):
bu konu hakkında araştırma yapmak istiyorum lütfen bilgisi olan beni instagramdan eklesin (hacerersozlu)

Yorumu gönderen: yoyo, 15.02.2017, 13:38 (UTC):
Nerde satılır

Yorumu gönderen: ONUR, 04.02.2017, 12:45 (UTC):
Yorumu gönderen: ilker, 26.02.2016, 11:30:


İLKER BEY
1980'de cok limitli olarak eski yunanca, (ve tercume) versiyonu piyasalara surulmustur, toplam 1200 kopya olan bu iki baski da artik sahaflarda veya koleksiyonlarda bulunur.

yine 1977 (hardcover) ve 1980'de avon kitabevi tarafindan yalan versiyonu da piyasaya surulmustur. bunun camiada ismi simon necronomicon olup, en basarili necronomicon atmasyonlarindan birisi oldugu soylenir.

h.p. lovecraft tarafından yaratılan hayali karekter sadece onun kendi tercümesi ve birazda hayal gücünü işin içine kattıgı bir çeviridir.

Yorumu gönderen: hüseyin, 04.01.2017, 20:16 (UTC):
sevgili samet kardeşim.bu konularda bilgi sahibi isen ve faydalı olmak adına paylaşımlarda bulunmak istersen seninle istişareye etmek isterim.size nasıl ulaşabilirim.

Yorumu gönderen: zot, 04.01.2017, 08:23 (UTC):
böyle bir kitap olsaydı okuyup gelmişe,geçmişe sahip olurlardı o zaman. kimse böyle bir kitabı alıp ta bir yere saklamaz.hadi biz müslümanız şirk olmasın diye okumayız ama hristiyanlar okur ve kullanır.yada diğerleri. demekki böyle bir kitap yok.

Yorumu gönderen: Ozan, 02.01.2017, 19:38 (UTC):
Samed kardeş görürsen lütfen cevapla e mailini verir misin ben sana dönerim bilgi almak istiyorum bu konuda.

Yorumu gönderen: Bilge, 28.12.2016, 12:35 (UTC):
Okudukca ne kadar cahil oldugumu anladim.

Yorumu gönderen: samet, 02.12.2016, 00:43 (UTC):
Bakınız arkadaşlar,bir çok büyü kitabı gördüm,bir çoğunuzunda görmek istemediklerinizi.O kitaplar bile içler ürperticiyken bu kitabın hikaye asıllı olduğunu nasıl söyleyebilirsiniz Necronomicon günümüz ismiyle değişmiş bir kitaptır.Zaman içinde zaman vardır,Alemlerin içinde alemler vardır,başka boyutlar arası boyutlar vardır.Örnek olarak Astral seyahat yapan elbet vardır inanın ki o boyut bile heyecan komasına sokacak kadar gergin bir iştir ki mesele şu al azif boyutlar arası gecislerden alemlerden alemlere gecisleri kendisi yaptığı için bu kitaba aktarmıştır gorduğu gerçekler karşısında herkesten bile gizlenmesi gereken bu kitap mısırda,babilde,Mezopotamyada elden ele dolaşmıştır.Alemleride yaratan Allah verende Allah alanda Allah'tır şu gerçek ki bu deli arap olabildiğinden fazla herşeyi gorebildiği o yetenekleri ortaya çıkarabildiği için bu yüzden bir şekilde cezalandırılmıştır.Kimse böyle bir kitap yok demesin.Arkeolog bir kaç grubun bu kitaba ulaşma çabasınıda bilirim ve gerçek şu ki bu kitap ele geçse Allaha şirk koşmuş olursunuz tıpkı diğer büyü kitaplarındaki yapılanlar gibi! bilgi almak isteyen mail atsın saygılar..

Yorumu gönderen: Bahar, 11.06.2016, 15:27 (UTC):
Gerçekten derin bir merak uyandırdı bende. Orijinali kimbilir şu anda dünyanın neresinde saklıdır acaba?...

Yorumu gönderen: tunamustafa, 12.04.2016, 19:50 (UTC):
necronomicion o kadar eski içindeki latif ışık okumayla akıyor ve insana zarar veriyor.

Yorumu gönderen: ilker, 26.02.2016, 09:30 (UTC):
Abdul-Alhazred
linkinde yani bu sitenin Ölüler Kitabı başlığı altındaki Abdul Alhazred bölümünde Abdul Alhazred i Hayali bir karakter olduğu yazılı.
Hangi bilgi doğru ki????
"M.Ö. 8. yüzyılda yaşamış bir Arap bilgini. Abdul Alhazred, H. P. Lovecraft tarafından yaratılan hayali bir karakter. Büyü kitabı Necronomicon'un yazarıdır. Lovecraft, bu adı yaratırken hatalı davranmıştır. Zira Arapçada böyle bir ad bulunmaz. Ayrıca Lovecraft, bu adı çocukluğunda bir oyun rumuzu olarak kullanmıştır."

Yorumu gönderen: AYDIN, 04.01.2016, 15:46 (UTC):
O dönemde tanısı koyulmamış bir şizofrenin günlüğü .

Yorumu gönderen: TARİHÇİ, 21.10.2015, 15:35 (UTC):
arkadaşlar bence kitap gerçek hatta bunun B.SELÇUKLU ve OSMANLI devletinden örnekleri de vardır hatta itabın dünya üzerinde bilinmeyen bir dilde yazıldığı ve içinde hiç bilinmeyen bitki resimlerinin de olduğu söylenir

Yorumu gönderen: hülya, 11.09.2015, 08:57 (UTC):
bu hayatta gördüğümüz duyduğumuz okuduğumuz herşeyi kuranın ölçüsüne vurup arıtıp almamız gerek ozaman gerçek olup olmadığı anlaşılır kuran sayısız sır gizliyor çünkü fakat bunu bilen çok az kişi var.kurana din diyip kutsal diyip bir kenara atıyolar içindeki sırları merak edip araştıran yok.o kitabı okuyan anlayan canknlı kuran oluyor hakıyla canlı kuran olan bu dünyada çok az insan var ve bilinmiyor gerçek kamili mürşit adını alıyor ruhi ilim çünkü.evet ruhi ilim yani allah ın ilmi olan kuran sırlarla dolu......

Yorumu gönderen: ayşe, 27.07.2014, 07:34 (UTC):
saçmalık

Yorumu gönderen: kimbilir, 13.07.2014, 00:45 (UTC):
Çok merak ettim ben bu kitabı

Yorumu gönderen: necronomicion&yahoo.c0m, 13.12.2010, 03:30 (UTC):
Az kaldı, 20 yıllık emeklerimin karşılığında kitabın orijinaline ulaşmaya az kaldı.

Yorumu gönderen: engin, 20.04.2010, 12:25 (UTC):
belkide.tanrının.bize.anlatmak.istediği.bambaşka.bir.şeydir.ilk.söylenen.sözler.3000.yıldır.hep.değiştirildiBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56433952 ziyaretçi (143796059 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)