Allah Dostlarindan Yardim Almak Icin
 
Allah dostlarından yardım almak, çöl, sahra

Allah Dostlarından Yardım Almak İçin

Bu materyalin güvenliği: repreprepreprepreprepreprephttps://img.webme.com/pic/g/gizliilimler/yellowrep.jpeg (Zayıf.)

İnsanların bulunmadığı bir yerde bir kimsenin bineği kaçarsa ve “Ya İbâdallâh Ahbisühâ” (Ey Allah'ın kulları, bineğimi hapsedin.) diye 3 kere nida ederse, Allah, ya insanlardan Ebdal taifesi denilen zevattan birini ya da da insan sûretinde melekleri gönderir.

Biriniz, kendisi insanların bulunmadığı bir yerde olduğu halde bir şeyini kaybettiği halde ya da bir yardım dilediği zaman Yâ İbâdallâh Ağîsûnî (Ey Allah'ın kulları, bana yardım edin.) diye 3 kere derse, gerçekte göremediği Allah'ın yardımcı kulları vardır.

Utbe ibni Gazvan’dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte, Resulullah (sav) şöyle buyurmuştur:

"Sizin biriniz; bir şey kaybederse ya da yanında arkadaşı bulunmadığı bir yerde yardım isterse 'Ey Allah'ın kulları bana yardım edin! Ey Allah'ın kulları bana imdat edin!' desin. Çünkü Allah'ın bizim görmediğimiz kulları vardır." (Ziynet'ül-Gulub, Sayfa: 73) İmam-ı Taberanî 'ın beyanına göre, bu hadis-i şerif tatbik edilmiş, böylece yardım görülmüştür.

İbni Abbas’tan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Resulullah (sav) şöyle buyurmuştur:

"Şüphesiz ki Allah'ın, hafaza meleklerinin dışında yeryüzünde melekleri vardır ki, ağaç yapraklarından düşenleri yazarlar. Sizin birinize çöl arazisinde bir aksaklık isabet ederse, 'Ey Allah'ın kulları! (Bana) yardım edin diye seslensin "

Abdullah ibni Mesud’dan rivayet edilen diğer bir hadis-i şerifte, Resulullah (sav) şöyle buyurmuştur:

"Sizin birinizin sahrada hayvanı kaçarsa, 'Ey Allah'ın kulları hapsedin! Ey Allah'ın kulları durdurun!' diye seslensin. Çünkü Allah'ın yeryüzünde hazır bulunan kulları vardır, Onu tutarlar. "

Muhammed İbni Allan, "Ezkâr" şerhinde şöyle demiştir; “Bu hadis-i şeriflerde geçen, "Allah'ın kulları'ndan maksat, ya melekler ya da Müslüman cinler ya da, "Ebdâl" diye isimlendirilen "Ricâl-i Gayb'dir.”

İmam-ı Nevevî ise şöyle demiştir: “İlimde büyük hisse sahibi olan bazı büyüklerimiz, içlerinden birinin katırı kaçtığında bu hadis-i şerifle amel ederek, Allah'ın kullarından yardım istediklerini ve o anda hayvanlarının bulunduğunu bize nakletmişlerdir. Bir kere benim de aralarında bulunduğum bir cemaatte, hayvan kaçmağa başladı, insanlar onu tutmaktan âciz kalınca, ben bu isti'âne'yi (yardım isteme lafzını) söyledim. Benim bu sözümden başka görünen hiçbir sebep ortada yokken hayvan o anda durdu.”

İmam-ı Nevevî gibi Şâfi'î Mezhebinde İctihad mertebesine ulaşmış büyük bir âlimin bu beyanı, bu hadis-i şerifin sağlamlığına ve bununla amel etmenin cevazına açıkça delâlet etmektedir. Ayrıca Sahabe-i Kiramın tatbikatı da bu yöndedir. Çünkü onlar, vefatından sonra da, Resulullah (sav)’a nida ederek yardım istemişlerdir. Nitekim şu rivayetler bunun en açık delillerindendir.

Hafız İbni Kesir'in naklettiğine göre, Yemame vakıasında Müslümanların şiarı (Nişanı) “Ey Muhammed” sözleriydi.

Abdurrahman ibn Sa'd, şöyle anlatıyor: “Bir kere Abdullah İbni Ömer'in ayağı uyuştu. O zaman sahabeden bir adam, ona en sevdiğin bir insanı an. Dedi. O da “Ya Muhammed” deyince, bağlardan kurtulmuş gibi rahatladı.”

Hadîs-i Erbâin'de, "Herhangi bir işinizde, sıkışıp şaşırınca, kabirdekilerden yardım isteyin!" ve Deylemî'nin bildirdiği "Kabirdekiler olmasa, yeryüzündekiler yanardı." hadîs-i şerîfleri ile yukarıda bildirilen hadîs-i şerîfler, Allah’ın izni ile, ölülerin dirilere yardım ettiğini göstermektedir.

Hikmetler, Allah’ın Askerleridir.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Atoş, 24.11.2022, 12:29 (UTC):
Bana bunları yaşatan pislik komşum inş evin barkın yıkılır da altında kalırsın yaptığın yanına kar kalmasın yüzün hiç gülmesin bu apartmandan defolup tez vakitte gidersin inş rezil rüsva olursunbir apartmana bende görürüm inş

Yorumu gönderen: Hasan Abasi , 27.09.2022, 11:29 (UTC):
Bana türkçeyi öğrenmek için yardımınıza ihtiyacım var, lütfen yardIm edin

Yorumu gönderen: Mehmet Ali, 04.11.2021, 23:05 (UTC):
Dilek Hanım, gelmiş olduğunuz nokta sizi boyutlararası bir yolculuğa ulaştıracak ilk adımlardır. Tam da bu noktaya gelip Allah'a sakın sırt çevirmeyin. Bol bol Kur'an-ı Kerim okuyun ve meditasyon yapın. Çakralarınızın kontrol ve temizliğini mutlaka yapın. Şundan emin olun hepimiz sonunda sonsuzluğa ulaşacak ve bedenimizden bağımsız sonsuz bir refaha ulaşacaksınız. Allah'ın selâmeti inananların üzerinde olsun. AMİN.

Yorumu gönderen: dilek güneş, 19.08.2021, 14:44 (UTC):
neden Allahım dayanamıyorum artık ölmek istiyorum çok mutsuzum yapmadığım dua etmediğim zikir kalmadı sanki nefes alamıyorum hep ağlıyorum bu kadar kötü şeyi kaldıramıyorum artık çok mutsuzum kendimi öldüresim geliyor nefes alamıyorum bana kötülük yapanlar mutlu ama ben değilim çok canım yanıyor ölmek istiyorum bazen yerdeki toprağa imreniyorum böyle olmamalıydı dayanacak halim kalmadı nefes alamıyorum çok mutsuzum kaldıracak gücüm kalmadı rüyalarıma bile dayanamaz hale geldim neden böyle oldu sabır ve sebat ver bana ömrüm boyunca hep ağladım ben bunları hak etmedim elim kolum bağlı hiç bir şey yapamıyorum dayanamıyorum kelimelerim takatsız kalıyor yaşadıklarıma ne zaman dualarımı kabul edeceksin insan içinde yüzüm yerlerde

Yorumu gönderen: Furkan , 11.04.2017, 15:44 (UTC):
Cefsen takmasin sirk. Olur allaha trvekul etsin sabredsin nas felak ayetel kursi isinde okusun coksa zikir yapsin

Yorumu gönderen: Derya , 08.04.2017, 03:00 (UTC):
Birini çok seviyorum ama o beni sevmiyor arıyorum sürekli onu ve artık utanıyorum böyle yaptığım için yardım istiyorum alkah rıza için

Yorumu gönderen: Selver, 15.03.2017, 15:25 (UTC):
Arkadaşlar Allah dostlarından yardım istenebiliyor. "Ey Allah'u Teala'nın kulları beni muhafaza ediniz. Ey Allah'u Teala'nın kullari bana yardım ediniz"çünkü Allahu Teala'nın öyle kulları var kı onlar yardıma gelirler.
Geliyorlar ve yüreğiizede su serpiyorlar arkadaşlar dinleyin Rabbimden siz yeterli ona bağlılığımızı hep gösterin .Rabbime sıvının el açıp yalvarin. Olmadı demeyin demekki rabbim daha çok yalvarmanizi istiyor sizde daha çok yalvarin.
Allah'a emanet olun.

Yorumu gönderen: hatice , 20.02.2017, 18:01 (UTC):
11 yıldır psikolojik tedavi görüyorum .sürekli doktora gidiyorum ama bir türlü düzelemedim.2 aydırda atlatamadım .ALLAH RIZASI İÇİN BENİ OKUYUP DUA EDİN NE OLUR 3 TANE ÇOCUGUM VAR .RABBİMİN GÜZEL AGZI DUALI KULLARI NE OLUR ŞİFA BULMAM İÇİN DUALARINIZI BEKLİYORUM

Yorumu gönderen: Suzan, 15.02.2017, 23:20 (UTC):
Slm arkadaşlar benim iki kızım ve şuan iki aylık hamileyim sizin dualarınıza ihtiyacım var Allah bana bir erkek evlat versin ismini Muhammed koyacam inş lütfen Amin deyin Allah kimin duasını kabul eder bilinmez RABBİM HEPİMİZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN AMİN

Yorumu gönderen: Mu mine, 13.02.2017, 02:55 (UTC):
Kardeslerim Allah hepinizin yar ve yardimcisi olsun ben bir anayim uc kizim bir oglum var oglum cook darda ve zorda analar babalar anlar beni ve ben hicbirsey yapamiyorum caresizim oglum cook iyi bir insan fakat icine kapanik kimseye kendini ifade edemiyor oldugu durumdan cikamiyor Allah rizasi icin du edin ne duada bulunursaniz Allahim sizlerin evlatlarina da denk getirsin evlatlarinizin ellerinden zemzem suyu icmeyi nasip etsin Rabbim Allaha emanet olun

Yorumu gönderen: Zeynep, 06.01.2017, 21:56 (UTC):
Merhaba ben çok bilgili degilim ama hep araştırıyorum Allah dostlarının yardımına inanıyorum biz Allahtan istiyoruz Allah'da onları bize gönderiyor yardım için arkadaşlar korkuyor ve korkutuluyorsanız veya size biri musallat olduysa nas felak suresi ve la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim diyin sürekli ve Cevşen'i takın bende korkutuluyordum Cevşen'i taktım gelmediler bi sahabe dediğim teşbih ve duaları okuyuncaya kaçıyorlar uykuda bile görseniz hemen la havle diyin filiniz donmez ama diyin yine açilacaktır mutlaka ben denedim

Yorumu gönderen: burcu, 28.10.2016, 15:26 (UTC):
lütfen bana dua edin YALVARIRIM lütfenn lütfen şuan bile ağlıyorum geçen sene sınavım kötügeçti Allah'ım burcu bu sene kendini kanıtlasın çok iyi yapsın deyin lütfen

Yorumu gönderen: serkan, 20.10.2016, 12:48 (UTC):
Muhakkak ki; Allah’tan başka dua ettikleriniz sizler gibi kullardır. Öyleyse onları çağırın. Eğer doğru sözlü iseniz böylece size (sizin duanıza) icabet etsinler (duanızı yerine getirsinler)
araf, 194

Yorumu gönderen: Ayseek., 18.09.2016, 07:42 (UTC):
Yardım sadece Allah'tan dilenir. Peygamberimiz dahi Allah'ın izni olmadan şefaatçi olamaz. Bu durumda nasıl bir evliyadan yardım istenir? Yardım edebilen sadece Allahtır. Gerisi şirktir. Bir insandan yardım isterseniz(anne,baba,arkadaş) ve eğer yardım ederse o da Allah'tandır. Allah izin vermediyse o kişi yardım etmez. Kalplere sevgiyi koyan Allah'tır. RABBİMİZ YALNIZCA ALLAH'TIR. VE ŞİRK AFFEDİLMESİ EN ZOR GÜNAHLARDANDIR.
DİKKAT EDELİM KAFİRLERDEN OLMAYALIM. HER GÖRDÜĞÜMÜZE İNANMAYIP ARAŞTIRALIM.

Yorumu gönderen: Salih, 26.08.2016, 15:12 (UTC):
ALLAH, veli kullarının hayırlı duasına mazhar olan kullarından eylesin. Evliyaların çok makamları olduğunu, en alt makamda ki bir velinin keşif yoluyla kabirde ki kişinin manevi durumunu iyimi yoksa kişi azap mı cekiyor görebildiğini bende işitmiştim. Dualarımız da Allah tan yardım isteyerek, dualarımızda Allah'ım bizi salihler, arifler ve veli dostlarınla dost eyle diyebiliriz. Sevgilerle...

Yorumu gönderen: SELAM., 25.08.2016, 12:49 (UTC):
Yardım sadece Allah tandır. Diğer vukuya gelen olaylar sebeptir. özel dualarla halisane olmayan kalp ile yardım çağırmak boşa emek harcamaktır. 7-8 yıl gayp aleminden dostlarımdan keşif ehli zatlarla dostluğumla şunları gördüm.

cin ve şeytanlarla dostluk kurmak uygun değildir. Allah ın emri, Süleyman A.S vasıtasıyla menfate dayalı boyutlar arası gecişler yasaklanmıştır.
Evliyalık 34 makamdır. en alt tabakası kabir azabını görebiliyor.
her makama sahip Allah dostu, Allah ın izni ile kendi makamının verdiği ölçüsünde ve sınırlarında hareket edebilir.
Tayyi mekana sahip bir Allah dostu bedenden ayrılıp vazifesinden sonra tekrar dönebilir.(rahmani orduda görev almak gibi)
Allah Dostların ta yardım için tasarruf yetkisi varsa ve yardım dileyen şahıs tövbe edip halisene bir kalb ile BİR FATİHA ŞERİF OKUYUP RUHA VEYA RUHANİYETE HEDİYE EDİLİR. YARABBİ SENİN RIZAN İÇİN OKUDUM DUAMI KABUL ET DENİLİR. HAK DOSTU ALLAH İZİN VERİRSE GELİR. ÖNEMLİ NOT: FASIK KALP İLE YAPILAN UZUNCA TERTİP DUA VE TILSIM HAK KATINDA YERİ YOKTUR. ESAS OLAN ALLAH TAN İSTEMEKTİR.

Yorumu gönderen: ufuk, 13.08.2016, 07:19 (UTC):
Allahın kulları yardım edin diyeceğinize..Allahım yardım et derseniz o kullarını yardıma gönderse daha iyi değilmi ? şirke düşmeyesiniz.

Yorumu gönderen: VEDAT, 09.06.2016, 05:28 (UTC):
ARKADAŞLAR ÇALIŞTIĞIM YERDE BİR EVRAK KAYIP BULAMIYORUM BANA YARDIM EDİN... ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ

Yorumu gönderen: Asena, 11.04.2016, 21:29 (UTC):
Canakkale savasinda da bir komutanimiz sanirim durum agirlasinca yetis ya muhammed diye uck kez tekrarlamis ve peygamberimiz gorunmeyerek tabi meleklerle ordu olarak gelmistir o gun peygamberimizin kabrini ziyaret eden bir zat O nu yerinde bulamayip ertesi gun geldiginde peygamberimiz e neredeuydiniz diye sorunca canakkale savasinda yanlis hatirlamiyosam oldugunu soylemistir

Yorumu gönderen: Nagehan, 10.03.2016, 12:47 (UTC):
Malesef Allah dostlarından yardım almak neredeyse imkansız gibi çünkü her zaman toplumdan gizlenirler fark edildikleri zamand ardlarına bakmadan kaçar mekan değiştirirler ben böyle yapan Allah dostlarından bir kaç tane görmüştüm onlar kendilerini asla atanıtmazlar bir tanesini analiz yapıp teşhis ettim kendi çabalarım ve sezgilerimle teşhis edene kadar canım çıkmıştı sonra onlarda bulunduğumuz mahalleden kaçıp taşınmışlar mekan değişmişlerdi hep kaçarlar

Yorumu gönderen: Hakan, 06.12.2015, 04:52 (UTC):
muslumaniz dinimiz Islam ise kuran okumaliyiz ve turkcesinide zaten turkce mealini merak etmeyen insan gereksiz insan bos insan

Yorumu gönderen: Yaşar Bilgin, 30.04.2015, 21:39 (UTC):
2. Yorum

Yine sizler dağ başında yolunuzu kaybettiniz, bir uçurumun içinde kaldınız 155 veya 156’ı arayıp ALLAHIN kullarından yardım istemiş olmuyor musunuz?

Evinizde dağda bağda yolda vb. herhangi bir yerde Hastalandınız 112’i arayıp ALLAHIN kullarından yardım istemiş olmuyor musunuz?

60 harf sınırından dolayı devamı 3. yorumda

Yorumu gönderen: Yaşar Bilgin, 30.04.2015, 20:41 (UTC):
1. yorum
ALLAHın kullarından yardım istenmesi ŞİRK ise,

Sizler trafik kazası geçirince, tehdit, taciz, gasp gibi zor durumlarda 155 veya 156’ı arayıp ALLAHIN kullarından yardım istemiş olmuyor musunuz?

60 harf sınırından dolayı devamı 2. yorumda

Yorumu gönderen: sabirre, 11.12.2014, 10:50 (UTC):
kardeşim Abdullu ne çok bilmiş varmış diyeceğine kardeşlerine dua et şunu unutma akıl her zaman akıldan üstündür asla kimseyi bilgilerinden dolayı küçümseme belki küçümsediğin o insan senden olur ya daha üstün olabilir Allah ilmi ve parayı kime vereceğini sana bana sormaz kime dilerse o hazineyi ona verir buna en çok safi olan temiz kalpli kardeşlerimiz vakıftır sevgiyle kal kardeşim..

Yorumu gönderen: erdo, 09.12.2014, 22:17 (UTC):
Hani musa a.s asasini yere atipta,tüm büyücülerin büyülerini yutmuştuya asa ve firavun bu tuzağı yutmuştuya,çünkü saltanatı sallaniyo nasıl yutmasin bu tuzağı kibir delirtmişti firavunu,hani musa a.s öldürmek için yola çikmiştiya firavun, denizi ikiye yarilmiş gördüde yine inanmadi firavun,çünkü karizma gitti büyüklenmek bitti ve o kibir ah o kibir öldürmek zorundaydı musayi,ama dalgalar üzerine gelince anladı hacizliğini ve bir gün musa a.s bir soru sormuşlardiya sen asan ile ne yaparsın diye ben ona yaslanirim destek olur bana yani ben yaşlı birisiyim diyo ancak onunla yürüye bilirim diyo, bide ağaçların dallarına vururum kurumuş yaprakları yere dökerim ,asam ile bunları yaparım der o mübarek ,o allahın elçisi hay senin ellerinden öpeyim mutevaziliğine kurban olayım sen ne güzelsin ,Yani olay ne ASADA nede MUSA a.s ALLAH LAYIK OLDUĞUN MAKAMA ULAŞTIRSIN.kibirden ve böburlenmekten allah bizi korusun anamizin hakkını nasıl öderiz, babamızın hakkını nasıl öderiz, evladımız var rabbimizin emaneti evladımızın hakkını nasıl öderiz, ben nekadar yanlizmişim rabbim anamdan babamdan daha hayırlısın bana, sen haffedmezssen muhakkak ziyana ugrayanlardan oluruz, sen kulunu zayıf yarattin hata yapmaya meyilliz sen tövbe kapılarında boynunu bükmüş kullarini gözetensin ,sen tövbeye davet edensin,bugün affedip yarın kapina geldiğimizde yine affedensin ve yine ve yine ey alemlerin rabbi ben kimimki rahmetini esirgeme üzerimizden,biz senin kapindan ayrilamayiz

Yorumu gönderen: erdo, 09.12.2014, 20:25 (UTC):
Namaz allah rızası için kılınır.Yani sen ilk olarak allahın rızasını kazan, bu dünyada dilenci değilmiyiz ,rabbimiza karşı ona el açmiyormuyuz.Bu ne zenginliktir böyle, allah dahada zengin etsin bir yasin oku ruhuna hediye eyle bunu yaradan ikram olarak kabul eder inşallah ki eder.ama şunu unutma onlar rablerinin katında riziklaniyorlar.dua et ama oradan buradan bulma ezberleme değil he buda olur ,ama dua allahtan kendi kulluk nefsin ile kendi hacizliğinle dua et ,allahı yücelterek ,günahkariz bunu kabullenip dua et ,peygamber efendimizi şefaat makamina makamı mahmuda ulaşması için dua et ,bizlere şefaatçi olması için dua et ,sen yine namaz kıl ama o sana lazım olacak

Yorumu gönderen: serkan, 18.10.2014, 19:43 (UTC):
mevlam herkese hidayet nasip etsin allah c.c bile peygamber efendimeze salavat getirirken bu kainati onun yuzu hurmetine yaratmisken siz nasilda hadislere inanmazsiniz bi kere kuran ı kerimde namaz kilin yaziyo ama nasil kilincagi yazmiyo hz muhammed s.a.v bizlere nasil kilincagini ogretmistir yardim isteme olayi soyle allah dostu kullar mevlam sefaatlarine nail eylesin o zatlarin allah katindaki dereceleri yuzunden onlarin yuzu suyu hurmetten allah c.c den istenir yatan mubarek degil anlasildimi arkadaslar

Yorumu gönderen: resul, 28.08.2014, 23:14 (UTC):
mehmet balcı kardeşim, peki sen nesin? veya ne oldun? biliyormusun? ilmin yook bişeyin yook bilmeden konuşup kafir olursun dikkat et ve hala müslümanım sanırsın ancak ölünce anlarsın Allah (c.c.) korusun... bakın kardeşler azcık kulaktan dolma bilgilerle yanlış konuşmayın, ehli sünnet itikatında Allah u Teala ya dua ederken araya aracı koymak vardır... sen yada siz ehli sünnet itikatında olmayabilirsiniz, yok ben ehli sünnet itikatındayım diyor isen ehli sünnet alimlerini, hocalarını dinleyin öğrenin.. bilmeyebilirsin, bilmekte istemeyebilirsin amaa sen evliyaullahın yolunun ehlibeytin yolunun üzerine yanlış konuşamazsın... yetmişüç fırkanın yetmişikisi cehennemdedir. ancak birisi kurtuluştadır, o ehli sünnet vel cemaattir.. buyuruyor iki cihan güneşi, en sevgili, rahmet peygamberi Hz.Muhammet Mustafa sallallahu aleyhi vesellem efendimiz..

Yorumu gönderen: murat, 06.08.2014, 08:27 (UTC):
18 yaslarında bir cin musallat oldu yasim 28 bütün dunyam degisti bende ne istedigin bilmyorum intahara kadar sürüklendim bu konuda yardım edece bilcek varsaa lütfen yardım edin :(( 5422456498

Yorumu gönderen: yasemin, 30.06.2014, 17:34 (UTC):
her isteğini Allahtan istemenin gerçek olduğunu biçok kez yaşadım.. kuldan istemenin insanı ne kadar yanlışa götürdüğünüde.... Allah bişeyleri yada birilerini hep vesile kılar... ama iyi ama kötü.... kötüyüde yaşaman gerekiyodur .. bunada ör. eğer düştüysen kimin kim olduğunu , ananı babanı çoluğunu çocuğunu arkadaşlarını herkezi görüyosun... sen hep çabalamışındır.... ama ders ama bi imtihan yaşarsın.... ben burayı tesadüfen gördüm ve bende düşüncelerimi paylaşmak istedim.... o kadar zor durumdayım.. ama deyil bi kula yalvarmayı ,,yok şu hoca yok bu hoca bilmem ve bana ve düşüncelerime ters... açar kuranımı okurum.. ne öğrenmek yada bilmek istiyosan orda zaten bildirilmiş..... saygılarımla

Yorumu gönderen: vefa, 16.05.2014, 12:27 (UTC):
bu yorumlar çok ilmi bayıldım,eğer insan bilmediklerini ben bilmiyorum derse o en büyük alimdir,burda herkes bir laf etmiş bu fakirde derki hiç ilminiz yoksada açın internetten cübbeli ahmet hocayı dinleyin zaten soru cevap programlarıda var sağolsun bilmediklerimizi kaynağından öğreniyoruz,o duvara dayanarak konuşmuyor hadislerden ayetlerden çıkararak konuları aydınlatıyor,sadece şu misali vereceğim,en küçük birim belediyeler,belediye başkanıyla görüşmek istediğinde binadan içeriye girip direk başkanla görüşebiliyormusunuz ben bu cevabı sizlere bırakıyorum.

Yorumu gönderen: abdullu, 26.03.2014, 20:42 (UTC):
Okuyorumda ne çok bilmiş var burda Mehmet balcı gibi mesela mehmet balcı aç biraz kitap oku biraz hadis oku çok cahil kalmışsın ABDULKADİR GEYLANİ HZ. kimdir bilirmsin HZ MUHAMMED'DEN sonra gelen Allah dostudur evliyalar lideridir ve Yasin şeirif te ol deyince oluverir ayetini bir tek ona tecelli etmiştir yıllarca genç yaşta dağda kalmış nefsını bıle terbıye etmiş bır zattır aç kaldıgı zaman dağdan bır avuc toprak alır o helvaya dönüşürdü ve ALLAH derki benim velilerimden yardım isteyin der onlara sefaat edın onları vesıle kılın der sen kalkıp (BANA YARDIM ET ÇOK İHTIYACIM VAR SANA DERSEN) şirk olur ama yetiş ya gavs der ishtiyacını söyler ardından ALLAH ım senden istiyorum dersen sıkıntı yok zaten senin hangi nıyetle dua edecegını sen daha etmeden ALLAH bilir öyle işkembeyı kübradan SALLAMAYIN...
GECE 00:00 dan sonra halis bir kalp ile 2 rekat ALLAH rızası için namaz kılıp sevabını hz Muhammed ve Abdulkadir geylani hz. ruhuna hedıye edıp 1 fatıha 3 ihlas okuyup bunuda hedıye edıp dedıgım sekılde dua edıp sıkıntını bıldırırsen ve bunuda halis bir kalb ıle yaparsan her gun ama olacagına ınanarak o zaman gel yıne burdan yazın bana .

Yorumu gönderen: mehmet balcı, 16.01.2014, 11:13 (UTC):
varmı böyle bi sapıklık açın kitapı iyice okuyun affedilmeyen tek günah şirk Ey Allah'ın kulları! (Bana) yardım edin diye seslensin "bunu deyen kafir olmuştur tasdik eden kafir olmuştur kafire kafir demeyende kafir olmuştur

Yorumu gönderen: derya, 07.12.2010, 06:52 (UTC):
Allah banada yardımcı kullarından göndersin inşallah

Yorumu gönderen: serap, 28.11.2010, 12:05 (UTC):
allah her zaman bizlerle olsun bende dardayım inşahlah allahın kulları bana ve benim gibi darda olan bütün kullarınada yardım eder

Yorumu gönderen: Merhaba ;, 18.11.2010, 17:09 (UTC):
Peki arkadaşlar,bu biraz şirke girmiyor mu ?..Yani Fatiha suresine ters değil mi ?
İyyâke na'büdü ve iyyâke neste'în
''Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.''..
Hz.Musa ile Karunun arasındaki olayı biliyorsunuzdur.Bilmeyenlerde netten araştırsın.Yer karunu yutarken,pişman olmuş ve Hz.Musa'dan af ve yardım dilemiştir.Ama Hz.Musa kabul etmemiştir.Yüce Allah şöyle buyurdu..'' Ya Musa,senden defalarca yardım istedi sen kabul etmedin ve af etmedin.Halbuki benden bir kere yardım dileseydi affederdim.Bu durumda zor durumda kaldığımızda kullardan mı Allah'tan mı yardım dilemeliyiz..Bu konuyu arkadaşlarımızla birçok kez tartıştık..Onlar Allah'ın salih kullarından yardım istenebilir diyorlar.Nitekim haklı olabilirler.Zira Abdulkadir Geylani Hz.nin bir çok olayında,yetiş ya Geylani dendiği zaman yardıma ihtiyacı olana yardım ettiğini okumuştum..Ama ben yinede temkinli olmak adına şunu tavsiye etmek durumundayım..Böyle bir durumda kalan kişi yine Allah'a müracaat etsin..Ama şöyle..Allah'ım kullarını bana yardıma gönder..Hem bu duayı Allah işitir,hemde o an oralarda olan Allah'ın kulları işitir ve Allah'tan izin isteyerek yardıma koşarlar..Naçizane düşüncem budur..Selamlar..

Yorumu gönderen: aysun, 30.10.2010, 17:06 (UTC):
onlar bizimledir herzaman yanıbaşımızdadırlar

Yorumu gönderen: FİKRET yenişehir, 23.09.2010, 15:08 (UTC):
slm ben fikret şu anda cin lerle uhraşıyorum allah rızası için bana bunlardan kurtulmam için dua edin gerekli mevkilere baş vurdum onlarında yardımını alıyorum

Yorumu gönderen: meryem, 19.08.2010, 00:58 (UTC):
Bakın ben bu duayı daha önceden biliyordum.Gerçekten inananarak iyi bir niyetle zaten Allah'tan istiyorsunuz yardımı.Ben çok faydasını gördüm ve buna tüm kalbimle inanıyorum.Yeterki temiz bir kalple isteyin arkadaşlar

Yorumu gönderen: gizem, 02.08.2010, 11:56 (UTC):
arkadaşlar bende sizlerden birşey istiyorum.ben sbs girdim ve sbs den 430 üstünde bir puan almam adına bir dua edersiniz büyük sevap kazanırsınız dua ein ne olur allah ne isterterseniz versin allah razı olsun sizlerden.

Yorumu gönderen: zaman, 19.07.2010, 11:10 (UTC):
dostum yazdıklarına dikkat et.bizler nazın nasıl kılınacağını ve daha bir çok ibatimizin nasıl yapılacağını hadislerden öğrendik, daha fazla uzatmak istemiyorum ,

Yorumu gönderen: ahmet zeytinci, 22.06.2010, 22:12 (UTC):
hızır as yi bilmeyen efendimiz as nin onunla ilgili hadislerini duymayanlarmıvar merak edenler kütübi sitteye baksn esselamüaleyküm

Yorumu gönderen: Müzeyyen Çelikcan , 23.05.2010, 16:33 (UTC):
Allah rızası için bana dua edin eğer ederseniz çok büyük bir sevaba girersiniz Allah sizden razı olsun.

Yorumu gönderen: franz , 14.05.2010, 12:44 (UTC):
kimse bilmediği konuda konuşmasın.
de ki: hiç bilenlerle bilmeyenler bir olurmu...
el-ALİM olan ALLAH (C.C) EN DOĞRUSUNU BİLİR

Yorumu gönderen: ahmet talay, 16.04.2010, 13:54 (UTC):
sadece kurana itibar ediniz diyerek efendimizi yok etmeye çelışıyorlar.unutmayalımki kuranı kerimi insanlara bildiren ve bu kurandır.buda benim sözümdür diye yin e efendimiz hz.muhammed dir

Yorumu gönderen: Lokman 15:..."Bana yönelenlerin yoluna tabi ol".... , 07.04.2010, 19:58 (UTC):
Perşembeyi cumaya bağlayan gece boy abdesti alıp Hacet namazı kılın ve Allah'a ulaşmayı dileyin. Namazın sonunda "Allahım ben sana mülaki olmayı, ulaşmayı diliyorum. Sana ulaşmamda bana kılavuzluk edecek ve benim nefsimi tezkiye edecek Allah dostunu bana göster." diye kalpten bir dilekle dua edin. Yatarken yüzünüz kıbleye dönük şekilde sağ tarafınıza yatıp içinizden "Allah, Allah, Allah..." diye zikrederek uykuya dalın. O zaman Rabbimizden en güzel yardımı aldığınızı göreceksiniz. Hacet namazı: 1.rekat:subhaneke + fatiha + 3 tane Ayetel kürsi/ 2.rekat:fatiha + ihlas + felak + nas/ Oturuş:ettehiyat/ 3. ve 4. rekatlar aynı 2. rekat gibi kılınır. Bitiriş:ettehiyat+allahümme salli+allahümme barik+rabbena
Allah yar ve yardımcınız olsun...

Yorumu gönderen: Uğur BAHÇIVAN, 04.02.2010, 22:37 (UTC):
ne güzel yazmışsınız

Yorumu gönderen: GÜNEYLİ 01 , 25.12.2009, 23:08 (UTC):
S.a. Arkadaşlar tabiki ölülerden medet umulmaz ama insan anladığı kadarını ifade eder bence sorun burda!!!Dua ederken ( Ey Allahım sevdiğin kulların,evliyaların,gelmiş geçmiş evliyaların yüzü hürmetine....diyerek hacetimizi söyleriz)Ve yardıma gelen Allahın kullarındaki ifade ölü,diri,vesile olan,görünen görünmeyen melek ve allahın askerleri her ne olursa olsun allahtan derde şifa ve çözüm gelmesidir.!!Hal böyle iken yazılanı anlamayan kapasitesinin aldığı kadarını yorumlar!!Kimseye kızmayın yani.Bazı insanları konuşturan iblistir ......

Yorumu gönderen: körcahil, 25.12.2009, 10:32 (UTC):
sadece çanakkale savaşı bile allahın gerçek inanan insanlara kimler vasıtasıyla yardım ettiğinin en büyük göstergesi buna inanmıyorum diyen insana şaşarım orda kimlerin savaştığı belli o savaşı türkler allah dostları(ölü diri bilinmez) sayesinde kazandı.

Yorumu gönderen: Murad, 26.11.2009, 05:42 (UTC):
Vahhabilerden, Selefçilerden ve Resulullah'ı (S.A.V) inkar eden Ehli Sünnet'in dışındaki Rafizilerden kaçınınız.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56729886 ziyaretçi (144594577 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)