Allah'a Gitmezsen
 
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Allah'a Gitmezsen

Adamın biri, her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar. Değişik konular üzerine konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı. Berber:

“Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'a inanmıyorum."

Adam:

"Peki neden böyle diyorsun?"

Berber:

"Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın.lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terk edilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi. Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum."

Adam, bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber, işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü. Adam, bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki tıraş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam, berberin dükkanına geri döndü. Adam:

"Biliyor musun, bence berber diye bir şey yok."

Berber:

"Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve berberim."

Adam:

"Hayır yok; çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı."

Berber:

"Hımmm. Berber diye bir şey var; ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"

Adam:

"Kesinlikle doğru! Püf noktası bu! Allah var ve insanlar ona gitmiyorsa bu gitmeyenlerin tercihi. İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!"


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56741450 ziyaretçi (144625012 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)