Alternatif Sistemle Enerji Dengesi (ASED)
 

Alternatif Sistemle Enerji Dengesi (ASED)

Dr. M. Arı Balcı (Nöroloji Uzmanı) & Dr. Erhan Özer (Algoloji Uzmanı)

Neden ASED?

Günümüzde yüksek performans, konsantrasyon, motivasyon, yaşam sevinci ve tam sağlık için, biyoenerji dengemizin mükemmel olması gerekmektedir.

Sinir sistemimiz, doğadaki enerji dengesine uyum gösterecek şekilde programlanmış olduğundan, dengenin bozulmaması için irademizin dışında reaksiyonlar gösterebilmektedir. Ne yazık ki yaşadığımız ortam (hava kirliliği, hormonlu gıdalar, zararlı elektromanyetik dalgalar, ozon tabakasının delinmesi vs.) yaşam tarzımız (aşırı stres, dengesiz beslenme, spor yapamama) ve öfke, korku, üzüntü gibi duyguları içimizde bastırmamız, enerji dengemizi ciddi şekilde bozabilmektedir. Bu aşamada bedenimizin dili olan ağrı, uykusuzluk, çarpıntı, terleme, daralma, sinirlilik, yorgunluk, isteksizlik, iktidarsızlık gibi şikayetler belirmeye başlar. Birçok vak'anın başlangıç döneminde en değerli uzman hekimler tarafından yapılan muayene ve ileri tetkiklere rağmen organik bir sebep teşhis edilemediğinden, tedavi için belirtilere göre (semptomatik) gereksiz ilaçlar önerilmektedir. Oysa meydana gelen semptomların ana nedeni, vücudumuzdaki biyoenerji dengesinin bozulmasıdır.

ASED ile Otoregülasyon

Vücudumuzun kendi kendini kontrol edebilme yeteneğine otoregülasyon diyoruz. Ancak etkili bir otoregülasyon için yine enerji dengesi esastır. Biyoenerjimizin dengede olması sadece hastalıklardan korunmak için değil, aynı zamanda hastalıkların kısa sürede tedavisi için de gereklidir. Bunun için her türlü ilaç organizmamızda mevcuttur.

Bilgisayar ve ASED

Bugün artık biyoenerji dengemizi bilgisayar aracılığıyla ölçme imkanına sahibiz. Dengemizde herhangi bir bozukluk teşhis edildiğinde, alternatif yöntemlerle bu dengesizliği tekrar normal hale getirebilmekteyiz. Alternatif yöntemlerin amacı, uygun noktalara uyarılar vermek suretiyle enerji kanallarındaki tıkanıklıkları ortadan kaldırmak ve enerjinin doğal akışını tekrar sağlamaktır. Bu şekilde sağlanan denge tamamen doğal olduğu için, yan etkisi söz konusu değildir. Oysa dışardan alınan ilaçların birçok yan etkileri olduğu bilinmektedir.

Sonuç

Vücudumuzdaki biyoenerji dengesini düzeltebilir, yıllardır içimizde birikmiş olan sinir, öfke, korku, takıntı, üzüntü vb. Duyguları zararsız hale getirebiliriz. Kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmamız (dengesiz beslenme, sigara, alkol, ilaç.); toksinlerimizden arınmamız (hücresel yaşlanma, enfeksiyon, tümör, polip, ödem, cellülit) yine biyoenerjimizin dengede olmasıyla mümkündür. Aynı şekilde bağışıklık sistemimizin en üst düzeyde olması bu sayede gerçekleşmektedir.

Biyoenerji dengemizin en az 6 aylık aralıklarla ölçülerek değerlendirilmesi, koruyucu hekimlik açısından büyük önem taşımaktadır.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Şifa ALLAH 'tandır, 15.08.2017, 18:55 (UTC):
kardeş " ben bioenerjiciyim" falan filan diyenlere kapılma, sen ALLAH a sığın şifanı Kuranı Kerim ile ALLAH 'tan iste
Hacıyım hocayım, cinlerim var yok hüddamlarım var bilmem ne diyenlerden uzak dur.

Yorumu gönderen: tamer, 20.08.2015, 13:53 (UTC):
kenan boyrazı tavsiye ederim.

Yorumu gönderen: atilla öztürk, 01.10.2014, 07:43 (UTC):
bu anlattığınız ased bir tür bioenerji tedavi yöntemimi?

ben 2 yıldır sol hemipleji hastasıyım
bana çeşitli bioenerjistler önerdiler mehmet yaslan, kenan boyraz, erol konuk vb. ama inanmadoığım için denemedim hiç gitmeliyim acaba?

bilgi verirseniz çok sevinirim

saygılar,
atilla öztürk
üsküdar istanbul
gsm:0532 367 22 28Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56744685 ziyaretçi (144632894 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)