Altin Oran ve Kabe Mucizesi
 

Altın Oran ve Kabe Mucizesi

Birazdan Kutsal Mekke şehrinde binlerce yıldır gizli kalmış akıl almaz sırların bilimsel kanıtlarıyla ortaya çıkışına şahit olacaksınız. Mekke, Milyarlarca Müslümana secde yönü, toplanma yeri ve İslam'ın kutsal merkezi olarak bildirilmiştir. Gücü yeten Her Müslümana Kabe, Müzdelife ve Arafat Dağı'nı kapsayan bir yolculuğa çıkarak Kutsal şehre gelmesi farz kılınmıştır.

Fi sabiti- 1,618, matematikteki üstün tasarım sayısı. Kalp atışlarımızda, DNA' sarmallarının en ve boy oranında, kainatın dodecehadron adı verilen özel tasarımında, bitkilerin filotaksi denen yaprak dizilim kurallarında, kar tanesi kristallerinde, pek çok galaksinin spiral yapısında ve sayısız yerde Yaratıcı hep aynı muhteşem sayıyı kullanmıştı. Altın oran sayısı yani 1,618...

altın oran, mimari
Mimaride altın oran.
altın oran, mısır piramitleri
Altın oran ve Mısır piramitleri.

Pek çok ünlü mimari yapıda olduğu gibi Mısır Piramitleri'nin tasarımında dahi bu oranın kullanıldığı görülmektedir. Ünlü astronom Kepler, bu sayı için büyük bir hazine ifadesini kullanmıştı. Yüzlerce yıldır pek çok ünlü ressam, mühendis ve mimar Leonardo da Vinci gibi neredeyse tüm eserlerinde bu oranı kullanıyorlardı.

Estetik uzmanı Dr Steven Markout, 25 yıl süren araştırmasında DNA'mıza dahi işlenmiş bu orana göre yaratılmış insan yüzleri ve bedenlerini istisnasız tüm insanların güzel bulduğunu yaptığı büyük bir deneyle ispatladı. Bir şekli tanımlayan temel ölçülerin birbirine oranının 1,618 i vermesi onu altın oran'a yani kusursuz tasarıma uygun hale getiriyordu.

altın oran, golden ratio, Mekke, Mecca, Makkah
Altın oran ve Mekke 1.

Peki Ya Dünyamızın Altın Oran Noktası Nerededir?

Mekke şehrinin kuzey kutup noktasına olan uzaklığı ile güney kutup noktasına olan uzaklığının oranı tam olarak 1,618 yani altın orandır. Ayrıca Mekke şehrinin Güney kutup noktasına olan uzaklığı ile iki kutup arasındaki uzaklığın birbirine oranı yine 1,618'dir.

Mucize bununla bitmez; tüm insanlığın ortak yer belirleme dili haline gelmiş enlem boylam haritasına göre de Dünyanın Altın Oran noktası Mekke şehrindedir.

altın oran, golden ratio, Mekke, Mecca, Makkah
Altın oran ve Mekke 2.

Mekke'den günleri değiştiği ve gün dönümü çizgisi olarak belirtilen sınıra olan doğu uzaklığı ile batı uzaklığının birbirine oranı da yine 1,618'dir. Ayrıca Mekke'nin gündönümü çizgisine batı yönlü uzaklığının, dünyanın o enlemdeki çevre uzunluğuna oranı da şekilde görüldüğü gibi yine şaşırtıcı şekilde Altın oran yani 1,618 sayısını verir. Tüm harita sistemlerindeki birkaç km olan ufak farklara rağmen Altın Oran noktası Mekke şehrinden asla dışarı çıkmaz ve Kabe'yi içine alan Kutsal Bölge dairesinde kalır.

Evinizde Google Earth programı'nın cetvel özelliğini kullanarak dünyadaki herhangi iki nokta arasındaki uzaklığı oldukça hassas şekilde kolayca keşfedebilir, dilerseniz enlem ve boylam koordinatları yoluyla hesaplayarak ya da basit bir hesap makinesi ile verilen oranların doğruluğunu evinizde dahi test edebilirsiniz. Görüntülerde önce Mekke şehrine sonra Kuzey Kutup noktasına başlangıç ve bitiş noktalarını nasıl yerleştirildiğini görüyorsunuz. Pozitif enlem ve boylam değerleri ile deniz yerine Karaya düşme açısından dünyanın tek altın Oran noktası Mekke şehri olabilmektedir.

Phi Matrix programı ise tabloların ve resimlerin altın oran noktasını göstermeye yarayan bir Amerikan programıdır. Dünya Enlem boylam haritasını derinliği hiç bitmeyen canlı bir tablo gibi düşünür ve bu programla açarsak Dünyanın Altın Oran noktasının Mekke şehri olarak belirlendiğini görürüz.

Mucizeler devam ediyor.

altın oran, golden ratio, Mekke, Mecca, Makkah
Kuran-ı Kerim'de içinde Mekke sözcüğünün geçtiği Al-i İmran 96 ayetindeki altın oran.

Mekke ayetinde Altın Oran Mucizesi

Kuran ı Kerîmde Mekke kelimesinin geçtiği ve orada tüm insanlığa iman verecek açık delillerin varlığından bahseden tek bir ayet vardır. Ali İmran Suresi 96. ayetinde Mekke şehri ile Altın oran arasındaki bağıntı Yüce yaratıcımız tarafından açıkça nakşedilmiştir. Bu ayetin tüm harf sayısı 47'dir. Harf sayılarının altın oranını aldığımızda Mekke kelimesinin işaret edildiğini görürüz. 47 / 1,618 = 29,0.

Ayet başından Mekke kelimesine kadar tam 29 harf vardır. Aynı dünya haritasındaki gibi. Eğer bir harf fazla ya da eksik olsa idi bu oran asla oluşmayacaktı. Hiçbir zorlama olmadan dünya üzerinde yaptığımız aynı işlemi yaptık ve harf sayılarının Mekke ve altın oranı işaret eden muhteşem uyumuna şahit olduk.

Tüm bu işaretler göstermektedir ki; dünyayı ve matematiği yaratan tasvir edilmesi imkansız muhteşem güç yani Tanrı ile Kabe'nin ve Kutsal Bölgenin yer belirleyicisi ile Kuran'ın yaratıcısı aynı ve tek Tanrıdır. O bu mucizelerle geleceği ve insanların ortak dillerini önceden bilerek onlara işaretler verdiğini tüm insanlığa hatırlatmaktadır.

Altın Oran, Mekke, Kabe ve Kuran arasındaki bağıntılarla ilgili keşifler her geçen gün bir yenisi eklenmektedir.

kabe, mekke, altın oran
Şekilde Leonardo pergeli olarak adlandırılan Altın oran pergeli ile yapılmış ölçümlerde Mekke şehrinin Arabistan'ın altın oran bölgesinde, Kabe'nin de Mekke şehrinin altın oran bölgesinde yer aldığını görüyoruz. Tüm bunların tesadüfen olabilmesi olasılık hesaplarına göre imkansızdır.
Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Ahmet T., 08.12.2017, 22:28 (UTC):
En alt kısımda, Leonardo Pergelinden bahsederken "şekilde" diye yazılmış.... Bu sayfada şekil falan göremedim

Yorumu gönderen: seaq, 02.10.2017, 18:01 (UTC):
kim kalkıp ölçtü hiçbirimiz. sadece okuyup inanmayı seçtik. tüm diğer dindarlar gibi. ha bide Allahuekber deyip rahatladık.

Yorumu gönderen: BARAN, 29.04.2017, 18:31 (UTC):
Allah'ım hepimizi tüm kötülüklerden koru yarabbim hepimize doğru yolu göster kaldıramayacağımız yükü yükleme yarabbim kimseye acı keder gösterme inşallah herkes mutlu olur herkesin yüzü güler Allah'ım ailemizi ,yakınlarımızı başımızdan eksik etme hepimize yardım et hep yanımızda ol Allah'ım seni çok seviyorum sen her şeyin en hayırlısını bilirsin ALLAH'IM

Yorumu gönderen: zeynep, 03.03.2016, 16:28 (UTC):
dünya elips değildir geoittir bilgiPitt

Yorumu gönderen: müslim, 16.11.2015, 14:23 (UTC):
BAKIN KABENİN ALTIN ORAN OLMADIĞINI SÖYLİYOSUNUZDA PEKİ KURANDAKİ DİYER MUCİZLEREDE Mİ İNANMIYORSUNUZ BİRAZCIK KURANIN TELFUZUNU OKUSAYDINIDA ONDAN SONRA MESAJ ATSAYDINIZ

Yorumu gönderen: belaliboy01, 13.05.2015, 08:00 (UTC):
ALLAHU EKBER

Yorumu gönderen: aydın, 09.04.2015, 15:38 (UTC):
hepsi yalan

Yorumu gönderen: bilgiPitt, 27.03.2015, 19:58 (UTC):
Büyük Yaratıcımız ALLAH TEALA herşeyi bir uyum içerisinde yaratmıştır. Bence dünyanın neresinden bakarsak bakalım altın oran KABE yi verir. (DÜNYA YUVARLAK DEĞİLDİR TEPSİ DE DEĞİLDİR) Elipstir..

Yorumu gönderen: Allah, 28.02.2015, 19:02 (UTC):
Mekkinin altın oranı nasıl bulunduysa aynı yöntemle mısır başkenti kahire çıkıyor 1,618 durun daha bitmedi new york bile altın oran çıkıyor hatta israil bile altın oran çıkıyor. Bu saçmalıklara inanmayınız. Dünya yuvarlak olduğu için çoğu şehirde bu oranı belli yerleri referans alarak bulmak mümkündür

Yorumu gönderen: ayaz, 26.12.2014, 21:27 (UTC):
Bölgenin yer belirleyicisi ile Kuran'ın yaratıcısı aynı ve tek Tanrıdır

burada Kur an ın yaratıldığını yazmışsın.
haşa neüzü billah
Kur an Allah kelamıdır
asla yaratılmış değildir
Kur an mahluk değildir

Yorumu gönderen: orhan, 31.03.2014, 15:19 (UTC):
ne güzel söyledi cevahir kardeşim belki sahabe olamadık ama bu gerçekleri ve daha fazlasını görmek bize nasip oldu kardeşlerim insanlarımızı arştırmaya itecek onların arştırma heveslerini tetikleyecek şeyler yapmalıyız allahın hikmetlerini günbegün araştırma aşkını en azından ailemize aşılamaya çalışmalıyız fikrindeyim...
allaha emanet olunuz.

Yorumu gönderen: cevahir, 18.11.2013, 00:21 (UTC):
Sübhanallah (Resullullah Efendimiz demiş ya "Dünya yaşlandıkça Kuran'ı Kerim gençleşecek" die. Şimdi bakıyoruzda bilimsel gerçeklerde bir bir Kuran'ı Kerim tarafından 1400 yıl önce işaret edilmiş. O zaman teleskopmu vardı? mikroskopmu vardı?
Allah'a binlerce şükür ve hamd olsunki şanslıyız . Bu gerçeklerin ortaya çıktığı günlerde yaşıyoruz . Sahabe olamadık belki yaşayamadık Efendimizle ama iman edersek Efendimizin kardeşi olabiliriz . Kendisi böyle buyurmuş

Yorumu gönderen: isyus, 22.10.2010, 06:11 (UTC):
Allah-u Ekber.

Yorumu gönderen: orhan, 30.09.2010, 21:39 (UTC):
tövbe kapısının kapanacağı zamana mı geldik?..

Yorumu gönderen: Korhan Demir, 11.06.2010, 08:03 (UTC):
Adam okumaz, yazmaz, elin adamı gider altın oran sayısını bulur. Bu bizimki sevindirik olur. Bir gerçek var ki, el alem araştıra araştıra müslüman olacak, bizim sevindirikler de, araştırmadıkları için batıla dönecekler. Daha Kur'anı bile okumaktan aciz adamlar bunlar... Yazık ki ne yazık!..

Yorumu gönderen: ahmet kılıç-görele-giresun, 19.10.2009, 21:17 (UTC):
bunları tv de anlatınız ki bizim cahil bırakılan insanımız titreyip kendine döönsün ve düşünsünBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56450004 ziyaretçi (143846985 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)