Anana Papirüsü
 
Anana Papirüsü

Anana Papirüsü

"Ey insanoğlu; bu parşömende yazılı olanları iyi oku. Oku; burada var olmadığın günleri bulacaksın, eğer tanrıların bahşettiği bilgeliğe sahipsen.

Oku çocuğum; çok uzaklardan sana henüz ulasan geçmişin ve geleceğin sırlarını oku.

İnsanoğlu ebediyetten bu güne; sadece burada yaşamadı; birçok yerde, birçok zamanda, birçok dünyada yaşadı; her birinin arasında karanlıklar perdesi vardı;

Ve simdi kapılar açılacak ve başlangıçtan beri varolan tüm karanlık tüneller aydınlanıp, görünecekler; inancımız bize sonsuz yaşamı öğretti; simdi ebediyeti, sonun ve başlangıcın olmadığım anladık; Bu bir sonsuz daire. Bu nedenle; çember yasasına göre; eğer bir tek şey doğruysa öteki her şey doğrudur; öyle ki; bizler daima yaşadık. Yaratıcı, insanoğlunun gözlerine birçok yüzünü, çeşitli ahitlerle gösterdi; aslında O birdir; O istedi ki; tek bir tanrı olarak bilinsin; çünkü henüz her şey yanlıştı, her şeyin doğru olması için.

Özümüz; ki o bizim ruhsal benimizdir; kendisin! bize çeşitli yollarla gösterir. Bilginin perdesi sonsuzluktan gelir ve bu perde herkeste gizlidir; mucizelerin.gücü ile bize gerçeğin bir an için görünmesi özellikle yapılanmıştır. Mısırlılar arasında bilinen kara böcek tanrı değildir, sadece onun sembolüdür.

Çünkü o böcek ayaklarıyla çamurları yuvarlar ve yumurtalarını yaptığı topların içine koyar; aynen Yaratıcı'nın dünyaları yuvarlayıp üzerine yaşamı koyduğu gibi.

Bütün tanrılar; bir olarak sevgi ödülünü dünyaya verdiler hiçbir kesinti, duraklama olmaksızın. Inançlar bize açıkça öğretti, belki sizlere de; yasam ölümle son bulmuyor ve bilin ki, sevgi tüm yaşamın ruhudur. Sonsuzluk boyunca sürdürülmelidir. Görünmeyen zamanların kudreti, ruhların tümünü bağlayacak; dünya öldüğünde; sona gelindiğinde ve bu arada bütün ayrı geçmişler onlara açıklanmış olacak."

ANANA;

Firavun Leti 11'nin Başyazmanı ve arkadaşı
M.Ö. 3500

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Ayşe , 15.04.2018, 12:32 (UTC):
James Churchward in Kayıp Kıta Mu kitabını okurken tablete rastladım. Kitapta kara böcek bok böceği olarak geçiyor. Mevzu sanıldığından çok daha derin.

Yorumu gönderen: kaganoglu, 01.11.2010, 09:31 (UTC):
papirüsün genelinde hakim olan, mumyalama ve oda mezarlar,piramitler ve labirentlerin de amacının dayandığı gibi ahiret inancını gösteriyor. Henünüz yuvarlak 4bin yıl sonra İslamiyet'in doğacak olmasına rağmen, kısmi gerçeklere bir takım düşüncelerle ulaşılmış. Son cümlede geçen "ve bu arada bütün ayrı geçmişler onlara açıklanmış olacak" da , bütün hayatımızın bize gösterilerek sorguya çekileceğimiz gerçeğini m.ö. 3500'de ortaya koymaktadır ki bu zaten Kur'an-ı Kerim ile bizlere kesin olarak bildirilmiştir.. Emeğiniz için teşekkürler.

Yorumu gönderen: betty, 13.09.2010, 10:41 (UTC):
içerik ani papirüsü ile aynı......Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468714 ziyaretçi (143902791 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)