Anjikuni Gölü Gizemi
 
Anjikuni Gölü, Anjikuni Lake

Anjikuni Gölü Gizemi

Kategori: Paranormal Olaylar

Tarih boyunca kitlesel olarak insanların kaybolması sıklıkla yaşanılan bir durumdur. İnsanların neden kayboldukları ve nerede oldukları konusunda hiçbir iz bulunamamıştır. Üzerinde çok araştırma yapılan ve bulunamayan bu insanlar hep soru işareti olarak aklımızda kalacaklardır.

Bir balıkçı köyü olan Anjikuni gölü etrafına yerleşen yaklaşık 2000 kişi, 1930 yılının Kasım ayında kayboldular. Joe Labelle isimli Kanadalı bir avcı, köye uğradığında kimseyi bulamayınca ortaya çıkan bu olay çok şaşırtıcıdır. Yiyecekler, silahlar hatta tüm kıyafetler yerindeydi. Kanada Kraliyet Atlı Polisi, birkaç gün önce gökyüzünde garip ışıklı nesneler görmüş ve rapor etmişti. Bugüne kadar ne olduğu asla bilinemedi ve ispatlanamadı.[1][2]

Anjikuni Gölü'nün içeriği sadece bazı insanların kaybolmasıyla bitmiyor, bazı şeyleri bir sonraki seviyeye taşımaya karar vermiş ve olayı, bir şehri tamamen ortadan kaldırmayla geliştirmiş. Bunların hepsi, Joe Labelle avcı gece için sığınak ararken gerçekleşti. Labelle, nüfusu kime inandığına bağlı olarak 30’dan 2000’e kadar değişen Inuit şehriyle bağlantılıydı. Yolunda giderken çok ürkütücü bir manzarayla karşılaştı: Köylüler hiçbir yerde yoktu! Fakat diğer her şey, yiyecekler ve tüfekler geride bırakılmıştı.

Olayın aslında ne oldu? Yok oluş hakkında, uzaylılar, hayaletler ve hatta vampirler ile ilgili farklı teoriler var. RCMP, kendi sitesinde bu hikayeyi bir şehir efsanesi olarak kabul etmeyi reddetti, fakat hem bir sürü versiyonuyla hem de yıllardır etrafta söylenmesinden dolayı, bir şehir efsanesi olmadığına inanmak zor. Bu arada, olayın sorumlusunun vampirler olmadığından emin olabiliriz.[3]

Google Maps'taki Konumu

Kaynaklar

[1] http://www.mailce.com/kaybolan-kitleler.html
[2] http://mysteriousuniverse.org/2011/07/village-of-the-dead-the-anjikuni-mystery/
[3] https://www.youtube.com/watch?v=ACj6aEEVERc

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Onder, 09.08.2016, 08:15 (UTC):
Onikakushi olmuşlar. Cin kabilesinin bulunduğu bir yerse yerlerini korumak için bütün insanları gölün dibine çekip boğmuş olabilirler. Bence gölde iyice araştırma yapılmalı.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 54795289 ziyaretçi (139641326 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)