Arkeolojide Dünyadisi Ziyaretcilerin Izleri
 
arkeolojide, dünya, dışı, izleri, ziyaretçilerin

Arkeolojide dünya dışı Ziyaretçilerin İzleri

Gezegenimizde çözülemeyen sırlar bizleri hep insanlığın henüz aydınlatılamamış o karanlık geçmişine götürüyor. Biz insanlık olarak aya gittik, atom bombasını (ne faydası varsa) yaptık, genetik olarak canlıları değiştirebiliyoruz, DNA'nın şifresini çözüyoruz, yakında Mars'a gitmeyi planlıyoruz ancak tarihimizin büyük bir bölümünü açıklayamıyoruz. Açıklayabildiğimizin ne kadarı gerçek tarihimiz orasını da ancak Allah bilir.

20 yüzyıldan itibaren materyalist akımın etkisinde iyice kalan klasik bilim başka başka insanlık tarihi yazıyor olabilir mi?Karşımıza çıkan heykeller, resimler, yapılar, yazılı eserler bu doğrultuda bizlerdeki kafa karışıklığını iyice arttırıyor. Duyguları, düşünceleri, gördüklerini anlatmanın en güzel ve kalıcı şekli sanattır. Eğer uzak geçmişimizde yazılan mitler gerçek olayları yansıtıyorsa (Mahabbarata destanı gibi atom savaşlarından ve uçan araçlardan detaylarıyla bahsedenler mesela) at gözlüklerimizden sıyrılıp gördüklerimiz hakkında cesaretle ve açık görüşlülükle düşünmeliyiz. Dünya dışı bir zekanın etkileri yalnızca geçmişimizde gömülü kalmamıştır. Geleceğimizde de onlara rastlamayacağımız ne malum? Eğer bu gerçekleşirse dünya insanı olarak buna hazırlıklı olmamız gerekmez mi?

Bu düşünceden yola çıkarak sizlere orijinal bir yazı dizisi hazırlamaya karar verdik. Bu dizimizde gezegenimizdeki dünya dışı bir kültürün mirasını taşıyan günümüzde görebileceğimiz eserleri bilgiler ve resimler eşliğinde sizlere sunacağız. Eminiz her konu sonunda kafanızda bir soru işareti belirecektir. Gerçeği de ancak bu soruları cesaretle sorarak ve cevaplarını arayarak bulabiliriz.

Yazı dizimiz 5 farklı bölümden oluşuyor. Her bölümde, bu bölümle ilgili olarak bir çok esrarengiz buluntuya yer veriyoruz. Mümkün olduğu kadar çok resimle konuları destekliyoruz.

Bölümler

  1. YERDEKİ VE KAYALARDAKİ ŞEKİLLER

  2. TOPRAKTAKİ GİZEMLİ OLUŞUMLAR VE ÇİZİMLER

  3. HEYKELLER VE SANAT ESERLERİ

  4. DİKİTLER VE DÜNYA DIŞI İZLER

  5. YAPI SANATINDA DÜNYA DIŞI İZLER

Üstteki belirtilen makaleleri www.ufonet.be/UFOLAR/uzayliizleri/baslik.htm adresinden okuyabilirsiniz.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56075580 ziyaretçi (142857230 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)