Ars ve Kader
 
string theory, sicim teorisi

Arş ve Kader

Abdurrahman Yördem

Arş evreninde bulunanlardan ARŞ, TAŞIYICILAR, ARŞ MELEKLERİ ve LEVH-İ MAHFUZ kelimelerini anlatmaya devam edeceğim.

“Yaratılış nasıl başladı?”, “Arş nasıl oluştu?”, “Arş’ın melekleri”, “Arş ve Levh-i Mahfuz aralarındaki irtibat nasıldır?”, “Rabbimizin yaratış ve yaratılanlar ile ilgili işleyiş sistemi ne şekilde olur?” gibi bazı sorulara Kurân-ı Kerîm ayetlerinin bugünkü yorumları ile cevap vermeye çalışacağım. Ancak yine ifade edeyim; bunlar, kesin bilgiler olmayıp gerçeği her zamanki gibi Allah (cc) en iyisini bilir.

Bugün halen “Arş Evreni”, bilimin gündeminde bulunmamaktadır. Bilim, “paralel evren” gibi teoriler ile yaratıcısız evrenler modeli oluşturmaya gayret eder. İslam âlimleri de bu konuda bundan bin yıl önce yapılan yorumların peşindedirler. Bu konuda yeni bazı düşünceler oluşması için haddimi aşarak düşündüklerimi yazmaya çalıştım.

kün feyekün

Yaratılış

Yuhanna İncili’nin ilk bölümü, şöyle başlar:

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ Λόγος, καὶ ὁ Λόγος ἦν πρὸς τὸν Θεόν, καὶ Θεὸς ἦν ὁ Λόγος

“Başlangıçta Söz vardı. Söz Tanrı’ydı.” (Yuhanna 1:1)

Kurân-ı Kerîm’in birçok ayetinde “KÜN / OL” (كُنْ) kelimesi geçer:

بَد۪يعُ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِۜ وَاِذَا قَضٰٓى اَمْرًا فَاِنَّمَا يَقُولُ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ

“Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse, ona yalnızca ‘OL’ der, o da hemen oluverir.” (Bakara 117)

İlk yaratılış; OL EMRİ... Yani İLAHİ SES.... KADER’in yazılımının içinde bulunduğu İlahi Sesin titreşimleri... Kaderin başlaması ile Allah’ın sona ermesini emrettiği zamana kadar sürecek İLAHİ SESİN TİTREŞİMİ... Her şeyin yaratılması ile ilgili kodların yüklendiği TİTREŞİM...

İlk yaratılış, Arş’ın yaratılması, Arş Evreninin yaratılması, evrenimizin her anki değişimleri ile yaratılması, evrenimizin dönüşeceği Ahiret evrenin yaratılması, Cennet ve Cehennem. Allah’ın (cc) takdir edeceği süreye kadar ebedilik.... Hepsi bu İLAHİ SESİN TİTREŞİMİ... OL EMRİ...

OL EMRİ’nin İLAHİ SESİN TİTREŞİMİ’nin İçeriğinde Ne Var?

“O, yaratan, yoktan var eden, şekil veren Allah’tır. Güzel isimler O’nundur. Göklerdeki ve yerdeki her şey O’nu tesbih eder. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.” (Haşr suresi 24)

Bu ayeti okuduğum zaman hep şunu düşünmüşümdür: Yer, gök yaratılan ne varsa sanki Allah’ın isimlerinin titreşimi ile oluşmuş ve karakterini bu şekilde almış. Hani bilim diyor ya! SİCİMLER. Yani TİTREŞİMLER. İşte bunun gibi. Bilim, bir teori gerçekleştirmiş. Sanki Allah’ın (cc) yaratılış formatını bilmeden bulmuş.

binary

İşte OL EMRİ’nin / İLAHİ SESİN TİTREŞİMİ’nin içeriğinde; Allah’ın (cc) bildiğimiz ve bilmediğimiz isimlerinin titreşimlerinin çeşitli varyasyonlarla bir araya gelmeleri tüm yaratılanların yapısının, özelliğinin KOD’larını oluşturmakta... Yani sizin 0 ve 1 ile yaptığınız yazılım/kodlama ile oluşturduğunuz teknolojinin çok ötesinde Allah’ın (cc) sayısını bilemediğimiz isimleri ile yapılan ilahi yazılım/kodlama...

Bir örnekle anlatmaya çalışayım. Allah’ın yaratmış olduğu üç ana renk olan sarı, kırmızı ve mavi renklerin belli oranda karışmaları ile oluşan 16.000.000 yakın renkler gibi. İSİMLER’in de birleşimi ile oluşan tüm varlıklar. Üstelik her an değişim içinde. Bütün bunlar İLAHİ YAZILIM’ın bize görüntüleri. Bizler de bu yazılım ile varız.

Şimdi yine ARŞ’a dönelim. İşte İLAHİ SESİN TİTREŞİMİ’nin kodları ile yazılan KADER’i barındıran VERİ MERKEZİ. Rahman isminin tecellisi ile uygulanan, Rab isminin tecellisi ile yönetilen, kontrol edilen VERİ MERKEZİ.

اِنَّ رَبَّكُمُ اللّٰهُ الَّذ۪ي خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ ف۪ي سِتَّةِ اَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوٰى عَلَى الْعَرْشِ يُدَبِّرُ الْاَمْرَۜ مَا مِنْ شَف۪يعٍ اِلَّا مِنْ بَعْدِ اِذْنِه۪ۜ ذٰلِكُمُ اللّٰهُ رَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُۜ اَفَلَا تَذَكَّرُونَ

“Şüphesiz sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden, işleri evirip-çeviren Allah’tır. Onun izni olmadıktan sonra, hiç kimse şefaatçi olamaz. İşte Rabbiniz olan Allah budur, öyleyse O’na kulluk edin. Yine de öğüt alıp düşünmeyecek misiniz?” (Yunus 3)

اَلَّذ۪ي خَلَقَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا ف۪ي سِتَّةِ اَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوٰى عَلَى الْعَرْشِۚۛ اَلرَّحْمٰنُ فَسْـَٔلْ بِه۪ خَب۪يرًا

“O, gökleri ve yeri ve ikisinin arasındakileri altı günde yaratan ve sonra arşa istiva edendir. Rahmandır. Bunu (bundan) haberi olana sor.” (Furkan 59)

الرَّحْمَنُ عَلَى الْعَرْشِ اسْتَوَى

“Rahman (olan Allah) arşa istiva etmiştir.” (Ta-Ha 5)

Rahman; Bütün yaratıklara rızıklarını veren, her an bütün mahlûkat hakkında hayır ve rahmet irade buyuran, bütün mahlûkatına sayısız nimetler veren. Nizam ve adalet sâhibi. (Allah)

Allah; Rahman ve Rab isimleri ile Arş’a istiva etmiş. Rahman isminin anlamına baktığınızda yaratılanların tümünün oluşumu ve devamlılığı; Allah’ın bu isminin enerjisi ile oluşmakta. Yani, ARŞ; YARATILIŞIN VERİ MERKEZİ olarak görev yapmaktadır.

Arş’taki yaratılış kodları, ışık hızının 18.000.000 katı hızla çevresindeki melekler tarafından taşınmakta ve LEVH-İ MAHFUZ’a iletilmektedir. LEVH-İ MAHFUZ; evrenimizin her noktasına ulaşabilen bir “UYDU” niteliğindedir. Buraya taşınan YARATILIŞ KODLARI, evrenimizde görevli melekler tarafından ışık hızının 365.000 katı hızla evrenimizde bulunan PİKSELLERE taşınır ve evren, madde ve enerji yapısıyla görünür hale gelir.

piksel, pixel
Bilgisayar ekranımızdaki pikseller.

PİKSELLER! Bu da nereden çıktı. Hani önümüzde bulunan bilgisayarlar, telefonlar, televizyonların ekranlarındaki görüntüleri sağlayan milyonlarca küçük ekranlar / piksellerin bize tüm görüntüyü sağladığı gibi; evrenimizin yapısını da oluşturan pikseller vardır.

Evrenimizin madde ve enerji yapısını oluşturan bu pikseller daha önce bilgisini vermiş olduğum İSİMLERİN TİTREŞİMİ / SİCİMLER’den oluşmakta. LEVH-İ MAHFUZ’dan gelen KOD’lara göre değişim göstermektedir.

İSİMLERİN TİTREŞİMİ / SİCİMLER; ilk patlama ile oluşan “OL” emrinin içinde bulunan sayılarını ancak Allah’ın (cc) bildiği varlıklardır. İlahi kodlardan meydana gelirler. Piksel olarak devamlı değişim gösterirler.

Sonuç olarak 21. yüzyıl bilimi ile Kurân-ı Kerîm ayetlerine getirdiğim yorumlarla İLAHİ YARATILIŞ VE İŞLEYİŞ FORMATININ kurgusunu oluşturmaya çalıştım. Amacım bu konu üzerinde uzmanların gerçeğe daha yakın sonuçlar elde etmelerinin bir kapısını aralamak. Yine de en iyisini Allah (cc) bilir.

Abdurrahman Yördem,
Ekim 2019.

Abdurrahman Yördem'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: abdurrahman yördem, 15.04.2020, 14:46 (UTC):
Zeki Kardeşim, sayıları "yedi kat yer" ve "mc2 nin sırrı" adlı yazılarımda bulabilirsin

Yorumu gönderen: Zeki Gül , 25.03.2020, 23:45 (UTC):
Mükemmel bir yorum getirmişsiniz sayılar nereden bulundu doğrumu bilmiyorum ama konu mükemmel

Yorumu gönderen: Muzaffer, 11.11.2019, 12:58 (UTC):
eyw hocam eline sağlık..Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56272369 ziyaretçi (143372110 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)