Astral Seyahat Deneyimleri 1
 
Astral Dünya

Astral Seyahat Deneyimleri, I

Aşağıda Dr. Melvin Morse ve Paul Perry'nin yazmış olduğu "Trasformed By The Light" (Ölüm Sonrası Deneyimler) [1] isimli kitaptan aldığım bir örneği aktarmak istiyorum ÖYD (ölüme yakın deneyimler) yaşayan bayan, olayla karşılaştığında 15 yaşındaydı. Mutfaktaki telefonla yabancı dil sınıfından bir oğlanla konuştuğu sırada telefon hatlarına yıldırım düşmüştü. Telefon kablosu, toprak hattına bağlı olmadığı için elektrik akımı telefon telinden geçerek genç kızı başından çarpmıştı. Deneyimi şöyle anlatmaktadır: [2]

"Zemindeki hat boyunca ilerleyen yıldırım, içimden geçmişti. Hattan elimdeki kulaklığa erişmiş, kulağımın içine girmiş, kulak zarımı patlatmış, işitme sinirimi yakmış, boynumdan aşağı doğru inmiş ve omzumdan dışarı çıkarak yaslanmakta olduğum radyatör dilimlerine geçerek evi terk etmiş. Annem evin içinde tüfek patlamasına benzer bir ses duyulduğunu ve çarpmanın şiddetiyle üç metre kadar savrulduğumu anlatmıştı. Beni buldukları zaman ahizeyi hala sıkı sıkı tutuyormuşum. Bütün bunları sonradan öğrendim; çünkü o sırada bunların bilincinde değildim. Kendimi aniden başka bir boyutta buldum. Bir tünelden geçtiğimi ya da buna benzer bir şey hatırlamıyorum. Fakat çok huzur verici bir duruma, gayet beyaz ve pırıl pırıl parlayan ışık görünümündeki bir yere aktarılmıştım. Normalde böyle bir ışıktan gözleriniz kamaşır, hatta ona bakamazsınız bile. Fakat içinde bulunduğum durumda ona bakılabiliyordum ve o, sükunet yayıyordu.

Kelimelere dökerek tanımlamak çok zor. Gün batımında, bulutların üzerinde uçan bir uçakta olmaya benzetilebilir. Fakat uçak yerine her tarafımdan kayıp giden bulutların ve kırmızı ışığın içindeydim ve ona dokunabiliyordum. Bunu tanımlamaya çalıştığımda yetersiz kaldığımı görüyorum.

Bu manzaraya had safhada bütünsel bir barış duygusu eşlik ediyordu. Çocukken mutsuz değildim, yani bu, o zamana kadar mutsuz ve huzursuz bir yaşantım olduğu şeklinde anlaşılmamalı. Ancak buradaki barış duygusu o güne kadar hiç tatmadığım bir şeydi.

Bedenim yoktu, fakat madde denilebilecek bir şeyin içindeydim. Eğer siz de orada olsaydınız ve bana dışarıdan bakıyor olsaydınız, jelatinden ince (süptil) yapıda bir kapsülün, ince uzun ilaç kapsüllerine benzeyen bir şeyin içinde olduğumu görebilirdiniz. Kapsülün beni denetleyen ya da sınırlayan bir yanı yoktu, fakat her nasıl oluyorsa o bir biçimde duyularımı içinde bulunduruyordu."Benliğim'onun içindeydi ve görme, işitme, koku alma duyularım da. Fakat bir bedenim yoktu ve olmamasına da aldırmıyordum.

Yani hiç önemli değildi. Orası sıcacık ve aşinaydı. Ölüm korkusunu tamamen giderdi. Bunun bir sonra gidilecek boyut olduğunu idrak ettim. Yaşantımla ilgili herhangi bir şeyi düşünme isteğim yoktu. Endişelerim yoktu. Orada çok mutluydum. Birden aşağı doğru çekiliyormuşum ve bedenime doğru savruluyor muşum gibi hissettim. Çok kızgındım. Daha önce hiç böyle şiddetli bir öfke duyduğumu hatırlamıyorum. Bu öfkeyle avaz avaz bağırıyordum; çünkü bulutların arasındaki o yere geri dönmek istiyordum! Hiçbir şey duyamıyordum; çünkü kulaklarımda yüksek seste bir çınlama vardı. Fakat köpeğim Sparky'nin beni yaladığını hissedebiliyordum. Collie cinsi köpekler yalnızca sizi buldukları ya da korktukları zaman böyle davranırlar. Annem beni o sırada buldu. Onun tahminine göre yıldırım çarpmasının üstünden dört ila altı dakika geçmiş olmalıydı." [2]

Siz de yaşadığınız deneyimleri iletişim formundan bize ulaştırabilirsiniz.

Kaynaklar

[1] Dr. Melvin Morse & Paul Perry, "Trasformed By The Light" (Ölüm Sonrası Deneyimler), Ege Meta Yayınları
[2] Nusret Sefa Yıldız, "Astral Seyahat Teknikleri", Meta Yayınları, İstanbul 2012, s. 32-34.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: sezgin, 09.11.2021, 10:49 (UTC):
ben bir kaç kez astral seyahat yada ona benzer durumlar yaşadım.
ilk kez bunu yaşadığında bir hastanede diş çektiriyordum. sıram geldi dişçiye girip dişimi çektirdim ve çıktım hiç bir sorunum ağrım falan yoktu hemen dişçinin önündeki banka oturdum reçetelere bakıyordum bundan sonrası şöle gelişti.hastaneye yeni giriyordum tam dişçinin olduğu kolidora girdim orada bayabi kalabalık ve endişeli konuşmalar la toplanan insanlar yerde birine bakıyorlardı bir kaçı yardım ediyordu yerde yatan kişiye. merakla aralarından geçerek yerde yatan kişiye doğu ılerledim ve yerde yatan kişinin ben olduğunu gördüm şok oldum resmen sonra kısa sürede şoku atlattım ve insanlara bağırmaya başladım açılın nefes alamıyor diye sonra çemberi genişlettim ve kendimi uyandırmaya çalıştım bir süre sonra iki beden resmen kayarak bir oldu ve gözümü açtıgımda ıkı kişi kollarıma girmiş sürükleyerek acile taşıyorlardı çok sinirliydim bırakın beni iyiyim diye bağırıyordum ama taşıyan kişiler kardeş durumun kötü bi baksınlar diyerek beni bırakmayıp acile götürdüler ve bi serum yedim hiç birşey olmamış gibi eve döndüm..

Yorumu gönderen: Erhan, 15.11.2016, 22:16 (UTC):
Astral bedenimi ayıramıyorum bedenemdşnden, kasılarak bendenin hava kalkıyo?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56433903 ziyaretçi (143795931 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)