Astralde Gidilen Yer Hakkinda
 
Astralde Gidilen Yer, Astral Mekan

Astralde Gidilen Yer Hakkında

Astral dünyanın adı Spadyum olarak belirtiliyor. Birçok sitede, bu boyuta girmenin ancak ölüm olayının tamamiyle gerçekleşmesi sonucu olduğu açıklanıyor. Spadyum, öldükten sonra gidilen yer olarak nitelendirilmiş.

Şöyle Belirtiliyor:

"Spadyumda, alevlerin ve zebanilerin yer aldığı bir cehennem ile hurilerin içki sunduğu, mensuplarının yan gelip yattığı bir cennet bulunmamaktadır. Ancak bunlara ya da başka şeylere inanarak yaşayan bir insan öldüğünde, inandığı ortam çevresini sarmaktadır. Rehber varlıkların ve yakınlarının telkinleri sonucunda, bu ortamı kendi zihninin yarattığını algılayarak uyanması -bilincine bağlı olarak- uzun bir süre almakta, kişi de evrim yolunda zaman kaybetmektedir."

Bir başka yerde de:

"İslam'da, ölümden kıyamet gününe kadar geçen süreçte bedenden ayrılmış ruhun bulunduğu hatta kabir azabı denilen sürecin de yaşandığı mekanın ezoterizmdeki karşılığı.

Denir ki; aydınlanmadan spatyoma gelmiş olan ruh, neler olduğunun ve olacağının farkında olmayacak; düşünce ile anında şekillenen o süptil ortamda, kendi korkularının şekillendirdiği çevresinde bir müddet korku içinde var olacak; ta ki bir rehber varlık onu oradan çekip alıncaya kadar."

Buradaki rehber varlık, Astralde Ruhsal Rehberler diye nitelendirilen şey midir? Ne tür bir rehberden bahsedilmektedir ve bu rehber kimdir, bizi Astral Ortamdan gerçekten de çekip alacak mıdır? Bu olay nasıl gerçekleşecektir ve sonucunda ne olacaktır?

Kısacası, edindiğim bilgilere göre, Astral Evren, ölümden sonra gidilen yer olarak tanımlanıyor. Reenkarnasyonda da ölüm olayı tekrarlanabilir olduğundan Astral Sehahat adı verilen bir kavram ortaya çıkıyormuş.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Arda , 14.11.2016, 04:01 (UTC):
Yok daga neler

Yorumu gönderen: GÖKHAN, 27.04.2016, 11:28 (UTC):
Reerkarnasyon kesinlikle yalandır. Bunu ünlü bir imam söylüyordu. Haşa buna inanan dinden çıkar kafir olur allah muhafazaBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56464730 ziyaretçi (143892475 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)