Atatürk Özel Kösesi
 
Atatürk, Gazi Mustafa Kemal, Özel Köşe

Atatürk Özel Köşesi

“Hürriyet ve istiklal benim karakterimdir.” (Mustafa Kemal Atatürk, 1921)

Atatürk

Bu Kategorideki Bazı Makaleler

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: elif, 22.04.2017, 07:46 (UTC):
ne kadar güzel bir site yapmışsınız emeğinize, yüreğinize sağlık çok ama çok beğendim sitenizi... Ulu Önderimin ve bu vatan için hiç düşünmeden canını ortaya koyan bütün şehitlerin, gazilerin mekanı cennet olsun Rabbim onlardan razı olsun

Yorumu gönderen: ömer, 06.04.2017, 12:17 (UTC):
arkadaşlar atatürk ün japonyaya kendi parasıyla cami yaptırdıgını bir asır sonra duyuyoruz .bu ne demek biliyormusunuz .rahmetli atatürk cami yaptırmiş japonyaya ve hiç bir şekilde bir yerde söylememiş biz japonyadan ögreniyoruz. bu anlamda oturun ve kendi imanınızı sorgulayın en büyük günahlardan birisi başkalarının imanını sorgulamaktır ONU ANCAK ALLAH BİLİR oturup okuyun ama tek taraflı degil cahil olmak en kolay yoldur bilmeden konuşmak ancak cahil işidir

Yorumu gönderen: Ahmet, 27.12.2016, 21:20 (UTC):
[Bera-yı malûmat size gönderildi.(Bilgi için size gönderildi)]

Büyük Doğu'nun yirmidokuzuncu sayısında; "Lozan'ın İçyüzü" diye yazılan makaleden:

İngiliz murahhas heyeti reisi Lord Gürzon, nihayet en manidar sözünü söyledi. Dedi ki:
"Türkiye İslâmî alâkasını ve İslâmı temsil rolünü kendi eliyle çözer ve atarsa, bizimle hulûs birliği etmiş olur ve Hristiyan dünyasının hürmet ve minnetini kazanır; biz de kendisine dilediğini veririz."

Lozan'da Türk murahhas heyeti başkanı bulunan ve henüz hakikî kasıdları anlayamayan İsmet Paşa, bir aralık bütün Hristiyan emellerinin Türkiye'yi mazisindeki ruh ve mukaddesatı kökünden ayırmak olduğunu sezdiği halde, şu gizli ivaz ve teminatı veriyor ve diyor ki:
"Eskiden beri kökleşmiş ve köhne engellerden (yani an'ane-i İslâmiyet'ten) kurtulmak hususunda besledikleri (yani İsmet'in beslediği) azmin, inkâr edilmez delilidir."

Harfi harfine iktibas ettiğimiz bu sözlerle, Türk başmurahhasının yani İsmet'in, eskiden kökleşmiş ve köhne olmuş engellerden kurtulmak hususunda Türk milletine beslediği kat'î azimle ne kasdettiğini ve bunu hangi maksad altında İslâmiyet düşmanlarına ivaz diye takdim ettiğini sormak lâzımdır.

Konferansın birinci defasında Türk başmurahhası, bizzât karar vermek vaziyetinde olmadığı ve büyüğüne, yani Mustafa Kemal'e bildirmek zorunda olduğu için, memlekete dönüyor; kendisini Haydarpaşa'dan Ankara'ya götüren tren ve devlet reisini (Mustafa Kemal) İzmir'den Ankara'ya götüren trenle Eskişehir'de buluşuyor. Bir arada ve başbaşa seyahat... Sonra Ankara gizli meclis toplantıları... Fakat esas mes'elelerde daima başbaşa. Mustafa Kemal ile İsmet beraber içtimaları ve karar: "Din öldürülecektir."

Lozan Konferansı'nın ikinci sahifesi: ...Artık herşey Türkiye hesabına çantada hazırdır. Yani dini terk ile herşey yapılacak. Yeni hizbin (Kemalizm ve İsmet hükûmeti) bundan böyle bu millette, İslâmiyet'i katletmek prensibiyle hareket etmekte, hasım dünyanın kumandanlarından, yani düşman ehl-i salib kumandanlarından, dini vurmakta daha hevesli olduğu ve örnekler vereceği ve bilhâssa hudud dışı değil de, hudud içi ve millî irade yaftası altında çalışacağı şübheden vârestedir.

Nihaî Vesika (Sonuçla alakalı belge)
Lozan Muahedesinden sonra, İngiltere Avam Kamarası'nda "Türkler'in istiklalini ne için tanıdınız?" diye yükselen itirazlara, Lord Gürzon'un verdiği cevab:

"İşte asıl bundan sonraki Türkler bir daha eski satvet ve şevketlerine kavuşamayacaklardır. Zira biz onları maneviyat ve ruh cephelerinden öldürmüş bulunuyoruz." Yani Mustafa Kemal ve İsmet'in verdikleri karar, Türk Milletini İslâmiyet ve din cihetinden öldürmek kararıdır.

Artık bunun üzerine herşey apaçık anlaşılıyor değil mi?..


Yorumu gönderen: Saliha , 12.12.2016, 22:57 (UTC):
Şimdiki hacı hocalar asilmiyor da ne oluyor Pedofili çıkıyor mesele din meselesi değildi ki şimdiki gibi ( ozaman da maksat din elden gidiyor yalani ile) ortalığı karıştırmak o yüzden de sözde hocalar doğru olarak asıldı elhamdülillah ve son olarak ne mutlu Türk'üm ve de elhamdülillah Atatürkçü bir müslümanim

Yorumu gönderen: Atatürk ne mi yaptı?, 21.09.2016, 14:04 (UTC):
Atatürk kafası kesilecek hocaların kafasını kesti,kapatılacak medreseleri kapattı...Askerlik yapmamak için medreselere sığınıp hiç bir din bilgisi olmadığı halde alimlik taslayıp halkı yanlış bilgilendiren hocaların kafasını kesti ve bağlı oldukları medreseleri kapattırdı.

Yorumu gönderen: gonca, 12.05.2016, 14:25 (UTC):
Ayıp size. Nankörlük.. Can Dündar denilen adamın "Mustafa" adlı filmine inanıp Atatürk'ü kötülemek! Can Dündar denilen adamın bir oyun içinde olduğunu, teröriste dönüştüğünü farketmiyor musunuz?

Ayrıca madem bunlara inanabiliyorsunuz, karıştırın bakalım eski kaynakları, hanginiz biliyor Atatürk'ün cephede orduyu komuta ederken namaz kıldığını, Kur-an okuduğunu? Bunlar eski kayıtlarda mevcut, bilenlerin imzasıyla. Ama gönlünüz neyi görmek istiyor aşikar, diğerleri sizin için doğru olamaz değil mi?

Allah'a binlerce kez şükürler olsun ibadetimi yapma gayreti içindeyim. Ve dua ediyorum ki, Atatürk'ün ruhu şad olsun! sizin gibi insanlar bile bu ülkede barınabiliyorsa bu onun sayesindedir. Ama biliyorum ki, o hesap günü geldiğinde yüce Allah'ın huzurunda, dinsizlikle suçladığınız o adama ve Allah'a hesap veremeyeceksiniz!

Her şeyden önce iyi bir insan olun! İster ibadetinizi yaparsınız, ister yapmazsınız o sizin bileceğiniz iş. Ama biraz vicdanlı olun, size bayrağı olan koca bir memleket bırakıldı. Bari bunun için teşekkür edin! Yaptığınız hem çok ayıp, hem de çok günahtır!

Yorumu gönderen: kuzey, 29.03.2016, 13:22 (UTC):
niye islam alimleri istiklal mahkemelerinde hiçten sebepler yüzünden asıldı. neden peygamberimizin (SAV)arapça olan dili değiştirilip yerine türkçe adı altında dünyanın en zor dili bu müslüman topraklarda dayatıldı. neden islami medreseler kapatıldı. bu nedenler saymakla bitmez siz sadece bana bunun 3 ünün cevabını verin.

Yorumu gönderen: Nisan, 09.03.2016, 15:17 (UTC):
Oncelikle bu guzel yaziniz icin size cok tesekkur ederim emeginize yureginize saglik,Ataturku dinsiz diyen yorumcular ulkemizde hala ezanlar okunuyorsa o Allahin izniyle Ataturk ve silah arkadaslari sayesinde oldu.Once sizler su tarikatlara bakin onlar islam dinine verilen en buyuk zarar .Insanlari kurani okuyup anlamaktan uzak tuttular siz anlamazsiniz sizin haddinize degil siz hocalarin size kurandan anlattiklarini dinleyin diyip sadece kendi sozlerini kurandanmis gibi empoze ettiler,neden cunku dinimizi anlamamiz islerine gelmedi seyhler ve yaltakcilari(sozum gercekten allaha inanlara degil) islam dinini bugunku haline getirenlerdir.Adamlar hasa nerdeyse Allahla konusuyolar peygamberimizle her an iletisimdeler bukadar sahtekar insanlara inanip pesinden giden cahil koyun surusude onlari peygamber gibi goruyor.Sizler Ataturke laf edeceginize su seyh diye taptiklariniza bakin beyinleri uckurlarinda calisiyor.Ataturk en azindan dinle Allahla kandirmamis milletini.Islamiyeti Ataturk degil batinin aptallastirip bize buyuk din adami diye gosterdigi sahtekar seyhler ge tarikatlardir.Iyice bi arastirin sahtekar seyhlerin sapkinliklarini okuyunda uyanin.bizleri yillardir kurandan uzak tutan sorma sorgulama kuran ayeti sorgulanmaz ne yapican anlamini bilipte o seni asar diyerek islam dinine zarar verdiler.Keske Ataturk sag olsaydida bizlere bukadar zarar veren cubbe ve sarikla goz boyayan cinlerin ve seytanin oyuncagi olup bizleri kurani anlamaktan uzak tutan sahsiyetsizleri dar agacinda sallasaydi.Kiyamet gununde Allaha nasil hesap vericekler Allahim biz senin adinla kandirdik ama gercrkte biz seytana tapiyorduk diye.

Yorumu gönderen: Binnur Holat, 26.01.2016, 18:33 (UTC):
Bütün dinler insan projesidir gokten inen göğe çıkan olmadığı gibi insanlar gerçekte sadece inanıyor görünmekte.... Kibirli ruhlarından başka taptıkları bir şey yok. Senaristte kendileri oyuncuda hayatları boyle akıp bitiveriyor

Yorumu gönderen: Allah uhekber, 24.12.2015, 17:37 (UTC):
:)'):(:(ne diyecegimi Bilemedim abone ol kahraman oyuncular

Yorumu gönderen: BAHADIR, 14.12.2015, 19:58 (UTC):
Lütfen, lütfen, lütfen. Tüm ön yargılardan uzak şekilde, bize yutturulan ve dayatılan ve tek doğruymuş gibi gösterilen sahte bilgileri bir an için bırakıp, önce Kuran’ı zinde bir kafayla okuyup anlamaya çalışalım.
O zaman göreceksiniz ki bize “ak” diye gösterip yutturdukları “zift gibi karanlık”; “kara” diye gösterdikleri, “ana sütü gibi ak hakikatlermiş”.

Yorumu gönderen: BAHADIR, 14.12.2015, 19:34 (UTC):
Can Dündar’ın MUSTAFA adlı filminde yer alan sesli video görüntüsü ile de sabittir ki aşağıdaki sözlerin sahibi Atatürk’tür: “Bizim devlet idaresinde ki ana programımız C H P programıdır, bunun kapsadığı prensipler idarede siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır, fakat bu prensipleri gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır, biz ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”
Hiçbir yoruma gerek kalmayacak kadar açık ve net bu sözler karşısında; Kur’an’a, Kur’an’ın getirdiği İslam’a, son Peygamber Hz. Muhammed (SAV)’e ve Kur’an’da açıklanan Allah (CC)’a inanan ve kendisine Müslüman denmesini isteyen bir kişinin ancak; “Le küm dinüküm veliyedin/sizin dininiz (ya da dinsizliğiniz) size, benim dinim bana” demekten başka seçeneği olamaz.
Adı “gizli ilimler” olan ve tam da yukarıda bahsi geçen ve kaynağı “gökten indiği sanılan kitapların dogmaları” diye adlandırılan ilimler olan bir sitedeki böyle bir sayfa ve böyle yorumlar, tam bir çelişki değil mi?
Birisi yazmış, “hipnoz altına girmiş Türkiyem uyan. Atatürk bize Allah’ın bir lütfu hem Müslümanım, hem laik”. Neresinden tutsan elinde kalıyor. Ama şurası gerçek ki gerçekten bizi hipnoz etmişler. Beyinlerimizi formatlamışlar. Aklımızla oynamış, bilinçaltımızı ele geçirip mankafa yapmışlar. Bunu da, bu sitede geçen pek çok yöntemi ve yolu kullandıkları aşikâr.

Yorumu gönderen: filiz, 05.12.2015, 20:41 (UTC):
Şu batıdan nefret eden kişiler; yakında Irak'ın Mısır'ın Suriye'nin yaşadıkları bizimde başımıza geldiğinde lütfen arap ülkelerine sığının. Diyorum lakin, eminim tercihiniz batıdan yana olacaktır. Neden: Çünkü orada demokrasi var, insan hakları var, rahat yaşam var, medeniyet var, adalet var.. Atatürk ve silah arkadaşları gibi millet için, vatan için savaşmayacağınız, kaçacağınız kesin çünkü. Öyle olmasaydı Atatürk'ü anlardınız !!

Yorumu gönderen: elif, 30.11.2015, 19:26 (UTC):
atatürk bizim canımız milli bayramları cşku ile kutlamalıyız

Yorumu gönderen: dffsdf, 09.11.2015, 17:49 (UTC):
ATATÜRK OLMADAN ÖNCE DE DİN ÖZGÜRLÜGÜ VARDI.VE O DAHA COK UZAKLASTIRDI DİNİMİZDEN. BİZLERİ MODERNLESME BAHANESİ ALTINDA BU YOLA SÜRÜKLEDİ.BATILASTIRDI.ATATÜRKTEN ÖNCEKİ MÜSLÜMAN İNSANLARIMIZ MI YOKSA SIMDIKI INSANLARIMIZ MI DAHA COK BAGLI DININE YADA TAM BİR MÜSLÜMAN OLARAK MI YASIYORUZ SU AN ? KİMSEYİ HİÇ BİR SECIMIYLE YARGILAYACAK DEGILIM SADECE ARADA BİR FARK OLDUGUNU ANLAMAK BU KADAR ZOR OLMAMALI DİYE DÜSÜNÜYORUM.

Yorumu gönderen: TEBRIZ TÜRKÜ, 29.10.2015, 20:54 (UTC):
ATATÜRK TÜRK MİLLETİNE GERÇEKDEN ATALIK YAPDI , MİLLETİNIN ELİNDEN TUTDU VE YÜRÜŞÜŞ ANLATDI.SONUNDA TÜRK MİLLETİNE ÖZGÜRLÜK HEDİYE VERDİ.DİN ÖZGÜRLÜYÜ ATATÜRKÜN EN BÜYÜK HEDİYESİ

Yorumu gönderen: shorty, 28.08.2015, 21:06 (UTC):
bir milletin benligini tencere kapagi gibi devirecen sonra ne mutlu turkum diyip aralara milliyetcilik tohumlari aticanki tam bolunsun vatan.unutmayin devlet-i aliyyenin cokusunu hazirlayan sey milliyetcilikti.farkinda degilmisiniz 90 senedir kavga bitmedi ulkede devam devam turk ataturk 6 sarttir atatirke iman


Yorumu gönderen: bende 'yazmıcam diyorum ama', 27.08.2015, 22:03 (UTC):
HER MİLLET GEÇMİŞİYLE GURUR DUYMALI EVET.BİZ İNGİLİZLERLE DEĞİL ONLARIN SÖMÜRGESİNDEKİ ANZAKLARLA SAVAŞTIK.MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KANINI DÖKTÜ.İNGİLİZLERİN BİZE OLAN OYUNLARINDAN BİR TANESİ.ANZAKLARIN YENİLECEĞİNİ BİLİYOLARDI BU YÜZDEN ONLARLA SAVAŞTIK VE PLANLARI ÜLKEYİ İÇTEN FETHETMEKTİ.ATATÜRKÜ KAHRAMAN GİBİ GÖSTERMEK ZATEN AMACTI.ÜLKEM TARAFINDAN SEVİLEN SAVASIN KAHRAMANI SEN NEDEN KAZANDIĞIN SAVAŞTA BİDAHA CUMHURİYET KURMA GEREĞİ DUYUYOSUN ÜLKE ZATEN ÖZGÜR SALDIRAN DIŞ GÜÇLER AYRI O AYRI.ŞAPKA KANUNUYLA KIYAFET DEĞİŞİKLİLİĞİYLE ÜLKEYİ BATILAŞTIRIYOSUN.HARF DEVRİMİ NEDEN YAPTIN MODERNLİK FALAN HİKAYE OSMANLI KİTAPLARINI OKUMAYALIM GEÇMİŞİMİZİ ÖĞRENMEYELİM DİYE.MİLLET NEYİN NE OLDUĞUNU ANLAMASIN.DİNDEN UZAKLASSIN.MEDRESE KAPATAN BİRİNİN İNANCI VAR YANİ ? OZAMAN NEDEN KAPATILDI ? EZAN NEDEN TÜRKÇEYE ÇEVRİLDİ.ARAPÇAYLA ZORUN NE.ALLAH IN YOLLAMIS OLDUGU HARFLERLE ZORUN NE.AMA HALK ANLAMADI İŞTE.SEVİLİYORDU.BU SEVİLME EGOSUYLA İLAHİ KİTAP YAZMAYA KALKITIGINI BILIYOR MUYDUNUZ?YOO.OKULLARDA FARKLI ANLATILIYOR.KENDİNİ PEYGAMBER OLARAK GÖRÜYORDU ARTIK HALKIN Bİ ARA MASKARASI OLMUSTU.DURUMU ÇAKAN Bİ KISIM İNSAN ZORBACI GÖSTERİLDİ.OSMANLIYI İSTEYENLER FALAN.SİZ DE UYUYUN DEVAM.BİZ ATATÜRKÜN DEĞİL HZ.MUHAMMEDİN ÇOCUKLARIYIZ!!!!BENDE BÖYLE BİR GEÇMİŞLE ÜLKEYİ UYUTAN DİNDEN ÇIKARAN ADAMLA GURUR DUYMUYORUM.ASIL GEÇMİŞİMİZ BU DEĞİL.OSMANLIYI İYİ ARAŞTIRIN.VE PKKYA DEĞİLDE ÜLKEYİ OSMANLILAŞTIRAN CAMİ YAPAN HİZMET VEREN İMAM HATİP AÇTIRAN R.T.E YE SESİ ÇIKAN İMANSIZLARA OY VERMEYİN VEREN ÖBÜR TARAFTA BUNUN HESABINI NASIL VERCEK ONU DÜŞÜNSÜZ.HAKSIZA SESİ ÇIKMAYAN DİLSİZ ŞEYTANDIR.

Yorumu gönderen: yazmıcam diyorum ama, 20.07.2015, 21:03 (UTC):
Arkadaşlar Atatürk ü sevmeyenlere şunu sorunuz ? Neden Atatürkü sevmiyorsunuz ? Sevmek yürekten gelir zorla sevgi olmaz

Atatürk ne yaptı size.
Bitmiş harap olan bir ülkeyi hayatını ortaya koyup Allah vergisi zekasıyla kurtardı.Aksi taktirde ingiliz sömürgesi fransız babacıkların zevki sefa yeri olacaktık.Belki işid tarafından başı kesilen masum insanların yerinde babalarınız veya çocuklarınız olacaktı.Eğitim diye birşey olmayacaktı.Osmanlı dönemimde okur yazarlık oranı % 10 du şimdi Atatürk sayesidnde % 90 .

Elhamdülillah müslümanım mı diyemiyorsun ?
Atatürk senin dininimi yasakladı ?
Atatürk yüzünden Kuran mı okuyamıyosun ?

Herşeyi yapabiliyorsun Atatürk sana özgürlük verdi seçme seçilme hakkı verdi.Atatürk hakkında yorum yapmadan önce Anıtkabire git ve Atatürkün okuduğu kitapları gör.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz.

Son olarak Atatürkü sadece gavurlar sevmez.Çünkü Atatürk sadece onlara zarar verdi.Her sarık takanı fes takanı müslüman sanmayın.ALLAH ın münafıklar için yazdığı Kuranı anlayacağınız dilde okuyun idrak edin. Kuranı kerimi okumadan müslümanım demeyin.

Yorumu gönderen: koyulhisarlımurat, 20.03.2015, 00:55 (UTC):
Atatürk 1881 yılında doğmuştur kesin ayını bilemiyoruz. Ne tuhaftır ki Atatürkün anneside bunun bilememektedir. Rivayetlere göre o devirde yeni doğumlar Kuranı Kerim lerin arka sayfasına yazılmaktadır. Fakat Zübeyde Hanımın Kuran-ı Keriminin ya yanması yada çalınması üzerine Atatürkün doğum tarihide kaybolmuş nedense Zübeyde Hanımda bu önemli doğum gününü hiç hatırlamamıştır. Bununla beraber doğum yerinin Selanik olduğuna dair şüphelerimiz var. Bize bu kanıya ulaştıran Atatürkün bilinenin aksine babasının Ali Rıza Efendi olmayıp çevresinde Mehmet Efendi olarak bilinen bir zata dayanmasından kaynaklanmaktadır. Halbuki Mehmet Efendinin Selanikte yaşadığına dair bir kanıt olmamasıda normaldir. Mehmet Efendinin hayatı konusunda elimizde net bir şey yok yanlız rivayetlere göre kendisinin osmanlıda ünlü bir paşa olduğu yönende bilgiler mevcut. İkincisi ise asıl isminin Abdulmehap olduğu mehmet olarak söylendiği yönündeki rivayettir. Doğrusunu bilemiyoruz. Rivayetlere göre Zübeyde Hanım sadece Mehmet Efendi ile evlenmiş Atatürk 9 aylıkken de babası rahmetli olmuştur. Rivayetlere göre ATATÜRKÜN gerçek ismi ABDULLAH tır. Zübeyde Hanım daha sonra gerçekten Ali Rıza Efendi ile evlenmişmidir? Bu soru bizce henüz cevaplandırılamamıştır. Ama kanımca Ali Rıza Efendi hayali bir kişiliktir… Çünkü Ali Rıza Efendi hakkında da ne hikmetse bir bilgi yoktur. Hatta Atatürkün şu an babası olarak bilinen Ali Rıza Efendinin resmine bakıp bu bizim pedere benzemiyor dediğini yazılan anılardan öğreniyoruz. Bizim kuvvetli kanımız şu Atatürk tabiki doğumundan sonra çocukluğunda babasının kim olduğunu annesine sormuştur. Annesininde ona gerekli biligileri verdiğine inanıyoruz. Fakat burada önemli olan bu bilgilerin kimseyle paylaşılmamasıdır. Çünkü kanımızca Sonuç olarak Atatürkün gerçek babasının kim olduğunu bildiğini, annesi ve sonraki aile bireyleri ile belkide arkadaşları da dahil olamak üzere bu gerçeği sır gibi sakladıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorumu gönderen: rise, 03.12.2014, 16:59 (UTC):
ataürkü ne severim nede küfrederim onu alçaltılar
küfredenler onu yükseltiler
kurtuluş savaşınız uyduruk
ınsan haklarınız uyduruk
laikliğiniz uyduruk
cumhuriyet anlayışınızda uyduruk
yalanlar üstüne kurulmuş bir devlet
nereye baksan harap nereye baksan viran
şapka giydirilince zeki olacağını şarap içince uyanık olacağını soyununca medeni olacağını sanan süper zekalılar
ruhunuzu satmayın aklınızı kiraya vermeyin kimsenin oyuncağı olmayın
ne mutlu türküm
yerine ne mutlu
insanım deyin
önce insan deyin yırtıp atın artık şu deli gömleğini

Yorumu gönderen: Divine Wind, 03.10.2014, 00:28 (UTC):
Gercekten Lider ve sevilen bir kisinin kanunlarla korunmasina gerek yok, Ataturk ise turkun atasi olarak bu millete zorla dayatildi. Turkun tarihi 90 yillik ise onceki liderler neydi, bekcibasimi?

Yorumu gönderen: diyar, 25.07.2014, 00:44 (UTC):
Allah turk minletini daha cok seviyor diyen denyo
Ne alaka (diyrbakir bir dunyadir gelde sevme)Yorumu gönderen: erdal, 04.11.2013, 15:46 (UTC):
Ne kadar cahil mesajcılarınız var ! İnsan okuyunca onlar adına mahçub oluyor. Huuu,hangi gezegende yaşıyorsunuz ?!

Yorumu gönderen: MURAT ÇELİK, 16.12.2010, 13:02 (UTC):
TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR

Yorumu gönderen: haydar, 02.11.2010, 13:54 (UTC):
atatürk sadece bir defa gelir onu gereği gibi sahiplenmeliyiz
ne mutlu türküm diyene

Yorumu gönderen: meliha, 31.10.2010, 16:07 (UTC):
ben atamı seviyorum

Yorumu gönderen: özge, 19.10.2010, 13:24 (UTC):
çok güzel

Yorumu gönderen: BOYRAZLI, 28.09.2010, 20:23 (UTC):
ATAKAN0311 TEŞEKKÜRLER..AĞZINA SAĞLIK

Yorumu gönderen: halime, 28.09.2010, 18:37 (UTC):
atatürkü hiç tanıyamadım!

Yorumu gönderen: fuzuli, 12.09.2010, 12:53 (UTC):
ne aşağılamak ne de çok yüceltmektir bence doğrusu.bir şeylerden kesin olarak bahsedebilmek için geçmişi anlamak gerekir önce.ve şu anki bir kısım insanın inandığı kemalizmle geçmişteki arasında dağlar kadar fark var...

Yorumu gönderen: atatürk düşmanı değilim,, 09.09.2010, 07:23 (UTC):
Beni atatürk düşmanı olark düşmeyin ama benim için insan olarak atatürk çok arkaplanda.Allah dostları ve peygamberler osmanlının saygın padişahları Hz.Muhammed s.a.v ve ashabı ve ümmeti dinini seven kimseler Allahu Tealanın rızasını kazanmış kişiler şehitler Allah yolunda savaşanlar benim için insan olarak öncelikli..(insan olaraktan kasıt:Burada sadece insanlardan bahsettim yoksa hepimiz için Allahu Teala ve melekleri ve kitapları önemlidir.)

Yorumu gönderen: Hamide, 27.07.2010, 01:38 (UTC):
Yüce Rabbim biz Türk Halkini ne kadar sevdigini ve bize bir lütufda bulundugunun bir göstergesidir Yüce Türk ATATÜRK. Hayatini, Canini ve tüm Gücünü sadece ve sadece Vatani icin feda etmis, söyledigi her sözünde Vatan sevgisini en azami sekilde ifade etmis, her yaptigi hem kendi ülkesinde, hem tüm dünyada takdir edilmis büyük bir hediyedir bize. Rabbime sonsuz sükürler olsun bugün bizim Devletimizin varolabilmesinde bize ATATÜRK'ü bahsettigi icin. Tarihimizde Vatan icin canini, gücünü feda etmis tüm Devlet Büyüklerimizi, Sehitlerimizi ve ATATÜRK'ümüzü saygi ve rahmetle aniyorum. Ruhlari sad olsun!

Yorumu gönderen: can, 06.07.2010, 10:36 (UTC):
atatürk ne sağcı ne solcuydu ne dinci nede dinsizdi. o yaşadığı dönemde herkes tek çatı altında toplandı. o öldükten sonra adnan menderes celal bayar partiden ayrıldı. yani şu an chhp atatürkün partisi değil. menderesinde bayarında nursininde ondan sonra insanlar ayrıldı kimse sahiplenmesin herkesin ortak değeridir o. kimse inide sahiplenmesin ben daha dindarım diye hava atmasın herkesin yeri ayrı hz muhammet peygamber atatürk onun yolunda giden bir mücahit. atatürke sadece kendini dindar gösteren münafıklar laf söyler

Yorumu gönderen: beyzammmmm, 07.04.2010, 13:26 (UTC):
£yyyy vatan gözyaşları dirsinnnn yetiştikkk işteee snleyim artık

Yorumu gönderen: CeYlAn, 17.03.2010, 14:29 (UTC):
ATATÜRK vatanın yılmaz rehberi,
ATATÜRK Türklüğün ölmez önderi.
ATATÜRK milletin en son lideri, ve bu gerçeği kimse değiştiremicek

Yorumu gönderen: arzu, 17.03.2010, 14:15 (UTC):
Atatürk Türk milletini kurtarmış ve bu vatanı bizlere emanet etmişti şimdi gelebilseydi ben bu vatanı size böylemi emanet ettim derdi bence

Yorumu gönderen: atakan0311, 16.03.2010, 21:54 (UTC):
...YORUMSUZ....
Bazı mesaj metinlerine baktımda... Ne acı.. Ne çok bilgisiz ilimsiz ve araştırmaktan yoksun olduğu halde bilmeden yorum yapan insanlar varmış... Atatürk'ü İslamın ve Türk Milletinin dışında tutmaya çalışan zavallılara sesleniyorum. Genel Kurmay yada Cumhurbaşkanlığı özel arşivlerine ulaşabilecek kadar azimli iseniz yada o kadar iddalı , gidin bi araştırın. Son nefesinde dahi Atatürk2ün ; Türk milletinin varlığındaki temelin İşlamiyet olduğunu ve asla vazgeçmemesi gerektiğini söyleyen zabıtları orjinal metinleri okuyun.. Ben okudum gördüm öğrendim...
Yüzyılın , asrın dehası ve devlet adamı olarak farklı milletlerin liderleri tarafından dahi kabullenilen, en zor zamanda içerisinde bulunduğu tüm olumsuz şartlara rağmen Türk Milletini kaldırıp benliğini hatırlatan ulu önder ulu insan Mustafa Kemal'e yönelik iddalarda bulunmadan önce , eğer O olmasa ingiliz , italyan yada adı her ne ise bir milletin sömürgesi altında yaşıyor olabileceğini düşünüp bu kadar özgür olamayacağını, ateist dedikleri O ulu onder sayesinde hala memleketimde 5 vakit ezanlarla ruhumuzun huzur bulduğunu hatırlatırım. Sadece kulaktan duyup da yazan ve kendini filozof sananlara... Allah (c.c)İslamla tüm insanlığı sereflendirdi arkadaşlar..sadece sizleri değil..Din-i İslam sadece sizin değil tüm evrenin kurtuluş davetidir.. şahsınıza özel bir din bir tarikat arıyor ve sizden başkasının sahip olamayacağını düşünüyorsunuz ya..... Siz Müsluman olamamıssınız daha.. Siz hala anlamamıssınız Yaradanı...

Yorumu gönderen: umut, 15.03.2010, 20:50 (UTC):
ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker! gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer. o büyük askerlere komuta etmiş, ben size taaruzu değil ölmeyi emrediyorum diyen birini eleştirirken hiç düşünüyor musunuz kendiniz bu dünyada nesiniz,necisiniz? kimden canını isteyebilir(bu vatan ve bu büyük millet için) kime sözünüzü geçirebilir siniz?

Yorumu gönderen: enver evren, 14.03.2010, 22:28 (UTC):
yorumgönderen. enver 14.03.2010 atatürkü anlamak için okuyup düşünmek ve zaman ister tarihte islamiyet için.bir hz.muhammed.geldi.gitti.hz.muhammeddi.ancak ençok türkler onun dinine sarıldılar .ikinci olarak tarihte.birde mustafa kemal atatürk geldi ve bu dünyada.yaşamanın bir daha nasıl değerliolupda hayatta varolmanın nekdar güzel olduğunu dünyaya bir daha hatırlayıp gösterip vegitti ruhu şadolsn

Yorumu gönderen: haluk, 11.03.2010, 14:56 (UTC):
ALLAH.ın bir lutfudur Türk milletine M.Kemal Atatürk.Ne kadar karalamağa çalışsalar asla başaramıyacaklar.Damarlarında asil kan akan Türk gençliği olduğu müddetçe.

Yorumu gönderen: vural, 10.03.2010, 18:04 (UTC):
atatürk gerisi yalan. neyin ne oldugunu herkes biliyor ama yediremiyorlar dogruları. atamızı kötülüyorlar.

Yorumu gönderen: yavuz, 02.03.2010, 01:00 (UTC):
harika bir yazı sağolun var olun

Yorumu gönderen: halilim, 08.02.2010, 15:01 (UTC):
mükemmel

Yorumu gönderen: olalim sozu dogru, 26.01.2010, 12:54 (UTC):
hepsi eksik,yalan,uydurma
yalancilar ordusu acik acik
soyleyin dogruyu,ne adi ve rezilsiniz,dogrular ortada iken nicin sapitiyorsunuz..

Yorumu gönderen: gerçekçi, 22.01.2010, 16:41 (UTC):
Türk’ler Arap’ların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve nede Mısırlıların vesairenin Türk’lerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir şekilde tesir etmedi.. Bilakis, islamlık Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti, milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu.Bu pek tabii idi çünkü Muhammed’in kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde şamil bir Arab milliyeti siyasetine muncer oluyordu. Bu Arab fikri, ümmet kelimesi ile ifade olundu. Muhammed’in dinini kabul edenler, kendilerini unutmağa, hayatlarını Allah kelimesinin her yerde yükseltilmesine hasretmeğe mecburdurlar. Bununla beraber, Allah’a kendi milli lisanında değil, Allah’ın Arab kavmine gönderdiği Arapça kitapla ibadet ve münacatta bulunacaktı. Arapça öğrenmedikçe, Allah’a ne dediğini bilmeyecekti. Bu vaziyet karşısında Türk milleti bir çok asırlar ne yaptığını ne yapacağını bilmeksizin adeta bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kuran’ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler.Mustafa Kemal Paşa.

Yorumu gönderen: Kayserili, 21.01.2010, 11:26 (UTC):
Allahin Türk milletine karsi baska bir sevgisi var diye düsünüyorum.......
Ne dersiniz ?
Tabiki bir baba her cocugunu esit sever ama bazen birini daha baska sever degilmi ??

Yorumu gönderen: hüzünlü türk, 18.01.2010, 22:30 (UTC):
öncelikle böyle bi vatanın evladı olmakdan gurur duyduğumu ifade etmek isterim. bize bu vatanı kazandıran bütün atalarımızın ruhları şad olsun. Atam sana çok teşekür ediyorum mekanın cennnet olsunn. senin hakkını ödeyemeyiz.... son zamnlarda olanlara inanmak istemiyorum bu naısl bişeydirr yaa resmen tarihimizii geçmişimizi hiçee sayan kendini bilmezler türedii ama onların elbet sonu gelecek ve hesap vereceklerr.senii yok saymaya çalışıyorlar atam ama asla böle bişey olamayacak onlar sadece piyonluklarıyla kalacaklar.senii unutmak mı asla .NE MUTLU TÜRKÜM DİYENEE

Yorumu gönderen: bulent , 08.01.2010, 20:22 (UTC):
ne yazıkkı bu ulkenın vatandası olarak ben utanıyorum.1938 den buyana geldigımız duruma bakın acınacak durumdayız.bu ulkeyı yonetmek ıçın gelenlerın allah belasını versın.30 larda 1 tl 1.30 sent ederken şımdıkı durumuna bakın.allah-tan yardım beklemekten başka yapabılecegımız bışey yoktur ataturk gıbı bırısını daha nasıp eder inşallah

Yorumu gönderen: körcahil, 30.12.2009, 13:38 (UTC):
Allah bu ülkeye tekrardan bir mustafa kemal göndersinde inşallah bu ülkenin gidişatına dur desin birileri 10.000 tl ayakkabı giyer birileride 577 tl ye talim eder yalancıktan kemalistler yalancıktan dinciler onların bildiği tek sevgi para sevgisiBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56439848 ziyaretçi (143812932 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)