Atlantis Yecüc-Mecüc Uygarligi Mi?
 
Atlantis

Atlantis Yecüc-Mecüc Uygarlığı mı?

Atlantis ve Atlantislileri Kurân-ı Kerîm'de geçen Zülkarneyn kıssasıyla da ilişkili görülenler de yok değil. Araştırmacı-yazar Orhan Baytan “Geleceğin Tarihi-3” adlı kitabında şunları söylüyordu:

“Dünya esrarengiz tarihi kalıntılarla doludur. Fakat ben yine de onların Yecüc-Mecüc uygarlığı olabileceğine inanmıyorum. O Yecüc-Mecüc uygarlığı öyle bir uygarlık olmalıdır ki, artık izi bile kalmamış olmalıdır. İnka, Maya ya da Mısır gibi uygarlıkların ise günümüze uzanmış izleri belirgin bir şekilde vardır. Oysa onlardan da eski uygarlıklar söz konusudur.

Zaten İnkaların Tiahuanko'ya geldiklerinde orada eski bir medeniyetin kalıntılarını buldukları biliniyor. Yine aynı şekilde Mayaların da kendi uygarlıklarını meçhul bir uygarlığın kalıntıları üzerinde kurdukları sanılıyor. Hatta Mayaların yerini alan Aztekler, İspanyol işgalcilere bu durumu anlatmışlar. Demek ki o kuşaktan da eski ve muhteşem bir uygarlık olması gerek Yecüc-Mecüc uygarlığının. Bu tanımlamaya oldukça uygun düşen bir uygarlık var: Atlantis Uygarlığı!”

Araştırmacı-yazar Orhan Baytam'ın Atlantis ve Yecüc-Mecüc uygarlığı arasında ilişki kurduğu ayetler şöyle:

“Ey Rasulüm! Sana Zülkarneyn'den sorarlar. De ki: “Size ondan bir haber nakledeceğim. Hakikat biz onu yeryüzünde pek güçlü kıldık ve ona her şeyden bir sebep verdik. O da bir yol tutup gitti. Nihayet güneşin battığı yere varınca, onu kara bir balçıkta batarken buldu. Onun yanında bir kavme rastladı. Bunun üzerine biz: ‘Ey Zülkarneyn onlara ya azap edecek ya da haklarında iyilik etme yolunu seçeceksin' dedik. O şöyle dedi: ‘Haksızlık edeni cezalandıracağız; sonra o, Rabbine gönderilecek; sonra da ona korkunç bir azap uygulayacak' İman edip de iyi davranan kimseye gelince, onun için de en güzel bir karşılık vardır ve buyruğumuzdan, ona kolay olanı söyleyeceğiz. Sonra yine bir yol tuttu. Nihayet güneşin doğduğu yere ulaşınca, onu öyle bir kavim üzerine doğru buldu ki, onlar için güneşe karşı bir örtü yapmamıştık. İşte böylece onunla ilgili her şeyden haberdardık. Sonra yine bir yol tuttu. Nihayet iki dağ arasında ulaştığında onların önünde, hemen hiçbir sözü anlamayan bir kavim buldu. Dediler ki: ‘Ey Zülkarneyn! Bu memlekette Yecüc ve Mecüc bozgunculuk yapmaktadırlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi verelim mi?' Dedi ki: ‘Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasında aşılmaz bir engel yapayım.' ‘Bana demir kütleleri getirin' Nihaye dağın iki yanı arasını aynı seviyeye getirince (vadiyi doldurunca) ‘Üfleyin' (körükleyin) dedi. Artık onu kor haline getirince ‘Getirin bana, üzerine erimiş bakır dökeyim' dedi. Bu sebeple onu ne aşmaya muktedir oldular ne de onu delebildiler. Zülkarneyn: ‘Bu Rabbimden bir rahmettir. Rabbimin vâdi gelince, O, bunu yerle bir eder. Rabbimin vadi haktır.' Dedi." (Kehf 83-98 )

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Goksel Bakkal, 19.07.2016, 23:32 (UTC):
Atlantis, ruhlari cennetten dunyaya getiren uzay gemisinin su altindaki bir bolumu olabilir mi? Bermuda seytan ucgeni, uzay gemisinin manyetik bir etkisi olabilir mi? Gemi camur ve balçık arasındaki bir enerji kaynağından besleniyor olabilir mi? Peygamber efendimiz peygamberlik yaparken, Adem gemide görevli olabilir mi? Adem insan manasında kullanılmış olabilir mi?

"Âdem, su ile çamur arasındayken ben peygamberdim." (Hadisi Serif)

Yorumu gönderen: Bir kul, 23.01.2016, 23:54 (UTC):
Benim tahminimce yecüc ile mecüc ırkı hala dünyadalar
deccalin bir numaralı ordusu..

Yorumu gönderen: Fatih, 31.01.2015, 00:44 (UTC):
İmam-ı Gazali'nin yecüc ve mecüc ün bir kitabında klonlanmış insanlar oldukları yazılıydı

Yorumu gönderen: veysi, 08.05.2010, 13:27 (UTC):
bence yecüc ve mecüc olayı gelecekte yaşanacak bir olay ama kuranda geçmiş zaman olarak anlatılıyor

Yorumu gönderen: Azap, 16.01.2010, 15:04 (UTC):
Uzaydan gelecekler kısmında yorum yapılmıştır. Nasıl dersen Kur'an-ı Kerim bütün zamanların kitabıdır. Bunun anlamı herzamanda ayrı ayrı anlamlar kazanır kelimelerin birden çok anlamı var. Bir kelime hem toz bulutu hemde ateş dumanı olarak yorumlana bilir. Geçtiği cümlede anlamı tümüyle değiştirebilir. Bu konu daha geniş burda geçtiği kadar değil okursan birçok anlama geliyor geçen kelimeler. İnsan beyni zaman içinde kendi gözüyle gördükçe inanıyor ve anlıyor peygamber efendimiz ozaman uzaya gideceğiz deseydi uzay ne derlerdi :D gelde anlat. Onun için ozamanların kitabı herzamanda ayrı ayrı manalar ifade eder.

Yorumu gönderen: aydın, 22.12.2009, 07:11 (UTC):
Bu konu kıyamet alametleri hakkında en çok ilgimi çeken konu olmuştur.Çünkü;mahiyeti hala gizlidir.(Bunlar insan ırkındandırlar,boyları bir karıştır,bir tanesi soyundan 1.000 kişiyi görmedikçe ölmez,güneşi göremezler ve kıyamet yaklaştığında o setti aşarlar gibi hadis kaynaklı bilgilerin gizemini koruması).
Sitenin başka bir yerinde uzaydan geleceklerinden bahsedilmiş.Bence bu biraz hayal.Çünkü Peygamberimiz bunların insan ırkından olduklarını bildiriyor.Ve ayetlerdende anlaşılacağı üzre olay dünyada geçiyor.İki dağ arasında yapılan bir set.RABABİM bunları gizlemiş olabilir.Şahsi fikrim odur ki;doğu tarafındaki o geniş toprakların dağları arasında mahfuz durumdalar.RABBİM kıyamete kadar bilmemizi istemediği için de bilemiyoruz.
Daha geniş bilgisi olan varsa lütfen yazsın.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468468 ziyaretçi (143901796 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)