Aura Egzersizleri
 
aura, egzersizleri

Aura Egzersizleri

Çeviri: Nilgül & Düzen: Mehmetoğlu

aura, egzersizleri

aura, egzersizleri

Konsantrasyon Egzersizi 1

1. Figürdeki siyah noktaya 1.5 metre uzaktan 30 saniye bakın. Renkli yerlerin farklı bir renk aurası ile çevrelendiğini göreceksiniz.(Kırmızı olan dairenin turkuaz aurası görünür, Turkuaz olan dairenin kırmızı aurası görünür) Çevresel algılar bir süreliğine görünür. Bizim renk duyarlılığımız, merkez görüşünü kullandığımız zamankinden çok daha farklıdır. Daha uzun süre konsantre olduğunda daha anlaşılır şekilde renkli yerlerin aurası görünür çünkü sizin duyarlılığınız artmıştır.

aura, egzersizleri

Konsantasyon Egzersizi 2

Bu egzersizin amacı beynin her iki yarımküresinin arasındaki iletişimi teşvik etmek, böylece auraları görmek için gerekli olan güç işlemini artırmaktır. 2.figürdeki resme yaklaşık 1 metre uzağınıza alın. Parmağınızı yuvarlakların arasındaki alt kısma getirecek şekilde uzatın. Parmağınzın ucundaki odak görüşünü değiştirin ve yuvarlaklara dikkate almayacak şekilde genelce bakın. 4 tane yuvarlak göreceksiniz. Sonra 2 tane yuvarlak arasında 1 tane üzerinde beyaz renkli + olan bir yuvarlak göreceksiniz. Bu her iki görüntünün üst üste gelmesi ile oluşur.+ işaretini görmek, sağ göze bağlı olan beynin sol yarim küresinin sol göze bağlı olan beynin sağ yarım küresinin arasında iletişim olduğunun kanıtıdır. Bu + işareti ilk başlarda devamlı yerdeğiştirir.

Konsantrasyonun İleri Aşamaları

Genellikle artı işaretinin |­ ya da ­­­--- kısımlarindan biri diğerinin daha önünde yani ondan daha baskın görünür. Bu, beynin bir yarım küresinin diğerine üstünlük sağladığı anlamına gelir. Erkekler genellikle (---) eksi ya da yan çizgi şeklini daha baskın olarak görürler (beynin sol yarım küresi üstünlük sağlar) Bayanlar genellikle dikey çizgiyi daha baskın görürler (beynin sağ yarımküresi üstünlük sağlar).

Amacına konsantre olarak gizli olan düşey ya da yatay çizgiyi ortaya çıkarmaya çalışın. Konsantrasyonun son seviyesi 4 kolu da aynı baskınlıkta olan mükemmel bir + işareti görmeyi başarmak.

aura, egzersizleri

Renkler ve Aura Eşleri

1 ve 2 deki konsantrasyon egzersizlerinde, gerçek renklerin farklı aura renkleri ile çevrelendiğini gördük. Bu aura renkleri, tesadüfi değildir.

Kırmızı Turkuaz aurası verir, Turkuaz kırmızı aura verir
Turuncu mavi aura verir, Mavi turuncu aura verir
Sarı menekşe rengi aura verir, Menekşe rengi sarı aura verir
Yeşil pembe aura verir, Pembe yeşil aura verir.
Ara renkler bunların karışımı ara aura renkleri verir Mesela; Sarı-yeşil karışımı renk pembe-menekşe karışımı bir aura verir

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Gkay, 08.03.2010, 17:13 (UTC):
Harikasın Bunları İnsanlar İçin Olanı Varmı ?Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56687843 ziyaretçi (144484214 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)