Büyü Kimlere Zarar Veremez?
 

Büyü Kimlere Zarar Veremez?

Şeytan hiçbir zaman insanların huzur içinde, mutlu bir hayat geçirmelerini istemez. İstediği tek şey vardır; bütün insanları kendisiyle birlikte cehenneme sürüklemek. Bunun için de elindeki bütün imkânları seferber eder. İnsanları kandırmak için her türlü hileye başvurur.

Büyü de; şeytanın bu hilelerinden biridir. Şeytanın insanları bu dünya hayatında mutsuz etmek ve kendisiyle birlikte cehenneme götürmek için kullandığı korkunç bir tuzak. Şeytanın bir ilmi; büyü, sihir ve hüddam.

Allah Kur’ân-ı Kerîm’de bizlere büyünün var olduğunu ifade ediyor ve Kur’ân-ı Kerîm âyetleri gereğince büyünün Allah tarafından kesinlikle yasak edildiğini görüyoruz.

وَاتَّبَعُواْ مَا تَتْلُواْ الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَكِنَّ الشَّيْاطِينَ كَفَرُواْ يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ وَمَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولاَ إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلاَ تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَمَا هُم بِضَآرِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ بِإِذْنِ اللّهِ وَيَتَعَلَّمُونَ مَا يَضُرُّهُمْ وَلاَ يَنفَعُهُمْ وَلَقَدْ عَلِمُواْ لَمَنِ اشْتَرَاهُ مَا لَهُ فِي الآخِرَةِ مِنْ خَلاَقٍ وَلَبِئْسَ مَا شَرَوْاْ بِهِ أَنفُسَهُمْ لَوْ كَانُواْ يَعْلَمُونَ

BAKARA 102: Vettebeû mâ tetluş şeyâtînu alâ mulki suleymân (suleymâne) ve mâ kefere suleymânu ve lâkinneş şeyâtîne keferû yuallimûnen nâses sihrâ ve mâ unzile alel melekeyni bi bâbile hârûte ve mârût (mârute) ve mâ yuallimâni min ehadin hattâ yekûlâ innemâ nahnu fitnetun fe lâ tekfur, fe yeteallemûne minhumâ mâ yuferrikûne bihî beynel mer'i ve zevcih (zevcihî) ve mâ hum bi dârrîne bihî min ehadin illâ bi iznillâh (iznillâhi) ve yeteallemûne mâ yedurruhum ve lâ yenfeuhum ve le kad alîmû lemeniş terâhu mâ lehu fil âhireti min halâ(halâkın) ve le bi'se mâ şerav bihî enfusehum, lev kânû ya'lemûn (ya’lemûne).

“Süleyman'ın mülkü üzerine onlar, şeytanların okuduğu (anlattığı, tilâvet ettiği) şeylere uydular (tâbî oldular). Oysa Süleyman, (sihir yapmadı ve) kâfir olmadı. Fakat şeytanlar, insanlara sihri öğretmekle kâfir oldular. Babil (şehrin)deki iki melek (olan) Harut ve Marut'a indirilen şeyleri (öğretiyorlardı). Oysa onlar: "Biz (im bilgimiz, sizin için) sadece bir fitne, bir imtihandır. Sakın (sihir ilmini öğrenerek) kâfir olmayın." demedikçe hiç kimseye bunu öğretmezlerdi. O zamanlar (sihir meraklıları ve onu geçim vasıtası yapanlar) o ikisinden erkek (koca) ile karısının arasını açacak şeyler öğreniyorlardı. Halbuki onlar, Allah'ın izni olmadan onunla (sihirle) hiç kimseye zarar veremezlerdi. Zaten onlar kendilerine fayda verecek şeyleri değil, zarar verecek şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun ki; onlar onu (sihri ve ona ait bilgileri) satın alan (ve onunla çıkar sağlayan) kimse için ahirette bir nasip olmadığını bilirlerdi. Kendi nefslerini, onunla ne kötü bir şeye sattıklarını onlar keşke biliyor olsalardı.”

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

FELÂK 1: Kul eûzu bi rabbil felak

“De ki: Sabahın Rabbine sığınırım.”

مِن شَرِّ مَا خَلَقَ

FELÂK 2: Min şerri mâ halak.

“Yarattığı şeylerin şerrinden.”

وَمِن شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

FELÂK 3: Ve min şerri gâsikın izâ vekab.

“Karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden.”

وَمِن شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

FELÂK 4: Ve min şerrin neffâsâti fîl ukad.

“Ve düğümlere üfürüp büyü yapan üfürükçülerin şerrinden.”

وَمِن شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَدَ

FELÂK 5: Ve min şerri hâsidin izâ hased.

“Ve hased ettiği zaman hasetçinin şerrinden.”

Şeytanın ilmini temsil eden büyü, hüddam ve fal okları Peygamber Efendimiz’in dönemine kadar da insanlar tarafından en üst boyutta kullanılıyordu.

Şeytanın bu ilmi insanlara sadece zarar verir. Şeytanın tesiri altındaki insanlar, şeytandan yardım alarak bu ilmi, başkalarına zarar vermek için kullanırlar. Amaçları onları mutsuz etmektir. Çünkü şeytan onları bu istikamette kumanda eder. Onlar şeytanın da yardımıyla, birbirleriyle iyi anlaşan insanların arasını açmak, evli çiftleri birbirinden ayırmak, insanların hastalanmasını, sıkıntı çekmesini sağlamak gibi birçok kötülüğü yapabilirler. Bugün şeytanın bu ilmi sebebiyle, hayatını inanılmaz işkencelerle geçiren yüzlerce, binlerce insanın var olduğunu görüyoruz. Ne yazık ki insanlar bu korkunç ilmin onları cehenneme götüreceğinin farkında bile değiller. Şeytanın etkisiyle para karşılığında insanlara büyü yapıyorlar. Bu ilmi kullanarak kendilerine çıkar sağlıyorlar.

قَالَ فَبِمَا أَغْوَيْتَنِي لأَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِرَاطَكَ الْمُسْتَقِيمَ

A’RAF 16: Kâle fe bimâ agveytenî le ak'udenne lehum sırâtekel mustekîm.

“(İblis:) Bundan sonra, beni azdırman sebebiyle, mutlaka Senin Sıratı Mustakîm’ine onlara karşı (mani olmak için) oturacağım dedi.”

ثُمَّ لآتِيَنَّهُم مِّن بَيْنِ أَيْدِيهِمْ وَمِنْ خَلْفِهِمْ وَعَنْ أَيْمَانِهِمْ وَعَن شَمَآئِلِهِمْ وَلاَ تَجِدُ أَكْثَرَهُمْ شَاكِرِينَ

A’RAF 17: Summe le âtiyennehum min beyni eydîhim ve min halfihim ve an eymânihim ve an şemâilihim ve lâ tecidu ekserehum şâkirîn.

Sonra, elbette onlara, önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından geleceğim ve onların çoğunu şükreden bulmayacaksın.

Şeytanın insanları bu dünyada mutsuzluğa, ahrette ise cehenneme götürecek olan bu ilminin yanı sıra bir de Allah’ın ilmi vardır. İnsanları yalnızca mutluluğa, huzura götüren bir ilim. İki yol vardır: Birincisi Allah’ın yolu, ikincisi şeytanın yolu ve iki kulluk söz konusudur; Allah’a kul olmak, şeytana kul olmak. İnsanlar ya şeytana kul oluyorlar ya da Allah’a kul oluyorlar.

لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ

BAKARA 256: Lâ ikrâhe fiddîni kad tebeyyener ruşdu minel gayy (gayyi), fe men yekfur bit tâgûti ve yu’min billâhi fe kadistemseke bil urvetil vuskâ, lenfisâme lehâ, vallâhu semîun alîm.

“Dînde zorlama yoktur. Andolsun ki; irşad (hidayet yolu; Allah’a ulaştıran yol), gayy (dalâlet yolu; şeytana, cehenneme ulaştıran yol)dan açıkça (ayrılıp) ortaya çıkmıştır. O zaman; kim tagutu (şeytanı ve şeytana ulaştıran yolu) inkâr edip de Allah’a îmân ederse (mü’min olursa) (Allah’a ulaştıran yolu tercih ederse), artık andolsun ki; o, (Allah’tan) kopması mümkün olmayan (sağlam bir kulba) urvetül vuskaya (mürşidin eline) (tutunup) yapışmıştır. Allah SEMÎ’un ALÎM’dir.”

Büyü ile uğraşanlar; şeytanın adımlarına tâbî olarak ona kul olanlardır.

وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ

ZARİYAT 56: Ve mâ halaktul cinne vel inse illâ li ya'budûn.

“Biz, insanları ve cinleri başka bir şey için değil; Bize, kul olsunlar diye yarattık.”

أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَيْكُمْ يَا بَنِي آدَمَ أَن لَّا تَعْبُدُوا الشَّيْطَانَ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ

YASİN 60: Elem a'had ileykum yâ benî âdeme en lâ ta'buduş şeytân, innehu lekum aduvvun mubîn.

“Ey Âdemoğulları! Ben, sizlerden şeytana kul olmayacağınıza dair ahd almadım mı? Muhakkak ki; o (şeytan), size apaçık bir düşmandır.”

وَأَنْ اعْبُدُونِي هَذَا صِرَاطٌ مُّسْتَقِيمٌ

YASİN 61: Ve eni'budûnî, hâzâ sırâtun mustekîm.

“Ve Ben, sizden Bana kul olmanıza (dair ahd almadım mı?) Bu da Sıratı Mustakîm (üzerinde bulunmak)tır.”

Büyüyü yapmak da, yaptırmak da Allah katında çok büyük suçtur. Büyü yapanların, büyüye ait bilgileri satın alan ve onunla çıkar sağlayan kimselerin ahrette bir nasibi olmadığını belirtiyor Allah. Onlar cehennemin en aşağı katına gidecek olan onlardır.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Emir, 28.12.2018, 22:35 (UTC):
Peygamber Efendimize S.A buyu yapmislar Sihir büyü bir veli-mürșide tabi olanlara zarar veremez diyorsun basina gelirse gorursun umarim zarar veremezler ben 6 yildir cekiyorum Allah tan baska siginacak baska kapi yok

Yorumu gönderen: Ömrt, 01.12.2017, 17:28 (UTC):
Büyünün iyisi yoktur her trlüsü yasak .Allah bizi büyücülerin şerrinden korusun

Yorumu gönderen: mami, 20.03.2017, 07:53 (UTC):
hazal adında bir kız sevdim birbirimizi deli gibi severken ailem karşı çıktı ve biz tek başımıza nikah kıyıp evlendik aileme bile rest çektim seviyorum dedim.sobalı evde kaldık hiç sevmediğim adamdan borç istedim.kamuda çalışırken işimi dahi istifa etdim sonra başladık tekrar tabi ayakta durduk.onun için herşeye katlandım sonra ailemle barıştık.aracım vardı onu satıp düğün yaptım ev eşyalarımı alıp evimizi döşedik.ikinci evimde 1 kere kavga etdik.diğer günler çok mutluyduk.3.eve taşındık o evde ailem eşim ben aramız çok güzelken işten geldiğimde bir poşet gördüm içinde kefen kadın saç kılları vardı büyüye inanmazdım onu görünce elim ayağım titredi.3 gün sonra ailemle eşimin arası açıldı düşman oldular.ben orta yerde kaldım.o çok ağladı ben 2 tarafı teselli etdim en son dayanamayıp ya ailen yada ben dedi.ortada kaldım büyü 2 tarafa yapıldı.ailemi seni seçiyom affet dedim seviyom seni hiç bitmesin ilişkimiz dedim. 10 defa gelip gitmesine rağmen anlaşamadık. o evden 3 defa çıkmayı denedik olmadı.ev sahibi çıkartmadı.. çok kötü günler geçirdim.büyü yapıp ayırmaya çalışanı allaha havale etdim. şuan yine gitdi 1.5 aydır yok gel diyorum gelcem diyor yanlız orda kalmam diyor. dua edin inşallah ikna ederim onu. şuan yaşadığı yerde işinde çok yorgun parasız ben yine harçlık para yolluyorum boşandık boşanmayalım diye yalvardım yine dinlemedi..çok psikolojim bozuk.nezaman bişey dese anında yapıyorum benden uzaklaşıyor. hergün dua edip teheccüd namazı kılıyorum dua ediyorum.inşallah kabul olur. inşalllah onu sonkez ikna ederim sonkez denesek bişey istemiyorum.bir büyü yüzünden olanlara bak. ne ailem nede sevdiğim büyüye inanmıyor. o benden soğumuş unutmuş ben onsuz kafayı yiyip intihar bile etdim yok 2 gün kalır giderim kalmam diyor.lütfen dua edin ikna edebileyim onun için herşeye razıyım

Yorumu gönderen: Kezban, 27.10.2016, 21:37 (UTC):
Kaynanam ayrılık büyüsü yaptirmis eşim bana düsman oldu evden gondermeye calisiyor halbuki birbirimizi cok seviyorduk mutlulugumuzu kiskanmis suan cozulme asamasinda fakat cok ağlıyorum artik beni sevmedigini soyluyor.

Yorumu gönderen: Zeki Abdullah , 25.03.2016, 11:44 (UTC):
Sihir/büyü bir veli-mürșide tabi olanlara zarar veremez. Çünkü özel koruma altına girmiş olurlar.

Yorumu gönderen: Halis Abdullah, 20.04.2015, 14:31 (UTC):
Gerçek şu ki: İman edip de yalnız Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) bir hakimiyeti yoktur."16/NAHL:99;
Şeytanın nüfuzu, ancak onu dost edinenlere ve Allah'a ortak koşanlaradır."NAHL:100

Yorumu gönderen: FATMA, 13.01.2015, 14:39 (UTC):
ÇOK MUTLU BİR EVLİLİĞİM VARDI.BÜYÜYLE BOŞANDIK.

Yorumu gönderen: kaygisiz, 26.11.2010, 14:28 (UTC):
slm arkadaslar kendimde yabanci bir enerjinin beni rahatsiz ettigini yillardir farkina vardigimdan.bir gun bir medyuma bakim yaptirdim.bu medyum yaptigi hersey tersine yapar vede ilmini kotuye kullanir .surekli bana cin gonderiyor.allah bana bir baska kapi acti baska bir allah dostu beni kurtarmaya calisiyor .biri negatif enerji gonderiyor biri pozitif bu iki cesit enerji ortasinda yoruldum artik gunluk hastayim allah eger muhtac edecekse adam gibi hocalara muhtac etsin saygilar

Yorumu gönderen: erhan1165, 24.09.2010, 22:59 (UTC):
bir yuvayi kurtarmak icin yaptami günahBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56468535 ziyaretçi (143902025 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)