Büyük Hacet Duasi
 

Büyük Hacet Duası

Okunuşu

Allâhümme innî es elüke tevfîga ehlil hüdâ ve eğmêle ehlil yagîni ve münâsahate ehlit-tevbeti ve azme ehlis-sabri ve cidde ehlil [k]haşyeti ve talebe ehlir-rağbeti ve teabbüde ehlil verai ve irfâne ehlil ilmi, hattê e[k]hâfeke, Allâhümme innî es elüke me[k]hâfeten tehcuzunî an mağsiyetike hattê ağmele bitâatike, amelen estehiggu bihî ridâke ve hattê ünâsihake bit-tevbeti [k]havfen minke ve hattê u[k]hlisa lekennahîhate hubben leke ve hattê etevekkele aleyke fil umuri hüsne zannin bike, sübhâne [k]hâligin-nûr.

Anlamı

Allah'ım! Muhakkak ki ben, Sen'den hidâyet ehlinin başarısını, yakîn ehlinin amellerini, tövbe ehlinin öğütleşmesini, sabır ehlinin azmini, korku ehlinin ibâdetini, korku ehlinin ciddiyetini, Seni isteyenlerin arzusunu, takvâ ehlinin ibadetini, ilim ehlinin irfânını isterim ki, Sen'den gereği gibi korkayım. Allah'ım, muhakkak ki ben, Senden öyle bir korku isterim ki, o beni Sana isyandan men etsin; tâ ki, Sana itaat ile öyle amel edeyim ki, onunla Senin rızâna ereyim, Senden korkarak içtenlikle Sana döneyim. Sırf Senin sevgini kazanmak için hâlis nasihat edeyim, her işte Sana güvenip Sana dayanayım; Sana güzel zan besleyeyim. Nûrun yaratıcısı Allah'ı tesbih ederim.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Dilek güneş, 07.08.2022, 13:31 (UTC):
Allahım ne zaman hayatım değişecek ben ne zaman mutlu olacağım sen dayanma gücü ver kimseden bir hayır yok bana sen yardım et bana sen acı sen merhamet et yapayalnızım kimsesizim mutsuzum sen yardım et hep aynı şeyleri yazmaktan bile usandımmm kalbim kırık

Yorumu gönderen: dilek güneş, 02.08.2021, 15:53 (UTC):
allahım yüzüm ne zaman gülecek çok mutsuzum sen yardım et her sene aynı saçmalıklar artık sorun bende diye düşünüyorum

Yorumu gönderen: Dilek, 19.02.2020, 15:09 (UTC):
Allahim sen yardim et bana dayanacak gücüm kalmadi intikamını al onlardan yanlarina koyma Allahim sen yardim et

Yorumu gönderen: bir nas, 24.09.2016, 09:01 (UTC):
RABBİM seni duysun A ALLAH'IM Kabul etsin B Beni de bu duadan nasip lendir sin B Beni de duysun İ İNŞALLAH M MEDET MURAT AMİN.........AMİN........AMİN.........YARAB .....Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56741162 ziyaretçi (144623613 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)