BBC-2 Televizyonu Ölümden Sonraki Yasami Arastiriyor
 
ölüm ötesi, ruh, ruhlar alemi

BBC-2 Televizyonu, Ölümden Sonraki Yaşamı Araştırıyor

BBC-2 TV, üç bölümlük bir dizi halinde sadece ölümden sonraki yaşamı değil, medyumluğu da (Eylül 2004'te) görüntüledi. Programla ilgili filmin çekildiği ülkelerden biri de Amerika'ydı.

Bir BBC Manchester belgeseli olan "Medyumlar Ölülerle konuşuyor" herkese yönelik bir program niteliğindedir. Tanıtılan ve yetenekleri görüntülenen medyumlar arasında; Gordon Smith, Bay ve Bayan Craig ve Jane Hamilton-Parker ve görme özürlü medyum Sharon Neill bulunmaktadır.

Yetkililerin verdikleri bilgiye göre, belgeselin bir amacı da, medyumları aksiyon halinde görüntüleyerek, İngiltere'de medyumluğun üzerindeki perdeyi kaldırmaktır. BBC'den bir yetkilinin PSYCHIC NEWS Gazetesi'ne (Eylül 2004) yaptığı açıklamaya göre, Gordon Smith'in İngiltere'nin en iyi medyumu olduğu anlaşılmıştır. Çünkü, G.Smith'in sergilediği yetenekler en katı/inatçı septikleri bile susturacak niteliktedir. Gordon Smith, yaptığı bir çalışmada Greta ve Andrew RHODES'leri ölmüş oğullarıyla görüştürerek, onların rahatlamalarına yardımcı olmuştur. Medyumu San Francisco'ya kadar izleyen TV ekibi, onun orada yaptığı gösteride izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlanmasını filme almıştır.

Benzer şekilde, söz konusu program çekimi çerçevesinde, görme özürlü Sharon Neill de izlenerek, yaptığı celseler filme alınmıştır. Craig ve Jane (klervoyan / durugörür) ikilisi zaten bir yıla yakın bir süreden beri uzaktan yakından izlenmekteydi. Filmin Craig - Jane ikilisiyle ilgili bölümünde "hayalet avcılığı" da vardı ki, burada Jane, erkek kardeşi öldürülen bir kadınla ilgili tekinsizlik vakasını aydınlatıyordu. Bu, aynı zamanda; öncelikle kadın ve programın izleyicisi için ölümden sonraki yaşamın kanıtı oluyordu. Bundan ayrı olarak Craig ve Jane, yaptıkları bir çalışmada ilk olarak ruhsal bağlantı gerçekleştirmiş genç ve acemi bir medyuma da (Darren Stephens'a) yardım etmişti. (Söz konusu program 29 Eylül 2004 akşam saat 09:00'da gösterime girmişti.)

Kaynaklar

[1] Sep.25,'04, PSYCHIC NEWS Gazetesi.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56450019 ziyaretçi (143847097 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)