Babam
 
Baba, Babam, Babalar Günü

Babam

Bircan M.

Sana uzanan ellerim, yıllarca boş kaldı. Ama ben, aramıza ne zamanın ne de imkânsızlıkların girmesine izin vermedim. Ne zaman sana ihtiyaç duysam, yanımda olduğunu hissediyordum. Yaşadıklarımdan öğrendiğim tek şey, sevginin nerede olursa olsun, ne kadar imkânsız olursa olsun yüreğinin özlemle titrediği anda göndermek istediğin her yere ulaştığı. Senin boşluğunda senle ne çok şey öğrendim ben.

Her zaman şekil veremediğim hayâllerimde büyüttüm seni. Hakkında duyduğum her kelimeyi işledim, benliğimin en derinlerine ve ben, ne zaman ağlasam, ne zaman mutlu olsam, hep hissettim varlığını yanımda. Her ne kadar göremesem de, tutamasam da ellerini, yüreğimin bir köşesinde köşk kurdum sana kendimce ve ne zaman yalnız kalsam, sana koşar, sımsıkı sarılırdım. Senin kolların, en güven duyduğum yerdi ve o köşke senden başka kimselerin girmesine izin vermedim. Çünkü biliyordum senin şefkatini asla bir başka varlıkta bulamayacağımı. Sana benzemezdi ki hiçbir kucak. Bir tek sen sevebilirdin beni karşılıksız, bir sen koruyabilirdin beni. Korurdun, öyle değil mi? Yanımda olsan, asla beni üzmelerine izin vermezdin. Keşke senin ağzından duyabilseydim, tek bir bakışından görebilseydim bana olan sevgini. Bu yüzden tek keşke'm, sensin benim. Tanımadığım sana çok benziyorum ben ve bundan gurur duyuyorum.

Ve sakın üzülme bulunduğun yerde beni bırakıp gittiğin için. Sana hiç kızmadım. Sadece çok özledim. Çok özledim.

Bugün, babalar günü ... Umarım değerini bilenler için güzel bir gün olur. Ben de herkes gibi senin ellerini öpmeyi ve sana en güzel hediyeleri almayı isterdim. Ama sadece sana yazdığım şiir ile kocaman biriktirdiğim sevgimi ve özlemlerimi yolluyorum. Biliyorum ki sen, küçük kızının sesini her yerden duyarsın. Tıpkı benim senin tanımadığım sesini duyduğum gibi ve babam olduğun için giderken bana böyle bir baba bıraktığın için sana teşekkür ediyorum.

Seni seviyorum BABACIĞIM. Babalar günün kutlu olsun.

Tüm babalar, size sesleniyorum buradan. Eğer bir baba iseniz, evlatlarınıza örnek bir baba olun. Onlara güzel bir gelecek bırakmak istiyorsanız, siz önder olacaksınız ve sakın unutmayın. Bir çocuk, ne kadar büyürse büyüsün; baba, şefkatinden asla vazgeçmez.

Lütfen çocuklarınızı koruyun. Onlara sahip çıkın ve tüm evlatları kolay yetişmiyorsunuz.

Sizler de babalarınıza sahip çıkın. Çünkü ne olursa olsun onların haklarını ödeyemeyiz.

Sakın unutmayın, bugün sizlerin sahip olduğu babaya özlem duyan binlerce çocuk var.

Tüm babaların buradan babalar gününü kutluyorum. Sevgilerimle.

Bircan. M (Kayıpgül),
2010.

Bircan M'nin Diğer Yazıları ❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53004762 ziyaretçi (134812523 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler