Balik Burcu
 

Balık Burcu, 20 Şubat - 20 Mart

Grubu: Su, negatif
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu sayısı: 7, 11, 73, 354, 7299
Uğurlu taşı: Akuamarin, Ametis, Opal, Pembe Kuvars
Uğurlu renkleri: Deniz mavisi, Turkuaz, Gümüş rengi ve yeşil
Uğurlu kokuları: Kiraz çiçeği. Zambak, Limon çiçeği
Uğurlu çiçekleri: İnci çiçeği, Beyaz gül, nilüfer
Uğurlu müzik: Dinlendirici hafif müzikler
Belirgin özelliği: Merhamet ve şefkat
Negatif yönü: Aşağılık duygusu
İsteği: Rahat bir yaşam
Anlaştığı burçlar: Yengeç, Akrep
Anlaşamadığı burçlar: İkizler, Başak, Yay
Kariyerine yardımcı olacak burç: Yay
Duygusal açıdan destekçi burç: İkizler
Maddi açıdan en yardımcı burç: Koç
Evlilik için uygun burç: Başak

Balık Burcunun Özellikleri

Sabır, duygusallık ve duyarlılık burcun en önemli özelliğidir. Sessiz ve dingindirler. Herkesle iyi geçinirler. Dürüst, vicdanlı ve uysaldırlar. Girdikleri topluma ayak uydururlar. Sakinliklerinin içinde gizemi de barındırırlar. Sırlarla doludurlar. Güçlü bir mizah duyguları vardır. Kalbi para hırsı ve tamahtan uzaktır. Balıkların ayakları küçük, eleri zarif ve narindir.

Balık genelde dünyayı pembe gözlüklerle görmek ister. İnsanlığın çirkin tarafını gayet iyi bilir, bununla birlikte herkesin güzel davranışlarını görmek ister. Yaradılıştan çekingendirler. Ezberleme ve hafıza yetenekleri vardır.

Balık bütün hava burçlarının fikir tartışması zevkini, bütün toprak burçlarının doğa sevgisini ve bütün ateş burçlarının alev alev yanan arzularını kendi benliğinde toplamıştır. Ancak katı ve sabit değildir. Sürekli değişir. Balığın kendi burcunu diğerlerinden ayıran tek özelliği, garip bir güçle kendini aşarak dünü, bugünü ve yarını bir arada görebilme yeteneğidir.

Bir balık erkeği, olmasını istediğiniz her şey olabilir. Yada olmasını istemediğiniz her şey. Onun yaşamındaki yükseliş, fırsatla eş anlamlıdır. Bir balık erkeğinin önyargıları hiç yoktur. Balık erkeği sırrını kolay kolay açıklamaz. Bununla birlikte ağzı çok sıkı ve güvenilir birisi olduğundan sırrınızı ona kolayca açabilirsiniz. Kendisinin duygularını, düşüncelerini anlamak güçtür ama başkalarının kafalarındaki şeytanlıkları apaçık görmekte hiç güçlük çekmez.

Sezgi güçleri çok güçlüdür. Sanata yatkındırlar ve deniz onlar için bir tutku olmanın yanı sıra vazgeçilmezdir. Balık erkeği, tutkulu ve duygusaldır. Aşkta kovalama rolünü üstlenmek ivin yaratılmıştır.

Genelde anlamlı ve uzun süreli birliktelikler yaşar. Buna rağmen balık erkeğinden fazla sadakat beklenilmez. Değişik ve heyecan yaşayacağı ilişkilerin peşindedir.

Balık kadını ise içgüdüleri ve tepkileri güçlü bir kadındır. Duygusal, alıngan ve romantiktir. Aklına taktığının peşinden gider. Kolay kolay vazgeçmez. Sevildiğine dair sürekli güvence ister. Balık kadını, büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Ekonomiden anlamaz ama yine de tutumludur. Utangaç ve aşırı hassastır.

Balık burcundan olan anne ve babalar, çocukları için bulunmaz bir eğlence ve oyun arkadaşı olurlar. Az rastlanır bir yetenek olarak küçük bir kuşu incitmeden ve korkutmadan avucuna almayı bilmesi sayesinde çocuklarını dengeli ve uyumlu olarak yetiştireceklerdir.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Romantik, esrarlı, hayal dünyaları zengin balık insanlarını da anlamak kolay değildir. Onların iki yönü vardır. Biri sevgi temelleri üzerine oturmuş, diğeri kuşku ve kıskançlık. Birinde mantık ve yaratıcılık, birinde aldatıcı hayaller.

Yaratıcı gücünü kullanırsa, çok başarılı olur. Sevdiği alanda her türlü iş elinden gelir, çok beceriklidir. Hani elinden kuş uçmaz, tabir edilir ya. Acıma, şefkat, merhamet, yardım etme duyguları güçlüdür. Fedakar ve iyi niyetlidir. Öyle ki, bu yönleri ile onları kullanmak mümkündür. O almayı değil, vermek için doğmuştur. Sevdiklerini, çevresini mutlu etmek için uğraşan biridir. Muhtaç durumda olanlara yardım ederek, nefsindeki acıma duygusunu tatmin eder.

Kuşkucu yönünü kullanırsa, karamsar, gerçeklerden kaçan, hemen keyif verici maddelerin altına sığınarak yaşayan biri olur. Çoğu kez yersiz korku ve kuruntuları ile hayatı kendisine zehir eder. Yani zararı kendisinedir. Üzülür, her şey bitmiş, hayatın sonu gelmiş, çareler tükenmiş gibi olur.

Hayal dünyaları geniş, sezgileri güçlüdür. Çok akıllı olduğu söylenemez. Ama hissedişleri, alışları ve güçlü sezgileri ile bunu telafi edebilir. Böylece zeki bir insan tablosu çizer.

Pek çok idealleri vardır. Ancak hayal dünyasına fazla dalarak, gerçeklerden çok uzaklaşıp yanılma tehlikesi vardır. Bu yüzden aşkta, işte, yaşamda pek çok düş kırıklığı yaşayabilirler.

Duyguları genellikle ağır basar. Çabuk ağlar, çabuk gülerler. Göz yaşı ile gülücüğü aynı anda kullanabilirler. Çabuk üzülür çabuk sevinirler. Mantıkları çok değişiktir. Yoğun duyguların esiri olmadıkları zaman neşeli, espirili, şirin ve sempatik olurlar. Çok konuşmasalar da sevimlidirler.

İlham perileri her zaman faaliyettedir. Derin duygular, güzeli sezme gücü geniş hayal dünyaları içinde birleşince sanatsal şaheserler ortaya çıkar. Edebiyat, şiir, müzik, resim alanları onlarındır.

Yetenekli balerinler, ünlü bestekarlar, müzisyenler, yaratıcı ressamlar bu burçtan çıkar. Sırf para kazanmak için çalışmazlar. Zevk almak, yaratıcı olmak onlar için daha önemlidir. Bu uğurda savaş verebilirler.

İnsanların ihtiyaçlarını, neler hissettiklerini, arzu ve beklentilerini kolayca sezebilme özellikleri iyi bir doktor, öğretmen, hemşire ya da yardım amaçlı derneklerde başarı imkanı sağlar. Kısaca, hayal gücü, yaratıcılık, sezgi ve sevgi isteyen her alan onlara uyar. Bu şekilde rahatlığı yakalamak isterler.

Sihirli ve esrarlı bir cazibeleri vardır. Hülyalı, yumuşacık, duygulu bakan gözler onların hassas iç dünyalarının aynasıdır. Sanki bakışlarından kelimeler dökülür.

Yaşamlarının temelinde sevgi yatar. Daima bunu verebilecekleri bir yerleri olsun isterler. İnsanlarla paylaşamazlarsa hayvanlarla ilgilenirler. Duyarlı ve hassastırlar. Kavga, doğuş onlardan çok uzaktır. Sakin ve rahat hallidirler. Kimseye ilişmezler. Hatta bu sakinlikleri bazı kişileri kızdırabilir. Onlar aksi, geçimsiz insanlara bile şefkatle yanaşmayı dener, onlara olumlu tavsiyelerle faydalı olmaya çalışırlar.

Bir zayıf noktaları daha vardır. Kendilerine acıma huyları. Mistik, felsefî, dini konular ilgilerim çeker. Yine matematik, astronomi, fizik, tıp konuları da cazip gelir. Bu alanlarda çalışmaları farklıdır. Bazı konular içlerine doğar, hissederek, sezgi ve ilham alış yollu bilgiler edinebilirler, hatta bazı şeyleri yaşarlar. Doğru çıkan rüyalar görürler.

Mana alemine dalmaya çok müsaittirler. Medyumluk yönleri vardır. Ama hayal ve gerçek karmaşasından düş kırıklığı yaşamaları da mümkündür. İç alemleri oldukça geniştir. Şuur boyutuna sıçrayarak evrensel genişliği hissedebilecek kapasiteleri vardır.

Hayal kurmak güzeldir ama hayallerin gerçekleşmesi için gerçek dünyanın engellerini aşmak gerekir. Oysa onlar en küçük bir engelde güvenlerini yitirip daha mutlu olduğu iç dünyalarına dönerler. O aman güçlü birinin desteğine ihtiyaç vardır. Çünkü onlar yeteneklidir ama engellen yenmeleri zordur. Aynı zamanda rahata düşkün olmaları da savaşmalarını zorlaştırır. Şayet engel çıkmaz ya da yenmeyi başarabilirlerse çok üstün ve şaşırtıcı başarılar elde ederler.

Şunu söylemek gerekir ki; onlar gerçek dünyaya bir perde arkasından bakarlar. Tüm gerçekleri ile çevrelerini görmezler çünkü görmek istemezler, güvenemezler. Güvende oldukları yer kendi alemleridir. Kazara perde aralanırsa incinmeleri çok kolaydır. Renkli ve eşsiz hayalleri vardır.

AkrepAslanBalıkBaşakBoğaİkizlerKoçKovaOğlakTeraziYayYengeç ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: tamer, 15.01.2022, 00:34 (UTC):
bu kadar olamaz , baştan sona kadar resmen beni kendimi anlattı :D

Yorumu gönderen: muhammet ahmet ali , 26.04.2020, 10:58 (UTC):
balık burcu olmak kötü ::(

Yorumu gönderen: HÜLYA, 16.10.2017, 07:53 (UTC):
BENDE 03 DECEDE GÜNEŞİ BALIK OLAN BİRİYİM AMA KOVA YÜKSELENE SAHİBİM . 35 YAŞINDAN SONRA BİR BALIK OLMADIĞIMI ANLADIM . AMA KOVA DA OLAMIYORUM TAMAMIYLA ÇOK ÇELİŞİK BU BURÇ DURUMLARI BENCE

Yorumu gönderen: yavuzefe, 04.04.2017, 13:24 (UTC):
Abi;bir insan sürekli hayal kurup,kurduğu hayalde bile insanlara faydalı olmak istermi ? Lanet olsun dostum.çok iyiyiz :)

Yorumu gönderen: melek, 02.02.2017, 14:13 (UTC):
balık burçları bütün burçlarla anlaşabilen anlayabilen insanlardır sadece aşırı kötülüklere karşı tedbirsiz olabiliyoruz iki dünyada birden bulunup hesabıyla yaşamak her burcun zekasına uygun değil sanırım bunu yapabilmek böyle yaşayabilmek ölçülebilen bir zeka değildir ve balık burcu üstün nitelikte insanlardır merhameti ondan bu burcun zira o olmasaydı bu zekayla yapabilecekleri tasarlayabilecekleri kötülükleri hayal bile edemezsiniz fakat merhameti buna izin vermez aşmış insanlardır gözyaşları insanlara üzülmelerindendir yani düzeltemeyeceklerine üzülür görevlidir doğuştan kötülüğe karşıdır çünkü sevgiler

Yorumu gönderen: Oğuzhan , 02.08.2016, 21:36 (UTC):
Allaha Şükür çok şükür şefkatli ve iyi niyetli olmamız az kalp kırmaya insanları incitmemeye yardimsever olmamiz yeterli oluyor bu konuda sevaplarimiz çok. bir kötü yönümüz içki veya sigara kullanıyorsak onu abartiyoruz.

Yorumu gönderen: mehmet, 09.11.2015, 18:19 (UTC):
balık burcunun tüm özelliklerini taşıyorum
yazınızdakilerle yaşadıklarım tıpatıp uymakta manevi hallerde çok iyi sayılırım yani biri yanıma geldiğinde içinden neler geçirdiğini görebiliyorum
gördüğüm rüyayı gerçekmiş gibi anlattığımda karşımdakiler şaşırıyor bazen beni yalancılıkla suçlarlar ama zamanla rüya gerçekleşiyor o zamanda pişman oluyorlar beni yoktan var eden YÜCE ALLAHA sonsuz hamd ve senalar olsun son nefesimizde imanla cene kapamamızı nasip ve müyesser eylesin

Yorumu gönderen: gökhan, 28.02.2015, 12:08 (UTC):
aynennn

Yorumu gönderen: demir deniz, 21.01.2015, 22:59 (UTC):
benimki de uyuyor herşeyi beni anlatmış

Yorumu gönderen: yunusbalığı, 17.01.2015, 17:35 (UTC):
bizim gölden arkadaşlar hepsi uyuyor bana demişler.Adam fazla akıllı değil diyor uyuyor mu size? şahsen bana uymuyor.girdiğim ortamda şeytan müsaade ister ama ben yinede en çok sağımdaki melekle ilgilenirim yani öyle bi avrellik filan yok elhamdülillah,bazı insanlara gülüp geçişimiz onlarla baş edemeyeceğimizden değil kıracağımız öz güvenlerini bidaha ta
toplayamayacaklarından olabilir yani bu herkesin oyunu olabilir biz bu oyunun doğuştan emeklileriyiz.bir de şu iç güdü meselesi var sabah kapımıza ilahi paketi alıp kendimize yüklemiyoruz sizin iç güdü deyip geçtiğiniz şey olasılıkların tillahına kadar düşünüp makul adımlar atmak ve durumları iyi analiz etmektir bilimcede :) saygılar.

Yorumu gönderen: gulistan, 29.07.2014, 21:38 (UTC):
Bnde balik burcuyum ve tamamiyle hepsi dogru tek bir yanlis bile yok ve gercrktende bir sey olmadan once mutlaka hissediyorum ve oluyo

Yorumu gönderen: ayça, 30.06.2014, 13:04 (UTC):
beni anlatıyo teşekkürler

Yorumu gönderen: hayat , 27.10.2010, 10:56 (UTC):
özelliklerimi iiyi taşıyorm dmeek ki çogu beni, anlatıo mersii

Yorumu gönderen: eyvah :D, 16.10.2010, 22:22 (UTC):
Harbiden hepsi aynı

Yorumu gönderen: ebrar, 25.06.2010, 13:54 (UTC):
ben balık burcu olmama rağmen pek balık burcu özellikleri taşımıyorum nedendir bilmiorum ma yengeç burçlarıyla anlaşamıorum ama akreplede orta derecelii anlaştığım burçlar genellikle toprak yada ateş grubundan oluyorr ama tabi en fazla ateşle nedendir bilmiyorumm o yüzden de burçlara inanmıyorum :S

Yorumu gönderen: fidan, 25.06.2010, 12:19 (UTC):
ban kısmen uyuyor özellikle matematik konusu bana hiç uymuyor rüya görmüyorum ki gerçek olsun gördüklerimide unutuyorum ama gerçekleşince hatırlıyorum sadece

Yorumu gönderen: ERKAN, 11.05.2010, 08:14 (UTC):
BAZEN GÖRGÜM RÜYALARIN GERÇEK OLDUNU GÖRÜNCE ÇOK KORKUYORUM

Yorumu gönderen: Serkan, 28.04.2010, 04:04 (UTC):
tamamiyle doğru
Benim gördüğüm rüyalar benden başka pek çok kişinin hayatınıda etkiliyor hep .

Yorumu gönderen: gül, 25.04.2010, 20:03 (UTC):
Benim yükselenim "Balık" ama, beni "Balık" daha çok anlatıyor. Yükselen bu kadar çok etkili olurmu kişiliğimizde..?

Yorumu gönderen: eyup, 07.04.2010, 17:10 (UTC):
hepsi bana uyuyor harbıden :D

Yorumu gönderen: sibel, 30.03.2010, 21:23 (UTC):
vallahi hepsine tam uyuyorum rüyamda neler gördüysem ertesi gün gerçek yaşıyorum ve çok karkuyorum

Yorumu gönderen: sibel, 11.12.2009, 09:40 (UTC):
vallahi tam beni anlatiyorsunuz,heleki bu acima ve sefaktla olan yaziniz cok dogru.birde su rüyalar.cogu zaman gördügüm rüyalarin gercek yasamda bire bir yasiyorum,ve ya rüyamda gördügüm sahizlarla ilgili gercek hayat da,bir seyler yasiyorum derken,kast ettigim onlarin bazi takim seylerinle karsi karsiya kaliyorum ve rüyalarimin dogrulmasindan yani bazi zamanlar ürküyorum valla. :(

Yorumu gönderen: aysegul, 10.12.2009, 14:50 (UTC):
ck dğru

Yorumu gönderen: mesut, 20.09.2009, 11:33 (UTC):
valla ii erinmeden toplamışsınız verileri emeğe thanks:)Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56729953 ziyaretçi (144594771 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)