Basagrisi Icin
 
ağrısı, baş, dualar, için, okunacak

Baş Ağrısı İçin Okunacak Dualar

Başağrısı İçin Okunacak Dua - 1

Arapça Yazılışı

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الم ﴿١﴾ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ ﴿٢﴾ نَزَّلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ بِالْحَقِّ مُصَدِّقاً لِّمَا بَيْنَ يَدَيْهِ وَأَنزَلَ التَّوْرَاةَ وَالإِنجِيلَ ﴿٣﴾ مِن قَبْلُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَأَنزَلَ الْفُرْقَانَ إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ بِآيَاتِ اللّهِ لَهُمْ عَذَابٌ شَدِيدٌ وَاللّهُ عَزِيزٌ ذُو انتِقَامٍ

(...)

..... اخْرُجْ مِنْهَا مَذْؤُومًا مَّدْحُورًا لَّمَن تَبِعَكَ مِنْهُمْ لأَمْلأنَّ جَهَنَّمَ مِنكُمْ أَجْمَعِينَ

Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

Elif lâm mîm. Allâhu lâ ilâhe illâ huvel hayyul kayyûm. Nezzele aleykel kitâbe bil hakkı musaddikan limâ beyne yedeyhi ve enzelet tevrâte vel incîl. Min kablu huden lin nâsi ve enzelel furkân, innellezîne keferû bi âyâtillâhi lehum azâbun şedîd, vallâhu azîzun zuntikâm

(...)

....Uhruc minhâ mez'ûmen medhûrâ(medhûren), le men tebiake minhum le emleenne cehenneme minkum ecmaîn.

Anlamı

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

“Elif lâm mîm. Allah'tan başka tanrı yoktur. Sonsuz hayat sahibi, bütün varlıkları ayakta tutan ve gözeten odur. O sana kitabı hakkıyla indirmekte: önündekileri bir musaddık olmak üzre, ki önceden nasa hidayet için Tevratı ve İncili indirmişti. Bir de ayırt eden Furkan indirdi. Allah'ın ayetlerini tanımayanlara şüphesiz şiddetli bir azap vardır. Öyle ya, Allah'ın izzeti var, intikamı var.” (Ali İmran 1-4)

(...)

... “Çık oradan, alçak ve kovulmuş olarak. Andolsun ki; onlardan kim, sana tabi olursa; cehennemi bütün sizden dolduracağım.” (Araf 18'den)

Bu ayet-i kerimeler yazılıp taşınır ya da hastaya okunursa; hastalık, derhal sahibini terk eder. Hasta da şifa bulur

Başağrısı İçin Okunacak Dua - 2

Resûlullah, Hz. Alî’ye buyurdu ki: “Başın ağrıyınca, elini başına koy ve Haşr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren – oku.”

Resûlullah’ın Haşr sûresinin bu kısmını okuduğu zaman, mübârek elini, mübârek başına koyduğu ve: “Ölüm hâriç, bu her hastalığa şifâdır” buyurduğu bildirilmiştir. (Bu ayetler, ayatı hırz dualarının içinde vardır.)

Arapça Yazılışı

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

لَوْ أَنزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَّرَأَيْتَهُ خَاشِعًا مُّتَصَدِّعًا مِّنْ خَشْيَةِ اللَّهِ وَتِلْكَ الْأَمْثَالُ نَضْرِبُهَا لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ ﴿٢١﴾ هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ عَالِمُ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ ﴿٢٢﴾ هُوَ اللَّهُ الَّذِي لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِكُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَيْمِنُ الْعَزِيزُ الْجَبَّارُ الْمُتَكَبِّرُ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا يُشْرِكُونَ ﴿٢٣﴾ هُوَ اللَّهُ الْخَالِقُ الْبَارِئُ الْمُصَوِّرُ لَهُ الْأَسْمَاء الْحُسْنَى يُسَبِّحُ لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

Okunuşu

Bismillahirrahmânirrahîm.

Lev enzelnâ hâzâl kur’âne alâ cebelin le raeytehu hâşian mutesaddian min haşyetillâh (haşyetillâhi) ve tilkel emsâlu nadribuhâ lin nâsi leallehum yetefekkerûn. Huvallâhullezî lâ ilâhe illâ huve, âlimul gaybi veş şehâdeti, huver rahmânur rahîm. Huvallâhullezî lâ ilâhe illâ huve, el melikul kuddûsus selâmul mu’minul muheyminul azîzul cebbârul mutekebbir, subhânallâhi ammâ yuşrikûn. Huvallâhul hâlikul bâriul musavviru lehul esmâul husnâ, yusebbihu lehu mâ fîs semâvâti vel ard (ardı) ve huvel azîzul hakîm.

Anlamı

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

“Eğer biz bu Kurân'ı bir dağa indirseydik, muhakkak ki onu, Allah korkusundan baş eğerek, parça parça olmuş görürdün. Bu misalleri insanlara düşünsünler diye veriyoruz. O, öyle Allah'tır ki, O'ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır. O, öyle Allah'tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selâmet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üsündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir. O, yaratan, var eden, şekil veren Allah'tır. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanlar O'nun şânını yüceltmektedirler. O, galiptir, hikmet sahibidir.” (Haşr 21-24)

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: ENDER, 09.01.2020, 21:10 (UTC):
Emeğinize , yüreğinize sağlık.Allah razı olsun.

Yorumu gönderen: Hakan batuhan, 15.08.2017, 13:35 (UTC):
Baş ağrısı çeken arkadaşlar migren özellikle biberiye çayı için

Yorumu gönderen: Sibel, 22.09.2016, 13:01 (UTC):
Sevgili dua dostlari.Gunlerce gecmeyen basagrim icin bu dualari okumaya basladim. Allah rizasi icin siz de bana bir dua okurmusunuz. Baskasi icin edilen dua kabul olurmuş. Allah razi olsun.

Yorumu gönderen: Prooffy, 01.11.2015, 08:44 (UTC):
Duayı Arapça edecekmişiz de, o zaman faydasını görürmüşüz de... Ya bu safsatalara neden inanıyorsunuz. Tanrı bizi kendi suretinde yaratmış. Yeter ki isteyin, olur diyor Tanrı.Kendi kudretimiz de kendi içimizde. Temiz bir duygu ile gerçekten istediğiniz her şey olur. İlaç da, dert de kendi içimizde. Enerjimiz bizi iyi de eder kötü de. Her şey bize terk edilmiş, Tanrı bizim çobanımız değildir. Onu yanlış anlamayın. Onun bildiğini ona satmayın, ona tekrar söylemeyin. Sadece iyi olmak için iyi enerjiler yayın. Kötü olandan, kötülüklerden, gürültü - patırdıdan... uzak duran.

Yorumu gönderen: KULİ, 06.07.2015, 12:56 (UTC):
yalnız arkadaşlar haşr süresini 7 defa okumak lazım,sağ elimizi başımıza koyuyoruz veya başı ağrıyan birinede yapabiliriz.

Yorumu gönderen: bilgin, 31.03.2015, 00:09 (UTC):
unutulmaması gereken duaları sureleri uygularken uygun okuma şekli gerekir arapça makbul olan eğer bir ayeti gerektiği gibi okuyamazsan bir işe yaramaz denedim vede oldu arkadaşlar

Yorumu gönderen: gul, 05.02.2015, 19:38 (UTC):
Selam bu dualar deneyin de kabul olan birler var mi?

ALLAH rizasi ucun yazin lütfen :(

Yorumu gönderen: mustafa, 04.12.2010, 09:52 (UTC):
alah salih bildiği kullarından eylesin inşaallah

Yorumu gönderen: özlem çetin , 25.11.2010, 15:13 (UTC):
ALLAH RAZI OLSUN TŞK LER.

Yorumu gönderen: Taylan, 22.10.2010, 17:41 (UTC):
Teşekkür Ederim Allah Razı Olsun Gerçekten İnsanlara Çok Yardımcı Oluyosunuz.

Yorumu gönderen: ferda, 30.09.2010, 19:32 (UTC):
allah razı olsun

Yorumu gönderen: güngör , 16.05.2010, 12:46 (UTC):
ALLAH sizden razı olsun vesile planın gunahları bağıslansın

Yorumu gönderen: ayşenur , 26.04.2010, 13:17 (UTC):
ALLAH sizden razı olsun başım çok ağrıyordu biraz hafifledi

Yorumu gönderen: ali özdemir, 02.01.2010, 08:17 (UTC):
allah sizden razı olsusun insalara doğru yolu bulmalarında ne güzel yardımcı oluyorsun mekanınız cennet olsun allaha emanet olun maesselam

Yorumu gönderen: Salahaddin Dal, 31.07.2009, 23:23 (UTC):
Eselamün Aleyküm, Kur'an ilminin ışıgında,hazırlanmış ve insanlığın istıfadesine sunulmuş tartışılması kabili telif olmayan ve kitab haline getirilen bu DUA'ları içeren kitaptan her müslünanın istıfadesi kaçınılmaz büyük bir eserdir.Ben bu eserden faydalanmak istıyorum.Bu kitabı ödemeli olarak adresime göndrilmesı rıcasıyla,Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56464704 ziyaretçi (143892366 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)