Baskan Bush'un Yecüc ile Mecüc'ü Harekete Gecti Mi?
 
gog, magog, yecüc, mecüc

Başkan Bush'un Yecüc ile Mecüc'ü Harekete Geçti Mi?

Teoloji profesörü Thomas Römer Irak Savaşı’nın perde arkasıyla ilgili çok ilginç bir gerçeği ilk kez ortaya çıkardı.

Buna göre Fransa eski cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve ABD Başkanı George Bush, Irak Savaşı’ndan birkaç hafta önce bir araya geldi. Bu toplantıda Bush, Fransa liderini savaşa girmeye ikna etmek için, “Ortadoğu’da Yecüc ve Mecüc (Gog-Magog) harekete geçti. İncil’in öngördükleri yaşanmaya başladı. Bana yardım etmelisin” dedi.

Ancak Chirac Yecüc ve Mecüc’ün kim olduğundan tamamen habersiz olduğu için bu anekdottan bir şey anlamadı. Bush’a da hissettirmedi.

Chirac, Yecüc-Mecüc Raporu İstedi

Toplantıdan hemen sonra Fransız yetkililer Lozan Üniversitesi’nde profesör olan İncil uzmanı Thomas Römer ile iletişime geçti. Durumu kendisine anlattılar ve Yecüc ile Mecüc hakkında bilgi istediler. Römer de detaylı bir raporla bu bilgiyi Elysee Sarayı’na iletti.

Bush Kendini Kurtarıcı Sanıyor

Hıristiyanlığın Evangelist mezhebinden olan George Bush,
daha önce defalarca politik kararlarını dini inançlarına göre almakla suçlanmıştı. Evangelistler Mesih’in İsrail’den geleceğini düşünüyor. Bu nedenle Bush’un ve yakınlarının Evangelist inancı, yönetimin İsrail’e yakınlığını açıklamak için de kullanılıyor. Bazı din adamları ise konuşmalarında sık sık Tanrı sözcüğünü kullanan ve dünyayı kurtarmaktan bahseden Bush’un kendini Mesih zannettiği yönünde yorumlar yapıyor.

Bush’un O Garip Konuşması

ABD Başkanı Haziran 2003’te yani Irak’ın işgalinden dört ay sonra
Mısır’ın Şarm el-Şeyh beldesinde Filistin heyetiyle bir araya gelmiş, burada Irak savaşı konusunda çok ilginç açıklamalar yapmıştı:

“Tanrı bana ‘George, git Afganistan’daki teröristlerle savaş’ dedi, gittim savaştım. ‘George, git, Irak’taki despotluğu bitir’ dedi, bitirdim. Şimdi bana Tanrı’nın ‘Git, Filistinlilerin devlet kurmasını sağla, İsraillileri güvenliğe kavuştur, Ortadoğu’ya barış getir’ dediğini hissediyorum. Tanrı’nın izniyle bunları da yapacağım.”

Yecüc ve Mecüc Kıyamet Alameti

Yecüc ile Mecüc Kuran dahil tüm kutsal kitaplarda yer alan ve insan ırkını ortadan kaldırmaya çalışacakları söylenen bir ırk.
Dünyaya büyük zarar verecekleri ve önlerine gelen herkesi öldürecekleri söylenen bu ırkın kıyamet alameti olduğu kabul ediliyor.

Yecüc ile Mecüc’ün 3 türü olduğu iddia ediliyor;

  1. Ağaç gibi uzun olanlar,
  2. Enine geniş olanlar,
  3. Kulakları bedenlerini örtecek kadar uzun olanlar.

Hıristiyanlar ise “Gog ve Mog” dedikleri bu yaratıkların Türkler olduğunu iddia etmişlerdi. 13. yüzyılda Cengizhan ordularının dünya hakimiyetine soyunması sonrasında Yecüc ve Mecüc’ün Moğollar olduğu düşünüldü.

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Ayhan Şirin, 29.01.2020, 11:09 (UTC):
Yecüc mecüc ve corona virüsü ne dersiniz

Yorumu gönderen: Deniz, 25.08.2018, 08:54 (UTC):
Bir önceki konuda zulkarneyn hadislerine gore atlantislilerin yecuc ve mecuc den korunmak icin zulkarneynden yardim istediklerini zulkarneynin de bir vadiye set yaparak onlari korudugu yaziyordu. İmam gazalinin kitabında da yecuc ve mecucun insan kolonisi oldugu yaziyordu. Buradaki tasvirlere de bakarak yecuc ve mecucun teknolojik varliklar hatta robotlar oldugunu düşünüyorum. Atlantisliler de yuksek teknolojilere sahip bir uygarlikti. İrklarina kolaylik amaciyla yaptiklari yapay zekalarin insan irkink yok etme istegine burunmesiyle kacmak istemis olabilirler. Gelecek donemlerde de yapay zekalarin artacağıni biliyoruz.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56741227 ziyaretçi (144623865 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)