Bati Medeniyeti Batiyor Mu?
 
Titanic, gemi, titanik, batan, batma, batmak

Batı Medeniyeti Batıyor Mu?

Önder Demir

"Batı Medeniyeti", son sürat büyük bir borç yükü altında yıkım ve iflasa doğru gidiyor ve "Batı medeniyetinin beşiği" diye adlandırılan Yunanistan, daha şimdiden iflas bayrağını çekti. Onun ardından Portekiz, İspanya ve diğer batılı devletler gelecek. Bu süreç, AB'nin dağılımına yol açacak ve dünyamızı 2012 yılında bazı çevreler tarafından yaşanması gereken Armagedon savaşına doğru sürükleyecek.

Birçok insanın çalışmadan ve üretmeden sadece tüketerek yaşamaya ve zengin olmaya endekslenmesi ve kısa yoldan hiçbir ahlâkî kural gözetmeden köşeyi dönme hevesi, Batı medeniyetinin sonunu getirmiş bulunuyor.

Aşırı kâr ve kazanç gözetimi ve insan gücü yerine makina gücü kullanmayı tercih eden "Batı Medeniyeti", kendi buluşları ile kendi sonunu kendisi hazırladı. O, bugün, maddî açlıktan değil; mânevî açlıktan dolayı batıyor. Çünkü maddî olarak Batı'da insanlar ve piyasalar, doymuştur. Bu yüzden üretim durmuştur; çünkü talep yok.

Yıllardır son sürat sanki dünya yarın batacakmış gibi fabrikalarda, işyerlerinde insanlara üç vardiya üretim yaptırdılar. Simdi malları ellerinde kaldı. Çünkü piyasa doldu. Arz ve talep dengesi bozuldu. Hele Çin de piyasalara girince ve insanları 1$ günlük yevmiye ile çalıştırıp üretim yapınca, "Batı Medeniyeti", yüksek kâr elde edebilmek için bütün üretim tesislerini Çin'e kaydırdı ve kendi sonunu hazırladı.

Artık bu batışa hazırlıklı olmak gerekiyor; çünkü dünyada çok ciddî olaylar oluyor. Oyunlar dönüyor; fakat hepsi de İlâhi Kudret'in kontrolü altında cereyan ediyor. Çünkü insanların bir planı varsa, Yüce Allah'ın da bir planı var mutlaka.

Aslında süreç, tam olarak işliyor ve herkes, kendisine düşen görevi bilerek ya da bilmeyerek yerine getiriyor ve insanlık, gitmesi gereken yöne doğru gidiyor. Bazen sıradan bir insan, yaşanan bunca olaylara elbette ki bir anlam veremez. Fakat oyunu ve senaryoyu bilen insanlar çok net bir şekilde görebilir ve bu yaşanan olaylardan bir anlam ve geleceğe yönelik bir analiz çıkarabilirler.

Önemli olan, tedbirli olmaktır ve gâfil avlanmamaktır. Sonuçta tedbirini alan ülkelere ve insanlara Yüce Allah'ın izniyle hiçbir şey olmayacaktır. Fakat "kapitalist sistem", son yıllarda iyice çıldırmıştı ve dünyadaki bütün mânevî değerlere saldırmaya başlamıştı. Başta hak din İslam olmak üzere, İslam dinine "Çamur at, izi kalsın." anlayışı ile çamur atmaya başlamışlardı. Müslümanları sahipsiz zannederek, üzerlerine yürüyerek, ülkelerini işgâl etmek için çeşitli bahaneler bulup üreterek, askerî güçleri ile işgal ederek ve yüz binlerce sivili çoluk-çocuk demeden katlederek kendi çökmekte olan düzenlerini kurtarmaya çalışıyorlardı. Fakat nâfile. Şeytan, onları kandırmış, kullanmış ve yüzüstü bırakarak kaçmıştı ve büyük bir çöküşle kurmuş oldukları düzen, şimdi kendi başlarına yıkılıyordu.

Yüce Allah, Kurân-ı Kerîm'de şöyle buyuruyor:

“O zaman şeytan, onlara yaptıkları şeyleri süsleyip güzel göstermiş: “Bugün insanlardan sizi yenecek kimse yoktur. Ben, sizin yanınızdayım” demişti. Fakat iki topluluk, birbirini görünce; şeytan, ardına dönüp: “Ben, sizden uzağım. Ben, sizin görmediğinizi görüyorum. Ben, ALLAH‘tan korkarım; çünkü Allah'ın cezası, çetindir.‘ demişti.” (Enfal Suresi, âyet: 4)

İslam dini ve inananları, sahipsiz değillerdir. Yüce Allah, sadece Müslümanları ve diğer insanları denedi ve deniyor. Bakıyor bu olaylar karşısında ne yapacaklar. Bu Müslüman kullarım, nasıl tavır alacaklar? Yüce Allah, baktı ki Müslüman ülkeleri darmadağın olmuş. Sesleri var; ama özleri yok. O zaman kendisi ilâhî kudreti ile fişi çekti ve bütün bu İslam düşmanlığı yapan ve bu ülkelere yardımda bulunan ülkeleri bir "ekonomik tufan" ile birgün içerisinde darmadağın etti ve etmekte de devam ediyor. Hani derler ya; "Ağlayanın malı, gülene kalmaz." veyahut "Alma mazlumun âhını; çıkar aheste aheste" diye.

Şimdi gelelim Müslüman ülkelerin samimiyetine. Günümüzde 54 tane Müslüman ülkesi var. Fakat bunların hiçbir ekonomik bağı bulunmuyor. Ne ortak bir para birimleri var, ne de ortak bir askerî yapılanmaları. Birçoğu, batı eksenli ekonomik yapılanmaların içindeler ve faiz sistemi ile ekonomilerini ayakta tutmaya çalışıyorlar. Şimdi yıkılan ekonomik düzen, İslam düşmanlığı yapan ülkelerin başlarına yıkılıyor ve yıkılacak. Çünkü inananlar ve Yüce Allah'ın dini, yeryüzünde yalnız değildir ve O, insanların hepsini, ilmi ile kuşatmıştır. Artık bundan sonra dünya, bu "Ekonomik Küresel Kriz'den öncesi gibi olmayacaktır ve dünyamızda yepyeni bir âdil düzen -bazı çevreler bunu istemese de- kurulacaktır.

Batı Medeniyeti, basîret gözleri kapalı olduğundan dolayı Yüce Allah'ın gücünü ve kudretini bir türlü kavrayamıyor ve göremiyorlar. Onlar, zannediyorlar ki güçlü, daima haklıdır ve istediğini yapmaya muktedirdir. Fakat her şeyi yöneten ve ilmi ile kuşatan bir Yaradan'ın olduğunu düşünemiyorlar. Çünkü birçoğu, materyalist bir düşünce yapısı içerisinde olduğundan dolayı maddecilikten başka gözleri bir şey görmüyor. Ne diyelim, ne atarsan aşına; o çıkacak karşına.

Selam ve dua ile
Önder Demir

Önder Demir'in Diğer Yazıları

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: İsmi lazım değil, 29.12.2013, 03:55 (UTC):
Bunu beğendi be geçekleşiypr müslümanlara dua edin ümmeti muhammed e dua edin göz yaşı dökün ALLAH için bir olalım duamızla

Yorumu gönderen: Mustafa, 07.05.2010, 17:42 (UTC):


Saygıdeğer Akhenaton,

Bir alman yazar kitabında diyorki.!
Dünyamızda her insan aslında dünyada neler olup bittiğini bilemiyor ve düzenin sahiplerinin kim olduğunu göremiyor.
Dünyamızı aslında iki tane büyük aile yönetiyor Rotschild ve Rockefeller aileleri ikiside satanistler,bunların inancına göre Şeytan bu dünyanın sahibidir
ve bunlara dünyaya hüküm hakkı vermiştir. Bunların toplam serveti 500 Trilyon dolar.
isteseler bunlar dünyadaki insanlara 10 yıl bakabilirler çünkü dünyanın yıllık gsmh 50 trilyon dolar.Dünyanın en büyük şirketleri ve ABD
Merkez Bankası bunların.Adamlar istedikleri gibi 1913 yılından beri para basabiliyorlar.Aslında bu devrin Firavunları bu iki ailedir ve bakalım
Musa bunların önüne ne zaman çıkacak. Çünkü dünyayı huzura kavuşturmak bu iki aileden geçiyor çünkü bunlar dünyada söz sahibiler.Bunlar savaş ve
barış adına hüküm veriyorlarmış.Koskoca dünya bankası bile bu ailelerin kurduğu bir şirket.
Politikacılar bunların elinde bir kukladan başka birşey değildir.Çünkü bunlar daima arka planda kalmayı ve dünyayı kuklaları ile yönetmeyi
seçiyorlar ve insanları güzelce oyalıyorlar insanlar sizin dediğiniz gibi Mehdi ve Mesihi beklerken ve üzerlerinden sorumlulukları Mehdi ve Mesihe devrederken bunlar istedikleri gibi dünyayı yönlendiriyorlar.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 07.05.2010, 17:21 (UTC):
Aslında kendi içimizdeki hataları ve kendi yanlışlarımızı görmezden gelip şu anki durumumuzdan hep başkalarını (devletleri, ulusları ya da zihniyetleri) suçlamak bize birşey kazandırmıyor. Onlar, ne kadar cesaretliyse bu demektir ki o kadar sindirilmişiz. Birileri bize yobaz demesin, gerici demesin; başka birileri anti-semitist demesin diye her yapılana sessizce boyun eğiyoruz. Şu anki durumumuz için başka medeniyetleri ve felsefeleri suçlamak yerine kendi iç düşmanlıklarımızı mı eleştirmeliyiz; yoksa gözlerimizi kapayıp kendimizi hep dimdik göstermeye mi çalışmalıyız? Batı, İncil'in doğmalarından uzaklaştıkça bilime daha da yaklaşıyor. Müslüman dünyası ise Kuran'ın doğmalara yer bırakmayacak hakikatli sesinden uzaklaştıkça bilimden, ilerlemeden ve kendinden de uzaklaşıyor. Bugün 3 semavi dinin mensuplarına da bir oyun kurulmuş. Kutsal kitaplarında beklenen Kurtarıcılarını beklemeye itilmiş insanlar. Yahudisi de, Hıristiyanı da Müslümanı da. Sahte işaretler, her devirde SON'un yaşandığını dikte ederek sessizce kıyametlerini bekleyen ve ruhları birbirine karışmış insanlar... İnsanları kıyamet beklentisi psikolojisine gömüp tarihi yazmayı ise kendisi üstlenen Yeni Dünya Düzeni... Onlar, tarih yazdıkça kendi zaferlerimiz, tarihten tek tek siliniyor... Artık sadece geçmişimizle övünebiliyoruz... Şanlı ecdadımızla. Ya şimdimizle? Şu anımızla???Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982586 ziyaretçi (134752913 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler