Batik Kita: Mu Uygarligi
 
MU, Lemurya

MU, Lemurya

MU, Lemurya

MU, Lemurya

Batık Kıta: Mu Uygarlığı

Çağlardır tüm ezoterik doktrinler, Pasifik'te batmış olan kayıp bir kıtadan söz eder. Bu kıta, teozoflar için "Lemurya", James Churchward için "Mu" adını alır. Ezoterizm, ünlü Aden Bahçesi'nin Öfrat Vadisi'nde değil, “İnsanın Ana Vatanı" olarak kabul edilen Mu'da olduğunu iddia eder. Günümüzde yapılan pek çok araştırma ki, bunlardan birini de Atatürk yaptırmıştır; Yunan, Kalde, Babil,Pers, Hitit, Sümer, Mısır, Hint Uygarlıkları'nın Mu kökenli olduğunu işaret etmektedir.

Batık Mu Kıtası ve adına Güneş İmparatorluğu da denilen ve izlerine tarih içindeki pek çok uygarlıkta rastlanan, Mu uygarlığı hakkındaki bilgilerin çok büyük bir bölümü, 19. yüzyılda yaşamış olan İngiliz araştırmacı James Churchward'ın incelemeleri ile gün yüzüne çıkmıştır.

İngiliz silahlı kuvvetlerinde albay olan Churchward, 1880'li yıllarda Hindistan ve Tibet'te görevle bulunduğu sıralarda bu kıta hakkındaki ilk bilgileri edinmiş, emekliliğinden sonra da Orta Amerika'da araştırmalarını tamamlayarak batık uygarlık Mu ile ilgili olarak beş eser yazmıştır.

Churcward'ın kaynakları, Batı Tibet'te bir mabette, bu mabedin başrahibi tarafından kendisine verilen "Naacal Tabletleri" ile, Amerikalı Jeolog William Niven'in 1921-23 yılları arasında Meksika'da ortaya çıkardığı tabletler olmuştur.

Bilim dünyası, gerek Churchward'ın ortaya çıkardığı Mu uygarlığının, gerekse bir diğer batık kıta olan Atlantis'in varlıklarını kuşkuyla karşılamaktadır. Ancak yine bilim dünyası, bu iki kıtanın battığı öne sürülen tarih olan 12.000 yıl önce dünyada büyük bir jeolojik olayın yaşandığını onaylamaktadır. Kaldı ki, dünyanın hemen her yerindeki kadim öğretilerin, çeşitli kavimlerin ve milletlerin tufan efsaneleri de, büyük bir felaketin yaşandığını doğrulamaktadır.

Bilim dünyası ister kabul etsin, ister etmesin, Mısır, Maya kalıntıları, Paskalya adası uygarlığı gibi bugün nasıl ortaya çıktıkları izah edilemeyen birçok eser ve kalıntı da, Mu ve Atlantis batık kıta uygarlıklarının varlıkları ile açıklığa kavuşabilmektedir.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Hamza, 18.12.2017, 11:16 (UTC):
Kuran'da hepsi yazıyor diyen arkadaşlar. Hangi Surede ve Ayette yazdığını da söyleselerdi daha makbul olurdu.
Kuran'da şu da, bu da yazıyor diyenlerin dediklerini Kuran'da karşılığı olan Ayetleri örnek göstermeleri gerekir. Bu Kuran adabıdır. Bunu yapmadan,
eğer okumadan varmış gibi söylemek te şirk koşmaktır.
Vebali ve günahı büyüktür. Dikkat...

Yorumu gönderen: renk, 23.11.2013, 09:55 (UTC):
doğrudur. insanlık sanılandan çok çok eskidir. kuran nice kavimlerin helak edildiğini hepsinin de güçlü kuvvetli topluluklar olduklarını fakat peygamberlerini yalanladıklarını, kötülük yaptıklarını yazar.

Yorumu gönderen: zamanın bilgesi, 28.09.2010, 21:06 (UTC):
kardeşim melih güneri kuranın tefsirini al ve oku nuh tufanı sonucu batan kavim ile mu aynı değil bilim dünyasını boşver kuranda mu geçiyor nasıl ve neden batırıldığıda bu arada yecüc ve mecüc kıyamete yakın çıkaçak yerin altına değil bir seddin ardındalar bu uzaydada olabilir suyun altındada

Yorumu gönderen: XXX, 05.09.2010, 11:38 (UTC):
resimdeki yer japonyada su altında bulunan,insan eliyle yapılmış bir yapı.Büyük ihtimalle mu uygarlığı tarafından yapıldı.

Yorumu gönderen: aylin yılmaz, 09.08.2010, 11:21 (UTC):
evet haklısın herkes takmış bir bilim dünyası diye en sağlam kaynağın kuran ı kerimi herkes unuttu

Yorumu gönderen: melik güneri, 11.04.2010, 22:25 (UTC):
herkes bilim dünyasına takmış vaziyette onlar ne derse dogru diyorlar en saglam ilahi kaynagı kuranı kerimi nedense hiç kimse okumak istemiyor...bunu bir türlü anlamış değilim hz.isayıda sözde çarmağa geren zihniyette bu zihniyettir!
Kuran da nuh tufanı yukarda gecen olaylarla birebir örtüşüyor nuh kavmi..Ve yerin altında kapatılan kavim yecüc mecüc...

Yorumu gönderen: melik güneri, 11.04.2010, 22:17 (UTC):
nuh tufanı baska bi açıklaması yokBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56744459 ziyaretçi (144632415 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)