Bazen Ölüm Merhametli Bir El'dir Tanri'dan
 
aşk, aşık, masum aşıklar

Bazen Ölüm Merhametli Bir El’dir Tanrı’dan

Mehmet Akif Ardıç (Akhenaton)

Bazen ölüm, merhametli bir eldir Tanrı’dan. Bazen nefes, dudaklarımla öptüğüm şeydir. Bazen yutkunulmaz bir yumruktur özlemek. Bazen anlamsızdır, nedensiz, aldırıssız sevmek.

Bazen sıcak ve tuzlu bir nehire yaltaklık eder gülüşün. İlaçların kâr etmediği bir hastalığa dönüsür aşk bazen, bu dünyada duyup gördügün.

Bazen içtigin sudur, kaç bin cam yutmuş gibi canını acıtan. Bazen ölüm, merhametli bir eldir, merhametli bir eldir Tanrı’dan…

Kimi aşk bir volkandır, kimi aşk sakin bir deniz… Hiç görmediginiz bir yüz için cehennemde yanmayı çok ama çok istediniz mi siz? Kimi aşk, cennetten ve cehennemden bir parçadır çogu zaman. Beraberken doyulmayandır, yokluğu dayanılmayan.

Kimi aşk, patavatsız bir komşu gibi ansızın gelir bazen. Hastalandım mı dersin, kalbim böyle hızlı çarpıyor neden?! Bazen elini nereye koyacağını bilemezsin. Bir minibüste gözlerini sana dikmiş hiç tanımadıgın karşısında birinin.

Bazen kalbini bir kâhin gibi evirir-çevirir şarkılar. Mutluluk, ağustos böceği gibi içinde sönüp sönüp parıldar… Bazen gözlerin Eylül’ün ikisi gibi, ışık ışık dirilir, “sevgililer ülkesi” gibi. Bazen Eylül’de gelirmiş, anladım bahar… Bazense bir Nisan ayında güllerin solar. Dersin: “Sevgilim, nasıl unutayım ben seni? Gözlerin gözlerimde İstanbul gibi mavi…”

Bazen, sadece bir gün yaşar ve kurur bir çiçek. Bazen de bir istek doldurur içini, serçeler gibi ölmek. Bazen can verir yeniden tuzlu dalgaları bir denizin. Karlarda açmayı bekleyen tuza muhtaç bir çiçek için.

Ama her çiçek birgün solup gider. Her aşk, birgün yaşanır biter. Nedir biliyor musun geriye kalan? Acı, umut, sevinç gözyası ve umarsız bir toprakta Güneş’i bekleyis. Kardelen…

Nefesim, nefesinin sindiği her seydir… Nefesin, dudaklarımla öptüğüm her seydir. Nasıl nefes alırım sen yüreğim olmadan! Bir cinnîye dokunur gibi, göğsümde büyür büyür ve çarpılır zaman. Sevgilim, sen yanımda olmadan… Ölüm, merhametli bir eldir, merhametli bir eldir Tanrı’dan…

Akhenaton
9 Ekim 2014.

Akhenaton'un Diğer Yazıları ❯❯





Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Seval , 21.06.2016, 13:28 (UTC):
Bu güzel anlatima tesekkür etsem az olur,
Allah razi olsun yerinde olur,
Gibi gibi geldi bana

Yorumu gönderen: Şəhala Şükürova, 11.03.2016, 06:52 (UTC):
Gözəl sözlər

Yorumu gönderen: pervasız21, 07.01.2015, 02:57 (UTC):
harbi süper yaa



Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56448906 ziyaretçi (143844352 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)