Belki De Sitem
 
Kadın, woman

Belki De Sitem

Ayşegül Osmanoğlu

Sence ben yola mı geldim? Sana boyun mu eğdim. Eskidendi ahh onlar, eskiden. Pervâneler için ateş neyse, sen de benim için oydun. Sonra zulmünle yüreğimi oydun. Bilmem ki sen, kimdin, neydin de ben seni gözümde büyüttüm?

Tüm dünya, etrafımda dönerken; ben, kendimden başka hükümdâr bilmezken, nasıl da tahtımı sana devrettim. Yetmedi, yüreğimin anahtarlarını altın tepside verdim.

Değmezmiş yâr! Sana değmezmiş. İnsanın mâbedi, kendi yüreğiymiş. Gerek yokmuş diyâr diyâr, şehir şehir gezmeye. Meğer, tüm cevaplar bendeymiş.ey

Sorularımın yaşam kaynağı, sorunlarımın kördüğüm olmuş çilesi. Ne seni çözmeye ömrüm yeter, ne de artık senden bir cevap beklerim. Yine de güzel günler adına, güzel gidişinin adına, muhteşem bitişinin hatırına, ama tek bir şartla; bir daha dönmemen kaydıyla sana hakkımı helal ederim.

Kabul ediyorum! Çok mendiller tükettim. Kabul ediyorum, arkadaşlarımın beynini yedim. Acıysa eğer yâr! Dibine kadar yaşadım çaresizliği ve kaybedişin yenilgisini. Umutsa; sürekli senden gelecek minicik bir mum ışığına gözlerimde kıvılcımlar çakardı eğer görebilseydim.

Bir kuyuya düştüm; ama Yûsuf gibi değil. Çok sevdim; ama Züleyhâ gibi değil. Beni sev istedim; ama Mecnûn gibi değil. Beklerdim seni, ama Leylâ gibi değil.

Zoruna gitmesin; ama kimse vazgeçilmez değil, yeri doldurulamaz değil. Bunları sana borçluyum. Ama ödeşmesi kolay değil. Ne senin kadar nasırlaşmış yüreğim, ne de duyarsızdır vicdânım. Ahh, bazen kağıtta görsem, yırtasım gelir. Bazen yanıyor olsan, üstüne su serpmeyecek kadar öfkem delirir. Ehh, hak etmediğini kim söyleyebilir, kim söyleyebilir???

Ayşegül Osmanoğlu,
8 Kasım 2010, Pazartesi.

Ayşegül Osmanoğlu'nun Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: ayşegül, 22.11.2010, 18:49 (UTC):
selma ablacım teşekkür ederim:)ve denizim okyanusum sanada teşekkür ederim gerçi bu sabahta kanat takmıştım ben güzel sözlerinden dolayı ama burada da belirtmen beni ayrıca kanatlandırdı:)şimardım hehe:)

Yorumu gönderen: Deniz, 22.11.2010, 08:39 (UTC):
bi askın caresizligi bu kadar guzel anlatilir sanirim..yenilgiye sitemde bu kadar dokunakli olur herralde..ama herseye ragmen sitem etsede yurek içten içe sever onu dimi..haketsede kiyarmisin ona:) guzel olmuş en cok begendiklerimin arasina sakladim bunu eline saglik:)

Yorumu gönderen: Selma .D, 22.11.2010, 04:34 (UTC):
Haketmediğini kim söyleyebilir kim söyleyebilir.Çok güzel bir yazı olmuş Ayşegül yüreginin dokunuşlarına sağlıkBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 53003551 ziyaretçi (134809472 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler