Bes Ayetler ve Sirlari
 
ayetler, beş, sırları, ve

Beş Ayetler ve Sırları

Arapça Yazılışı

أَلَمْ تَرَ إِلَى الْمَلإِ مِن بَنِي إِسْرَائِيلَ مِن بَعْدِ مُوسَى إِذْ قَالُواْ لِنَبِيٍّ لَّهُمُ ابْعَثْ لَنَا مَلِكًا نُّقَاتِلْ فِي سَبِيلِ اللّهِ قَالَ هَلْ عَسَيْتُمْ إِن كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِتَالُ أَلاَّ تُقَاتِلُواْ قَالُواْ وَمَا لَنَا أَلاَّ نُقَاتِلَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَقَدْ أُخْرِجْنَا مِن دِيَارِنَا وَأَبْنَآئِنَا فَلَمَّا كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقِتَالُ تَوَلَّوْاْ إِلاَّ قَلِيلاً مِّنْهُمْ وَاللّهُ عَلِيمٌ بِالظَّالِمِينَ

لَقَدْ سَمِعَ اللَّهُ قَوْلَ الَّذِينَ قَالُوا إِنَّ اللَّهَ فَقِيرٌ وَنَحْنُ أَغْنِيَاءُ سَنَكْتُبُ مَا قَالُوا وَقَتْلَهُمُ الْأَنْبِيَاءَ بِغَيْرِ حَقٍّ وَنَقُولُ ذُوقُوا عَذَابَ الْحَرِيقِ

أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ قِيلَ لَهُمْ كُفُّواْ أَيْدِيَكُمْ وَأَقِيمُواْ الصَّلاَةَ وَآتُواْ الزَّكَاةَ فَلَمَّا كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقِتَالُ إِذَا فَرِيقٌ مِّنْهُمْ يَخْشَوْنَ النَّاسَ كَخَشْيَةِ اللّهِ أَوْ أَشَدَّ خَشْيَةً وَقَالُواْ رَبَّنَا لِمَ كَتَبْتَ عَلَيْنَا الْقِتَالَ لَوْلا أَخَّرْتَنَا إِلَى أَجَلٍ قَرِيبٍ قُلْ مَتَاعُ الدَّنْيَا قَلِيلٌ وَالآخِرَةُ خَيْرٌ لِّمَنِ اتَّقَى وَلاَ تُظْلَمُونَ فَتِيلاً

وَاتْلُ عَلَيْهِمْ نَبَأَ ابْنَيْ ءَادَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّبَا قُرْبَانًا فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِمَا وَلَمْ يُتَقَبَّلْ مِنَ الْآخَرِ قَالَ لَأَقْتُلَنَّكَ قَالَ إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ

قُلْ مَن رَّبُّ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ قُلِ اللّهُ قُلْ أَفَاتَّخَذْتُم مِّن دُونِهِ أَوْلِيَاء لاَ يَمْلِكُونَ لِأَنفُسِهِمْ نَفْعاً وَلاَ ضَرّاً قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الأَعْمَى وَالْبَصِيرُ أَمْ هَلْ تَسْتَوِي الظُّلُمَاتُ وَالنُّورُ أَمْ جَعَلُواْ لِلّهِ شُرَكَاء خَلَقُواْ كَخَلْقِهِ فَتَشَابَهَ الْخَلْقُ عَلَيْهِمْ قُلِ اللّهُ خَالِقُ كُلِّ شَيْءٍ وَهُوَ الْوَاحِدُ الْقَهَّارُ

Okunuşu

Bismillēhirrahmēnirrahîm.

Elemtera ilel melēi mim benî isrâîle mim bağdi Mûsē iz gâlû li nebiyyil- lehümüb'as[peltek] lenē meliken nügâtil fî sebîlillēhi gâle hel aseytüm in kütibe aleykümül gıtâlü ellē tügâtilû gâlû ve mē lenē ellē nügâtile fî sebîlillēhi ve gad u[k]hricnē min diyērinē ve ebnēinē felemmē kütibe aleyhimül gitâlü tevellev illē galîlem-minhum vallâhü alîmün biz-zâlimîn. (Bakara 246)

Bismillēhirrahmēnirrahîm.

Legad semiallâhü gavlellezîne gâlû innallâhe fakîruv-ve nahnü ağniyâ'. Senektubu mē gâlû ve gatlehumul enbiyâe biğayri haggiv-ve negûlu zûgû azēbel harîg. (Al-i İmran 181)

Bismillēhirrahmēnirrahîm.

Elemtera ilellezîne gîlelehüm küffû eydiyeküm ve egîmüs-salēte ve ētüz zekēte felemmē kütibe aleyhimül gitēlü izē ferîgum-minhum ya[k]hşevnennēse ke [k]haşyetillēhi ev eşedde [k]haşyetev-ve gâlû Rabbenē lime ketebte aleynel gıtēle lev lē e[k]hhartenē ilē ecelin garîbin gul metaud-dünyē galîlüv-vel ē[k]hiratü [k]hayrul-limenittegâ ve lē tuzlemûne fetîlē. (Nisa 77)

Bismillēhirrahmēnirrahîm.

Vetlü aleyhim nebeebney ēdeme bil haggi iz garrabē gurbēnen fetukubbile min ehadihimē velem yütegabbel minel ē[k]hari gâle le egtülenneke gâle innemē yetegabbelullâhu minel müttegîn. (Maide 27)

Bismillēhirrahmēnirrahîm.

Gul men Rabbüs semēvēti vel erdı gulillēh. Gul efette[k]haztüm min dûnihi evliyēe lē yemlikûne li enfüsihim nef'av-vvelē darran gul hel yestevil ağmē vel basîru em hel testeviz-zulümētü ven-nûru em cealû lillēhi şürakē [k]halagû ke [k]halgıhî fe teşēbehel [k]halku aleyhim. Gulillēhu [k]hâligu külli şey'iv-ve hüvel vâhidul kahhâr. (Rad 16)

Türkçe Meali

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Mûsâ'dan sonra İsrailoğullarının ileri gelenlerini görmedin mi (ne yaptılar)? Hani, peygamberlerinden birine, "Bize bir hükümdar gönder de Allah yolunda savaşalım" demişlerdi. O, "Ya üzerinize savaş farz kılındığı halde, savaşmayacak olursanız?" demişti. Onlar, "Yurdumuzdan çıkarılmış, çocuklarımızdan uzaklaştırılmış olduğumuz halde Allah yolunda niye savaşmayalım" diye cevap vermişlerdi. Ama onlara savaş farz kılınınca içlerinden pek azı hariç, yüz çevirdiler. Allah zalimleri hakkıyla bilendir. (Bakara 246)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Allah; "Şüphesiz, Allah fakirdir, biz zenginiz" diyenlerin sözünü elbette duydu. Onların dediklerini ve haksız yere peygamberleri öldürmelerini yazacağız ve, "Tadın yangın azabını!" diyeceğiz. (Al-i İmran 181)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

Daha önce kendilerine, "(savaşmaktan) ellerinizi çekin, namazı kılın, zekâtı verin" denilenleri görmedin mi? Üzerlerine savaş yazılınca hemen içlerinden bir kısmı; insanlardan, Allah'tan korkar gibi, hatta daha çok korkarlar ve "Rabbimiz! Niçin bize savaş yazdın? Bizi yakın bir zamana kadar erteleseydin ya!" derler. De ki: "Dünya geçimliği azdır. Ahiret, Allah'a karşı gelmekten sakınan kimse için daha hayırlıdır. Size kıl kadar haksızlık edilmez." (Nisa 77)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

(Ey Muhammed!) Onlara, Adem'in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. Kurbanı kabul edilmeyen, "Andolsun seni mutlaka öldüreceğim" demişti. Öteki, "Allah ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder" demişti. (Maide 27)

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

De ki: "Göklerin ve yerin Rabbi kimdir?" "Allah'tır" de. De ki, "O'nu bırakıp da kendilerine (bile) bir faydası ve zararı olmayan dostlar (mabutlar) mı edindiniz?" De ki, "Kör ile gören bir olur mu? Ya da karanlıklarla aydınlık bir olur mu? Yoksa Allah'a, O'nun yarattığı gibi yaratan ortaklar buldular da bu yaratma ile Allah'ın yaratması onlara göre birbirine mi benzedi?" De ki: "Her şeyin yaratıcısı Allah'tır. O, birdir, mutlak hakimiyet sahibidir." (Rad 16)

Havas ve Esrarı

İmam-ı Buni Hazretleri diyor ki: “Kurân-ı Kerîm'de tesiri büyük öyle beş ayet vardır ki, okuyanı Allah'ın izniyle korkulan şeylerden emin kılar, bütün elem verici şeylere ve hastalıklara karşı koruyucu bir manevi kalkan görevi görür.”

Selman-ı Farisi'den rivayetle: “Ya Resullah! Hayatım boyunca çok günah işledim. Neredeyse ömrüm dahi sona erecek. Bana bir şey öğret ki, ömrüm uzun olsun, günahlarım mağfiret olsun ve muradım hasıl olsun” dediğinde Resulüllah (sav) bu beş ayeti kerimeyi öğretti ve buyurdular ki: “Bir kimse bu beş ayeti kerimeleri okursa ve üzerinde taşırsa, ömrü uzun olur, günahı mağfiret olunur ve muradı hasıl olur.”

Bu ayeti yazıp da üzerinde taşıyan kimseler, insanlar arasında hürmet görür ve nazardan korunurlar.

Hz. İbn-i Mesud'dan rivayetle: “Allah Rasulü ayat-ı hamse'yi hazerde, seferde, gazalarda okurdu. Allahü Teala ona her seferinde yardım etti ve fethi müyesser kıldı.”

Akhenaton Kimdir Sorusu İçin Hz. Yusuf Filminden Bir Sahne

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: unal, 20.02.2022, 12:51 (UTC):
hocam paylaşmakm için degil gerçekten okumak için kopyaladım hakkını helal edermisin

Yorumu gönderen: Yahya, 01.09.2019, 00:49 (UTC):
Ayetleri ustunde tasima diye birsey yook, en makulu ve makbulu okumak, sahabeden hic biri uzerinde tasimamistir onemli olan okumak surekli tatbik etme, hiristiyanlar HACC ustlerinde tasirlar dikkat ederseniz yahudiler yildiz alti Genli , Allah rasulude onlara muhalefet ediniz der hep ,yani ustunde tasima tembellik ve hazira konma gibi yani kalbde tasimaktir en iyisi

Yorumu gönderen: Allah'ın kulu, 15.08.2019, 23:17 (UTC):
Allah rızası için evladıma kavuşabilmem için bu beş ayetleri bir defacık okuyunuz.

Yorumu gönderen: biyo33, 06.01.2018, 21:38 (UTC):
elinize sağlık. emeğinize teşekkürler.Allahrazı olsun.

Yorumu gönderen: Akhenaton, 03.10.2017, 00:19 (UTC):
Ömer ve Misafir kardeşim. Her firavun, ilahlık iddiasında bulunmamıştır. Hz. Yusuf dizisini izlediyseniz; Akhenaton, Hz. Yusuf'a ve onun getirdiği dine iman eden, Mısır'da putperestliği yıkıp yerine Hz. Yusuf'un dinini getiren firavundur. Firavun, özel bir isim değil; kral ya da hükümdar gibi bir ünvandır. Hz. Musa kıssasındaki Firavun, 2. Ramses'tir.

Yorumu gönderen: Merve , 12.04.2017, 23:38 (UTC):
Zıkrınızın adı nedır

Yorumu gönderen: Misafir, 06.08.2016, 14:06 (UTC):
Akhenaton eski Mısır Firavunlarından birinin ismidir. Bu ismi niye seçtiğinizi merak ettim.

Yorumu gönderen: erkan, 16.04.2016, 11:25 (UTC):
içi sıkılanlar gam kedere düşünler mutlaka okuyun faydasını göreceksiniz imşALLAH . resmen kendime geldim, duadan önce ölsem diyordum duadan sonra gülmeye başladım 5x5 okudum

Yorumu gönderen: bahar, 15.03.2015, 11:34 (UTC):
İnsanları bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

Yorumu gönderen: Akhenaton, 11.03.2015, 09:33 (UTC):
Düzeltme için teşekkür ederim M_.

Yorumu gönderen: M_, 11.03.2015, 02:56 (UTC):
maide 27 de ikinci gale kelimesinden sonra innema kelimesini eklermisiniz latin harflerle yazılmış kısma


Yorumu gönderen: Aysu, 21.12.2014, 20:45 (UTC):
Bu Site gercekten cok güzel. Ugrasanlarin ellerine emegine saglik Allah hepinizden razi olsun ve herkesin gönlündekini hayirli eyleyipte versin

Yorumu gönderen: ömer, 14.12.2014, 21:26 (UTC):
site güzelde senin kullandığın isim (nick) hakkında bilği verirsen sevinirim..

Yorumu gönderen: alimetin, 22.09.2014, 12:58 (UTC):
safyfa çok ğüzle olmuş tüm8 sekizlerin inkilpa tarıhi haykında bize inkilap tarihi

Yorumu gönderen: Mahmut Emin, 08.01.2014, 20:16 (UTC):
bu beş ayeti birçok islam alimi kitaplarında zikrettiklerine göre okunmasında birçok faideler vardır elbet.o halde hergün evradımıza bu ayetleri ekleyerek okuyalım.

Yorumu gönderen: Rasim, 30.11.2010, 13:22 (UTC):
Arkadaşlar bu üzerimizde taşıma olayı Cevşene girmiyomu oda Caiz değil diye biliyorum Lütfen bilgilendirirseniz çok makbule geçer

Yorumu gönderen: büşra, 26.10.2010, 12:24 (UTC):
hepsi cok amacok güzel bizi bilgilendirdiginiz için tşk

Yorumu gönderen: Selen, 15.09.2010, 03:00 (UTC):
harika ya bu site
ilk kez girdim

Yorumu gönderen: ---, 01.09.2010, 02:59 (UTC):
Her şeyin yaratıcısı Allah'tır. O, birdir, mutlak hakimiyet sahibidir." (Rad 16)
OKU OKU OKU

Yorumu gönderen: fatma erciyes, 18.08.2010, 19:12 (UTC):
basta slm arkadaslar yeni katıldım bu siteye çok güzel bir site emegi gecen herkesten allah razı olsun insallah artık bu siteye abonesi olurum ben benim içinde dua etmeyı unutmayın kardeslerim ne olur dualarınız arasına ailemide beni alın ki allaha yapmadıgım kulluk vazifelerini yapayım ailemle bende insallah allahın izniyle herkesin duası kabul olur .

Yorumu gönderen: suzan, 24.07.2010, 12:01 (UTC):
baya bi süredir bu siteye giriyorum çok memnunoldum ellerinize sağlık arkadaşlar baya bilgilendim sayenizde tşkler.

Yorumu gönderen: gülsüm, 20.06.2010, 19:57 (UTC):
bu gün ilk sayfaniza girdim tesadüf.cok memnun kaldim allah sizden razi olsun.ben namaza cok hevesliyim,ama tam olarak bilmiyorum secdede hep hata yapiyorum.yardimci olabilirmisiniz?

Yorumu gönderen: İdris, 29.05.2010, 12:01 (UTC):
ALLAHU EKBER!(ALLAH En Büyüktür!)!SADAKALLAHÜL AZİM!(AZİM Olan ALLAH Ne Güzel Söyledi!)!

Yorumu gönderen: deniz , 02.04.2010, 18:34 (UTC):
arkadaşlar <<vücudunda ayetler çıkan çocuk >> sitesine girmenizi tavsiye ediyorum. arkadaşlar ateist arkadaşlarınıza gösterin; bütün ateistler siteye girin.siteye girin ve izleyin,izleyin vede anlayın

Yorumu gönderen: deniz, 29.03.2010, 18:15 (UTC):
akheneton bende sana teşekkür ediyorum

Yorumu gönderen: Akhenaton, 27.03.2010, 18:32 (UTC):
Katkıları için Deniz'e teşekkür ederim. Verdiği referanslar sayesinde Arapça yazımını ve anlamını da ekledim.

Yorumu gönderen: deniz, 23.03.2010, 15:55 (UTC):
ayetler Bakara 246,Ali İmran 181, Nisa 77, Maide 27,Rad 16

Yorumu gönderen: deniz, 23.03.2010, 15:47 (UTC):
arkadaşlar,emrah kardeşim ayetleri araştırdım.Ayetler kesinlikle Bakara 246,Ali İmran 181,Nisa 77,Maide 27,Rad 16 kesindir.Ben araştırdığımda ayetler verilmişti.

Yorumu gönderen: emrah, 22.03.2010, 16:59 (UTC):
ben anlamadım lütfen bu ayetler allah aşkına hangi ayetler

Yorumu gönderen: deniz, 15.03.2010, 18:03 (UTC):
güler kardeşim sana en içten tavsiyem,henüz okuduğunu hemen öğreniyorken kuranı en kısa zamanda öğrenmendir.başarılar

Yorumu gönderen: güler, 14.03.2010, 21:53 (UTC):
arkadaşlar ben tam olarak anlayamadım.bana yardımcı olurmusunuz.bu okuduğumuzuz sureyi yazmıycakmıyız.allah hepimizin dualarını kabul etsin.

Yorumu gönderen: güler, 14.03.2010, 21:39 (UTC):
bu duayı arapçamı yazıcaz yoksa türkçe yazsam olurmu,arapça bilmiyorum teşekkür ederim.

Yorumu gönderen: sevgi, 12.03.2010, 07:40 (UTC):
Rabbim kuranı kerimi tam anlamıyla okuyup onun gerektirdiği biçimde algılamamızı vede anlamamızı sağlasın hepimize amin diyorum

Yorumu gönderen: deniz, 27.02.2010, 22:43 (UTC):
Bebek için 100 kere Allahümme Ya Evvelü,düşük tehlikesi için 99 kere Allahümme Ya Mübdî'ü, doğumda zahmet çekmemek için 312 kere Allahümme Ya Rakîb okunacak

Yorumu gönderen: ebru, 26.02.2010, 17:23 (UTC):
ya bebek için olmak için bir dua yokmu

Yorumu gönderen: deniz, 25.02.2010, 15:35 (UTC):
arkadaşlar araştırdım ayetler şöyle: Bakara 246 Ali imran 181 Nisa 77 Maide 27 ve Rad 16

Yorumu gönderen: Eyup, 25.02.2010, 09:23 (UTC):
S.a. Arkadaslar Ben araştırdım Lokman suresının son 5 ayetı imiş.

Yorumu gönderen: ece, 29.01.2010, 00:51 (UTC):
arkadaşlar ben hangi ayetler olduğunu anlamadım,bana yardımcı olun

Yorumu gönderen: cadı, 25.12.2009, 02:13 (UTC):
hangi ayetler olduğu hakkında bilgi verirseniz sevinirim..

Yorumu gönderen: eslem , 14.12.2009, 11:25 (UTC):
s.a lutfen bu 5 ayet hangi sureden yazabilirmisiniz Allah razi olsun

Yorumu gönderen: saliha, 13.12.2009, 18:13 (UTC):
bu duaların faydaları kalemle anlatılmaz.ben 4 senedir her gün okuyorum. benı hıc utandırmadı. kavgaya gelen ınsanla elele oluyorsunuz. azılı dusmanlarınızın dost oldugunu göreceksiniz. ancak beddua etmeyın.bu duaları okuyup dusmanlarınızdan Allah a sıgının.Allah hepimize yardımcı olsun...

Yorumu gönderen: tuanna, 25.11.2009, 16:48 (UTC):
bu beş ayetin arapcasınısı yada hangi suresnin kacıncı ayet olduğunu yzarmısınız

Yorumu gönderen: nurhan, 14.11.2009, 21:42 (UTC):
bizi böyle güzel dualarla bilinçlendirdiğiniz için sonsuz teşekürler..........

Yorumu gönderen: defnesu61, 08.11.2009, 22:11 (UTC):
Allah hepinizden razi olsun.din konusunda oldukca zengin bilgiler edindim sayenizde.Tum sorularima cvp buldum.Tanridan dilegim zihnime gereken acikligi versin.

Yorumu gönderen: sevgi, 30.10.2009, 16:18 (UTC):
tesekürlerBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56272426 ziyaretçi (143372359 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)