Beyin ve Ruhsal Gücünüzü Arttirmak Icin
 
arttırmak, beyin, gücünüzü, için, ruhsal, ve

Beyin ve Ruhsal Gücünüzü Arttırmak İçin

Bu materyalin güvenliği: repreprepreprepreprepreprephttps://img.webme.com/pic/g/gizliilimler/yellowrep.jpeg (Zayıf. Bidat ya da hurafe olabilir. Sahih kaynaklarda zikredilmemiştir. Anlamı: İslam'a uygunluk arzetse de, dualar; tılsımlı sözler ya da okunduklarında mutlak olarak belirli dileklerin yerine getirileceği esrarengiz şifreler demek değildir.)

Bu sayfa, 2009'da ziyaretçilerimiz tarafından siteye gönderilen metnin silinip 3 Ekim 2017 tarihinde Akhenaton tarafından yeniden oluşturulmuş halidir.

“el-Kayyûm” (الْقَيُّومُ) ismi şerifi, Allah’ın 99 güzel isminden biridir. El-Kayyûm, zeval bulmayan dâim, kâinatın yöneticisi, bütün varlıkların kendisine bağlı olduğu en yüce varlık, kendi kendisine yeten tek varlık, gökleri ve yeri ayakta tutan, hiçbir kimseye ve hiçbir şeye bağlı olmayan demektir.

Esma-i İdrisiyye'de 6. dua şöyledir:

Arapça Yazılışı

يَا قَيُّومُ فَلآ يَفُوتُ شَيْءٌ مِنْ عِلْمِهِ وَلآ يَوءُدُهُ

Okunuşu

“Yâ Kayyûmu felâ yefûtü şey’un min ilmihî velâ yeûdühü.”

Anlamı

“Ey Kayyum (olan Allahım!) Hiçbir şey senin ilminden gizli değildir.” (tam çevirisi değildir.)

Farklı kaynaklarda aynı duaya şu şekilde rastlıyoruz:

يَا حَىُّ يَا قَيُّومُ فَلاَ يَفُوتُ شَيْءٌ مِنْ عِلْمِهِ وَلاَ يَؤُدُهُ

“Yâ hayyu, yâ Kayyûmu felâ yefûtü şey’un min ilmihî velâ yeûdühü.”

Havass ve Esrarı

 1. Eğer bir kimsenin algısı ve hafızası zayıfsa, işittiğini ve okuduğunu aklında tutamıyorsa; 40 gün boyunca her gün 27 kez bu şerefli ismi (duayı) okumalıdır.

 2. Tam bir imanla ve boy abdesti alınarak okunursa; bu zikri okuyanın gönlü öylesine berrak olur ki; her ne işitse ve okusa onu unutmaz.

 3. Her kim bu şerefli ismi (duayı) devamlı okursa; gayb ilmi, o kimsenin gönlünde peyda olur. Öyle ki; insanların iç yüzünü anlar.

 4. Eğer bir kimse bir şey kaybetmişse ve ne olduğunu, kimin aldığını bilmeyorsa; Pazartesi gecesi bu ism-i şerifi o kaybolan şeyinin niyetine 121 defa okursa, uyuduğunda ruhanîler tarafından rüyasında ya da uyanıklığında bir belirti ya da haber verilir ya da çalan kimsenin yüzünü o kişiye açıkça gösterirler.

 5. Muhyiddin Arabi, şöyle der:

  “Bir kimsenin tabiatında unutkanlık oluşsa ve nesneleri hızlı algılayamıyorsa (korsantrasyon bozukluğu varsa) ya da bir şeyi aklında tutmak konusunda güçlük çekiyorsa; defalarca tekrar ettiği halde ezberleyemiyorsa; her gün günde 27'şer kere olmak üzere 40 gün bu ismin zikrine devam etmelidir. Şu şartla ki; temiz bir niyet ve boy abdesti ile ile tenha bir yerde Allah'a tam bir yönelişle zikir etse Allah, bu ismin nuruyla o kişinin gönlünü nurlandırır ve artık o kimse unutkanlık hastalığından emin olur. Her konuda kolaylıkla ezber ve algıya sahip olur.”

 6. Eğer bir kimse, bu ismin (duanın) zikri ile devamlı meşgul olsa; Allah, Levhi dilinden hicablan-nı feth edip gayb kapıları o kimseye açılır ve o kimsede zamir-i nas’a (insanların benliğine (geçmiş-gelecek havadislerinden) vakıf olmakda) ittilâ hasıl olur ve mazi – müstakbel vekailerinden hangi yolla olursa olsun haberdar olur.

 7. Eğer sakin olduğu mekânda Pazartesi günü 27 kere okuyup o yere (eve) üfürse; Allah’ın izniyle bu şerefli ismin (duanın) bereketiyle o mekâna asla hırsız giremez.

 8. Eğer bir kimse, okuduğunu şeyleri kolay anlayamıyorsa ya da ne okuduğu şeyi hemen unutuyorsa; 40 gün boyunca bu ismi (duayı) okumalıdır. Sabah namazından önce okumaya gayret etmelidir. Her ne okursa aklından çıkmaz ve de ona gaibden nesneler açılır.

 9. Bir kimse, bir şey kaybetse; ona ne olduğunu ya da nereye gittiğini bikmese; Bu niyet ile bu ismi (duayı) 120 defa okuyup yatmalıdır. Rüyasında kaybolan şeyinin ne olduğunu ona haber verirler. Eğer çalınmışsa gösterirler. Yine bu duayı okuyup avucuna üfürse; eğer eve hırsız girmişse ayağı bağlanır, çıkamaz.

Kaynaklar

[1] Murat Tarık Yüksel, "Esma-i İdrisiyye Şerhi", Demir Yayınevi, İstanbul 1999, s.42-44.
[2] Sadeleştiren: Akhenaton.

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: Melek, 27.04.2022, 10:07 (UTC):
Hayırlı iken okunur mu

Yorumu gönderen: ercan, 25.06.2021, 16:08 (UTC):
bu duayı daha eskilerden zekam icin okudum faydasını gördüm allah razı olsun kim paylaştıkca

Yorumu gönderen: Elif , 26.12.2016, 13:33 (UTC):
Firavun kafalı nedir kardesim byburcu ?

Yorumu gönderen: byburcu, 19.12.2016, 09:44 (UTC):
Bende firavun kafalı bir siteye ön yargılı bakıyorum. lütfen dualar Allah a yönelmek için bir kapıdır. İnşallah Allah bizi affeder. Rahman ve Rahim olan Allah`tır. Niyet edip Allah`ım sana sığındım, zihnimi aç demekde bir duadır. Öncelikle bu duanın kaynağı nedir? Anlamı nedir? lütfen açıklarmısınız?

Yorumu gönderen: Elif, 21.11.2016, 20:07 (UTC):
Enginnnn lütfen nasıl etkisini gördün söyler misin Ygs sınavım var arkadaşlar lütfen bilgi verin lütfen allah rızası için

Yorumu gönderen: Elif, 10.11.2016, 17:05 (UTC):
Ya cok pardon bi 6 gündür bende yapıyorum bunun benzerini cinler musallat olmuyor değil mi korkutmayın arkadaşlar lütfen
Ve 40 güne tamamlayıp etkisini gören varsa söylesin Ygs sınavım var lütfen cevap verin

Yorumu gönderen: Engin, 03.11.2016, 08:25 (UTC):
Ben denedim ve cok guzel sonuclar gordum

Yorumu gönderen: allahuekber, 20.10.2016, 10:06 (UTC):
Yusuf bey siz nerden biliyorsunuz cinlerin zarar verecegini

Yorumu gönderen: Yusuf, 22.08.2016, 16:03 (UTC):
Bu çok çok değerli ve tesiri yüksek bir zikirdir fakat bu zikir level 70 zikri biz henüz level 10 bile değilken bu erbaini idrisiyye zikrine başlarsak faydadan çok zarar görebiliriz. Cinniler sizde biriken nuru gördükçe musallat olmaya başlar o nura saldırmaya başlarlar.Arkadaşlar bi Allah dostundan icazet almadan zikir çekmek doğru değil. sonuçta denediğiniz şey sizin beyin frekanslarınız ve telafisi olmayacak şekilde meczup kalabilirsiniz

Yorumu gönderen: Alp, 09.06.2016, 10:02 (UTC):
Niyeti nasıl yapcaz

Yorumu gönderen: OSMAN ALİ, 15.03.2016, 22:38 (UTC):
ARKADAŞLAR RUHİ HASTALIKLARI VE PSİKOSU OLANLAR GÜZEL BİR ABDEST ALSIN KİTABIMIZ KURANI KERİMİ OKUSUN VE BOLBOL ESMAHÜLHÜSNA OKUSUN AYAKTA YATAKTA YOLDA YÜRÜRKEN ACİL ŞİFALAR HERKESE

Yorumu gönderen: Nil, 01.10.2015, 20:26 (UTC):
İnananrak dua edilirse hakikatten oluyor. ' Erba-ini idrisiye' tamamen doğru. Sabırla hergün niyet edip okuyun gerçekleşiyor. mesela bir örnek vereyim kendim dem; 20 boyunca ismi şerifi oku elin bollaşır ' dior. okudum ve elim ummadığım şahıs tarafından bollaştı.' herkez bana ' zengin nil :) dior.

Yorumu gönderen: Mustafa, 17.09.2015, 19:02 (UTC):
Ben yaptim faydasini göremedim diyenler icin!!!
Ben yillardir yaparim. Size sunun faydasini gördüm diyemem. Aciga cikan sirlar gizli tutulur. Bunun belirli saatleri ve günleri vardir.
EN ÖNEMLISI!!!
Icazet almadan yaptiginiz zikirler sevaptan öteye GECEMEZZZZ
Bana sadece sevap yeter diyorsaniz dilediginizce okuyun hicbir sey olmaz.
Yok hem Sevap hem de SIRLARA vakif olmak istiyorum diyorsaniz o zaman icazet alacaksiniz. Bunun baska yolu yok.
Öyle olsa her bunu okuyan ilim, irfan sahibi olurdu.
Selametle...

Yorumu gönderen: havva, 11.09.2015, 16:10 (UTC):
özel günlerimiz de de yapabilirmiyiz??

Yorumu gönderen: selcuk, 29.08.2015, 16:06 (UTC):
Hayy, ezelî ve ebedî diri olan, uyuklama, yorulma gibi noksanlıklardan uzak olan İlahi isimlerden bir ismi şerifde El Kayyum'dur. Gökleri yeri ve herşeyi yerli yerinde tutan demektir


Yorumu gönderen: Şehri, 11.12.2014, 10:01 (UTC):
Duanın arapçasını yayınlarmısınız en azından düzgün okuyalım.

Yorumu gönderen: muammer, 26.11.2014, 17:03 (UTC):
ben yaptım 40 gün etkisni göremedim.Etkisini görmek için 40 gün haramlardanda sakınmak gerek.Çokca zikriderek gönlümüzü açmak gerek.Ben yapmadım ondan dolayı göremedim

Yorumu gönderen: said, 21.11.2014, 14:31 (UTC):
es selamun alykum
ya kardeş hadi geşmiş bilgileri gayb değil diğelimki bilir ya gelecek bilgilerini nasıl olur gayb olanı ALLAH tan başka kimse bilemez bilmeden buraya birşeyler yazıp insanlara gaybı bilme gibi bir meleke kazanacaklarını söyleyebilirsin ya siz hiç peygamberin hayatını okumadınızmı?ben cahillikten ALLAH a sığınırım

Yorumu gönderen: ensar , 01.07.2014, 13:03 (UTC):

bu dua cübbeli ahmet hocanın erbaiye idrisiye kitabın
vardır isteyen bakabilir

Yorumu gönderen: Harun, 29.05.2014, 23:29 (UTC):
"El-Kayyum" Eğer bir kimsenin idrâki ve hafızası zayıf olsa da işittiğini ve okuduğunu hatırında tutamasa 40 gün müddetle her gün 27 kez bu şerefli ismi (duayı) okumalıdır. Tam bir teveccühle (inanarak) ve taharet-i kâmile ile okuyunca gönlü öylesine safi (berrak) olur ki; her ne işitse ve okusa unutma. Arkadaşımız bunu anlatmaya çalışmış. Allah razı olsun. Kaynak: Esma-i idrisiyye Şerhi – 6. isim

Yorumu gönderen: yasin, 25.05.2014, 16:35 (UTC):
kendim denedim gerçekten sunuç 19 günde aldım bana kim nazar etsiğini gürdüm korktum ama kendine güvenmiye okumasın çünkü okunduğu an sırlara vakıf olunur

Yorumu gönderen: elif, 09.12.2010, 00:56 (UTC):
''HÜLYA'' rumuzlu arkadas sen o yazdığın seyi nerden bakarak yazdın, yanlış yunluş, saçma sapan yazmışşın.bi dua olsa hadi neyse , koskoca ayeti kerimeyi yanlış yazmıssın..madem ilmın yok ne diye insanların kafasını karıstırıyorsun.
arkadaslar bunların çoğunda ilim yok , ters tepki yapacak sonra...

Yorumu gönderen: melek, 08.12.2010, 04:31 (UTC):
sevgili kardeşlerim bu ismin yazılışı gerçekten doğru mu ve uygulayıp güzel sonuç alan var mı öğrenmek istiyorum. hepiniz Allah a emanet olun.

Yorumu gönderen: DERYA , 07.12.2010, 07:11 (UTC):
ALLAH SİZDEN RAZIOLSUN

Yorumu gönderen: şehriban, 24.11.2010, 08:36 (UTC):
rabbm sizden razı olsn inş ne dileğnz arzunuz varsa kabl olsn hakk teala sonsuz rahmeti keremyle lütf-ü hıfzıyla sarıp sarmalasn...

Yorumu gönderen: sevim , 25.10.2010, 17:29 (UTC):
allah razı olsun

Yorumu gönderen: gül, 13.10.2010, 16:16 (UTC):
duanın anlamını biliyormusunuz?anlamını bilmeden okumak çok boş bence anlamını bilirsek daha yürekten okuruz.Hayy ve Kayyum ismlerinin ankamkarını biliyorum ama bu duanın anlamı nedir lütfen yazarmısınız

Yorumu gönderen: fatıh, 20.08.2010, 22:16 (UTC):
bence bazı seyler eksık dualar nasıl ne sekılde ne kadar nasıl neyle baslanacak lutfen daha geniş aydınlatırsanız mennun oluruz

Yorumu gönderen: süeda, 19.08.2010, 06:45 (UTC):
ya bu sitede gezdikçe hergün yeni şeylere rastlıyorum
ne süper bir siteymiş Allah'a şükrediyorum karşılaştırdığı için. herşey harika...

Yorumu gönderen: sırlı qız, 15.08.2010, 03:48 (UTC):
Allah hepinizdən razı kalsın.Amin.

Yorumu gönderen: Fırat, 25.07.2010, 21:07 (UTC):
arkadaşlar dua etmekten kimseye zarar gelmemiş.özellikle sınava çalışırken sınavda herşeyi hatırlıyorum çok çabuk yapıyom eskisine göre fark var.dua edin zararı olmaz boş durmaktansa iyidir

Yorumu gönderen: deniz, 13.07.2010, 21:07 (UTC):
ülkücüm başlarken 21 kere Estağfirullahel aziym ve etubü ileyh okuncak kardeşim

Yorumu gönderen: deniz, 13.07.2010, 20:59 (UTC):
Ülkü kardeşim 4444 Selavatı Tefriciyeyi okumanı tavsiye ediyorum. Başlarken 21 kere Estağfurullâhil el aziym çek, sonra Niyetini söyle ardından Euzü Besmele çek ve Selavatı oku kardeşim Allah kabul etsin inşallah...

Yorumu gönderen: bülent, 10.07.2010, 15:39 (UTC):
ALLAH RAZI OLSUN

Yorumu gönderen: ülkü, 09.07.2010, 15:20 (UTC):
eşim beni çok seviyodu bnde onu ben dinime çok bağlı bi insanım oda öyleydi ama bir anda benbn soğudu ve dinden uzaklaşmaya başladı yaradanıma hep dua edyorm ama bir sure faln varsa kütfen bildirn eşim imana gelsin şimdiden teşekkür edrim.allah herkesin yar ve yardımcısı olsn inş.. aeo

Yorumu gönderen: sONDUROCK, 01.06.2010, 23:29 (UTC):
Arkadaşım Allah Razı Olsun.Ancak birde mealini bildirirseniz memnun oluruz.

Yorumu gönderen: gorki, 26.04.2010, 21:54 (UTC):
bu duayı uygulayan ve değişim olduğunu tatbik etmiş biri varmı?

Yorumu gönderen: deniz, 10.04.2010, 18:46 (UTC):
arkadaşlar <vücudunda ayetler çıkan çocuk > sitesine giriniz. videoyu inançsız arkadaşlarınız varsa lütfen gösterin.

Yorumu gönderen: asu, 04.04.2010, 11:17 (UTC):
allah razı olsun böyle güzel paylaşımlarınız için

Yorumu gönderen: deniz, 03.04.2010, 18:33 (UTC):
rabbimin bir kulu rumuzlu kardeşim,teşekkürler. ayrıca sırların sırrı olan dua hakkında bilgin varsa bizi aydınlatmanı rica ediyorum.allah hepimizden razı olsun

Yorumu gönderen: rabbimin bir kulu, 02.04.2010, 14:27 (UTC):
degerli müslüman kardeşlerim biz insanların rabbim tarafından bu yeryuzüne imtihan için gönderilmiş bir kul oldugumuzu unutmamalıyız ..Ve onun içindir ki dualarımıza başlamadan önce tövbe etmemiz gerekir ve duanın devamlılıgı önemlıdır çünki bizim ne istediğiğmiz degil rabbimizin bizim için neyi uygun yani hayırlı gördüğü önemli olmalıdır.Degerli kardeşlerim rabbimize sımsıkı sarılmamız gerekir emir ve yasaklarına uymamız gerekir ve biz rabbimizin yolunda gittiğimiz sürece önümüze cıkacak olan her şey rabbimin kolaylığıyla aşılacaktır En önemli uymamız gereken şeyler RABBİMİZE karşı olan inancımımızı yitirmemek ve sabırlı olmak . REKA rumuzlu kardeşim Rabbimin güzel isimlerinden ya vedüd ismi şerifini günlük çek(nekadar cekebılrsen limit yok çünkü dinimizde zorlama ve sınır yoktur)kardeşlerim benimle paylaşmak istediğiniz bir konu olursa Rabbimin izni ile xx.cafer_ liamtoh.moc haberleşebilirsiniz Rabbime emanet olun

Yorumu gönderen: deniz, 29.03.2010, 18:43 (UTC):
hülya kardeşim sen yorumları okuyor musun acaba? acaba verdiğin dua kaç kere ve ne zamanlar okunacaktır.bütün arkadaşlar gibi cevabını bekliyorum.ayrıca reka rumuzmuş arkadaşlar kimse duayla karıştırmasın.

Yorumu gönderen: deniz, 29.03.2010, 18:29 (UTC):
hülya kardeşim sen yorumları okuyor musun acaba? acaba verdiğin dua kaç kere ve ne zamanlar okunacaktır.bütün arkadaşlar gibi cevabını bekliyorum.ayrıca reka rumuzmuş arkadaşlar kimse duayla karıştırmasın.hülya yoruma cevap verirsen çok memnun kalacağız

Yorumu gönderen: osman , 16.03.2010, 14:25 (UTC):
abilerim ablalarım kardeşlerim hepinizden ALLAH c.c razı olsun ne kadar güzel ne kadar yararlı bi site burası ne kadar yararlı sağolun hepiniz

Yorumu gönderen: deniz, 12.03.2010, 20:04 (UTC):
aşağıdaki yorumda açıklar mısınız reka'ya nedir? hülya bu dua hakkında açıklama yaparsan memnun olurum arkadaşım selamlar

Yorumu gönderen: canan, 11.03.2010, 05:59 (UTC):
Yorumu gönderen: hülya, 04.03.2010 19:06:19:
reka'ya:Kul intum tühibbinullah yüttebiuni yuhbibkumullah yavedud yabeduh yacemil yacelil ya Allah bunu oku kardeşim


kardeşim bu kaç defa okunacak ve nezamanlar

Yorumu gönderen: hülya, 04.03.2010, 18:06 (UTC):
reka'ya:Kul intum tühibbinullah yüttebiuni yuhbibkumullah yavedud yabeduh yacemil yacelil ya Allah bunu oku kardeşim

Yorumu gönderen: murat , 19.02.2010, 21:38 (UTC):
allah razı olsun rabbim gönlünüze göre versin hayırlısı ilee

Yorumu gönderen: Oğuzhan, 13.02.2010, 20:18 (UTC):
İnanıp denemek istiyorum teşekkürler..

Yorumu gönderen: reka, 13.01.2010, 14:17 (UTC):
kayınvalıdem beni hiç sevmiyor beni sevmesi için ne yaptıysam sevmedi nasıl bir dua atmeliyimki beni sevsin ben bu duruma cok uzuluyorum.kendisi cok varlıklı beni ve ailemi cok kücük görüyor.Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56464832 ziyaretçi (143892731 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)