Bigelow Ciftligi
 
Bigelow Çiftliği

Bigelow Çiftliği

Amerika'nın New York eyaletinde yaşayan bir adamın emekli olduktan sonra hikayesi başlıyor. Emekli olanlar genelde ya bir ev ya bir karavan alma gibi hayallerini gerçekleştirmeye çalışırken; bu adam, daha farklı bir seçeneğe yönelerek bir çiftlik evi satın almaya karar vermiş. Uzun araştırmalar sonucu Portekiz'de 15 yıldır kullanılmayan satılık bir çiftlik evi bulur. Çiftlik evi, birkaç dönümlük arazi üzerinde bir ev ve büyük bir ambar barındırmaktadır. Çiftliğin sahibi ve karısı, 15 yıl önce ölmüşlerdir. Mirası bırakacak hiçbir varis ve vakıfa bırakılacağına dair bir şey bulunamamıştır.

En sonunda çiftlik, vergilerinin ödenmesi için bir emlak şirketi tarafından satılığa çıkarılır. Çiftlik satılığa çıkınca birkaç kişi ilgilenmiş; ancak çiftlikte bulunan koca ambarın çelikten kapısı her tarafa kaynatılmış vaziyette bulunduğundan, açılması çok zor durumda ve içinde ne olduğu bilinmediğinden vazgeçmişler. Çünkü kimse bu ambarın içinde ne olduğunu merak edip ekstra para harcamak istememişler.

Amerikalı adam vazgeçmemiş ve bu çiftliği yarı fiyatına satın almıştır. Adam evi aldıktan sonra çiftliğe yerleşmiş ve ambarın içinde ne olduğunu merak etmiştir. Gün geçtikçe merakı da artmaya devam eder ve sonunda eşi ile birlikte jeneratör ve ağır sanayi tipi taşlama makinesi satın almışlar. Adamla eşi yılmadan, yavaş yavaş başlarlar çalışmaya. Birkaç gün sonra nihayet amaçlarına ulaşırlar. Kapıyı ilk araladıklarında bir de ne görsünler. Koskoca ambarın içi yüzlerce KLASİK OTOMOBİL ile dolu.

Burada yer alan klasik otomobiller, ambarda yaşayan canlıların etkisiyle ve yılların verdiği yorgunlukla paslanmış hatta çürüyerek büyük bir deformasyona uğramışlar. Sonrasında bir fotoğrafçı bu araçların fotoğraflarını çekmiş ve yayınlamıştır.

Emekli adam çiftliği almadan önceki sahibinin kimliği bilinmemektedir ancak mesleği öğrenilmiştir. Bilgilere göre eski çiftlik sahibi 1970-1980'li yıllarda galericilik yapmış ve kendince beğendiği ve ilginç gördüğü arabaları alıp bu ambarda saklamıştır. Ambara yıllarca aldığı arabaları bir bir koyarak ambarı doldurunca da ambarın kapısını çelik kapı yaptırıp kaynattırmıştır. Ambarın yeni sahibi emekli adam da bu ambarın kapısını açmayı başarınca bu harika otomobil koleksiyonuna sahip olmuştur.

Verilen bilgilere göre bu mükemmel koleksiyonda 180'e yakın araç olduğu tahmin edilmektedir. Elde edilen bilgilere göre de emekli adam, bu araçları satmayı düşünmemektedir.


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56687518 ziyaretçi (144483410 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)