Bilimin Yanilgilari
 
stephen hawking

Bilimin Yanılgıları

Abdurrahman Yördem

Kategori: İslani Yazılar

Stephen Hawking, kendi evreninde; mitolojik tanrıların ve Hıristiyanlığın tahrif edilmiş tanrı profilinden yola çıkarak tanrının yokluğunu bilimsel olarak kanıtlamak istemektedir. Bilim adamına göre bir evrenin imal edilmesi için gerekenler, ilk aşamada üç şeydir:

  1. Boşluk
  2. Madde
  3. Enerji.

Daha sonra maddenin de enerji olduğu bilimsel gerçeğinden iki şeyin evren yapılması için yeterli olacağını açıklar. “Boşluk” ve “enerji”. Tabii bunu “doğa kanunları” ile destekler. Büyük patlamadaki enerjinin boşlukta doğa kanunlarına göre evreni biçimlendirdiğini savunur.

Burada şunun farkındadır ve sorar: “Peki doğa kanunları, tanrının koyduğu kurallar mıdır?” Bu görüşü çürütmek için şöyle bir tez uygular: Bir karadeliğe tüm evreni hapseder. Boşlukta her şey yok olmuştur. Özellikle zaman durmuştur. Öyle ise artık tanrılar yok olmuştur.

Peki bundan sonra ne olacaktır. Bunu da bilimsel olarak şöyle açıklar: Kuantum teorisine göre parçacıklar, evrende bir yerde gözükür kaybolur. Değişik bir yerde tekrar görünür. Öyle ise bu yok olmanın ardından başka bir boşlukta evren tekrar büyük patlama ile ortaya çıkar ve doğa kanunları tekrar devreye girer. Bu, böylece sürer gider. Bilim adamına göre o halde patlamayı tetiklemesi için bir tanrıya gerek yoktur.

CEVAP: Bilim adamının, bilimsel olarak yokluğu oluşturup tanrıları yok etmesi, dinsel yönden bakıldığında; İslam inancına göre saf düşünceye ulaşmış olması, tüm tanrıların (Allah cc ye ortak koşulan tanrılar) yok olduğunu görmesi sonucunu oluşturmuş. Ancak gözlemci olarak kendini açıklayamamış. İslam dininin bize öğretmiş olduğu Allah’ın (cc) zamanın ve yoklukla varlığın, her şeyin yaratıcısı olduğu öğretisini bilmediğinden; onun ötesinde, yokluğun ötesinde; Allah’ın (cc) varlığını hissedememiştir.

Bilimsel olarak karadeliğin orada bulunmasını açıklayamamış, karadeliğin evreni yutması ile karadelikten çıkan enerjinin ne olduğu konusunu es geçmiştir.

Daha sonra tekrar “doğa”ya ( Rab) gibi bakarak, tüm kanunları onun koyduğunu belirterek tekrar kendine Tanrı edinmiştir.

stephen hawking

İnsanoğlu, son dönemlerde teknolojik ilerlemeye güvenerek uzayla iletişim kurmak gayretine girmiş, çeşitli sinyallerle uzayda bilinçli başka varlıklar aramaya başlamıştır. Adeta geçmişte “Bana bir kule yap! Musa’nın tanrısını umarım görürüm!” diyen Firavun gibi uzayda birileri aranmaya başlanmış, nasıl geçmişte o kulenin yapılması için harcanan büyük bir bütçe gibi bu gün de uzayda olabilecek birileri ile yapılacak iletişim için yeni teknolojilere büyük miktarda harcamalar yapılmaktadır.

Bilim insanları, tek tanrılı dinlere inanıp ciddiye alsalar, dinleri bilim adına kullansalar, bilimden dışlamasalar konuya daha vakıf olarak neyi yapmaları gerektiği, neyi yapmamaları gerektiğini çok iyi anlayacaklardır.

Tek tanrılı tüm dinlere göre uzayda birileri vardır. Hatta bir savaş da vardır. Bu, ayetlerle sabittir. Ancak peygamberlik bittiğinden bugün insanoğlunun uzayda birileri ile iletişimi bitmiştir. Ancak “cin” cinsinden birileri, her zaman aldatmak için onları beklemektedir.

Abdurrahman Yördem,
Mart 2019.

Abdurrahman Yördem'in Diğer Yazıları ❯


Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52728717 ziyaretçi (133991030 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler