Bilmiyorlar
 
kadın, hüzün, yalnızlık, aşk, özlem, hasret

Bilmiyorlar

Deniz

Kaç geceler düşündüm seni. Kaç geceler, senli günlerimi düşündüm. Düşündüm de; kendime acı vermekten kaçındım hep.

Evet, hep acı oldun. Derin yaralar bıraktın hayatımda. "Zaman." diyorlar. Sensizliğe, sana ihtiyacım olmadığı, seni düşünmeden geçireceğim, ne kadar!! Hangi bitmez zaman bu!.. Zamanla büyüyor hasretin içimde. Büyümeyen, bir sensin kar soğuğu gecelerde. Bilmiyorlar.

Sitemim, sana değil; zamansız esen rüzgârlara! Sen, ılık meltemleriyle savrulurken; benim üzerime yağdırdığı kuru dallara. "Tek bir şans." dedim, "Sadece tek bir şans ver. Bu kez, dalında kalsın yapraklar. Bu kez, solmasın çiçekler." Olmadı. Yapamadım. Ne set kurabildim sevgimizin önüne, ne de sahip çıkabildim senli günlerime. Oysa sen, gülüşlerimdin. Sen, huzûrumdun. Sen, geçmişimdin, geleceğimdin. Sen. Hayattın. Bilmiyorlar.

Öyle bakma gözlerime güzel gözlüm. Olmadı. Yapamadım. Götüremedim seni yanımda bu kez. Sana dokunamama, seni sevememe ihtimâli, taştan bir duvar gibi dururken önümüzde; sana kıyamadım kartanem.

Ben, yok olurken sensizliğin alevinde; sen, yaşamalıydın. Sen, sevmeliydin. Öyle bir sevmeliydin ki, gurur duymalıydım cântânemle ve ben hak edemiyorsam, hak edenler sevmeliydi seni. Sen, mutlu olmalıydın. Bilmiyorlar.

Şimdi yıllar geçse de üzerinden; uzak diyârlarda, farklı hayatlarda yaşasak da, anlıyorum ki ne unutuluyor, ne de bununla yaşamak öğrenilebiliyor. Artık, öylesine geçen anlamsız zamanlarda, kimselerin kapısını çalamıyorum. Kimselere anlatamıyorum, ne hüzünlerimi, ne sevinçlerimi. Anlatsam da kim anlar içimdeki fırtınaları sen gibi?! Kim dinler beni saatlerce; bıkmadan, usanmadan, gözünün nûru gibi.

Olmadı. Yapamadım. Ne anılarımızı gömebildim tarihe, ne kimseleri koyabildim yerine. Bilmiyorlar.

Şimdi, "Zaman," diyorlar, "Zamanla unutursun."

Ama bilmiyorlar,

bir yara, bir ömrü her gün nasıl kanatır.

Bilmiyorlar.

Deniz,
10. Ekim 2010, Pazar.

Deniz'in Diğer Yazıları ❯

Bu sayfa hakkındaki son yorum:
Yorumu gönderen: kim, 02.09.2014, 21:58 (UTC):
nerdesiniz kızlar:)

Yorumu gönderen: Ayşegül, 14.03.2014, 20:36 (UTC):
Hay Allah yaaaa.... Eski günlerdeki sohbetler bir başkaymış gözlerim doldu ağladım. İnsanın aynı anda hem ağlayıp hem gülebilmesi çok ilginç... Asla geri gelmeyeceğini bildiğim ve deli gibi özlediğim zamanlar var.... Asla geri gelmesini istemediğim çok çok üzücü zamanlar var... Hala etkisini hissettiğim ve yüreğimin ucunu titreten... Halâ korkuyorum açíkçası... Dilime gelen çok şey var ama söylemenin ne bir faydası olur ne de anlamı....

Yorumu gönderen: H.ÇAPKIN, 13.10.2010, 21:13 (UTC):
ÇOK GÜZEL OLMUŞ ELLERİNE SAĞLIK

Yorumu gönderen: ayşegül, 13.10.2010, 09:54 (UTC):
:)yani bacım şurda elimde olan tüm olanakları kullanıp fen bilgimi seninle paylaştım:)ne draması kızım ben kendim gibi soğuk ve dengesiz iklimleri seviyorum:)güneş bana çokda lazım değil yaniii...

Yorumu gönderen: Deniz, 13.10.2010, 09:21 (UTC):
bilimsel detaylar çokta ilgilendirmiyo beni gokkusagına güzelligi veren günesde gorevini yapip cee diyebilir yani bence mahzuru yok:)ayrica bilgilendirdigin içinde çok tsk:) hala dram yapiyyosun igloo lar felan otur sicak evinde ne işin var buzlarda soguklarda bacim:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 13.10.2010, 08:56 (UTC):
:)iyide gökkuşağını görebilmek için yağmur yağarken güneşinde bi köşeden"ceee"demesi gerekmez mi?bilimsel olarak gökkuşağını oluşturan güneş ışıklarının kırılmasıdır...ama burada yok bacım önümüzde ki yüz yıl boyunca ne güneş nede gökkuşağı görebileceğimizi sanmam:)ha ,şikayetçimiyim kesinlikle değilim ben bu havaları yeğlerim yani yaz biraz daha uzasaydı tersine göç edecektim kuzey kutbuna gecedektim...bulurdum kendime bi iglo falan nolacak:)

Yorumu gönderen: Deniz, 13.10.2010, 08:37 (UTC):
48 saatin lafimi olur ben öle duygulu bişiyimki 108 saatte gecse çikamam bazen girdigim moddan:)o bulutlar herzaman olmali ki yagmur yagmazsa gokkusagini nasil goruruz..ben her havayi severim sorun yok:) biliyodum yazimi sevdigini:P

Yorumu gönderen: Bircan.M, 13.10.2010, 08:15 (UTC):
:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 13.10.2010, 08:07 (UTC):
:)evet yazını beğendim elbette ki...yerler senin dünden kalmanı 48 saatir uyuyorsun demek ki:)çünkü mevzu 48 saat önceydi:)dedimya artık drama boyutunu bir adım ileriye taşıdık trajedi boyutundayız diye!!!şu gri ankara sabahıyla örtüşen bir ruh halimiz var:)puslu-sisli-hafif yağışlı kalın kalın bulutlar var başımızda...olsun ben severim bu havaları:)

Yorumu gönderen: Deniz, 13.10.2010, 08:04 (UTC):
selma ablacım bu samimiyetin içtenligin beni öldürüyo bende seni çok öpüyorum..tsk ederim..gül çok tsk ediyorum arkadasim ne guzel seyler yazmissin begenmeniz çok hoşuma gidiyo:) sende gülümsün..

Yorumu gönderen: Deniz, 13.10.2010, 07:51 (UTC):
aysegul dunden kalmayim napiyim içimi kararttiniz etkileri hala sürüyo intikamim aci oldu:) buyrun böle olurmuş iç karartmak:)alişiliyo evet ama nasil yasayan biliyo onuda..yazimi begenmişssin anlasilan tsk ediyorum:)

Yorumu gönderen: ayşegül, 13.10.2010, 07:12 (UTC):
bir arkadaşımız vardı:)ismi bizde saklı;bizi kalpsiz ruhsuz ve sabah sabah ki vakit öğleden sonra 14.30 du iç karartmakla suçlamıştı:)peki şimdi içimizde kelebeklermi uçuştu rengarenk çiçekler açıp börtü-böcek havasına mı girdik?yooo daha da karamsar bir ruh haline büründük hatta artık dramaya değil trajediye bağladık...zaman aldatıcı bir kavram;zaman hiç birşeyi örtmez sadece mesafeyi açar yani bişeyleri değiştirebilme iyileştirebilme yada silebilme gücüne sahip bir ilaç değildir...kalp ağrısına zaman ilaç olamaz sadece artık bu ağrı senin bir parçan haline gelir...alışırsın

Yorumu gönderen: Bircan.M, 13.10.2010, 05:51 (UTC):
Bilmiyorlar benim bildiğimi...Gözlerime bakıyorlar bir silik tebessüm ama neler saklı arkasında bilmiyorlar...Hep kelimeler dizi dizi aklımda söylenmesi kolay ama söylenemeyeni bilmiyorlar...Ve bilmiyorlar geçip giden zaman bir pamuk ipliği kadar yumuşak görünsede kırbaç yarası kadar derin izler bırakır bilmiyorlar...Hep insanı bildikleri yanıltır ya bilinmeyeni öğrenmeyi bilmiyorlar...Çok güzel bir yazı olmuş yüreğine emeğine sağlık ama sen bil sonra bilmiyordum deme bizim burada senin yazılarını beklediğimizi:)Bitanemsin....

Yorumu gönderen: Selma .D, 13.10.2010, 04:36 (UTC):
Bilmiyorlar denizim bilmiyorlar kapansada yaralar izleri muhakkak kalıyor.onlar ne kadar çok sevildiklerini bilmiyorlar bilmeyeceklerde canım ne güzel yazmışssın o narin ellerini öpüyorum yüreğinideBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 52982558 ziyaretçi (134752667 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)

gizli, gizli ilim, ilim, gizli ilimler