Bir Ölünün Kehaneti
 
bir, kehaneti, ölünün

Bir Ölünün Kehaneti

Aldığımız bir telefon üzerine hemen verilen adrese gittik. Olayı yaşandığı yerde inceleyecektik. Bize kapıyı açanlar, hâlâ olayın şoku içindeydi. Sesleri titriyor, hep bir ağızdan bağırarak konuşuyorlardı. Yaşadıklarının ne anlama geldiğini bilmediklerini ve bunlara yanıt verecek kimseyi bulamadıklarını söylüyorlardı. Bu evde tüm ev halkının gözleri önünde garip bir şeyler olmuştu.

Önce sessiz olmalarını istedik ve sırayla dinlemeye başladık: Hatice Kara, babası İsmail Öz'ün ölümünden sonra hasta olan annesini yalnız bırakmamak amacıyla annesinin evine yerleşmişti. Eşi ve çocuklarıyla artık bu evde yaşamaya başlamışlardı. Annesi ise yalnız kaldığı her an, ölen kocasını gördüğünü iddia ediyordu. Hatice Kara, annesinin duyduğu derin üzüntüden dolayı bazı görüntüler gördüğünü düşündü.

Bir gece Hatice Kara, eşi ve çocuklarıyla kaldığı odadan su içmek için dışarı çıktı. Mutfak, uzun dar bir koridorun sıralanmış odaların en sonuncusuydu. Hatice Kara ve eşi, en baştaki odada kalıyordu.

Hatice Kara, mutfaktan dönerken önünden geçtiği annesinin odasına baktı. Gördüğü şey karşısında sanki dili tutuldu, kaskatı kesildi ve hareketsiz kaldı. Babası eğilmiş annesinin yüzüne bakıyordu. Hatice Kara'yı fark eden baba, odadan dışarı çıktı ve kızına bakarak, "Korkma simdi değil, iki yıl sonra yanıma gelecek." dedi.

Hatice Kara, koridorda ağır adımlarla bakan babasının ardından baka kalmıştı ki; annesi çığlıklar içinde uykusundan uyandı. "Baban geldi, buradaydı" diye bağırıyordu.

Aynı anda Hatice Kara'nın eşi ve çocuklarından da bağırışlar yükseldi. Onlarda aynı anda odanın kapısının önünden geçen kişiyi görmüştü. Tüm ev halkı, aynı dakikaları yaşamış ve aynı görüntüyü tarif ediyordu ve hep bir ağızdan söyledikleri, bu tarz olayların şahitlerinin söyledikleriyle benzerdi: İsmail Öz, en az 15 yaş daha genç haliyle görünmüştü.

Ancak olayın en ilginç yanı, biz araştıranlar için, iki yıl sonra 1997'de yaşandı. Hatice Kara'nın annesi Zeliha Öz vefât etmişti ve aile bize bu gelişmeyi de bildirdi. Zeliha Öz, olaydan 1 yıl sonra kansere yakalanmış ve 1 yıl içinde ölmüş, öylece ölmüş eşinin 2 yıl önceki kehaneti gerçekleşmişti.

KAYNAK BELİRTİLMELİ

Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: buket, 20.02.2014, 20:27 (UTC):
çok güzel bir site herkese tavsiye ediyorum

Yorumu gönderen: Ender, 29.10.2010, 06:37 (UTC):
kurban oldugum allah istedigi kuluna böyle seyleri yasatabilir ,zaten dünya sirrlar dünyasi insanlarin bilmedigi daha bircok sey var,aktüel yasam bazi seyleri düsünmemizi engeliyor zaten,düsünsenize kimse ölecegine inanmaz ölümü düsünerek yasamaz ama sonucta ölür,bence bu bilinmesi gereken tek gercek

Yorumu gönderen: ebru, 10.08.2010, 13:20 (UTC):
tüylerim diken diken oldu.böyle şeylere inanırım.demekki karısını çok seviyormuş

Yorumu gönderen: arif, 13.05.2010, 00:33 (UTC):
bunun adı kehanet Olamaz.sapıtmayalım olayı.ilahi kudret tecellisiBu sayfa hakkında yorum ekle:
İsmin:
Mesajınız:
 
 
📊 19 Ağustos 2007 itibariyle, toplam: 56449892 ziyaretçi (143846569 klik) tarafından görüntülenmiştir. Online ziyaretçi rekorumuz, 4626 kişi. (5 Eylül 2010)